forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 paź 2020, 19:16

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122  Następna
Autor Wiadomość

.......
Ja przy wyborze kursu też bardziej liczyłem się ze zdaniem oficera marynarki mgr. nawigatora jak z opinią też oficera marynarki i mgr mechanika.

I dobrze -ście czynili marynarzu. Albowiem to nawigator jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo statku/okrętu na morzu.
Co nie oznacza, że praca mechanika/elektryka nie jest ważna...... :lol: Navigare est necessere......czy jakoś tak....

Strasznie mocne argumenty.

Chciał pan, Panie Argonom, do wywiadu profesora? I statystyk zgonów. To proszę. Pan profesor pisze:

Cytuj:
Kiedy chory na grypę umiera, nie piszemy, że umarł na grypę, tylko, że umarł z powodu niewydolności krążeniowej, zapalenia płuc - wpisujemy różne rozpoznania, ale generalnie nie wpisuje się grypy jako przyczyny śmierci.

Ale to wychodzi, ze pan profesor źle pisze. Niezgodnie z zaleceniami WHO, rozporządzeniem i poradnikiem.

Poradnik pod linkiem. Do pobrania w pdf.

https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ ... u,7,1.html

Cytuj:
Zasady wypełniania karty zgonu
W poszczególnych częściach punktu 18.1- 4 karty zgonu należy opisać poszczególne choroby
(i/lub stany), bez konieczności wpisania kodu, tj.:
• w pkt.18.1: zawsze należy podać bezpośrednią przyczynę zgonu, tzn. chorobę lub stan,
która bezpośrednio poprzedziła zgon
. Bezpośrednia przyczyna zgonu nie oznacza sposobu
w jaki stan nastąpił, nie wpisujemy określeń typu: ustanie oddechu, niewydolność
wielonarządowa, ustanie krążenia, zatrzymanie krążenia itp
. Zatrzymanie krążenia to efekt
końcowy każdej choroby
, do którego dochodzi w wyniku ustania czynności mechanicznej
serca, zwykle na skutek zaburzeń rytmu. Przedłużające się zatrzymanie krążenia nieuchronnie
prowadzi do zatrzymania oddechu, nieodwracalnego uszkodzenia ośrodkowego układu
nerwowego i zgonu [8,15].
Wpisany w punkcie 18.1 stan może być jedynym opisem podanym na karcie tj. wyłącznie
wtedy, gdy nie był spowodowany lub nie powstał jako następstwo choroby czy np. urazu,
wypadku, które wystąpiły przed bezpośrednią przyczyną zgonu.
Jeśli warunek ten zostanie
spełniony wówczas opis ten będzie wyznaczał wyjściową przyczynę zgonu, ale wpisaną
w pozycji bezpośredniej przyczyny zgonu (przykład 1).
• w pkt. 18.2 należy wpisać wtórną przyczynę zgonu (jeżeli jest to choroba lub stan będący
następstwem wyjściowej przyczyny zgonu i poprzedzający bezpośrednią przyczynę zgonu
(przykład 2).
W pkt. 18.2 czyli w miejscu dla wtórnej przyczyny zgonu możemy również wpisać
wyjściową przyczynę zgonu, jeżeli łańcuch powiązanych ze sobą zdarzeń jest dwuogniwowy

(przykład 3).
• w pkt. 18.3 należy podać wyjściową przyczynę zgonu tj. chorobę lub okoliczności
wypadku, urazu czy zatrucia, które zapoczątkowały proces prowadzący do zgonu.

Pomiędzy wystąpieniem kolejnych przyczyn a zgonem należy wpisać przybliżony odstęp
czasowy. W uzasadnionych przypadkach można napisać wpisać „nieznany” czy „trudny do
określenia”.
• w pkt. 18.4 dodatkowo trzeba podać inne istotne okoliczności przyczyniające się do zgonu,
ale niezwiązane z chorobą ani stanem ją powodującym wraz z kodem ICD-10 [14].

Więc ma gdzie wpisać tę grypę.

Nawet nikotynizm czy otyłość jako inne istotne okoliczności mające wpływ jest obowiązek i gdzie wpisać.
Czemu więc nie grypę?

