forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 18:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1519 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150 ... 152  Następna
Autor Wiadomość
Post: 08 sty 2020, 20:54 
Offline

Rejestracja: 08 sty 2020, 16:36
Posty: 69
Komandor pisze:
Czy bezpieczni? Tego nie wiem. Złudne poczucie bezpieczeństwa już nie jednego zgubiło.
..


dokładnie tak,
grunt, to być czujnym, ale i tak gwarancji bezpieczeństwa nie ma bo takie nie istnieją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sty 2020, 19:56 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Wybitni specjaliści od wojskowości owe informacje podają......ja cię kręcę.... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2020, 16:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
https://www.newsweek.pl/polska/leopardy ... R-cFjkzxQw

Nadal nie widać końca problemów z remontem Leopardów dla polskiej armii. Termin ukończenia remontów i modernizacji odwleka się z roku na rok, koszty rosną. Ale najważniejsze jest to:

Cytuj:
Tymczasem MON przed wyborami parlamentarnymi niespodziewanie ogłosił kolejny plan – remont 300 czołgów T-72 za 1,75 mld złotych, a prezydent Andrzej Duda zapowiedział nasz udział w budowaniu czołgów nowej generacji, które powstaną w… 2035 roku.


Tylko problem w tym czy w 2035 r będzie to maszyna "nowej generacji. :lol:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lut 2020, 17:19 
Offline

Rejestracja: 05 lis 2019, 15:16
Posty: 177
Lokalizacja: POZNAN
wezyr pisze:
Czyly jesteśmy bezpieczni. I o to mi chodziło.

W 100500 %!!!!
Bo z napascia na Pl to jak w tym kawale. :
Zobacz tam idzie nieuchwytny Joe. Nikt go ani razu nie zlapal. A dlaczego? A bo na ch. J do niczego nikomu potrzebny nie jest.
Okupacje przez Rosje trzeba zasluzyc

_________________
Alex_Rusek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lut 2020, 17:53 
Offline

Rejestracja: 08 sty 2020, 16:36
Posty: 69
RosyjskiNiedzwiedz pisze:
wezyr pisze:
Czyly jesteśmy bezpieczni. I o to mi chodziło.

..
Okupacje przez Rosje trzeba zasluzyc


kolega pociesza czy lekceważy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lut 2020, 22:10 
Offline

Rejestracja: 05 lis 2019, 15:16
Posty: 177
Lokalizacja: POZNAN
Kolega zadaje reroryczne pytanie po Co nam Polska? Krajobrazy ladne, fakt. Ale Co poza tym? 38mln nieprzychylnego ludu do wyzywienia a profit zero. Od slowa wcale. No bo Co mozna chciec zagarnac w Polsce? Na was to nawet Amerykanie nigdy nie napadna
Natomiast jesli chodzi o meritum. My was nie napadniemy. Co innego jesli dostaniecie rozkaz z swiecacego grodu na wzgorzu... Wtenczas z przemyslen kolegi pare postow wyzej bez smiechu nie mozna reagowac. Nikt nie bed ie walczyc czolg na czolg. Przyklad ukrainskiego wojska pokazal dobitnie, ze zmieszamy kazda ilosc zelaza I miesa z ziemia bez wychodzenia z miejsc dyslokacji. I tutaj naszego, mojego, Kaliningradzkiego zasobu sil wystarczy. Nie dla Polski. Dla calej Europy. Reszte dokoncza epidemie, glod I reszta. Noga rosyjskiego zolnierza tam nie stanie. Po Co? Kogo mielibysmy znowu ratowac? Oczywiscie mowie o opcji konwencjonalnej. Bez swiatla I ciepla

_________________
Alex_Rusek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lut 2020, 11:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Fakt, na okupację nie zasługujemy.Smutne, a niestety prawdziwe. Historia zwiała nas w kąt, przy wybitnej współpracy rozmaitych naszych elit.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lut 2020, 21:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Tośmy się doczekali. To wina Tuska.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lut 2020, 22:49 
Offline

Rejestracja: 05 lis 2019, 15:16
Posty: 177
Lokalizacja: POZNAN
Teraz beda cwiczenia Naty. OK 50 tys ludu sie zbierze by imitowac zwyciezeanie agresora ze Wschodu. Ja wiem ze Amerykanie sa tepi. Ale podobno w cwiczeniach uczestniczy niezwyciezone wojsko polskie. A tam sa jeszcze ludzie, ktorych wojowac uczylismy my. I dlaczego oni nie podpowiadaja, ze zanim zaczniemy koncentrowac wojska to trzeba najpierw pomyslec o obronie przeciw lotniczo-rakietowej. Ze transport plynace z USA moga zatonac. Porty I lotniska zniknac it'd. Po Co trenowac wojne z Rosja w oparciu o doswiadczenia z Iraku. Szkoda I szczescie ze nie jestem decydentem Rosji. Bo stworzylbym warunki maksymalnie zblizone do bojowych dla tych cwiczen. I to nie strzelajac, tylko pozbawiajac lacznosci. Ale by bylo kwiczenia

_________________
Alex_Rusek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 mar 2020, 23:06 
Offline

Rejestracja: 05 lis 2019, 15:16
Posty: 177
Lokalizacja: POZNAN
https://www.youtube.com/watch?v=We8vtVpm8g8
Ameryka strong :D
Co ciekawe ten patent, pozwalajacy pokanac wrodzona wade ich lodzi pokazalismy Im my kilka lat temu. Wtedy wolali o pomoc to ich uratowalismy.
Na zdjeciu lod jaki lamia nasze.


Załączniki:
DEjsP_JVwDQ.jpg
DEjsP_JVwDQ.jpg [ 131.12 KiB | Przeglądany 3081 razy ]

_________________
Alex_Rusek
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1519 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150 ... 152  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group