forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 22:12

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2024 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 203  Następna
Autor Wiadomość
Post: 25 sty 2021, 19:06 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Killashandra Ree pisze:
A czytałeś jakieś publikacje naukowe tego śmiesznego wg Ciebie człowieczka? Jako laik zapewne doskonale je ocenisz.Nie zamierzam dyskutować z osobami nie związanymi genetyką na ten temat, nie jesteście specjalistami,na przykład ja nie wypowiadam się na tematy żeglarsko marynistyczne,bo moja wiedza jest znikoma,a tu żeglarzy w bród..Dlatego argumenty nie- genetyków mogę jedynie traktować z pobłażaniem.To,czym się szczepi na Covid,to właśnie konstrukt RNA.Szczepionka to co innego,i to określenie pasuje jedynie do produktu AstraZeneca. Błagam,aby wszystkowiedzący użytkownicy nie zasypywali mnie linkami na ten temat,zawierającymi ich zdaniem jedyne prawdy objawione .Internet pełen jest nonsensów,na które szkoda czasu.Czas pokaże kto miał rację,a póki co,Romek Zieliński jest profesorem,a nie Wy.


A gdzie napisałem, że śmiesznego?

Możesz zacytować?
Bo raczej przeciwnie. Napisałem, że nie neguje jego osiągnięć naukowych bo za coś ten tytuł dostał/ I to mogę wskazać gdzie.

Natomiast nazwałem go bezczelnym kłamcą bo nim jest i został na tym kłamstwie przyłapany. To ze uparcie powtarza kłamstwo o nie przeprowadzeniu badań na osobach pow. 55 lat - godne to czlowieka nauki?

Profesor Zieliński jest profesorem ale ci co krytykują i wytykają błędy, manipulacje i kłamstwa też są i to bardziej wyspecjalizowani od niego w wirusach, szczepionkach itp.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sty 2021, 22:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Wielu badaczy podkreśla brak dostatecznych badań szczepionki na populacji 55+,Zieliński to nie wyjątek.
Tak więc trudno mówić tu o jego kłamstwie.Problemem jest w ogóle zbyt krotki okres badań,dla poownania szczepionkę przeciw ospie badano 20 lar,i jest bezpieczna.Nie mamy tyle czasu,to fakt,ale rozpoczęcie produkcji równolegle z faza prób klinicznych,oraz zastrzeżenia producentów o braku odpowiedzialności na pewno nie budzą zaufania.Czas pokaże,czy ludzkość nie padła ofiarą eksperymentu, oby nie.
Zieliński to człowiek wnikliwy i konkretny,pamiętam egzamin u niego,spociłam się jak mysz pod miotłą,potem proponował mi asystenturę,ale wyszło inaczej,do dziś żałuję.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2021, 8:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 21:29
Posty: 3960
Lokalizacja: 5 księżyc Saturna
Słodyczy pisze:
Nie mamy tyle czasu,to fakt,ale rozpoczęcie produkcji równolegle z faza prób klinicznych,oraz zastrzeżenia producentów o braku odpowiedzialności na pewno nie budzą zaufania.


Gdyby w trybie warunkowym sprzedawano samochody z ulotką* taką jaka dołączona jest do szczepionki a aneks II przewidywał co napisano to nikt by takiego samochodu nie kupił.
Wątpliwości co do szczepionki jakie np. ja mam budzą śmiech, kpinę i drwiny a jak na razie nawet nie mamy wyizolowanego wirusa, bazujemy na fragmentach białka.
Nie pamiętam dokładnie a nie mam czasu na sprawdzanie.

* https://ec.europa.eu/health/documents/c ... 522_pl.pdf

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2021, 10:04 
Offline

Rejestracja: 03 wrz 2014, 10:40
Posty: 988
To i u Mańki dwa razy nie była to żadna nowość.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2021, 10:55 
Offline

Rejestracja: 03 wrz 2014, 10:40
Posty: 988
MMM pisze:
Zapytaj ją.

Po co? To Pani tu ocenia, co jest nowością.
Piosenka dla pani: https://www.youtube.com/watch?v=pyeeR3v-_pY


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2021, 11:08 
Offline

Rejestracja: 03 wrz 2014, 10:40
Posty: 988
Pech. Nie będę powtarzać, bo to już nie będzie żadna nowość.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2021, 12:02 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Killashandra Ree pisze:
Wielu badaczy podkreśla brak dostatecznych badań szczepionki na populacji 55+,Zieliński to nie wyjątek.
Tak więc trudno mówić tu o jego kłamstwie.Problemem jest w ogóle zbyt krotki okres badań,dla poownania szczepionkę przeciw ospie badano 20 lar,i jest bezpieczna.Nie mamy tyle czasu,to fakt,ale rozpoczęcie produkcji równolegle z faza prób klinicznych,oraz zastrzeżenia producentów o braku odpowiedzialności na pewno nie budzą zaufania.Czas pokaże,czy ludzkość nie padła ofiarą eksperymentu, oby nie.
Zieliński to człowiek wnikliwy i konkretny,pamiętam egzamin u niego,spociłam się jak mysz pod miotłą,potem proponował mi asystenturę,ale wyszło inaczej,do dziś żałuję.


