forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:08

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1519 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 152  Następna
Autor Wiadomość
Post: 18 wrz 2014, 20:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 13:17
Posty: 5139
Napisz polską wersję książki J. Hellera, Paragraf 22. Zarobisz miliony.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 wrz 2014, 21:19 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:57
Posty: 1927
Golem pisze:
Napisz polską wersję książki J. Hellera, Paragraf 22. Zarobisz miliony.



golem , kurwa , nie ma w Polsce odważnego , nawet wojskowego żeby taką książke wydac i sprzedawać


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 wrz 2014, 21:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 13:17
Posty: 5139
Znajdzie się. Zapewniam. Zacznijcie od anegdot. Tytuł już jest, bo faktycznie paradoksalnie brzmi. Armia nasza, jest zwycięska.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 wrz 2014, 2:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
WLR ma chyba niechętny stosunek do faktów historycznych. Woli chyba ich własną interpretację "świat według WLR". Porównał sytuację Andersa i Wieniawy. Były zupełnie inne i inna była ich droga wojskowa. Anders był cały czas czynnym oficerem służby liniowej (we wrześniu dowodził 5-tą Brygadą Kawalerii). WLR chyba nie potrafi czytać ze zrozumieniem tego co napisałem. Nienawiść do "trepów" przyćmiewa mu zdolność logicznego myślenia. Nie będę się powtarzał, ale krótko; we wrześniu Wieniawa był cywilem, ambasadorem we Włoszech, o jego zasługach na tym stanowisku napisałem. Został ewakuowany wraz z ambasadą do Francji, a następnie Wielkiej Brytanii. Ciekawe jak miałby wrócić do już okupowanego kraju po przegranej wojnie (a właściwie kampanii) z Wielkiej Brytanii. O organizowaniu Państwa Podziemnego czy ZWZ jeszcze w tym momencie nie było mowy. Wojsko Polskie organizowano we Francji, a potem w w W.B., Anders był internowany w ZSRR. Rydz-Śmigły wrócił z Rumunii i co z tego. Nic bohaterskiego w tym nie było bo nikt nie chciał z nim gadać. Zmarł w opuszczeniu na zapalenie płuc. Wieniawa napisał list do gen. Sikorskiego, ale ten załatwił go odmownie podobnie zresztą jak gen. Kasprzyckiego (byłego Min. Spr. Wojsk.). Tylko, że Kasprzycki był w tym czasie jeszcze w służbie czynnej, a Wieniawa nie. Jako cywila i członka korpusu dyplomatycznego wysłano go do USA. Niech więc WLR w tym przypadku przestanie bredzić o białych konikach i chlaniu.
Ponadto informuję uprzejmie, że nie jestem trepem tylko emerytowanym policjantem. Służba w MO, a potem w policji pozwoliła mi nabrać dystansu do wielu spraw. Czego chyba o WLR powiedzieć nie można.

PS. W gruncie rzeczy Sikorski miał sporo racji odsuwając wysokich sanacyjnych oficerów. Nienawiść w WP do sanacyjnych oficerów była taka, że rzeczywiście nie można było ręczyć za ich bezpieczeństwo. Na dobrą sprawę nie wiadomo co było z nimi robić. Wieniawa został kozłem ofiarnym niejako rykoszetem bo w służbie dyplomatycznej spisywał się doskonale. Lepszy był z niego dyplomata niż żołnierz.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 wrz 2014, 19:09 
Offline

Rejestracja: 03 wrz 2014, 8:45
Posty: 838
WLR pisze:
starykizior pisze:
Wieniawa został kozłem ofiarnym niejako rykoszetem bo w służbie dyplomatycznej spisywał się doskonale.

Lepszy był z niego dyplomata niż żołnierz.


Pomijając jakże wnikliwą analizę mojej skromnej postaci powtórzę,
że Wieniawa był pizda nie oficer - co zresztą pośrednio potwierdzasz.

Czytaj ze zrozumieniem, miast bronić błazna w mundurze. :mrgreen:

PS.

Cytuj:
Nienawiść do "trepów" przyćmiewa mu zdolność logicznego myślenia.


