forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 mar 2024, 7:26

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
Post: 14 paź 2018, 23:58 
Bez urazy Panie Kizior, ale moim zdaniem Wojsko Polskie było co najwyżej za "Dziadka" na Kasztance.
Po 45 tylko podkomendni Krasnej Armii a obecnie jankeskie sługusy. Co to za Polskie wojsko było, które
sraczki dostawało na widok czapki z dużym rondem? W latach kiedy świętowano 12 października, rozkazy
przychodziły z Moskwy a teraz z Waszyngtonu, to i data inna. Napatrzyłem się Panie Kizioru wystarczająco,
na to Polskie wojsko. Takie mam zdanie i nie dziwi mnie, że się Pan z nim nie zgodzisz. Teraz Pan możesz,
ale wtedy руки на швах i так точно!


Na górę
  
 
Post: 15 paź 2018, 7:34 
ty piwniczak to może i się napatrzyłeś, ale chuj sie nawidziałeś..


Na górę
  
 
Post: 15 paź 2018, 7:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
@ WLR
руки по швам
:lol: швах то samo co pizdiec

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 paź 2018, 7:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
starykizior pisze:
wa ma pisze:
Boruch pisze:
Ja również dołączam się do życzeń. Dużo zdrowia i wytrwałości. Wszystko może odebrać Wam PiSowska swołocz, ale honoru nigdy.

ps.

Pamiętam obchody tego dnia jako dziecko. W Pile było to wyjątkowo huczne święto. Całe miasto było przepełnione mundurem zielonym i stalowym, co dla dzieciaków było wielką atrakcją. Dodatkowo wojsko udostępniało na widok publiczny swój sprzęt. Można było go dotknąć.

I samolocik z Piły

Obrazek


Przed hotelem garnizonowym ?


Nie jestem pewien bo nie mogę powiększyć. Czy na dalekim planie nie majaczy za Adolfa szkoła oficerska SS, a potem szkoła milicyjna; służby operacyjno dochodzeniowe i szkoła chorążych.


Nie Panie Kizior, te budynki, o których Pan wspomina są w innej części miasta. Dawny budynek SS, dziś jest to plac Staszica i nie ma tam żadnego pomnika. O dziwo w Pile jest pokaźny pomnik Staszka Staszica, ale postawili go nad Gwdą obok hotelu "Gromada" nie na Palcu jego imienia. Taki kaprys. A w budynkach gdzie kiedyś Niemcy mieli swoje instytucje mieści się dziś Szkoła Policji, za PRLu Szkoła Milicji. Budynek, który Pan widzi, a który majaczy za zielenią to nowy budynek PZU - niestety. A sam Pomnik Lotnictwa mieści się przy ulicy Okrzei.

Wklejam nocny obrazek Placu Staszica, dawnych budynków poniemieckich ze względu na ujęcie całości.

Obrazek

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 paź 2018, 8:15 
piotrek pisze:
@ WLR
руки по швам
:lol: швах то samo co pizdiec

Freudowska pomyłka Panie Piotrek, bo to w
rzeczy samej pizdiec a nie Polskie Wojsko. :D


Na górę
  
 
Post: 16 paź 2018, 0:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Jeżeli przy Okrzei to przy hotelu garnizonowym, jeżeli taki jeszcze istnieje. A chyba nie istnieje co widać po fotkach .

Załącznik:
Hotel Garnizonowy Piła.jpg
Hotel Garnizonowy Piła.jpg [ 51.89 KiB | Przeglądany 6124 razy ]

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 paź 2018, 7:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Tak istnieje. Nie mam jednak pewności kto jest właścicielem tegoż. Czy to hotel garnizonowy czy już nie. Wszak całe wojsko dzięki jebanym solidaruchom poszło wpizdu z Piły.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 paź 2018, 17:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Boruch pisze:
Tak istnieje. Nie mam jednak pewności kto jest właścicielem tegoż. Czy to hotel garnizonowy czy już nie. Wszak całe wojsko dzięki jebanym solidaruchom poszło wpizdu z Piły.


Samochodówka też ?

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 paź 2019, 0:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Z okazji Świeta LWP wszystkim kolegom służącym w tym wojsku , najlepsze życzenia .

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 paź 2020, 5:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
ZDROWIA ORAZ WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI WSZYSTKIM BYŁYM ŻOŁNIERZOM LUDOWEGO WOJSKA POLSKIEGO W DNIU ICH ŚWIĘTA , KTÓRE PRZEZ WSPÓŁCZESNYCH HUNWEJBINÓW POLITYCZNYCH ZOSTAŁO WYMAZANE Z KALENDARZA . CZEŚĆ PAMIĘCI TYCH KTÓRZY ODESZLI W MIJAJĄCYM ROKU NA WIECZNĄ WARTĘ. 12 PAŹDZIERNIK 2020

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group