Tylko, że miedzy twierdzeniem: "badania w grupie osób 55+ są niewystarczające" a jawnym kłamstwem "nie przeprowadzono badań w grupie 55+" jest zasadnicza, moim skromnym zdaniem, różnica.

Nie mnie oceniać zaś czy badania klinicznie (dot bezpieczeństwa) na 8430 (4 181 Comirnaty i 4 159 placebo) uczestników w wieku 56 lat i starszych są wystarczające czy nie bo, podobnie jak profesor Zieliński, nigdy nie prowadziłem (uczestniczyłem jako badacz) badań klinicznych ani nie uczestniczyłem w procesie ich analizy czy też oceny w procesie rejestracji leki, szczepionki itd. Metodologii badań i procesie rejestracji sprawdzonym i przyjętym do wielu lat przy dopuszczeniu do leczenia tysięcy leków, szczepionek na całym świecie. Podobnie też jak prof Zieliński nigdy na podstawie dopuszczonych do użytku leków nie leczyłem ludzi i również od strony praktyka nie jestem w stanie ocenić wiarygodności przyjętej w tym względzie procedury.

Nie pozostaje mi więc nic innego jak oprzeć się na opinii tych fachowców co mają z tym często do czynienia

Co do kompetencji prof Zielińskiego w tej materii z tytułu bycia genetykiem mogę powiedzieć tylko, że w całym jego dorobku naukowym nie ma ani jednej pozycji dotyczące badań nad zastosowaniem zdobyczy genetyki w medycynie. Żadnych badań nad szczepionkami, o których zabójczym działaniu ,jako antyszczepionkowiec, wypowiada się od lat. I to,, że chemicy też mają ogromny udział w badaniach i opracowywaniu nowych leków le to jednak lekarze w badaniach klinicznych są kompetentni w ocenie ich bezpieczeństwa i skuteczności. I raczej nie brał bym zbyt poważnie rewelacji chemika, specjalisty np. od nawozów sztucznych, dot. np antybiotyków. Oczywiście w konfrontacji z przeciwnym zdaniem lekarzy specjalistów czy nawet farmaceutów.

Ponieważ posłużyłaś się tutaj przykładem mojego zawodu to powiem, że pomimo zawodowej wiedzy daleki byłbym od dyskredytowania i pouczania dowódcy okrętu podwodnego, uczył kapitana statku rybackiego jak łowić ryby. A już na pewno nie pouczał bym czołgisty jak ma kierować czołgiem (bo też jestem żołnierzem). Tym bardziej, że minęło już sporo lat od zakończenia mojej aktywności zawodowej.
I słusznie zauważyłaś, ze na forum jest oprócz mnie kilku marynarzy ale żaden z nich jak dotąd nie powiedział, że gadam bzdury, kłamie itp. A koledzy naukowcy profesora Zielińskiego mówią o tym otwarcie a rektorzy uczelni na których pracował ostro się od niego odcinają w oficjalnych oświadczeniach.

Sprawdziłem, co prawda bez czytania samych publikacji naukowych bo mnie to mało interesuje, tematykę (obszar badawczy) jaką zajmuje się pan profesor.
Nie ma tam nic związanego z medycyną nawet pośrednio.

https://nauka-polska.pl/#/profile/scien ... &_k=vre3fc

Proszę zwrócić uwagę, że według tego portalu zakończył aktywność naukową ładnych kilka lat temu (Promotor doktoranta z 2013, ostatnia publikacja 2009).
Ale ponieważ nawet takie źródła sprawdzam bo różnie z aktualizacją np. może być sprawdziłem też w Scopus.

https://www.scopus.com/authid/detail.ur ... 7005700974

(I dobrze, bo jednak i później prowadził badania) gdzie jest jego udział w pracy z 2016 roku nt.:
Weryfikacja pochodzenia drzewiastych form kosodrzewiny na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego na podstawie polimorfizmu miejsc insercji transpozonów

Ale przy okazji wyszło, że pan profesor z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością mija się też z prawdą na temat swojego rankingu (oceny, wskaźników) pracy naukowej.

Podaje przy każdej okazji (w notce biograficznej na końcu wywiadu ale i na swoim blogu) jest mowa o 365 cytowaniach i indeksie H=10 podczas gdy scopus podaje
131 cytowań i H=6.

