forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 mar 2024, 12:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 992 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 100  Następna
Autor Wiadomość
Post: 01 cze 2020, 1:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 22:22
Posty: 678
Nie tylko Minneapolis, ale tez Los Angeles, Chicago, Philadelphia and Miami. Nie mieszkam w zadnym z tych miast wiec mi to jakos tak wisi. Popodpalaja troche, pokradna troche, i za jakis czas, mam nadzieje, im przejdzie. Dzis byly niektore miejsca poblokowane przez policje i na przedmiesciach Chicago. Jedna z sieci zamyka swoje sklepy w 20 stanach w zwiazku z zamieszkami (a ja nie wiem czemu bo nie jest az tak zle). Bylem dzis w pracy (tyle ze mam blisko i nie pracuje w Chicago) i nic nie widzialem, i gdyby nie bylo na wiadomosciach to bym nic nie wiedzial...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 cze 2020, 20:12 
To chyba dobrze, prawda? Wiesz , jak w Europie wybuchają podobne zadymy, to też całe kraje nie płoną.
Niestety u was ten rasizm jest jednak głęboko zakorzeniony , wśród policji również, afroamerykanie mają poczucie odrzucenia, nieszczęście gotowe. Do tego bieda wśród afroamerykanów, emigrantów, tworzące się przez to gangi, czasem wystarczy iskra, a ludzie wyjdą na ulicę.


Na górę
  
 
Post: 02 cze 2020, 20:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 22:22
Posty: 678
Uwazam ze polacy sa wiekszymi rasistami niz sredni bialy amerykamin. Ja (lub ogromna wiekszosc bialych obywateli USA) np. nie mam problemu by pracowac i przyjaznic sie z kolorowymi, moim zdaniem, wiekszosc polakow w polsce ma problem... Rasizm jest oczywiscie w kazdym kraju, jednak, jezeli popatrzysz na obecne protesty w USA, to zobaczys wiele bialych osob, protestujacych ramie w ramie z kolorowymi --- w polsce by tak nie bylo, i za mojego zycia nie bedzie. No bo przeciez rodowity polak z "ciapatymi" nie chce miec nic doczynienienia... a mialby protestowac... U nas to normalne, w polsce jeszcze bardzo dlugo nie bedzie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 cze 2020, 20:37 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Przyczyna jest chyba dość prosta.
Nie ma narodowości amerykańskiej, w USA mieszka masa ludzi o wszystkich możliwych kolorach skóry, w tym białych o przeróżnych narodowościach. Różnorodność dawno stała się czymś oczywistym. Był czas na nauczenie się tolerancji.
Natomiast Polska po 2 wojnie światowej stała się właściwie jednolita etnicznie, i "innoskóry", że tak powiem, nie ma lekko.
Ale jednak większość Polaków nie ma z tym problemu. Po prostu nietolerancja jest głośniejsza, i bardziej ją słychać. I widać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 cze 2020, 20:58 
Ależ oczywiście!

Do tego co nick napisał, dodam od siebie jedynie to, że w Europie ( już odrobinę w Polsce też) mamyp poprawność polityczna. Jakbyś miał dwóch zadymiarzy, jednego białasa, drugiego ciapatego, to prędzej ten białas pałą dostanie niż ten ciapaty

Jednak ruchy neofaszystowskie w Europie się odradzają, z tym że w Polsce najmniej, mimo sprzyjających okoliczności.


Na górę
  
 
Post: 02 cze 2020, 21:06 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Niestety, i tego się bardzo boję.
Faszyzm i nacjonalizm wywołały już w Europie straszliwą wojnę. Jednak pamięć o tym jakby zamierała.

"Tych, którzy wiedzą, o co tutaj szło
zastępują ci, co wiedzą mało.
I mniej niż mało.
I wreszcie tyle, co nic."

