forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 mar 2024, 6:47

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Post: 14 lut 2017, 23:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
21-go grudnia 2016 r. IU MON poinformował o rozstrzygnięciu postępowania dotyczącego zakupu karabinów wyborowych 8,6 mm wraz z osprzętem celowniczym i amunicją specjalną. Dostawcą 150 karabinów prod. fińskiej wraz z oprzyrządowaniem oraz 50 tys. nabojów 8,6x70 mm (0,338 LM) [Lapua Magnum] została s.ka IBCOL z siedzibą w Warszawie. Zlecenie zostanie zrealizowane za kwotę 32 869 mln PLN. IU MON uparł się, że karabin ma mieć wymienną lufę kal. 7,62 mm (0.308 Winchester). Nadmienić należy, że Polska nie jest producentem naboju Lapua Magnum 8,6 mm. Producentem jest norweski Kongsberg. Wymienność lufy nie ma sensownej podstawy gdyż dokonać jej można nie w warunkach polowych lecz w warsztacie rusznikarskim. Tym samym z postępowania wykluczono ZM Tarnów produkujące kb. wyb. Alex na amunicję 8,6 mm . Postępowanie prowadzono od października 2015 r.
Jeśli ktoś się nie zna i nie jest zorientowany niech nie plecie farmazonów.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lut 2017, 1:29 
Czyli złodzieje z PO podpisali umowę, a niewinny PiS cały rok próbował złodziejstwu zapobiec, aż pod presją strasznych kar umownych uległ złodziejskiej spuściźnie. No, ale przynajmniej Kuroń byłby zadowolony z zakupu.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 15 lut 2017, 10:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
barycki pisze:
Czyli złodzieje z PO podpisali umowę, a niewinny PiS cały rok próbował złodziejstwu zapobiec, aż pod presją strasznych kar umownych uległ złodziejskiej spuściźnie. No, ale przynajmniej Kuroń byłby zadowolony z zakupu.

Adam Barycki


Dokładnie tak było

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lut 2017, 22:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
W kwestii formalnej; kary umowne są wtedy gdy zrywa się zawartą umowę. Umowa została zawarta w grudniu 2016. Któż ach któż był wtedy u władzy? Za rządów PO zostało otwarte postępowanie przetargowe tyle i tylko tyle. Kuroń chyba nie byłby zadowolony.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lut 2017, 22:37 
A skąd to, ja niby mam wiedzieć, że mówi Pan prawdę? Sam Bild kłamał, a co dopiero taki kanciarz, jak Pan. Pani Agafia, na ten przykład, w ogóle nie wie, co jest, a co nie jest prawdą, jeden mówi tak, drugi inaczej, a ty człowieku bądź mądry, jak sam Kuroń. Ja Panu uwierzę, a potem Pani Agafia będzie się ze mnie śmiał do rozpuku, żem, jak dureń jaki, dał się wykiwać kanciarzowi. Nie ma głupich, kanciarzu.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 16 lut 2017, 22:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Na tym wątku (Mundurni) mówię prawdę całą prawdę i tylko prawdę. Ja zresztą zawsze mówię prawdę bo co mi tam. Mogę się czasem mylić oczywiście zresztą, ale nie w tym przypadku. Bijesz pan pianę, Kuroń nie byłby z pana zadowolony.

PS. Czy ten Older sobie wreszcie pójdzie? Ja w każdym razie idę. Dobranoc Państwu. :D

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lut 2017, 8:55 
No i poszedł sobie, a Pani Agafia dalej nie wie, kanciarz to, czy nie kanciarz, a ty człowieku teraz dumaj, co by tu mogło spodobać się Kuroniowi.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 18 lut 2017, 19:29 
Wierzę, że Kuroń miał podobny gust do Ciebie.


Na górę
  
 
Post: 05 maja 2022, 3:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
ten łach wszem i wobec ogłasza, że Kaliningrad zostanie odbity przez Polskę bo jej sie on należy . Nie wypierdział tylko za co . Piórka mu odrosły po wyjebaniu z woja na emeryturkę podobnie jak niejakiemu Polko.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group