Dla porównania jeden z jego głównych oponentów Prof. Simon - specjalista chorób zakaźnych (i metod ich leczenia, zwalczania, profilaktyki itd.) i lekarz praktyk

ma ponad 3400 cytowań i H=20

W standardach nauki światowej też nie jakaś rewelacja ale jednak chyba różnica jest zauważalna.


https://www.scopus.com/authid/detail.ur ... 7005700974

Prosisz o nie zarzucanie cię linkami jakiś tam "niegenetyków". Pomijając już fakt, że leczenie ludzi, walka z epidemią, sczepiania oraz ocena badań klinicznych też nie jest domeną genetyków to pragnę Ci zwrócić uwagę, ze to był link do oficjalnego stanowiska grupy naukowców, którzy podjęli się walki z szerzeniem różnych bzdur na temat epidemii, szczepień itp.
https://naukaprzeciwpandemii.pl

I autor (Dr hab. n. med. Piotr Rzymski - co prawda nie genetyk) jest ich przedstawicielem.

tu lista Rady Programowej tej inicjatywy:

Cytuj:
Radę programową inicjatywy „Nauka przeciw pandemii” tworzą:
Dr n. farm. Leszek Borkowski, Fundacja Razem w chorobie
Prof. Marcin Drąg, Politechnika Wrocławska
Prof. Andrzej M. Fal, Polskie Towarzystwo Zdrowia Publicznego
Prof. Robert Flisiak, Polskie Towarzystwo Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
Prof. Jacek Jemielity, Uniwersytet Warszawski
Dr Jacek Krajewski, Federacja Porozumienie Zielonogórskie
Dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas, Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej
Prof. Andrzej Matyja, Naczelna Rada Lekarska, Uniwersytet Jagielloński
Prof. Krzysztof Pyrć, Uniwersytet Jagielloński
Dr hab. n. med. Piotr Rzymski, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Dr n. med. Michał Sutkowski
Prof. Krzysztof Simon, Polskie Towarzystwo Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych
Prof. Jacek Wysocki, Polskie Towarzystwo Wakcynologii
Prof. Joanna Zajkowska, Polskie Towarzystwo Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku



Oczywiście większa ilość lekarzy, ludzi nauki niż wymieni w tym uczestniczy.
I jednak np. taki profesor Jacek Wysocki* wakcynolog** chyba lepiej wie co spełnia definicję szczepionki i zna się na ich badaniach klinicznych od genetyka, nawet jak wybitnego.


Tak więc, co mocno podkreślam, pomimo wielkiego uznania dla prof Zielińskiego dla jego prac na genetyką kosodrzewiny tatrzańskiej czy podobieństwa genetycznego limby w Tatrach po słowackiej i polskiej stronie w do jego wypowiedzi nt, szczepionek, które zabijają a można zdrowo zastąpić kiszoną kapustą podchodzę z wielką rezerwą.

------------------------------------------------------------------------------
*. Prof Wysocki: 1540 cytowan, H=22
https://www.scopus.com/authid/detail.ur ... 7006150006
**Wakcynologia – to dziedzina medycyny zajmująca się szczepieniami ochronnymi, zarówno w fazie badań naukowych nad opracowaniem nowych szczepionek, jak i ich późniejszym stosowaniem. Jest nową gałęzią medycyny, która wyodrębniła się z chorób zakaźnych (Polskie Towarzystwo Wakcynologii zostało powołane w 2001).

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 26 sty 2021, 12:48 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2021, 17:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 21:29
Posty: 3960
Lokalizacja: 5 księżyc Saturna
MMM pisze:
Mańka ten link podawała w styczniu 3 razy.
Żadna nowość.


I co z tego?
Ma wyłączność na podawanie linków do ulotek?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2021, 18:46 
Offline

Rejestracja: 21 gru 2020, 18:00
Posty: 426
Cwani prawnicy amerykańscy przekręcili matołków z Unii Europejskiej.
Prawem na lewo, jak w amerykańskim sądzie. Kto O.J. Simpsonowi zabroni.
Oni mają lek, my Europejczycy nie mamy. Mogą nas trzymać za pisanki i się śmiać.
I dyktować warunki.

Rodzice słyszeli coś w telewizji że gdzieś ( niby na Śląsku) mieli
1000 dawek szczepionki do wykorzystania do dzisiaj.
I nikt się nie zgłosił.
No i te 1000 szczepionek poszło do kosza na śmieci.
To jest chore !!!
Może słyszałyście gdzie to było ?

_________________
Wąchanie kleju marki Urban powoduje odjeb, Spiski, widzenie faszystów, Elvisa, Wielkiej Stopy, i mówienie po Rusku z lekkim GRU akcentem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2021, 20:52 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
MTNG pisze:
Rodzice słyszeli coś w telewizji że gdzieś ( niby na Śląsku) mieli
1000 dawek szczepionki do wykorzystania do dzisiaj.
I nikt się nie zgłosił.
No i te 1000 szczepionek poszło do kosza na śmieci.
To jest chore !!!
Może słyszałyście gdzie to było ?


Myślę, że nawaliło powiadamianie pacjentów o terminie szczepienia.
Gdyby część się nie zgłosiła, to można zrozumieć, mogli się rozmyślić.
Ale NIKT?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2024 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 203  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group