forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 07 gru 2021, 3:38

Strefa czasowa UTC+1godz.
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2018 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 198, 199, 200, 201, 202
Autor Wiadomość
Post: 14 sie 2021, 5:37 
O kurwa, a ty to ten który obnażył moje kłamstwa.
Ja prld... dobrze że jesteś, bo tu wszyscy by błądzili.
Strażnik wartości, ostoja moralności, jedyny sprawiedliwy.

Muszę przyznać, że ego to masz wyjebany. Puste, ale wyjebane.

Co do kłamstw...no cóż..sam kołku linkujesz info o "złej interpretacji" wypowiedzi, co samo sformułowanie daje wręcz nieorganiczne możliwości manipulacji przekazem. Ale to co ty linkujesz to WSZYSTKO jest prawda. Jak w TVP info.

A za powróz dziękuję. Powieszę się na pasku twoich spodni.
Forgedofil.
:lol:


Na górę
  
 
Post: 02 gru 2021, 22:37 
Offline

Rejestracja: 28 lut 2021, 9:56
Posty: 13
Za Nature:

Cytuj:
Pilna potrzeba leczenia COVID-19 zainspirowała strategie ponownego użycia zatwierdzonych leków. Zasugerowano amantadynę, a badania komórkowe i kliniczne wykazały korzystne działanie tego leku. Wykazujemy, że amantadyna i heksametylenoamiloryd (HMA), ale nie rymantadyna, blokują aktywność kanału jonowego białka E z SARS-CoV-2, konserwatywnej wiroporyny wśród koronawirusów. Odkrycia te zgadzają się z ich wiązaniem z białkiem E, co oceniono za pomocą symulacji NMR roztworu i dynamiki molekularnej. Ponadto identyfikujemy dwie nowe wiroporyny SARS-CoV-2; ORF7b i ORF10, pokazując aktywność kanału jonowego w systemie ekspresji oocytów X. laevis. Warto zauważyć, że amantadyna blokuje również aktywność kanału jonowego ORF10, zapewniając w ten sposób dwa cele kanałów jonowych w SARS-CoV-2 do leczenia amantadyną u pacjentów z COVID-19.


Cały tekst w oryginale na nature.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 gru 2021, 22:23 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4627
Ten artykuł jest tutaj:

https://www.nature.com/articles/s42003-021-02866-9#Abs1

I jak to bywa z sensacyjnymi doniesieniami z różnych gazet i portali trzeba umieć czytać. Całość najlepiej a nie abstrakt tylko.
I wyraźnie autorzy wskazują, że to tylko badania in vitro laboratoryjne, na hodowanych tkankach a nie badali na ludziach ani na zwierzętach.Cytuj:
The direct need for therapies against SARS-CoV-2 infections is obvious and inspires strategies of repurposing drugs approved for other indications, e.g., remdesivir (originally developed for ebola treatment) and steroids (anti-inflammatory treatment)4. We propose to use amantadine as a novel and effective way to treat COVID-19 through its ability to inhibit known (Protein E) and novel (ORF10) ion channels. In addition, amantadine variants, especially those with hydrophobic adducts, can act as lysosomotropic drugs57, which accumulate in intracellular vesicles through membrane permeation by the electroneutral form and increase intravesicular pH, causing endosome and/or trans-Golgi network neutralization and inhibition of viral reproduction58. In support of an antiviral effect, amantadine was recently shown to inhibit SARS-CoV-2 replication in vitro in Vero 6 cells6. Importantly, in the clinic, an apparent protective effect of amantadine in COVID-19 patients has been reported in a retrospective cohort study in Mexico3 and in a small-scale treatment of 15 COVID-19 patients5. Moreover, based on a questionnaire, amantadine appeared to be protective for COVID-19 manifestation among 22 patients suffering from Parkinson’s disease, multiple sclerosis, or cognitive impairment4. To finally establish a beneficial effect of amantadine on COVID-19 treatment, randomized, placebo-controlled, double-blinded studies are needed. At present, amantadine is included in two such studies worldwide (http://clinicaltrials.gov; NCT04794088 and NCT04854759).To pogrubione zaś zdanie mówi dokładnie to samo co C_M i Ja pisaliśmy od początku. Aby skuteczność leku potwierdzić potrzebne są badania kliniczne na wystarczającej kohorcie badawczej z zachowaniem metodologii podwójnej ślepej próby.

