forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 4:53

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2024 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159 ... 203  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27 lut 2021, 9:18 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Bóg ŁP JWPB pisze:
Ja uważam, Komandorze, że powinieneś nam to w sposób ściśle matematycznie naukowy wyjaśnić,
[...]
nie chodzi o to, aby wymordować wielu, a jeno tylko tę resztkę nosicieli cywilizacji europejskiej,


i waćpan jeszcze żyjesz?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lut 2021, 10:05 
Offline

Rejestracja: 26 lut 2021, 10:46
Posty: 215
No to spójrzmy na statystyki
Laos
zgony 0

Wietnam
zgony 35

Tajlandia
zgony 83.
Dlaczego tak? Klimat? A może sfałszowane dane??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lut 2021, 10:23 
Offline

Rejestracja: 25 lut 2021, 16:50
Posty: 113
Komandor pisze:
i waćpan jeszcze żyjesz?

No, niby jeszcze żyję, ale co to za życie, gdzie nie rzuci kamieniem, tam w aborygena trafi.

Choć z tymi aborygenami przesadziłem, wszak aborygeni różnią się od ciebie, Komandorze, w odróżnieniu od ciebie, aborygeni nie wymordowaliby kilkudziesięciu tysięcy ludzi dla wyimaginowanego ratowania życia kilkuset bardzo schorowanych staruszków, którzy i tak zmarli. No, a dla ciebie, Komandorze, nie stanowi to żadnego problemu. No i w odróżnieniu od ciebie, Komandorze, aborygeni nie wprowadzaliby zakazu polowania z powodu ryzyka dla myśliwego, aby ten zakaz doprowadził do śmierci głodowej ich plemię. No, a ty, Komandorze, potrafisz coś takiego zaakceptować i do tego jeszcze gorąco to propagować. Więc, gdzie nie rzucę kamieniem, tam nawet w aborygena nie trafię, a w coś, czego nazwy jeszcze nie ma w słownikach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lut 2021, 10:25 
Offline

Rejestracja: 26 lut 2021, 10:46
Posty: 215
Dyzio, pisałam o łącznej liczbie zgonów na covid, podczas trwania pandemii, dla Chin to jest 4636.

Ps. Nauczanie zdalne na uczelniach przedłużone do 30 września 2021 roku - rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki.
Chcielibyście trafić w ręce chirurga, który zdalnie ukończył studia?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lut 2021, 10:36 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Bo podobnie jak Chiny w Wuhan (chociaż Chińczycy z pewnym opóźnieniem) od razu powzięto ostre działanie. I to naprawdę ostre,
Bez pierdolenia jakiś Korwinów czy speców od kosodrzewiny.

Na przykładzie Wietnamu:
Granice zamknięte dla cudzoziemców poza specjalnymi przypadkami. Cudzoziemcy i Wietnamczycy wracający do kraju 14 dni kwarantanny (nie w domku gdzie lata a w ośrodku kwarantanny) bez względu na wynik testu i za tę kwarantannę w tym przypadku płacisz z własnej kieszeni. Bo niby czemu ma płacić państwo jak to tobie się zachciało przyjeżdżać.
I teraz mają prawie spokój (pilnować tylko by nikt im nie wjechał z syfem muszą). I mogą osobie spokojnie i bez strachów żyć.
Bo to wszystko o czym mówię od dawna, dystans , izolacja społeczna, kwarantanny, maseczki, itd. przynosi efekt. czego te kraje są najlepszym przykładem.
My w tym czasie ludzi ściągaliśmy specjalnymi samolotami i do domów puszczaliśmy sobie od tak.
https://www.medonet.pl/koronawirus/koro ... 17590.html
A wolność jednostki? A wolność jednostki to w trumnie albo pod respiratorem to sobie można w dupę wsadzić.
Bo nie dosyć ze ludzie umierają od tej wolności to jeszcze będziemy się bujać z tym gównem cholera wie ile i czy będzie lockdown czy nie to i tak padniemy na pysk.
Bo jeden chuj czy padnie knajpa bo zamknięta przez rząd czy dlatego ze klientów nie będzie miała wystarczająco wielu a i rąk do pracy. A jak się pootwiera wszystko i puści na żywioł to tak będzie. Bo będziemy mieli po kilka tysięcy zgonów dziennie i blady strach.

