forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 05 cze 2024, 8:18

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1519 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 152  Następna
Autor Wiadomość
Post: 12 paź 2016, 2:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Kanakk zamieścił to co zamierzałem napisać. Dodam tylko, że Carracall sprawdził się w licznych misjach, w najtrudniejszych warunkach
terenowych i klimatycznych, ponadto posiada zdolność do tankowania w powietrzu.
Co do pozostałych dwóch oferentów nie będę się powtarzał, pisałem wcześniej zamieścił kanakk.

Ostatnio Macier ogłosił, że dla naszych specjalsów mają zamiar kupić Black Hawki. Ciekawe w jakiej wersji, bo jeśli produkowanej przez Mielec i nam proponowanej to pieniądze wyrzucone w błoto. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, jeśli te śmigłowce trafią do wojsk specjalnych aby zakupiła je MON dla wojsk lotniczych i aeromobilnych. Czyli na skróty opcja amerykańska. Nie bez powodu latał do Stanów. Napisałem ostatnio, że stawiam euro przeciw orzechom, że będą Black Hawki, a nie mówiłem.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 paź 2016, 7:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
Dzisiaj dzień LWP......życzę zdrowia Starym Żołnierzom .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 paź 2016, 8:36 
canislupus pisze:
Dzisiaj dzień LWP......życzę zdrowia Starym Żołnierzom .


a dziękuję, dziękuję
bombardier rezerwy
ladaco


Na górę
  
 
Post: 12 paź 2016, 21:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Zdorowia żełajem wsiem.

(Ostatni przydział: zastępca dowódcy pułku zmechanizowanego).

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 paź 2016, 21:50 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:57
Posty: 1927
starykizior pisze:
Kanakk zamieścił to co zamierzałem napisać. Dodam tylko, że Carracall sprawdził się w licznych misjach, w najtrudniejszych warunkach
terenowych i klimatycznych, ponadto posiada zdolność do tankowania w powietrzu.
Co do pozostałych dwóch oferentów nie będę się powtarzał, pisałem wcześniej zamieścił kanakk.

Ostatnio Macier ogłosił, że dla naszych specjalsów mają zamiar kupić Black Hawki. Ciekawe w jakiej wersji, bo jeśli produkowanej przez Mielec i nam proponowanej to pieniądze wyrzucone w błoto. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, jeśli te śmigłowce trafią do wojsk specjalnych aby zakupiła je MON dla wojsk lotniczych i aeromobilnych. Czyli na skróty opcja amerykańska. Nie bez powodu latał do Stanów. Napisałem ostatnio, że stawiam euro przeciw orzechom, że będą Black Hawki, a nie mówiłem.



kizior - zwróć uwagę jak , uwalenie caracalli zbiegło się ze sprzedażą stoczni marwoju która miała wejść w układ , znów z francuzami , w temacie produkcji/montażu okrętów podwodnych........

ciekawostka , nie ??????


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 paź 2016, 22:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Opcje były dwie. Francuzi proponowali SMW lub stocznię Gdynia. Tu nie chodziło o wykup stoczni i przejęcie, ale jej doposażenie aby mogła budować nowoczesne okręty wojenne z opcją na eksport.
Nie chce mi się dalej pisać bo krew mnie zalewa.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 paź 2016, 14:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 wrz 2014, 13:22
Posty: 458
Lokalizacja: tam gdzie się wpenetruję
Ja mam teoretyczne pytanie do Pana Starykizior'a. Jak by się Antoniemu odmieniło i chciał na moskiewską emeryturę to które rosyjskie śmigłowce odpowiadały by parametrom zamówionym przez naszych. I czy by było taniej czy drożej, licząc kompleksowo zakupy, eksploatację, remonty, itp.?
W końcu amerykancy też sojusznikom kupowali rosyjskie, chyba ze śmigłowcami włącznie. A kałasznikowy to nawet chcieliby produkować u siebie.

_________________
link; A żeby ci nie stawał wytryskiem nazbyt szybki, któren wycinasz z postów soczyste jędrne cipki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 paź 2016, 15:26 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:57
Posty: 1927
macierewicz odleciał kompletnie , szkoda że nie śmigłowcem-----------

http://fakty.interia.pl/polska/news-rep ... Id,2290012

,,-------------Airbus podkreśla, że zgodził się na utworzenie z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi w Łodzi "jedynego w Polsce państwowego zakładu produkcji śmigłowców, w którym Polska posiadałaby 90 proc. udziałów". I porównuje to do innych zakładów działających w Polsce. W Polsce nie ma żadnej wytwórni należącej do Skarbu Państwa. (...) PZL Świdnik należy do Leonardo, a PZL Mielec - do Sikorsky/Lockheed Martin - pisze w liście do premier Beaty Szydło producent caracali.

Antoni Macierewicz: Mogło dojść do przejęcia łódzkich zakładów remontowych

Polskie interesy były zagrożone - tak wiceminister rozwoju Radosław Domagalski-Łąbędzki tłumaczył na konferencji w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 1 w Łodzi zerwanie rozmów dotyczących zakupu śmigłowców wielozadaniowych dla polskiej armii. Szef MON Antoni Macierewicz dodawał, że mogło dojść do przejęcia łódzkich zakładów remontowych. Musieliśmy mieć absolutną gwarancję, że nie będzie ryzyka, iż PZL Łódź zostanie przejęty przez obcy kapitał - twierdzi Macierewicz.


Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-rep ... gn=firefox


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 paź 2016, 16:06 
Cytuj:
A kałasznikowy to nawet chcieliby produkować u siebie.

I produkują.


Na górę
  
 
Post: 13 paź 2016, 16:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Jerzy Cieślański pisze:
Ja mam teoretyczne pytanie do Pana Starykizior'a. Jak by się Antoniemu odmieniło i chciał na moskiewską emeryturę to które rosyjskie śmigłowce odpowiadały by parametrom zamówionym przez naszych. I czy by było taniej czy drożej, licząc kompleksowo zakupy, eksploatację, remonty, itp.?
W końcu amerykancy też sojusznikom kupowali rosyjskie, chyba ze śmigłowcami włącznie. A kałasznikowy to nawet chcieliby produkować u siebie.


Rosjanie są drugą światową potęgą w produkcji śmigłowców.
Co do parametrów. Na pewno Mi-18, zmodernizowana wersja Mi-24D (chyba Mi-26), szturmowy Mi-28 I późniejsze odmiany. Ka-32 wraz z odmianami (m.in. dla lotnictwa morskiego), Ka-52 szturmowy (o ile nie pomyliłem oznaczenia). Prawdopodobnie wyszłoby taniej niż zachodnie. Rosjanie na pewno przekazali by nam pełną dokumentację i kody źródłowe, tak jak z dotychczasowymi. Możliwość produkcji i eksportu, pełny serwis u nas, właśnie w WZL k. Łodzi.

Kałasznikowy na licencji produkują także Brytyjczycy.

PS. Kierunek naszej polityki zagranicznej musiałby się odwrócić o 180 stopni.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1519 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 152  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group