forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:34

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5195 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 520  Następna
Autor Wiadomość
Post: 29 maja 2015, 19:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Ten kretyn gówno wie.
Sam ostatnio miałem dwa pogrzeby w rodzinie. I doskonale wiem, jak to u nas wygląda.
W jednym przypadku trumna była zamknięta w kaplicy.
Ale takie było wyraźnie ostatnie życzenie zmarłego.
A co było bardzo źle odebrane przez resztę rodziny, która uznała, że odebrano im możliwość pożegnania zmarłego.
Cała rodzina z Wielkopolski, a nie ze ściany wschodniej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 maja 2015, 20:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 11:48
Posty: 1304
Lokalizacja: Piastowski Śląsk
nawet w USA jak sa pogrzeby to pol trumny jest otwarte... koles prowokuje bo juz mu sie argumenty wyczerpały chociaż nigdy ich nie miał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 maja 2015, 20:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 13:17
Posty: 5139
Wielki Wezyr pisze:
Ten kretyn gówno wie.
Sam ostatnio miałem dwa pogrzeby w rodzinie. I doskonale wiem, jak to u nas wygląda.
W jednym przypadku trumna była zamknięta w kaplicy.
Ale takie było wyraźnie ostatnie życzenie zmarłego.
A co było bardzo źle odebrane przez resztę rodziny, która uznała, że odebrano im możliwość pożegnania zmarłego.
Cała rodzina z Wielkopolski, a nie ze ściany wschodniej.


Wie doskonale tylko chce ściągnąć do swojego poziomu i zamulać o mało istotnych rzeczach aby przesłonić to co naprawdę ważne. Nie ma sensu dyskusja z czymś takim. Ono chce tylko prowadzić dyskusję według swojego schematu, zaraz wskoczy na swoje drugie lub trzecie konto i będzie robić sztuczny tłok. Dolnośląskim, śląskim, opolskim w 80% zawsze jest otwarta trumna. Dopiero przed wyniesieniem jest zamykana.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 maja 2015, 23:40 
Offline

Rejestracja: 10 mar 2015, 8:25
Posty: 2040
WLR pisze:
kum pisze:



Za mateńki komuny zaliczyłem kilka zabiegów.
Nie pomogło.


To widac, panie WiR, moze za malo bili?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2015, 21:52 
Golem pisze:
Wielki Wezyr pisze:
Ten kretyn gówno wie.
Sam ostatnio miałem dwa pogrzeby w rodzinie. I doskonale wiem, jak to u nas wygląda.
W jednym przypadku trumna była zamknięta w kaplicy.
Ale takie było wyraźnie ostatnie życzenie zmarłego.
A co było bardzo źle odebrane przez resztę rodziny, która uznała, że odebrano im możliwość pożegnania zmarłego.
Cała rodzina z Wielkopolski, a nie ze ściany wschodniej.

Wie doskonale tylko chce ściągnąć do swojego poziomu i zamulać o mało istotnych rzeczach aby przesłonić to co naprawdę ważne. Nie ma sensu dyskusja z czymś takim. Ono chce tylko prowadzić dyskusję według swojego schematu, zaraz wskoczy na swoje drugie lub trzecie konto i będzie robić sztuczny tłok. Dolnośląskim, śląskim, opolskim w 80% zawsze jest otwarta trumna. Dopiero przed wyniesieniem jest zamykana.

Yar ol pisze:
nawet w USA jak sa pogrzeby to pol trumny jest otwarte... koles prowokuje bo juz mu sie argumenty wyczerpały chociaż nigdy ich nie miał

Najpierw zacznij od tego jakiego wyznania w USA to jest pogrzeb. Jak Polaka katolika to będzie co najmniej 1 lub 2 wystawienia ciała zwane u nich „calling hours” lub „wake”. Ciało jest odpowiednio spreparowane przez „embalming” https://youtu.be/jPa7U_cxQdg i trzymane w lodówce. Na polskim obowiązkowe różańce, żeby dusza przynajmniej się na czyściec załapała. Potem msza święta aby duszę na niebo kierować. I kasa, jak u nas. Msze gregoriańskie, w rocznice. Ostracyzm społeczny też jest ten sam. Dlatego moja rodzina i znajomi w USA trzymają się z daleka od Polonii. Amerykanie mają w więksozści albo prywatne pogrzeby albo ciało zabierane jest do domu pogrzebowego a stamtąd do krematorium. Prochy można odebrać po kremacji iz domu pogrzebowego i postawić sobie na kominku albo wysypać gdziekolwiek. Amerykańscy żydzi zbierają się w jednym z domów w rodzinie gdzie przez parę dni przeżywają rozstanie ze zmarłym. Grzebią wszystkie rzeczy razem ze zmarłym, które służyły zmarłemu do sprawowania klutu religijnego. Oprócz tego drą sobie w jedny miejscu ubranie na znak żałoby i tak udają się na pogrzeb. Nagrobek stawiają dopiero po roku i tam się zbierają na oficjalne ustawienie go. Amerykańscy muzułmanie grzebią swoich zmarłycxh w tym samym dniu, więc personel domu pogrzebowego musi się spieszyć aby dopełnić procedur preparowania ciała.