Nadinterpretujesz. Nienawiść byłaby może uzasadniona, gdybym byli w stanie czymś mnie urazić
a ja znanymi mi trepami po prostu gardzę. Podobnie jak ich mentalnymi klonami - klechami.

Z rozumem masz chyba na bakier....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 wrz 2014, 19:13 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:57
Posty: 1927
WLR- wszystko to jest w pytaniu , KTO kazał naszym wojskowym gdziekolwiek za granice jechać ..

i zamiast pluc na wojskowych może powinniśmy opluwac politykó którzy o nich decydują .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 wrz 2014, 19:28 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:57
Posty: 1927
WLR pisze:
kanakk pisze:
WLR- wszystko to jest w pytaniu , KTO kazał naszym wojskowym gdziekolwiek za granice jechać ..

i zamiast pluc na wojskowych może powinniśmy opluwac politykó którzy o nich decydują .


Sami się pchali jak na promocję w Biedronce a większość zaliczyła kilka tzw 'misji".
Racz mi więc nie pierdolić o jakimkolwiek przymusie.



Zapuytraj o tych co odmówili ,,propozycji '' wyjazdu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 wrz 2014, 19:41 
Offline

Rejestracja: 06 wrz 2014, 20:04
Posty: 340
http://natemat.pl/117651,zawodowa-armia ... z-przymusu
Może ja się nie znam, ale większość krajów posiada armię zawodową. I gdzie okiem nie sięgnąć taka armia jak najbardziej się sprawdza Nasz geniusz od wszystkiego i niczego Jarosław twierdzi, że w Polsce armia zawodowa nie zdała egzaminu. Qrwa jeszcze jej nie wybudowano i już nie zdała egzaminu!? To tak jakby złożyć rower bez kół i stwierdzić, to jest bubel.

W każdym razie niech prezes zapowie armię z poboru, to młodzi pokażą mu środkowy palec.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 wrz 2014, 19:53 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:57
Posty: 1927
WLR pisze:
kanakk pisze:

Zapuytraj o tych co odmówili ,,propozycji '' wyjazdu.


Kani, litości! Tak jak za komuny nie było branki do UB, ORMO, ZOMO i zawodowej armii,
tak tym bardziej nie ma dzisiaj. Uczciwy człowiek, który widzi, że próbują go wmanewrować
w gówno - odchodzi. Zaraz mi kurwa powiesz, że gangsterzy z Wołomina czy innego Pruszkowa
też musieli kraść, dilować i zabijać bo mieli dziateczki do wykarmienia. Pewnych rzeczy się po
prostu nie robi i tyle. Każdy ma wolną wolę i stara się żyć i zarabiać w zgodzie ze swoimi
zainteresowaniami. Ci, którym strzelanie do ludzi na drugim na końcu świata powoduje kapanie
z siurka, idą dzisiaj do armii i jadą na bandyckie misje. To jednak powinni czynić na swoje ryzyko.



Marne porównanie .
każdy przeciętnie rozwinięty kraj ma armie ( najczęściej zawodową) .
nie każdy z tych krajó wysyłą swe wojska poza swoje granice , mimo przynależności do różnych paktów.
niemcy i francuzi zwineli sie za bliskiego wschodu jak tylko okazało sie że afery wydumane przez usraj są dęte.
można ? można !!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 wrz 2014, 20:44 
Offline

Rejestracja: 03 wrz 2014, 8:45
Posty: 838
WLR pisze:
kanakk pisze:

Marne porównanie .


Porównanie właściwe bo bandyta to bandyta i nie ważne, czy na rozkaz pana Millera, czy pana Perchinga.
Polska obecność w Afganistanie nie jest żadną stabilizacją a zwykłą okupacją. Stąd trafne porównanie do Wermachtu.


kanakk pisze:
każdy przeciętnie rozwinięty kraj ma armie ( najczęściej zawodową).
nie każdy z tych krajó wysyłą swe wojska poza swoje granice , mimo przynależności do różnych paktów.
niemcy i francuzi zwineli sie za bliskiego wschodu jak tylko okazało sie że afery wydumane przez usraj są dęte.
można ? można !!!


No a o czym ja kurwa piszę!!!



Piszesz Pedale o pedalstwie,skoro nie byłes nigdy w Armii,to jestes pedziem,i tego sie trzymaj ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1519 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 152  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group