(Wisława Szymborska)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 cze 2020, 14:11 
AGAFIA pisze:
To chyba dobrze, prawda? Wiesz , jak w Europie wybuchają podobne zadymy, to też całe kraje nie płoną.
Niestety u was ten rasizm jest jednak głęboko zakorzeniony , wśród policji również, afroamerykanie mają poczucie odrzucenia, nieszczęście gotowe. Do tego bieda wśród afroamerykanów, emigrantów, tworzące się przez to gangi, czasem wystarczy iskra, a ludzie wyjdą na ulicę.


I z powodu tego "odrzucenia" demolują, okradają już nie tylko sklepy i domy białych ale i tych w swoim kolorze.
Policja musi sobie radzić każdego dnia z bandytami, którzy nie zastanawiają się, że ten policjant ma żonę i dzieci tylko strzelają do niego, bo mają taką zachciankę.
Ten którego uduszono, miał sporo za uszami, włącznie z odsiadką na 5 lat za napad z bronią w ręku.

"Rewolucjoniści" kurwa od demolki ale już coś zbudować to niestety tylko biali.
https://twitter.com/pikus_pol/status/12 ... 37767?s=20


Na górę
  
 
Post: 03 cze 2020, 18:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 22:22
Posty: 678
nick pisze:
Przyczyna jest chyba dość prosta.
Nie ma narodowości amerykańskiej, w USA mieszka masa ludzi o wszystkich możliwych kolorach skóry, w tym białych o przeróżnych narodowościach. Różnorodność dawno stała się czymś oczywistym. Był czas na nauczenie się tolerancji.
Natomiast Polska po 2 wojnie światowej stała się właściwie jednolita etnicznie, i "innoskóry", że tak powiem, nie ma lekko.
Ale jednak większość Polaków nie ma z tym problemu. Po prostu nietolerancja jest głośniejsza, i bardziej ją słychać. I widać.


Z wiekszoscia sie zgodze. Nie jestem jednak przekonany co do tego ze "większość Polaków nie ma z tym problemu." Moim zdaniem, wlasnie wiekszosc ma. Czy myslisz ze ta wiekszosc byla by O.K. gdyby ich syn lub corka przyprowadzili do domu ciapategp/ciapata? Moim zdaniem, zdecydowanie nie. Ten problem znam z autopsii --- mialo to nidawno miejsce w mojej rodzinie w Polsce --- i reakcja tejze rodziny nie byla taka jak Ty sugerujesz a wrecz odwrotna...
Z tego co wiem rowniez z autpsii, to Polonia amerykanska jest rasistowska, i to czesto do bolu, zdecydowanie bardziej, moim zdaniem, niz sredni bialy amerykanin. Wiekszosc jest podobna do rodowitego polskiego PiSowskiego koltuna hodowanego obecnie przez TVP.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 cze 2020, 16:17 
Ujawniono raport z autopsji Georga Floyda, w skrócie:
Wykryte narkotyki:
- Fentanyl 11 ng/ml
- Norfentanyl 5.6 ng/ml
- Metaamphetamine 19 ng/ml
- Delta-9 Carboxy THC 42ng/ml
- Cannabis
- Amphetamine
- Morphine 86 ng/ml
Uszkodzenia:
- Lewa tętnica wiencowa zwężona w 75%
- Prawa tętnica wiencowa zwężona w 90%
- Covid-19
- Brak stwierdzonych uszkodzeń karku i krtani


Na górę
  
 
Post: 04 cze 2020, 17:21 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
steve pisze:
Moim zdaniem, wlasnie wiekszosc ma. Czy myslisz ze ta wiekszosc byla by O.K. gdyby ich syn lub corka przyprowadzili do domu ciapategp/ciapata? Moim zdaniem, zdecydowanie nie. .


No wiesz, mogę sądzić po sobie i swoich znajomych.
Nikt z nich nie ma jakoś z tym problemu.
Nie przeszkadzało mi również, gdy moi synowie zapraszali czasem do domu kolegów/koleżanki o innym kolorze skóry. Rzadko co prawda, ale zbyt wielu ich u nas nie ma.
Natomiast zdecydowanie bym się sprzeciwiła, gdyby zapraszali pijanych, naćpanych, albo chamowatych buraków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 992 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 100  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group