forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:32

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 992 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 100  Następna
Autor Wiadomość
Post: 15 maja 2020, 14:21 
Offline

Rejestracja: 28 kwie 2016, 22:42
Posty: 1247
Malina pisze:

Niech ktoś przy okazji wytłumaczy tej pani, że "quidquid agis, prudenter agas et respice finem!" znaczy nie "cokolwiek robicie ostrożnie i patrzcie do końca", tylko "cokolwiek czynisz, czyń roztropnie i przewiduj koniec!" (ew. "patrz końca" w dawniejszych tłumaczeniach.)
Tak to jest, jak się łacinę zna z translatora google :D
Co prawda "ago", jak i "prudenter", oraz "respice" mogą mieć różne pokrewne znaczenia, zależnie od kontekstu, lecz tradycyjnie w tłumaczeniach na j.polski przyjęte jest tak, jak podałam.
Polecić można jej jeszcze "Słownik łacińsko-polski" PWN wg. H.Mengego i H.Kopii, w opracowaniu K.Kumanieckiego. Ostatnie wydanie, to już XXIV. Ja mam XIII, ale ciągle aktualne. No, i jakiś podręcznik do gramatyki. Ot, choćby po to, żeby nie popieprzyć liczby pojedynczej z mnogą ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 maja 2020, 14:49 
Komandor pisze:
Cytuj:
"...kot na jej posesji"


O, ta ma przynajmniej posesje. Kawal ogrodu.



No dwie działki budowlane jeszcze wydzielisz. Ale jeszcze 30 lat temu było tego o 20 arów więcej, szkoda że tak nie zostało, niestety koszty utrzymania były zbyt wysokie dla staruszków.

Ps. Fotkę mojego kota musiała ukraść kilka lat temu, inaczej złodziejka nie potrafi. Kradła buty z firm, kradnie zdjęcia.
Zrobiłam tę fotę bo kot Śpioch jadł z michy owczarka, bydlaka ważącego 60 kg i pies mu na to pozwalał. Skubi był mądrym psem i miał własne koty. Tęsknię za tymi zwierzakami. Ale taka kolej rzeczy. Ani kota, ani psiejska nie ma z nami ze 4 lata .Alina Wręczycki z Pawtucket, kradnie zdjęcia ludziom i żaden psychiatra nic na to nie poradzi. Ale kradła i to jest złodziejka, psychopatka, chora psychicznie kobieta.


Ostatnio zmieniony 15 maja 2020, 19:33 przez AGAFIA, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
  
 
Post: 15 maja 2020, 19:19 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
ika pisze:
Malina pisze:

Niech ktoś przy okazji wytłumaczy tej pani, że "quidquid agis, prudenter agas et respice finem!" znaczy nie "cokolwiek robicie ostrożnie i patrzcie do końca", tylko "cokolwiek czynisz, czyń roztropnie i przewiduj koniec!" (ew. "patrz końca" w dawniejszych tłumaczeniach.)
Tak to jest, jak się łacinę zna z translatora google :D
Co prawda "ago", jak i "prudenter", oraz "respice" mogą mieć różne pokrewne znaczenia, zależnie od kontekstu, lecz tradycyjnie w tłumaczeniach na j.polski przyjęte jest tak, jak podałam.
Polecić można jej jeszcze "Słownik łacińsko-polski" PWN wg. H.Mengego i H.Kopii, w opracowaniu K.Kumanieckiego. Ostatnie wydanie, to już XXIV. Ja mam XIII, ale ciągle aktualne. No, i jakiś podręcznik do gramatyki. Ot, choćby po to, żeby nie popieprzyć liczby pojedynczej z mnogą ;)


A tam, lepiej przecież tak jak przetłumaczyła. Bardziej pasuje do niej. Bo bez sensu (w jej tłumaczeniu).

Łacina jest bardzo oszczędna w słowa i prawie każda sentencja w tym języku aby mieć sens musi być o dodatkowe, takie domyślne, wzbogacona.

