forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 wrz 2020, 7:52

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 942 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 91, 92, 93, 94, 95  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dziennikarstwo bezobjawowe coś tam z siebie wydaliło, ogólnie pozostało po staremu "nie wolno głośno mówić"

Errata do covida:

od 3 minuty https://www.youtube.com/watch?v=wKSOtHz ... e=youtu.be

Reszta jest na vod

Awatar użytkownika

We Francji 7852 przypadki zakażenia covid-19 ostatniej doby.
30 osób nie żyje.
We Francji robi się około miliona testów tygodniowo.

W Polsce 600 przypadków zakażenia covid-19 ostatniej doby.
24 osoby nie żyją.
Mniejsza liczba wykrytych zakażeń w ostatnich dniach, wynika z nowych zasad
izolacji i kwarantanny dla osób z podejrzeniem COVID-19 oraz nowych zasad dot. testowania.
Czyli w Polsce mniej się testuje.

Proszę porównać dobową liczbę zgonów we Francji i w Polsce.
Dobową.

Awatar użytkownika

Pantryglodytes pisze:
Dziennikarstwo bezobjawowe coś tam z siebie wydaliło, ogólnie pozostało po staremu "nie wolno głośno mówić"

Errata do covida:

od 3 minuty https://www.youtube.com/watch?v=wKSOtHz ... e=youtu.be

Reszta jest na vod

Oglądałeś? Możesz streścić w 2 - 3 zdaniach?

Czyżby szwedzki model na dłuższą metę okazał się skuteczny?

https://polskatimes.pl/szwecja-nikt-juz ... SeHaydCdU4

Awatar użytkownika

nick pisze:
Czyżby szwedzki model na dłuższą metę okazał się skuteczny?

https://polskatimes.pl/szwecja-nikt-juz ... SeHaydCdU4

Bo w Szwecji ofiar z wypadku motocyklowego nie klasyfikuje się jako zmarłych na covid jak np we Francji, czy 87 latków w Hiszpanii.

Na dłuższą metę tak. Jak nie ma co szybko liczyć na szczepionkę to się stawia na kontrolowane sczepienie naturalne.

I w sumie od pewnego czasu, po pierwszym szoku, i ostrych restrykcjach i u nas tak się robi.

Bo przecież pomimo większej ilości zakażeń mamy łagodniejsze restrykcje.
Jednak nie dziwie się takiemu ostremu podejściu na początku.
Można było wpaść w panikę i dmuchać na chłodne nawet.
I oddalić szczyt zachorowań na okres kiedy będziemy lepiej przygotowani. O służbę zdrowia chodzi. Kupić sobie trochę czasu.

Nikt nie wiedział z czym to jeść i jak się rozwinie. A wieści z Włoch, Hiszpanii, Belgii nie uspokajały. Wręcz przeciwnie,

No i Szwecja to nie Polska.
To kraj o bardzo rozbudowanym socjalu. Ze świetną opieką nad starszymi osobami. Świetną i relatywnie bogatą służbą zdrowia. na dodatek z procedurami na co dzień jak nasze w epidemii. Np. z teleporadami od dawna. tam się nie łazi do lekarza z byle czym i na pogaduchy. Zwolnienie na telefon i dopiero jak nie przechodzi to wizyta, na godzinę. Znajoma pielęgniarka tam od lat pracuje.

Naród raczej zdyscyplinowany i domatorski. Nie ma hucznych wesel, imienin, świąt. Nawet jak chcą się urznąć do się zamykają w domu, udają ze ich nie ma, i chleją do lustra.
I pilnują się wzajemnie. Brat na brata na gliny doniesie jak ten po kielichu za kierownicę siądzie. I nikt się o to nie gniewa. To nie powód do żalu. Przynajmniej oficjalnie.

Szwedzi to nie Włosi. Hiszpanie czy nawet my, Polacy. A i zwyczaju siedzenia po pubach i piwiarniach jak w Niemczech, Belgii, czy UK nie mają wiele.
Kraj wielki w stosunku do ilości mieszkańców.

I to wszystko też, trzeba wziąć pod uwagę.

Ale nawet oni starali się spłaszczać krzywą bo jednak pewne ograniczenia wprowadzili. Ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych i chorych.

U nas by się nie dało. Zresztą przykłady. np porzucania domów opieki (nie tylko u nas ale i w Hiszpanii itd) mówią same za siebie.

No i koszty. Nie te finansowe ale ludzkie.
Pomimo, ze na dłuższą metę im się udało (ale tego na pewno też nie wiemy bo różnie w różnych krajach wraca. W Czechach też już było miodzio) to trzeba popatrzeć na koszty do tej pory.

U nich umarły w sumie 5864 osoby. U nas 2253.

czyli nawet w liczbach bezwzględnych jesteśmy do przodu. W porównaniu ze Szwecją uratowaliśmy życie ponad 3 i pól tysiąca ludziom.