Załącznik:
Screenshot - 2020-10-17 , 21_05_35.png
Screenshot - 2020-10-17 , 21_05_35.png [ 40.85 KiB | Przeglądany 336 razy ]

PS. I to nie jest podważanie wiedzy medycznej profesora Kuny. Bo wystawienie karty zgonu to prosta czynność administracyjna (jak oczywiście się wie jako lekarz co wpisać) a nie medyczna. I nie robi tego na odp.

EDYTA. Aby było, a nie do nie Kultu Kretyna.
I Agronom też mnie spuścić w kiblu jak chce. Bo raczej nic mądrzejszego nie oczekuje.

Ostatnio zmieniony 17 paź 2020, 20:49 przez Komandor, łącznie zmieniany 2 razy

Siła tego argumentu mnie powaliła. Serio. Brawo Ty.

Awatar użytkownika

a to zabawne, znaczy nawet nie jest zabawnym ...... sie okazuje ze jeden z niewielu.......a w porywach uwazam ze jedyny user tgo forum ktory popiera swoje wypowiedzi argumentami jest uwazany za medrka.....zarozumialca....a juz najbardziej mnie bawia ci z ktorych towarzysz szmaciak wychodzi......

przyjmij komandorze wyrazy wsparcia...wspolczucia ! jestem pewny ze nie potrzebujesz......

tak sie czasami zastanawiam skad ludzie biora pomysly na swoje pseudonimy......? czy kultujac kretynom automatycznie ....niemal ze bezwiednie wybieramy sobie pseudonim, unikam okreslenia nick ze wzgladu na nick userke/a.

Awatar użytkownika

Dyskutowanie z Płaskoziemcami - Polskimi Trumpami jest bezcelowe.

Tacy na twoje wpisy tylko "spier..alaj" potrafią odpisać i już są Oświeceni
już są Profesorami. No, Polaczki w internecie.

Żeby tylko Płaskoziemcy - Trumpy kiedyś nie doszły do władzy ...

Panie Komandorze popieram pana.

Awatar użytkownika

Wsparcie od dwóch kolejnych najtęższych forumowych umysłów dostać to moje niespełnione marzenie :lol:

Spokojnie Viking !
Wprawdzie wychodzi, że nie jestem tu najtęższym umysłem ale jeśli to coś da, - masz moje wsparcie...!
Za całokształt ale głównie za foty które zamieszczasz o zwierzaczkach jak i okolicznościach przyrody.... :lol:
Spoko ! - poglądy też w zasadzie nie przekraczają granic rozsądku..... ;)

Dziękuje za wsparcie.
Ale pragnę wyjaśnić.
Nie jestem za bardzo przewrażliwiony w stosunku do swojej osoby i naprawdę całkowicie mnie nie ruszają żadne prymitywne inwektywny, sądy, osądy czy spuszczanie w kiblu itp. jeśli nie są pomówieniami o czyny niegodne czy też karalne w życiu prywatnym lub nie są atakiem na kogoś z mojego otoczenia, która nie ma związku z tym co się dzieje na forum.
Krótko. Mnie można bezkarnie nazwać kretynem i tumanem, mędrkiem itp - i może się odgryzę ale nie będę latał po ADM z płaczem ale już określenie mnie jako pijaka, gwałciciela czy złodzieja może się spotkać z moją ostrą reakcją i to prawna.
Chciałbym aby to było jasne.
Może teraz dałem poradę pewnym ludziom jak mnie dotknąć albo wyprowadzić z równowagi ale lata mi to. Tym bardziej, ze nie jest powiedziane czy im się uda.
Jednocześnie jest to apel do ADM (moderatorów) o nie usuwanie postów gdzie ktoś mnie merytorycznie spuszcza w kiblu itp . A pomówienia czy naruszenie dóbr osobistych bliskich mi osób, jak będą przesadzone, sam zgłoszę.

Awatar użytkownika

Wyjaśnienie dla "dwóch najtęższych forumowych umysłów".
Poprzedni mój post był... No właśnie, czym?

PS
Tak trzymaj Jerry!

Awatar użytkownika

Sarkazmem :D
Mod przyjął do wiadomości Twoją prośbę Komandor.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.