forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 22 sie 2018, 0:31

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5509 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 551  Następna
Autor Wiadomość

WLR pisze:
kum pisze:

Za mateńki komuny zaliczyłem kilka zabiegów.
Nie pomogło.

To widac, panie WiR, moze za malo bili?

Golem pisze:
Wielki Wezyr pisze:
Ten kretyn gówno wie.
Sam ostatnio miałem dwa pogrzeby w rodzinie. I doskonale wiem, jak to u nas wygląda.
W jednym przypadku trumna była zamknięta w kaplicy.
Ale takie było wyraźnie ostatnie życzenie zmarłego.
A co było bardzo źle odebrane przez resztę rodziny, która uznała, że odebrano im możliwość pożegnania zmarłego.
Cała rodzina z Wielkopolski, a nie ze ściany wschodniej.

Wie doskonale tylko chce ściągnąć do swojego poziomu i zamulać o mało istotnych rzeczach aby przesłonić to co naprawdę ważne. Nie ma sensu dyskusja z czymś takim. Ono chce tylko prowadzić dyskusję według swojego schematu, zaraz wskoczy na swoje drugie lub trzecie konto i będzie robić sztuczny tłok. Dolnośląskim, śląskim, opolskim w 80% zawsze jest otwarta trumna. Dopiero przed wyniesieniem jest zamykana.

Yar ol pisze:
nawet w USA jak sa pogrzeby to pol trumny jest otwarte... koles prowokuje bo juz mu sie argumenty wyczerpały chociaż nigdy ich nie miał

Najpierw zacznij od tego jakiego wyznania w USA to jest pogrzeb. Jak Polaka katolika to będzie co najmniej 1 lub 2 wystawienia ciała zwane u nich „calling hours” lub „wake”. Ciało jest odpowiednio spreparowane przez „embalming” https://youtu.be/jPa7U_cxQdg i trzymane w lodówce. Na polskim obowiązkowe różańce, żeby dusza przynajmniej się na czyściec załapała. Potem msza święta aby duszę na niebo kierować. I kasa, jak u nas. Msze gregoriańskie, w rocznice. Ostracyzm społeczny też jest ten sam. Dlatego moja rodzina i znajomi w USA trzymają się z daleka od Polonii. Amerykanie mają w więksozści albo prywatne pogrzeby albo ciało zabierane jest do domu pogrzebowego a stamtąd do krematorium. Prochy można odebrać po kremacji iz domu pogrzebowego i postawić sobie na kominku albo wysypać gdziekolwiek. Amerykańscy żydzi zbierają się w jednym z domów w rodzinie gdzie przez parę dni przeżywają rozstanie ze zmarłym. Grzebią wszystkie rzeczy razem ze zmarłym, które służyły zmarłemu do sprawowania klutu religijnego. Oprócz tego drą sobie w jedny miejscu ubranie na znak żałoby i tak udają się na pogrzeb. Nagrobek stawiają dopiero po roku i tam się zbierają na oficjalne ustawienie go. Amerykańscy muzułmanie grzebią swoich zmarłycxh w tym samym dniu, więc personel domu pogrzebowego musi się spieszyć aby dopełnić procedur preparowania ciała.

Dobrze Golem, że napisałeś, że w 80% na śląskim trumna jest otwarta, bo potwierdziłeś co zaczyna się rozpowszechniać - pogrzeb świecki bez widoków. Postaraj się wyluzować osąd o multikontowości. Postaraj się zrozumieć, że przynajmniej niektórzy z nas są etyczni.

Ostatnio zmieniony 30 maja 2015, 22:12 przez awatar, łącznie zmieniany 2 razy

Tytuł: Re: wysypisko

że sie wtrące .
łodzkie - dwa rodzaje .Trzy nawet.
kościelny - kaplica , trumana otwarta, zamykana po mszy w kaplicy , wózek , jazda alejką na miejsce , reszta celebry. czarna menda zostawia troche czasu płaczkom , rodzinie na postanie, obcieknięcie z deszczu czy śneigu , ochłodzenie sie latem.

swiecki-to samo , czyli kaplica wynajęta od czarnej wszy , kasa, płaczki można pogonić , ale nikt sie nie odważy i tak zawodzą jakieś ,,spoczywania,, ./ Występ mistrza ceremoni , zamknięcie i dalej podobnie

świecki ( ze spalarką ) - rodzina jest informowana o spaleniu, oraz o wystawieniu ciała w domu pogrzebowym , w określonym czasie , potem w obecności najbardziej zainteresowantych - spalarka i urna , (niezły wybór mają ), kaplica wynajęta od czarnej wszy, etc ...

na ścianie wschodniej - spalarka raczej nie wchodzi w gre, rzadko , częściej pijany kościelny zawodzący nad grobem , wapnowanie ścian kiedy masza w kościele etc.....( mało w ryj nie wyłapał).

kanakk pisze:
że sie wtrące .
łodzkie - dwa rodzaje .Trzy nawet.
kościelny - kaplica , trumana otwarta, zamykana po mszy w kaplicy , wózek , jazda alejką na miejsce , reszta celebry. czarna menda zostawia troche czasu płaczkom , rodzinie na postanie, obcieknięcie z deszczu czy śneigu , ochłodzenie sie latem.

swiecki-to samo , czyli kaplica wynajęta od czarnej wszy , kasa, płaczki można pogonić , ale nikt sie nie odważy i tak zawodzą jakieś ,,spoczywania,, ./ Występ mistrza ceremoni , zamknięcie i dalej podobnie

świecki ( ze spalarką ) - rodzina jest informowana o spaleniu, oraz o wystawieniu ciała w domu pogrzebowym , w określonym czasie , potem w obecności najbardziej zainteresowantych - spalarka i urna , (niezły wybór mają ), kaplica wynajęta od czarnej wszy, etc ...

na ścianie wschodniej - spalarka raczej nie wchodzi w gre, rzadko , częściej pijany kościelny zawodzący nad grobem , wapnowanie ścian kiedy masza w kościele etc.....( mało w ryj nie wyłapał).

