forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 6:53

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 992 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 100  Następna
Autor Wiadomość
Post: 03 kwie 2020, 17:58 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Wiesz ile już słów wykreśliłem Stan?
Ale o fenomenie i aspekcie nie słyszałem :roll:

Kurde, płaty czołowe też będę musiał usunąć czy co???????
Lobotomie zrobić?????? :cry:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 kwie 2020, 20:55 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Mnie w ogóle nie cieszy. Czy mniej czy więcej komuś się umiera,
Mogę tylko na rządy poszczególne kląć, że dają dupy i więcej ludzi im umiera.
I cieszyć się mogę, że u nas nie tak źle a nawet dobrze ale to wcale nie powód by się cieszyć ze np w USA czy u Norków gorzej.
Albo ze w UK nie będą jakby co pow. 60 lat pod respirator podłączać. Znaczy apel taki na razie by sami rezygnowali dla młodych.

I myślę, że się wcale D. też nie cieszy.
Jak już to wypomina coś. Pewnie Stanaxowi.

My też piszemy, że w USA będzie masakra. Bo będzie. Mają najmniej efektywną służbę zdrowia licząc koszt - efekt na świecie. Pomijającą całą masę ludzi.
Ale mają też ogromne zasoby i potencjał. I potrafią bardzo szybko się przestawić. Jak czasie wojen światowych. Teraz będzie im trudniej bo produkcji się pozbyli i prawie wszystko muszą sprowadzać (jak i EU).

Ale wszystko ma też plusy. Ja mam taką nadzieje, ze zrewidujemy parę spraw. I w USA i na ich przykładzie u nas.

No prywatyzacja służby zdrowia i dobrowolność ubezpieczenie z jakimś bardzo marnym podstawowym i też nie powszechnym.
Fakt - lekarze i szpitale prosperują wspaniale. Przedsiębiorstwa ubezpieczeniowe też. Koszty administracyjne to w USA to aż 8 % (u nas ok 1% a przecież niby ZUS i NFZ marnuje i kradnie) na świecie średnio od 1-3%.
No ale prywatnie taniej podobno.
Można podsumować to tak:. Lekarzom lepiej, szpitalom lepiej (w tym właścicielom szpitali) ludziom gorzej.
Sam się z przerażeniem dopiero dowiedziałem, że mają np. największy wskaźnik umieralności noworodków w zachodnim (pierwszym świecie). I sami już o tym wiedzą i piszą.

https://www.politykazdrowotna.com/29763 ... ie-badania

a tu najnowsze dane:

https://childmortality.org

Noworodków im umiera 1,5 raza więcej niż w Polsce. U nas wskaźnik to 3,8 w USA to 5,6 na 1000 urodzeń (infant mortality rate). W innych kategoriach też nie najlepiej.

I wracając do brzegu mam nadzieję, świat a szczególnie my przestaniemy się oglądać na tę niby wspaniałą Amerykę z jej wspaniałą liberalną gospodarką i wolnością w ubezpieczeniach, mocno sprywatyzowanym systemie zdrowia bo to wcale nie jest tak fajnie dla zwykłych ludzi. Po prostu więcej kasy do prywatnych kieszeni idzie. I tyle.
I mam nadzieję, ze w USA też to w końcu, po tej tragedii zrozumieją.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 kwie 2020, 10:35 
MMM pisze:
Tabelka od poczwary. Cieszy się, że w Norwegii procentowo więcej.
No niestety są na tym świecie ludzie skrajnie wykolejeni. Psychopatka zamieściła linka, że osoby z cukrzycą czy innymi współistniejącymi, narażone są na cięższy przebieg choroby w następstwie i zgony, i i skomentowała to emotką turlająca się ze śmiechu. Totalne zbydlecenie.


Znajomy ze Stanów ma podejrzenie zakażenia. Siedzi w domu, testów na razie mu nie przeprowadzono, może dlatego że póki co, przychodzi to lekko.


Na górę
  
 
Post: 04 kwie 2020, 10:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Zryty beret, a co gorsza zniósł dwa jaja :(

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 kwie 2020, 11:35 
To ludzie z takich domów, wychowywani w atmosferze nienawiści do całego świata, nie uczeni współczucia, empatii, są potem socjopatami, a w skrajnych przypadkach, zwyrodnialcami. No ale nie mój cyrk, nie moje małpy, pozostaje się cieszyć,. Że nikt taki nie mieszka w sąsiedztwie. Jak to poeta powiedział, dobrych ludzi jest więcej... Jednoczą się, udzielają pomocy ,
słabszym ,potrzebującym. Widze to doskonale na tle mojej małej społeczności, babki żyją maseczki dla mieszkańców, ludzie młodzi biegają po zakupy seniorom. Damy radę. Zdrówka dla wszystkich!


Na górę
  
 
Post: 04 kwie 2020, 12:26 
Offline

Rejestracja: 10 wrz 2014, 8:29
Posty: 638
AGAFIA pisze:
To ludzie z takich domów, wychowywani w atmosferze nienawiści do całego świata, nie uczeni współczucia, empatii, są potem socjopatami, a w skrajnych przypadkach, zwyrodnialcami

Pozwolę sobie na małą uwagę: politycy PiS- to są skrajne przypadki. Reszta to przeciętność.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 kwie 2020, 13:43 
No trzeba przyznać że poziom wyrachowania jest u nich bardzo wysoki.


Na górę
  
 
Post: 04 kwie 2020, 13:46 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
ja chyba też jestem jakimś patom. Tak czuje, bo nic nie czuje :lol:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 kwie 2020, 14:30 
Skoro zdajesz sobie z tego sprawę, to nie jesteś. Jakkolwiek dziwnie to zabrzmiało ;).

Sytuacja wprawdzie nie z USA, ale chyba mi wybaczycie.
Siedzę w ogrodzie, piję kawę, na stoliku inspirująca lektura, Pani domu.
Pogoda dosyć fajna, ale spacerowiczów i rowerzystów niewielu. Nagle słyszę głośny dialog. Zaskoczona lukam zza krzaka, ulicą podąża dwóch lokalnych wielbicieli Amareny, Skiba z Wieczorkiem. Nawaleni jak Messerschmitty, ale jeden idzie po prawej stronie jezdni, a drugi po lewej. Odległość 2 m zachowana. Zrobiło się jakoś pozytywniej :)


Na górę
  
 
Post: 04 kwie 2020, 19:51 
Przecudowna historia szklanego kubka, stłuczonego po godzinach pracy.
;)
Monty python w stosunku do tego, to jacyś nowicjusze.

Czytam trzeci raz z rzędu. Płaczę ze śmiechu...


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 992 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 100  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group