forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 4:39

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 992 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 100  Następna
Autor Wiadomość
Post: 16 maja 2020, 21:53 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
No, nieszczęsną Latoną raczej nie jest.

Chodziło mi o cytat z największa ilością "cum" (Aby o żabach było jasno) i tym cytatem z Owidiusza przy okazji. PSL się przyplątał przy okazji.

PS. Aby było jasne. Z tą łaciną też się sile na oryginalność ale ja się do tego przyznaje. I do tego, że tak naprawdę jej nie znam (o czym pisałem też wcześniej)

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 16 maja 2020, 22:24 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 maja 2020, 22:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Dlaczego używacie martwego języka, którego kompletnie nie rozumiem?
Może wobec tego zacznę tu pisać po norwesku (żywy!) i dupczcie się z translatorem Google?

Ale do sedna. Wynika z tego, odpowiedzi na moje poprzednie pytanie o Rubika,
że to muzyka dla buraków, którymi nie jesteśmy. I całe kurwa szczęście.

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 maja 2020, 22:29 
Offline

Rejestracja: 28 kwie 2016, 22:42
Posty: 1247
stanax pisze:
Dlaczego używacie martwego języka, którego kompletnie nie rozumiem?

Łacinę nazywa się językiem martwym, ponieważ aktualnie nikt się nim nie posługuje w zakresie grup etnicznych i dla porozumienia na codzień. Jednak ciągle pozostaje językiem międzynarodowym - szczegółnie w zakresie filozofii, prawa, historii, chemii, fizyki.
Jest wręcz podstawą dla porozumienia w językach wsztystkich na Ziemi używanych. Dla chemii, fizyki, historii, prawa, w aktualnie funkcjonujących kluturach.
Może nie dla wszystkich - ale z pewnoscią dla ludzi nauki, a następnie dla społeczeństw.
Nie musisz się uczyć łaciny.
Ale gdybyś ją znał, świat byłby trochę inny. Naprawdę...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 maja 2020, 23:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
ika pisze:
Jednak ciągle pozostaje językiem międzynarodowym - szczegółnie w zakresie filozofii, prawa, historii, chemii, fizyki.
Jest wręcz podstawą dla porozumienia w językach wsztystkich na Ziemi używanych. Dla chemii, fizyki, historii, prawa, w aktualnie funkcjonujących kluturach.
Aha, czyli mój marny angielski techniczny jest mi na c..uj potrzebny i mam zacząć się uczyć łaciny?
ika pisze:
Nie musisz się uczyć łaciny.
Uff, dziękuję. Kamol spadł mi z serca.
ika pisze:
Ale gdybyś ją znał, świat byłby trochę inny. Naprawdę...
Ale ten świat (mój własny) w zupełności mi wystarcza. Znajomość łaciny upraszcza świat, czy jeszcze bardziej go komplikuje?
Bo wiesz, ja już jestem na krzywej opadającej (tak się ma po czterdziestce) i próbuję wykorzystać na maksa to, czego dotąd się nauczyłem.
Czysta ekonomia. Minimalne inwestycje, czerpanie maksymalnie dużych zysków. Łacina rzemieślnikowi jakim jestem, potrzebna... Hmm

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 maja 2020, 23:17 
Offline

Rejestracja: 28 kwie 2016, 22:42
Posty: 1247
stanax pisze:
ika pisze:
Jednak ciągle pozostaje językiem międzynarodowym - szczegółnie w zakresie filozofii, prawa, historii, chemii, fizyki.
Jest wręcz podstawą dla porozumienia w językach wsztystkich na Ziemi używanych. Dla chemii, fizyki, historii, prawa, w aktualnie funkcjonujących kluturach.
Aha, czyli mój marny angielski techniczny jest mi na c..uj potrzebny i mam zacząć się uczyć łaciny?
ika pisze:
Nie musisz się uczyć łaciny.
Uff, dziękuję. Kamol spadł mi z serca.
ika pisze:
Ale gdybyś ją znał, świat byłby trochę inny. Naprawdę...
Ale ten świat (mój własny) w zupełności mi wystarcza. Znajomość łaciny upraszcza świat, czy jeszcze bardziej go komplikuje?
Bo wiesz, ja już jestem na krzywej opadającej (tak się ma po czterdziestce) i próbuję wykorzystać na maksa to, czego dotąd się nauczyłem.
Czysta ekonomia. Minimalne inwestycje, czerpanie maksymalnie dużych zysków. Łacina rzemieślnikowi jakim jestem, potrzebna... Hmm

Ładnie i uczciwie napisałeś, więc mną w ogóle się nie przemuj...
Ja tylko chciałam dokopać nieuczciwemu kretynowi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 maja 2020, 23:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Nie odpowiedziałaś na moje pytanie.
Znajomość łaciny upraszcza świat, czy jeszcze bardziej go komplikuje, hę?