Byłem raz na pogrzebia na ścianie wschodniej. Kuzyn przywózł prochy ojca z USA by je pochować w grobie dziadka. Ugadałem się z klechą, żeby pochował urnę w trumience dla dziecka. Wziął nieźle za to. Rodzinka przywitała kuzyna „ty nazisto”, więc zrobiłem haję i zamknęli sobie usta. Kuzyn wyjechał zaraz po pogrzebie i tyle od niego słyszeli. Jesteśmy w stałym kontakcie, mimo, iż jestem dalszym krewnym.

na ścianie wschodniej miałęm kilku kumpli co zaliczyli wild, wild west , ale wrócili , bo światopogląd , mimo dobrego rodzinnego umiejscowienia , był niekompatybilny.
I tylko jeden , co po technikum , zaraz wyemigrował , w Texsasie krowy pasie - ze śmigłowca , na powierzchni kilku polskich województw..., ten został .... kontakt niestety , urwany, a dobry chłopak był choć mało pił ...

Parafon pisze:
Czy ściana wschodnia czy zachodnia katole są takie same. Z batiuszką byś miał prostą drogę - prochy do "cudzego " grobu )babci, siostry) proszę bardzo, i msza. Jakbyś zamówił. Jestem na ścianie wschodniej (na samym końcu) i na codzień to widzę. Ostatnio złatwiałem koledze rozwodnikowi ślub kościelny rozwodnika z rozwodniczką. Obydowoje katole. Batiuszka dał im ślub w cerkwii be żadnych ceregieli - kiestian to kriestian. I wział 500 zł.

Batiuszka jest nieskażony Watykanem. Jest bliżej tradycji która stała się podwaliną chrześcijaństwa zanim zaczął w nim mieszać Konstantyn.

Golem pisze:
Donosi też Onet, chłopczyku.

Interesujące, niedawno twierdziłeś, że nie czytasz. Co Cię skłoniło do zmiany zdania :?:
Golem pisze:
Chiny nadchodzą. USA sra ze strachu. http://www.superstacja.tv/Wiadomosc/Pek ... index.html

My mamy niezawodną broń przeciw Chinom. Sami uciekną. :D
Obrazek

Awatar użytkownika

awatar, ty w sprawie mondeo nie dzwoniłeś?

Awatar użytkownika

beton pisze:
Golem pisze:
Ja wiem dlaczego zamulacze zapychają gównami typu buty ukropskie, czy kwestia zamknięcia trumien . Aby to co istotne przeszło na dalsze strony, bo ludzie czytają ewentualnie dwie pierwsze. Nawet stali bywalcy tak robią, czego dowodem jest powtarzanie wiadomości choć była ona raptem 3 strony wcześniej.

Ooo i ja się w końcu dowiedziałam,że einige i seb 1, to są zamulacze
a czemu , a no właśnie temu,że to jest forum polskojęzyczne i wklejanie nie przetłumaczonych tekstów w języku angielskim, rosyjskim i niemieckim jest troche nie fer
Nie każdy biegle włada owymi językami, z niemieckim i rosyjskim sobie poradzę, ale niestety angielski u mnie słabiusieńki.
Jeśli już Panowie wklejacie informacje w językach obcych , to może je przetłumaczcie ot tak z szacunku do czytaczy, być może są tam jakieś ważne informacje i niewtajemniczeni nigdy się o owych sensacjach nie dowiedzą, a szkoda.
No chyba że wy tak dla zasady ,, sobie a muzom,,

Ci co trzeba wiedzą o kogo mi chodzi.
Ja za tobą nie łążę i nie szukam huja do dupy jak Ty. Zatem odpierdol się ode mnie.
Jak widzę trafiłem celnie....zabolało , aż betonowy zwój mózgowy wyprostowany się odezwał ni z gruchy ni pietruchy.
Nie bądź taka cwana i niby dowcipna, bo masz polot cegły i pustaka w jednym. Czy mam wymieniać awatara, pomoc apteczną i hujbauma, czy klapsa abyś pojęła? Proszę sobie z translatorów korzystać albo się douczyć. Ja będę wklejał co zechcę .Jak komuś nie pasuje to jego problem. Nie będziesz nikomu mówiła co ma robić. Dlaczego Twój problem mam być moim? Idź tam gdzie tobie podobni, docenią twój drętwy dowcip i walory użytkowe szlamu i mówią tak jak lubisz po polskiemu bo to takie ładne takie dowcipne , takie zabawne hahahaha. Wzbudzacie we mnie taką pogardę, że aż się sobie dziwię.

Awatar użytkownika

stanax pisze:
Golem pisze:
Wątek ma rekordową ilość odsłon (...)
No... W ciągu doby licznik potrafi się powiększyć o kilka tysięcy :shock:
Służby mają was na oku 8-)

Ty, kurwa, zamulaczu, ty.....

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5509 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 551  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.