forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 11 maja 2024, 12:21

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1519 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 152  Następna
Autor Wiadomość
Post: 13 paź 2016, 17:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
MI-17 (jest produkowany w wielu wersjach), zmodernizowana wersja MI-24 to w skrócie MI-35, Mi-26 to duży śmigłowiec transportowy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 paź 2016, 19:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Bronto pisze:
MI-17 (jest produkowany w wielu wersjach), zmodernizowana wersja MI-24 to w skrócie MI-35, Mi-26 to duży śmigłowiec transportowy.


Tak, pisałem z głowy. Zdaje się, że Mi-18 to zmodernizowana uzbrojona wersja Mi-17. Przy przetargach była mowa o dużych ciężkich śmigłowcach transportowych w liczbie kilku (5-8). Takimi dysponują tylko amerykanie (Sikorsky) i Rosjanie (Mil).
Z tymi desantowo-szturmowymi (Mi-24D/Mi-35) trochę mi się poplątało. Szturmowe to osobna sprawa i osobny przetarg.
Dzięki za wyjaśnienie.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 paź 2016, 19:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
Spoko, to tylko detale.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 paź 2016, 20:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Rzecz w tym, że diabeł tkwi w szczegółach, jak się chce być wiarygodnym trzeba owych pilnować. :lol:

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 paź 2016, 21:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
Tak mnie naszło bo bezczeszczone jest dobre imię "mojej Alma Mater" ;)

Napisali
Cytuj:
ManPack w Zmechu
, a dalej
Cytuj:
Podczas kieleckiego MSPO można było zobaczyć zwiastun raczkującej w wojsku rewolucji. Chodzi o pokazany, na stoisku Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki,


Zmechu już dawno nie ma, "nowe" zmieniło nazwę i charakter uczelni. Teraz to WSOWL .
Nowa uczelnia nie posiada nawet własnych strzelnic bo sprzedano je miastu :lol:

W artykule chodzi o nowo zakupiony niedawno system symulacji strzelań Saab rodziny GAMER. To przydatny sprzęt, ale czy zostanie odpowiednio wykorzystany. Co mnie w tym systemie niepokoi - "Kluczową dla samych uczestników zajęć oraz instruktorów jest możliwość analizy prowadzonych działań, skuteczności podjętych decyzji, a nawet wykorzystania broni strzeleckiej, już do poziomu pojedynczego żołnierza."- Niema nic gorszego jak za dowodzenie pojedynczym żołnierzem zabierają się "DOKTORY" (wszyscy wykładowcy mają doktoraty).Oczywiście nie umniejszam ICH wiedzy.

http://dziennikzbrojny.pl/artykuly/art, ... k-w-zmechu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 paź 2016, 1:00 
canislupus pisze:
dowodzenie pojedynczym żołnierzem zabierają się "DOKTORY"


To jest nowoczesna strategia dowodzenia nowoczesną armią i przykład idzie z samej góry, która już jest tak unowocześniona, że w polskiej marynarce wojennej, dwuosobową motorówką dowodzi admirał, wiec i szeregowców uczyć strzelać muszą doktorzy nauk wszelakich, a nawet i doktorzy honoris causa, inaczej byłoby nienowocześnie.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 14 paź 2016, 7:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
Co racja to racja Szanowny Barycki, byłoby nienowocześnie . :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 paź 2016, 11:38 
Przy tak dynamicznym rozroście kadry generalskiej - to Barycki może mieć rację...
:shock: :lol: :shock: :lol:


Na górę
  
 
Post: 14 paź 2016, 23:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Kurwa!

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 paź 2016, 1:43 
Niech Pan, Panie Stary, sobie wyobrazi, jak to już niedługo będzie pięknie na polskim wschodnim froncie rozciągniętym od Czernichowa poprzez Charków do Ługańska w pierwszej linii płytkich okopów. Rosjanie patrzą, a tu z nad niziutkiego nasypku z piasku od horyzontu po horyzont wystają założone na małe główki rogatywki, a każda owinięta złotym generalskim sznurem, a zaraz zza złotych czapek wystają wielkie generalskie pośladki. Matko boska, czy Pan może sobie wyobrazić, jak Rosjanie będą nam wtedy zazdrościć?

Adam Barycki


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1519 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 152  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group