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 maja 2020, 9:20 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Się wetnę. Mnie pociesza.
Jest takim elementem stałym i niezmiennym.
Może to głupie, ale dla mnie jest coś pocieszającego w tym, że łacina jest jaka jest, i nie zmieni się już nigdy, w przeciwieństwie do języków żywych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 maja 2020, 11:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Jeszcze raz do tego zdania:

ika pisze:
Jednak ciągle pozostaje językiem międzynarodowym - szczegółnie w zakresie filozofii, prawa, historii, chemii, fizyki.


Przypomniałem sobie, że mam gdzieś w telefonie fotkę półki pod oknami w sypialni z domu w Polsce.
Przekopałem go przed chwilą (prawie dwa tysiące fotek na karcie pamięci) i znalazłem.


Obrazek
Styczeń '17


Na dole pod figurką chłopca, pomiędzy Pismem Świętym Nowego Testamentu a Zarysami Dziejów Religii
stoją Prawo Rzymskie i Poezje Horacjusza. Słabo widać tytuły, więc uwierz mi na słowo.
Gdzieś w domu na pewno są jeszcze Odyseja Homera, chyba też Iliada i kilka innych.
Każdą z nich przeczytałem, czyli nie są tzw. pułkownikami. Dlaczego o tym piszę?

Bo nie znam łaciny, a jednak trochę czytam. Natomiast filozofia kompletnie mnie nie interesuje.
Co to za nauka, jeśli na pogląd jednego filozofa rzuca się stu innych filozofów z krytyką ,
a każdy z nich używa innych, wykluczających się nawzajem argumentów?

Chemia i fizyka, po łacinie dzisiaj, w XXI wieku? Ale po co? Przecież to nie jest wiedza tajemna
zastrzeżona dla szamanów zmuszonych do porozumiewania się między sobą jakimś szyfrem
by maluczcy nie dostąpili tego zaszczytu. Kto ma potrzebę zgłębienia któregoś zagadnienia
znajdzie opracowanie w swoim języku lub w angielskim.

Uważam, że znajomość łaciny nie jest mi do czegokolwiek potrzebna. W każdym razie gdybym
miał potrzebę zwrócenia na siebie czyjejś uwagi, zacząłbym się uczyć chińskiego.

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 maja 2020, 11:22 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Kurde Stan, Ty masz książki? Po co ci tyle. Tylko z kurzem kwantowo chemicznie reagują. Bo każda gospodyni wie, że kurz ma znaczne właściwości antygrawitacyjne,
Wystarczą dwie plus jedna. D. R. Hawkinsa, Chakry (jakiegoś tam) albo o czakrze (nie wiem dokładnie czy to autor czy temat) i Biblia.
I już nawet jak ci pokażą dowolny artykuł z fizyki kwantowej to zrozumiesz.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 maja 2020, 11:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Bo widzisz tylko takie muły jak ja czytają i mają w domu książki.
Tak w ogóle muszę być wielkim mułem, skoro w każdym pokoju
w Polsce są książki z kuchnią włącznie. Co prawda kucharskie,
ale jednak. To jeszcze nic, bo tu w Norwegii jest dokładnie tak samo.

Chyba za bardzo się otworzyłem i teraz jest mi wstyd :oops:
A mogłem przeczytać wyłącznie autobiografię Michaliny Obama
lub jeszcze lepiej Danuty Wałęsowej i teraz brylować na forach
w Azerbejdżanie. Kurwa, jaki jestem strasznie głupi :(






PS
Z tego co gdzieś czytałem, Danuta W. wykłada fizykę kwantową w Eton College.

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 992 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 100  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group