Ja też nie znam. Bo mnie matka zmuszała ino. Jak zacząłem udawać Greka to zaczęła do greki. Histeryczka jedna. Teraz żałuje. W LO nie miałem.

PS. No to teraz mi się dostanie we wszystkich możliwych społecznych mediach. (a reszta przeniesione bo inne posty weszly)

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 15 maja 2020, 21:03 przez Komandor, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 maja 2020, 21:01 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
PS. No to teraz mi się dostanie (za te uwagi o łacinie) we wszystkich możliwych społecznych mediach. Skoro nawet niewinna uwaga, że Agafia ma kawal pola jest odbierana przez pełną miłości moralnej za osobisty atak na nią i wymaga komentarza nt tego czy jestem emerytowany i czego emerytowany i i skąd.

Jak się wkurwię (a dużo mi nie brakuje) to też sobie pozakładam wiele profili, bloga itp tylko po to aby z imienia, adresu, zawodu i doktorstwa RU po tej starej wrednej babie z Rhode Island jeździć przy każdej okazji. Nawet sam siebie będę komentował. Tylko kurcze sobie tym wystawie opinie. Żem tak durny, tępy, głupi i zawistny jak ona.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 16 maja 2020, 6:15 przez Komandor, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 maja 2020, 6:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Cytuj:
Nowa Republika opublikowała artykuł Katharine Cook Briggs (1875 – 1968) „Poznaj siebie za pomocą pudełka z farbą osobowości”. Według publicznej opinii współczesnej niewyszukanej polskiej kobiety z Wrocławia, Katharine była po prostu „gospodynią domową”. Oczywiście, nie żywiąc uczucia pogardy wobec drugiego człowieka, a zatem będąc otwartym, możemy łatwo wywnioskować, że Katharine była nie tylko w stanie dbać o swoją rodzinę, ale robiła to z poziomu wyższego wykształcenia rolniczego i była znaną naukowczynią w czasach, gdy – pomimo ratyfikacji 19. poprawki do Konstytucji USA z 18 sierpnia 1920 r. – biali anglosascy mężczyzni nadal błędnie wierzyli, że zbyt duże wykształcenie kobiet może mieć negatywny wpływ na ich zdolności rozrodcze.
Takie kfiatki :lol:





PS
Dalej wierzę i mam na to dowody, że tępe, zezowate, wiejskie dziewuchy rodzą upośledów :lol:


PPS
:arrow: https://youtu.be/sR_2Iv9ztFs

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 maja 2020, 7:09 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Chodzi o metodę, będącą bardziej skomplikowaną wersją chińskiego ciasteczka z wróżbą? (Hogan, Robert (2007). Personality and the fate of organizations. Mahwah, NJ: Lawrence Erlbaum Associates. p. 28. ).
Suchej nitki też na tym czymś nie zostawił komitet National Academy of Sciences. I praktycznie większość uznanych autorytetów w psychologi na całym świecie.

Tak, to właśnie ten poziom naukowy... Zodiaki, chakry, czary-mary

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 maja 2020, 7:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Nie wierzysz osobie posiadającej najwyższy stopień naukowy w usowie?





PS
https://youtu.be/sR_2Iv9ztFs

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 maja 2020, 9:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango


Pozbawia mnie kurew oddechu codziennie :lol:

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 maja 2020, 10:58 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Stanik, miej litość.
Spojrzałam i zwiałam sprzed monitora (Gateway 22" :D ) z palpitacjami serca.
Myślałam, że jakaś inwazja istot pozaziemskich, które już zdążyły obrobić bank, a teraz zasadziły się na moją emeryturkę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 maja 2020, 12:02 
Czarna_Mańka pisze:
Na fb - tylko ona sama komentuje własne wpisy.


Ano właśnie , przecież każdy ma jakieś imię, nazwisko, pracę, rodzinę, a ona się tym ekscytuje tak jakby dopiero z gałęzi zeszła.
Mało tego chwali się tym, że komuś zdjęcia ukradła. Jak opóźniona w rozwoju.
Kompletnie niedojrzała, nieodpowiedzialna baba.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 992 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 100  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group