forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 11 lis 2019, 22:12

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 932 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 90, 91, 92, 93, 94  Następna
Autor Wiadomość

Oczywiście Wiarek masz rację. Ja tylko tak, - ku pamięci...... :(

WLR pisze:
Pacz Pan! Marek Sobczak nie żyje już 5 lat, a przekaz zawsze aktualny.

Pamiętasz felietony Sobczaka i Szpaka w Angorze?
Od nich zawsze zaczynałam lekturę.

Awatar użytkownika

Jasne że pamiętam, bo i dzisiaj czytywam pozostałego pośród żywych Szpaka.

Awatar użytkownika

Do
Naczelnego Szanana-Proboszcza
Ks. prał. Piotr Śliwki,
dziekana dekanatu Świdnica-Wschód,
dziekana Świdnickiej Kapituły Katedralnej

oraz Szamanów-Wikariuszy:
Ks. Pawła Traczykowskiego,
Ks. Marcina Januszkiewicza
Ks. Piotra Kosa,
Ks. Grzegorza Fabińskiego,
Ks. Mirosława Benedyka,
Ks. Tomasza Gwizdka,
Jak również Szamanów-Rezydentów
Ks. prał. Jana Bagińskiego,
Ks. Przemysława Pojaska,

Straż Miejska w Świdnicy poinformowała o incydencie, który miał miejsce w poniedziałek. Starsza kobieta weszła pokornie do zakrystii w Katedrze św. Stanisława i św. Wacława i "prosiła, aby udzielono jej pomocy, gdyż jest bezdomna". Na miejsce zostali wezwani strażnicy, którzy widząc iż na jakakolwiek pomoc nie ma szans ze strony księży przewieźli kobietę do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Zaprawdę powiadam Wam konsekrowani obłudnicy, hipokryci – gniew Boga stał się w tym przypadku wielki, albowiem jest w Piśmie powiedziane:
- głodnych nakarmić;
- spragnionych napoić;
- bezdomnych pod dach przyjąć;
- strapionych pocieszać;

Przecież macie odpowiadać na zaproszenie papieża Franciszka do przyswojenia sobie sercem i uczynkami miłosierdzia w konkretach naszego życia, które możemy wyrazić poprzez uczynki miłosierdzia co do duszy i ciała:
Jest moim gorącym życzeniem, aby chrześcijanie przemyśleli uczynki miłosierdzia względem ciała i względem ducha. Będzie to sposobem na obudzenie naszego sumienia, często uśpionego w obliczu dramatu ubóstwa, a także umożliwi nam coraz głębsze wejście w serce Ewangelii, gdzie ubodzy są uprzywilejowani dla Bożego miłosierdzia. Przepowiadanie Jezusa przedstawia te uczynki miłosierdzia, abyśmy mogli poznać, czy żyjemy jak Jego uczniowie, czy też nie. Odkryjmy na nowo uczynki miłosierdzia względem ciała: głodnych nakarmić, spragnionych napoić, nagich przyodziać, przybyszów w dom przyjąć, więźniów pocieszać, chorych nawiedzać, umarłych pogrzebać. I nie zapominamy o uczynkach miłosierdzia względem ducha: wątpiącym dobrze radzić, nieumiejętnych pouczać, grzeszących upominać, strapionych pocieszać, krzywdy cierpliwie znosić, urazy chętnie darować, modlić się za żywych i umarłych.
Czy żyjecie zatem jako uczniowie Jezusa zwanego Chrystusem, czy też nie? Pomocą do poszukiwania osobistych odpowiedzi na postawione przez Ojca Świętego pytanie może być refleksja nad poszczególnymi uczynkami, aby w konsekwencji wytrwale uobecniać miłosierdzie wokół nas.
Amen

Awatar użytkownika

Aleś ty głupi MagnificencjaS. Jak jednej dadzą, to się, kurwa, nie opędzą przed następnym, a przecież musi im wystarczyć dla swoich dzieci, czy tam kochanek lub kochanków. Nie chcą stworzyć precedensu.

Awatar użytkownika

Sie mnie przypomniało, jak młodziakiem będąc w szkole średniej, w wakacje głupota jaka mnie naszła,
żeby z kolegami jechać w Bieszczady na rowerach. Do dzisiaj wspomnienie roweru marki Romet Uniwersal
budzi u mnie odruch wymiotny. Dopadła nas w tych Bieszczadach nocna burza z pieronami i ulewa taka,
że strach było oddychać, żeby się nie utopić deszczem. Rowery metalowe, a pioruny waliły jakby o metr.
Kolega wypatrzył światełko, więc co sił popedałowaliśmy w jego kierunku. Okazało się, że to wiejski kościółek,
plebania i jakieś zabudowania gospodarcze. Kolega sielnie wierzący ucieszył się jak żyd na chanukę i zakołatał
do drzwi mając nadzieję na nocleg w stajni czy pod jakim dachem, a i może jaką strawę. Otworzył brodaty
dziad i nawet do końca nie wysłuchawszy prośby, zaczął drzeć mordę: Włóczędzyyyy!!!! Po czym złapał za tęgi
drąg i zawył, że psy spuści. Wialiśmy tak, że Szurkowski z Szozdą byliby w podziwie. Po powrocie kolega
wiarę stracił i to była niewątpliwa korzyść z tej eskapady.

Awatar użytkownika

wezyr pisze:
Aleś ty głupi MagnificencjaS. Jak jednej dadzą, to się, kurwa, nie opędzą przed następnym, a przecież musi im wystarczyć dla swoich dzieci, czy tam kochanek lub kochanków. Nie chcą stworzyć precedensu.

Macie racje Wasza Czcigodność!
To usakralnione ogłupienie trzyma mnie jeszcze od czasów
uczęszczania (wprawdzie nie za długo) na obowiązkową katechezę
przed I Komunią. Na szczęście do bierzmowania już nie dotrwałem.

I to Cię uratowało.

wezyr pisze:

madrze prawisz choc jak sadze to nie awersja do precedensu byla przyczyna wykopania bezdomnej lecz brzydzenie sie biedą

MagnificencjaS pisze:
...Przepowiadanie Jezusa przedstawia te uczynki miłosierdzia...

przymykajac oko na niska wiarygodnosc jezusowych historyjek napisze tak, ten ziomek po prostu nie zdazyl sie wzbogacic na swojej duchowej rebelii, gdyby tak bylo to pierwszy rozpoczalby kastrowanie biedoty ze swojego najblizszego otoczenia, szybka smierc uratowala Jezusa przed przeistoczeniem sie w chuja

Awatar użytkownika

Młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej od dłuższego czasu skarżyli się na katechetę. Sprawę znała dyrekcja szkoły.
- Podjęłam odpowiednie działania, przeprowadzając z księdzem i młodzieżą rozmowę – stwierdziła dyrektor LO Anna Sala. - Byłam też na lekcjach prowadzonych przez duchownego i prosiłam go, by skupił się na programie. To było w połowie października. Później ksiądz sam do mnie przyszedł i złożył wypowiedzenie z pracy w szkole za porozumieniem stron – relacjonuje.
Media ustaliły, że chodzi o proboszcza z parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny ks. Wiesława Popielarczyka.
https://wiadomosci.wp.pl/sucha-beskidzk ... 890425985a
=========
Ożesz kurfa przenajświętsza. Dobrze że to szkoła pw. ateistki Marii Curie... bo gdyby była pw. Jana Pawła 2 to dupa. Musieli by się skatoliczałe góroliczki z katechetą męczyć.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 932 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 90, 91, 92, 93, 94  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.