Dobrze Golem, że napisałeś, że w 80% na śląskim trumna jest otwarta, bo potwierdziłeś co zaczyna się rozpowszechniać - pogrzeb świecki bez widoków. Postaraj się wyluzować osąd o multikontowości. Postaraj się zrozumieć, że przynajmniej niektórzy z nas są etyczni.


Ostatnio zmieniony 30 maja 2015, 22:12 przez awatar, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
  
 
 Tytuł: Re: wysypisko
Post: 30 maja 2015, 22:10 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:57
Posty: 1927
że sie wtrące .
łodzkie - dwa rodzaje .Trzy nawet.
kościelny - kaplica , trumana otwarta, zamykana po mszy w kaplicy , wózek , jazda alejką na miejsce , reszta celebry. czarna menda zostawia troche czasu płaczkom , rodzinie na postanie, obcieknięcie z deszczu czy śneigu , ochłodzenie sie latem.

swiecki-to samo , czyli kaplica wynajęta od czarnej wszy , kasa, płaczki można pogonić , ale nikt sie nie odważy i tak zawodzą jakieś ,,spoczywania,, ./ Występ mistrza ceremoni , zamknięcie i dalej podobnie

świecki ( ze spalarką ) - rodzina jest informowana o spaleniu, oraz o wystawieniu ciała w domu pogrzebowym , w określonym czasie , potem w obecności najbardziej zainteresowantych - spalarka i urna , (niezły wybór mają ), kaplica wynajęta od czarnej wszy, etc ...

na ścianie wschodniej - spalarka raczej nie wchodzi w gre, rzadko , częściej pijany kościelny zawodzący nad grobem , wapnowanie ścian kiedy masza w kościele etc.....( mało w ryj nie wyłapał).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: wysypisko
Post: 30 maja 2015, 22:29 
kanakk pisze:
że sie wtrące .
łodzkie - dwa rodzaje .Trzy nawet.
kościelny - kaplica , trumana otwarta, zamykana po mszy w kaplicy , wózek , jazda alejką na miejsce , reszta celebry. czarna menda zostawia troche czasu płaczkom , rodzinie na postanie, obcieknięcie z deszczu czy śneigu , ochłodzenie sie latem.

swiecki-to samo , czyli kaplica wynajęta od czarnej wszy , kasa, płaczki można pogonić , ale nikt sie nie odważy i tak zawodzą jakieś ,,spoczywania,, ./ Występ mistrza ceremoni , zamknięcie i dalej podobnie

świecki ( ze spalarką ) - rodzina jest informowana o spaleniu, oraz o wystawieniu ciała w domu pogrzebowym , w określonym czasie , potem w obecności najbardziej zainteresowantych - spalarka i urna , (niezły wybór mają ), kaplica wynajęta od czarnej wszy, etc ...

na ścianie wschodniej - spalarka raczej nie wchodzi w gre, rzadko , częściej pijany kościelny zawodzący nad grobem , wapnowanie ścian kiedy masza w kościele etc.....( mało w ryj nie wyłapał).


Byłem raz na pogrzebia na ścianie wschodniej. Kuzyn przywózł prochy ojca z USA by je pochować w grobie dziadka. Ugadałem się z klechą, żeby pochował urnę w trumience dla dziecka. Wziął nieźle za to. Rodzinka przywitała kuzyna „ty nazisto”, więc zrobiłem haję i zamknęli sobie usta. Kuzyn wyjechał zaraz po pogrzebie i tyle od niego słyszeli. Jesteśmy w stałym kontakcie, mimo, iż jestem dalszym krewnym.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: wysypisko
Post: 30 maja 2015, 22:38 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:57
Posty: 1927
na ścianie wschodniej miałęm kilku kumpli co zaliczyli wild, wild west , ale wrócili , bo światopogląd , mimo dobrego rodzinnego umiejscowienia , był niekompatybilny.
I tylko jeden , co po technikum , zaraz wyemigrował , w Texsasie krowy pasie - ze śmigłowca , na powierzchni kilku polskich województw..., ten został .... kontakt niestety , urwany, a dobry chłopak był choć mało pił ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: wysypisko
Post: 30 maja 2015, 22:56 
Parafon pisze:
Czy ściana wschodnia czy zachodnia katole są takie same. Z batiuszką byś miał prostą drogę - prochy do "cudzego " grobu )babci, siostry) proszę bardzo, i msza. Jakbyś zamówił. Jestem na ścianie wschodniej (na samym końcu) i na codzień to widzę. Ostatnio złatwiałem koledze rozwodnikowi ślub kościelny rozwodnika z rozwodniczką. Obydowoje katole. Batiuszka dał im ślub w cerkwii be żadnych ceregieli - kiestian to kriestian. I wział 500 zł.

Batiuszka jest nieskażony Watykanem. Jest bliżej tradycji która stała się podwaliną chrześcijaństwa zanim zaczął w nim mieszać Konstantyn.


Na górę
  
 
Post: 31 maja 2015, 17:41 
Golem pisze:
Donosi też Onet, chłopczyku.

Interesujące, niedawno twierdziłeś, że nie czytasz. Co Cię skłoniło do zmiany zdania :?:
Golem pisze:
Chiny nadchodzą. USA sra ze strachu. http://www.superstacja.tv/Wiadomosc/Pek ... index.html

My mamy niezawodną broń przeciw Chinom. Sami uciekną. :D
Obrazek


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5195 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 520  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group