Ale my mamy ponad 38 mln mieszkańców a Szwecja tylko nieco ponad 10 mln.

Więc przy podobnym rozwoju epidemii przyjmując model Szwecki musielibyśmy się pogodzić z około 22 283 ofiar śmiertelnych. o 20 tysięczny więcej niż mamy do tej pory. I to zakładając podobną mentalność (np przyjęcia, zabawy i ubawy) i to, że nasza służba zdrowia dala by sobie podobnie radę jak Szwecka. A dała by sobie? Czy trzeba by te ofiary ze względu na gorszą opiekę medyczną i społeczna pomnożyć przez dwa, trzy a może i więcej?

I Taki byłby rzeczywisty koszt modelu Szweckiego.

Powtarzam - zakładając identyczny poziom opieki medycznej, społecznej i zdyscyplinowanie ludzi - model szwecki kosztował by nas, na dziś, o 20 tysięcy ofiar więcej niż mamy.

Znając Polaków, to już byśmy mieli rewolucję. I dopiero by się narobiło.

Awatar użytkownika

Malina pisze:
Czarna_Mańka pisze:
To jeszcze raz...
To wiesz o czym pitolisz słodko czy tylko pitolisz?

Myślę, że każdego kto zechce się zaszczepić
zainteresują hipoteza, że mu DNA zmutuje.
I to na 100%

No nie daj się prosić...rozwiń skrzydła gęsiego yntelektu.

Powtórzę się, choć za tym nie przepadam.
Ja wiem a ty dla mnie możesz nawet umrzeć w nieświadomości.
Chcesz, szczep się, szczep się na wszystko na co tylko ci się podoba, masz do tego prawo. Tak samo jak ja mam prawo do nieszczepienia się.

Malina pisze:

Od jakiegoś czasu w internecie można było znaleźć informacje, że diagnostyka wegetatywno-rezonansowa wykazuje u wielu dzieci z powikłaniami bądź poważnymi problemami zdrowotnymi różne dziwne wirusy odzwierzęce, np. wirusy gorączek krwotocznych u autystyków, polyomavirusy (do których należy m.in. wirus SV-40) i retrowirusy powodujące białaczki u małych pacjentów z nowotworami itd. Do tej pory informacje takie były w małym stopniu oparte na danych mikrobiologicznych (można znaleźć jedynie dane w literaturze o zanieczyszczeniach substratów używanych w produkcji szczepionek, np. bibliografia w takim zestawieniu opublikowanym na amerykańskiej stronie sceptyków szczepień: Co do nas trafia przez igłę? Problem patogennego zanieczyszczenia szczepionek).

Awatar użytkownika

ps. u 100% zaszczepionych desperatów zmieni się DNA
także tak...Państwo wią już i jak zaryzykują to zmutują na własna prośbę

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Załączniki:
nielot w akcji.jpg
nielot w akcji.jpg [ 69.26 KiB | Przeglądany 63 razy ]

Ojej. to ja już chyba nie żyję. W wojsku szczepili mnie co chwila. Na rożne świństwa w tym tropikalne. Taki urok bycia zawodowym i jeszcze marynarzem . A potem w DO SZ gdzie w każdej chwili mogli rzucić w jakiś dziwny rejon.

Przejrzałem swoją starą książeczkę zdrowia, i nową międzynarodową książeczkę szczepień. No nie żyje. Jak nic. I to pewnie od wielu lat.

Ale widzę te zmiany w DNA. Posiwiałem, trochę wyleniałem. zmarszczki jakieś mam. No i wzrok coraz bardziej jak u kreta. Znaczy, że jakieś odzwierzęcy (kreci) wirus jak nic. Jedna tylko pozytywna zmiana DNA jaką zauważyłem to ta, że coraz mądrzejszy jestem. Ale to nie wiem od jakiego wirusa odzwierzęcego. Słonia?
A byłbym zapomniał, pewnie też STERYLNOŚĆ mi powoli grozi. Żonie na pewno. Tez głupia się szczepiła to teraz ma.

Do Komandora, nie Maliny broń Boże.
Rzecz w tym, że epidemia trwa i narasta znów. tylko w tej drugiej fali u nas jest znacznie więcej zgonów niż w Szwecji.
Myśle, że dopiero kiedy wygaśnie, będzie można wyciągnąć wnioski na temat różnych strategii.

No i - skoro mowa o ostrych u nas restrykcjach - jestem ciekawa, czy ktoś prowadzi jakieś statystyki, ile osób zmarło wskutek braku dostępu do bezpośredniej pomocy medycznej: dializ, chemii, odmowy przyjazdów karetek do zawałowców i udarowców. Nie wszystko da się załatwić telefonicznie.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 942 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 91, 92, 93, 94, 95  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.