Dla leniwych lub mających problem z murzyńskim językiem tłumaczenie:

Cytuj:
"Bezpośrednia potrzeba terapii przeciw zakażeniom SARS-CoV-2 jest oczywista i inspiruje strategie zmiany przeznaczenia leków zatwierdzonych do innych wskazań, np. remdesiwiru (pierwotnie opracowanego do leczenia eboli) i sterydów (leczenie przeciwzapalne)(4). Proponujemy zastosowanie amantadyny jako nowatorskiego i skutecznego sposobu leczenia COVID-19 poprzez jej zdolność do hamowania znanych (białko E) i nowych (ORF10) kanałów jonowych. Ponadto warianty amantadyny, zwłaszcza te z hydrofobowymi adduktami, mogą działać jako leki lizosomotropowe(57), które gromadzą się w pęcherzykach wewnątrzkomórkowych poprzez przenikanie przez błonę postaci elektronutralnej i zwiększają pH śródpęcherzykowe, powodując neutralizację endosomów i/lub sieci trans aparatu Golgiego oraz hamowanie reprodukcji wirusa(58). Na poparcie działania przeciwwirusowego, ostatnio wykazano, że amantadyna hamuje replikację SARS-CoV-2 in vitro w komórkach Vero 66. Co ważne, w klinice widoczny efekt ochronny amantadyny u pacjentów z COVID-19 odnotowano w retrospektywnym badaniu kohortowym w Meksyku(3) oraz w leczeniu na małą skalę 15 pacjentów z COVID-195. Co więcej, na podstawie kwestionariusza, amantadyna wydawała się chronić przed manifestacją COVID-19 wśród 22 pacjentów cierpiących na chorobę Parkinsona, stwardnienie rozsiane lub zaburzenia funkcji poznawczych(4). Aby ostatecznie ustalić korzystny wpływ amantadyny na leczenie COVID-19, potrzebne są randomizowane, kontrolowane placebo badania z podwójnie ślepą próbą. Obecnie amantadyna jest uwzględniona w dwóch takich badaniach na całym świecie (http://clinicaltrials.gov; NCT04794088 i NCT04854759)."


Nigdy nie odrzucałem a priori możliwości większej lub mniejszej skuteczności amantadyny w walce z Covid-19. Byłem przeciwny tylko jej stosowaniu bez odpowiednich badań. A już na pewno samodzielnie czy nawet przez jakieś lekarza wizjonera.
I radził bym nie popadać w euforie nie żreć amantadyny na własną ręką dopóki tych badań nie będzie.
Bo za naukowcami autorami tego artykułu powtarzam jeszcze raz i cala mocą:

"Aby ostatecznie ustalić korzystny wpływ amantadyny na leczenie COVID-19, potrzebne są randomizowane, kontrolowane placebo badania z podwójnie ślepą próbą"

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 gru 2021, 9:31 
Offline

Rejestracja: 28 lut 2021, 9:56
Posty: 13
Jeżeli nie masz merytorycznych podstaw, bawiąc się w naukowca jesteś tylko zabawny.
I lepiej tylko cytować innych, którzy na medycynie znają się troszkę lepiej, niż nałukofcy od czyszczeniu luf armat.

Cytuj:
Ale co myśleć o piśmiennictwie naukowym? W kwietniu 2015 r. próbował to wyjaśnić na łamach swego pisma redaktor naczelny The Lancet Richard Horton: „Wielka część literatury naukowej, bez wątpienia połowa, jest po prostu fałszywa. Natkana studiami nad śmiesznie małymi próbkami, minimalnymi efektami, fikcyjnymi analizami i jawnymi konfliktami interesów, z obsesją śledzenia modnych tendencji wątpliwej jakości. Nauka zakręciła w kierunku ciemnoty.” Wynikiem dyskusji, która rozległa się po tym wstępniaku, było gorzkie przekonanie, że jest gorzej, niż myśli Horton, że do niczego jest większość medycznych publikacji naukowych.


Ostatnie randomizowane badania wykazują, że 97% naukowców publikuje to czego życzą sobie płacący im zleceniodawcy badań.
I nie ma w tym nic dziwnego, wszak żołdactwu również nie płaci się za myślenie, a za natychmiastowe wykonanie rozkazu.
A tym bardziej nie płaci się za myślenie prolom. Więc wymagać od nich akceptacji czegoś czego nie rozumieją jest zwykłą faszyzacją stosunków społecznych. Ale przy zbyt wielu wykształconych przeczytanie paru książek byłoby takie trywialne...

I en bloc a priori
Każda prawda przechodzi przez trzy etapy:
najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą.
Arthur Schopenhauer .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 gru 2021, 11:21 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4627
To znaczy ten artykuł z Nature do dupy jest?

Nie chyba nie. co prawda piszą o jakiś badaniach na 22 i 15 pacjentach ale przecież zaznaczają wyraźnie: "Aby ostatecznie ustalić korzystny wpływ amantadyny na leczenie COVID-19, potrzebne są randomizowane, kontrolowane placebo badania z podwójnie ślepą próbą"


Ale to nie dociera jak widzę bo się czyta tylko to co się chce czytać i tylko to trafia.