Teraz to już pewnie za późno nieco. No i to by trzeba jednak zsynchronizować w całej UE.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lut 2021, 11:02 
Offline

Rejestracja: 26 lut 2021, 10:46
Posty: 215
Komandorze, może być tak jak piszesz, ale co z przykładem ze Stanów, który wcześniej wkleiłam?
Trudno dr R. Chazan podejrzewać o brak wiedzy czy celową manipulacje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lut 2021, 11:19 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Wzięte dwa skrajne przypadki.
Jeden stan gdzie pomimo zamknięcia się niezbyt udaje i drugi gdzie pomimo otwarcia się akurat udaje jakoś.
Przy analizie każdych wyników, badań, obserwacji, eksperymentów takie skrajne dane się odrzuca.

I te amerykańskie lockdowny to gorzej jeszcze jak nasze. Też się bujali raz tak raz siak. Też za późno jak się rozniosło i dziesiątki tysięcy dziennie przypadków w poszczególnych stanach mieli. Pozamykali granice stanów?
Kierowali każdego z najmniejszym podejrzeniem kontaktu na 14 dni kwarantanny i to w ośrodku izolowanym nie w domku?
Praktycznie to te restrykcje w USA i u nas w porównaniu ze zdecydowanym działaniem w Wietnamie np to gówno nie restrykcje. Co na plażach jeszcze nie dawno można było zobaczyć. A i obecnie w weekendy.

Ale niech będzie.

Pisałem i napisze jeszcze raz. Ta znikoma różnica śmiertelności liczona w ułamku procenta to w przeliczeniu na ludzi są już setki i tysiące,

Inaczej mówiąc. Na Florydzie tym otwarciem zamordowana kilkaset osób, które może by żyły gdyby były restrykcje a w Kalifornii uratowano ponad 2000 ludzi którzy by zdechli bez restrykcji.

Bo tak w przeliczeniu na ludność tych stanów przekładają się te różnice w ułamkach procentów.
Oczywiście te kilkaset czy kilka tysięcy zgonów w te czy wewtę to dalej ułamek promila. I można sobie właśnie tak pomijać. Żadna różnica. Dopóki Ty albo ktoś ci bliski w tej żadnej różnicy nie znajdziesz.

Gdzieś tu nawet to dokładnie policzyłem jak przekłada się sztuki ludzi te nic. Ale wybacz. Kolejny raz tego nie powtórzę, Nie chce mi się.

Natomiast przypadek krajów azjatyckich gdzie podjęto odpowiednio wcześnie (nie czekając na kilka tysięcy zakażeń dziennie a od razu, przy pojedynczych przypadkach) często drastyczne środki jednak jest reprezentatywny bo nie jakiś skrajny

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lut 2021, 11:24 
Offline

Rejestracja: 26 lut 2021, 10:46
Posty: 215
Cytuj:
Gdzieś tu nawet to dokładnie policzyłem jak przekłada się sztuki ludzi te nic. Ale wybacz. Kolejny raz tego nie powtórzę, Nie chce mi się


Znajdę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lut 2021, 11:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
AGAFIA pisze:
Dyzio, pisałam o łącznej liczbie zgonów na covid, podczas trwania pandemii, dla Chin to jest 4636.

Ps. Nauczanie zdalne na uczelniach przedłużone do 30 września 2021 roku - rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki.
Chcielibyście trafić w ręce chirurga, który zdalnie ukończył studia?


Zapewne nie jeden chciałby z ochotą.
Stacjonarna nauka w Polsce wyglądała ostatnio tak, jeszcze przed rozporządzeniem ministra:

https://www.youtube.com/watch?v=cILYOaOGtoQ

Będzie tylko lepiej

PS
Naukowiec po szkole internetowej jest mniej awanturujący się.

PS
Szkoda że Trofim Łysenko tego nie dożył.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lut 2021, 11:41 
Offline

Rejestracja: 26 lut 2021, 10:46
Posty: 215
Był zafascynowany Miczurinem ;).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2024 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159 ... 203  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group