Nikt nie wyśmiewa tych badań, tylko to jeszcze nic pewnego, bo badania wstępne na hodowanych tkankach, in vitro.
Badania kliniczne jeśli są to na bardzo małych próbach (o czym wspomina ten redaktor naczelny Lanceta), skuteczność może okazać się minimalna (o czym też pisze w swej krytyce) i sami autorzy badań to zauważają dlatego piszą o konieczności randomizowanych, kontrolowanych placebo badaniach z podwójnie ślepą próbą, która do dopiero może ustalić efekt leczenia amantadyną czy okaże się duży czy może jednak minimalny.

Ale to już nie dociera, bo napisali ze rekomendują i coś tam potwierdzili na szkiełku. I tylko to się liczy bo można już zakrzyknąć: miałem rację, Bodnar to geniusz itp.

Nie kochani, jak badania (kliniczne według tego co sami piszą) potwierdzą skuteczność tego leku to dopiero będzie można tak powiedzieć.
Czego ja osobiście im życzę by się potwierdziło. A przede wszystkim, życzę tego nam.
A jak będzie czas i BADANIA KLINICZNE pokażą.

Cytuj:
Jeżeli nie masz merytorycznych podstaw, bawiąc się w naukowca jesteś tylko zabawny.
I lepiej tylko cytować innych, którzy na medycynie znają się troszkę lepiej, niż nałukofcy od czyszczeniu luf armat.


Oj aleś mi przywalił spawaczu stoczniowy. W pięty mi poszło aż, Chodzić nie mogę.

Tylko jest pewien problem. Ja właśnie cytuje.
I to tych samych co ty cytujesz."Aby ostatecznie ustalić korzystny wpływ amantadyny na leczenie COVID-19, potrzebne są randomizowane, kontrolowane placebo badania z podwójnie ślepą próbą"

Ale cóż naukofcy od spawania mogą z tego zrozumieć, widocznie ci od czyszczenia luf jednak bardziej kumaci

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 06 gru 2021, 15:03 przez Komandor, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 gru 2021, 13:26 
Offline

Rejestracja: 28 lut 2021, 9:56
Posty: 13
Ja spawaczem??? W życiu.
I to jeszcze stoczniowym? Brzydził bym się.

Ja jestem lolder w 100 procentach.
Hamlet zaświadczy.

Jeżeli nie posiadasz dowodów naukowych na swe oszczerstwa, natychmiast przeproś pańcia, bądź pańcie.

A przywaliłem ci Szopenhauerem, a nie armatami.
Bo wielki uj mnie interesuje, ile luf wypolerowałeś.
Każdy ma swój sposób na życie.

P.S.
Chyba coś popierdoliłeś. Posta kończysz bez sensu. Zdania też sklecone wątpliwie. Zostaw tę naukę. Lepiej się napić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 gru 2021, 13:59 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4627
Pamięć krótkotrwała szwankuje?. Żałko!

Cytuj:
A przywaliłem ci Szopenhauerem, a nie armatami.


No tak, w życiu nie armatami:

Cytuj:
...którzy na medycynie znają się troszkę lepiej, niż nałukofcy od czyszczeniu luf armat.
A opinia redaktora Lancet to nie badania randomizowane. To opinia. Nawet jak nie pozbawiona podstaw.

I naprawdę zadziwia mnie twój tok myślenia.

Cytujesz artykuł z czasopisma naukowego aby zaraz na ripostę adwersarza, który cytuje ten sam artykuł, tych samych autorów posłużyć się argumentem, że artykuły naukowe to większości szajs podpierając się przy tym opinią redaktora naczelnego jednego z nich.

No brawo. uwodniłeś (sam sobie chyba), ze to co cytujesz to szajs. Chociaż ja tak osobiście nie uważam.

Lepiej nie pij.

PS. Poprawiłem wpis, faktycznie, namieszałem.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 gru 2021, 20:42 
Offline

Rejestracja: 28 lut 2021, 9:56
Posty: 13
Mimo tego że wmawiają ci że rozumiesz, tak naprawdę chuja rozumiesz.
I absolutnie nie mam do cię pretensji.

Cytuj:
Zyski netto banków w drugim roku pandemii wyniosły prawie 10,6 mld złotych – podał dziś Narodowy Bank Polski.
To oznacza, że od stycznia do października 2021 roku sektor bankowy w Polsce zarobił prawie 60 proc. więcej, niż w tym samym okresie ubiegłego roku.


I teraz zastanów się czy dalej chcesz kontynuować tę polemikę?
Bo dalej będzie naprawdę ciężko.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2018 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 198, 199, 200, 201, 202

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group