forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 04 mar 2021, 20:25

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1041 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Obrazek

No popatrz !
Z tego nie zdawałem sobie sprawy i bardzo długo jedynie tego płynu używałem.
Jednak od pewnego czasu - coś mnie natchnęło, - zacząłem używać Fairy.
Podejrzewam w tym rękę diabła ale dowodów brak.
Jesli pozwolisz, przedrukuję Twój artykuł i zamieszczę na forum częstochowskim......?!

Awatar użytkownika

stary praktyk pisze:
No popatrz !
Z tego nie zdawałem sobie sprawy i bardzo długo jedynie tego płynu używałem.
Jednak od pewnego czasu - coś mnie natchnęło, - zacząłem używać Fairy.
Podejrzewam w tym rękę diabła ale dowodów brak.
Jesli pozwolisz, przedrukuję Twój artykuł i zamieszczę na forum częstochowskim......?!

Obrazek

Poznań : Kościół Św Michała Archanioła
(Łazarz, po tej stronie co Palmiarnia, Od Górczyna w stronę Centrum. Bliżej Bukowskiej i Grunwaldzkiej)
Znajomy Ksiądz zadzwonił do Proboszcza, Chciał się wyspowiadać.
Zdaje się że był kiedyś Wikarym w tej parafii.
Po spowiedzi pomodlił się po czym popełnił samobójstwo.
( Podciął sobie żyły? Gdyby się powiesił, to było by widać. To raczej mały kościół )
Denata przypadkowo znalazła jedna z parafianek.
Przyczyny targnięcia się na życie nie są znane.

Awatar użytkownika

MTNG pisze:
Poznań : Kościół Św Michała Archanioła
(Łazarz, po tej stronie co Palmiarnia, Od Górczyna w stronę Centrum. Bliżej Bukowskiej i Grunwaldzkiej)
Znajomy Ksiądz zadzwonił do Proboszcza, Chciał się wyspowiadać.
Zdaje się że był kiedyś Wikarym w tej parafii.
Po spowiedzi pomodlił się po czym popełnił samobójstwo.
( Podciął sobie żyły? Gdyby się powiesił, to było by widać. To raczej mały kościół )
Denata przypadkowo znalazła jedna z parafianek.
Przyczyny targnięcia się na życie nie są znane.

========
Info w tej sprawie - na Modlitwie! Bo na kilku parafiach gdzie posługiwał zanoszą modły o dusze - a on już w piekle. A stamtąd jak głosi Kościół święty - nie ma wyjścia.

Trzeba coś powiedzieć Pani Posłance z Lewicy.
No sorry, ale na mnie trafiło.
Bo wiecie że Polska Koza Z Lewicy IQ 15 dała Twitta.
Bo było masowe zabójstwo w Etiopii.
Trwa wojna domowa w Południowej Etiopii.
To ich Wewnętrzny problem, coś jak na Ukrainie.
Bojówka Islamistów w Etiopii ( skąd Islamiści w Etiopii ! ??? )
zabiła pod kościołem ponad 700 osób.
I Polska Koza z Lewicy ( jak to Polskie Kozy ) dała posta :
"A po co się tam pcha kościół Katolicki gdzie inni wyznawcy są i go się nie chce ! ???"

Otóż Polska Kozo z Lewicy, Trzeba mieć jeszcze jakąś wiedzę popularno - naukową !!!
Poczytaj sobie o Historii Chrześcijaństwa i o Etiopii.
Ja słyszałem jak byłem nastolatkiem w latach 90-tych.
ETIOPCZYCY BYLI PIERWSI !!!
Żydzi Na Drzewach Modlili się do Posążków Byka, A w tym czasie Etiopczycy Modlili się do Jahwe !!!!!
Ja nie wspomnę o legendach że Arka Noego była potajemnie przeniesiona do Etiopii.
Ponoć nadal tam jest w ściśle strzeżonym sanktuarium.
TO ETIOPCZYCY BYLI PIERWSZYMI CHRZEŚCIJANAMI, JESZCZE NA DŁUGO ZANIM
EURO - BIAŁASY ZROBILI SWÓJ KOŚCIÓŁ KATOLICKI !!!!!
Mają Swojego "ETIOPSKIEGO PAPIEŻA" - Patriarchę Etiopii - bo byli pierwsi !!!

Jestem Ateistą - Wieloletnim fanem zespołu BAD RELIGION.
I innej Zachodniej muzyki Punk Rockowej.
Centro - Lewicowym Kolesiem Demokratą !!!
Ale Droga Polska Kozo Z Lewicy, Tym Wpisem to Przegięłaś !!!
TRZEBA NIE MIEĆ W OGÓLE ŻADNEJ WIEDZY POPULARNO-NAUKOWEJ
ŻEBY WYPISYWAĆ PODOBNE BZDURY !!!
Teraz możecie usunąć mój wpis, no bo jest nie po linii Partii !!!!!!!
Ale ktoś musiał coś powiedzieć Polskiej Kozie Z Lewicy.
Można wojować z Religią, Ale trzeba coś wiedzieć o Świecie i Innych Kulturach.

Awatar użytkownika

Cytuj:
I Polska Koza z Lewicy ( jak to Polskie Kozy ) dała posta :
"A po co się tam pcha kościół Katolicki gdzie inni wyznawcy są i go się nie chce ! ???"

I słusznie pani poseł zauważyła i dala temu wyraz. Ma w pełni rację! Po jaką świętobliwą cholerę pchali się chrześcijańscy misjonarze ze swoim Chrystuskiem do muzułmańskiego kraju czy tam pozostającym pod zarządem innego boga? Gdyby stwórca Jahwe-Adonai-Elohim mial zamiar ich szczepić swoją religią to by im sie już 6000 lat temu (jak stanowi Pismo) objawił i jakiegoś Mojżesza tam posłał czy zesłał razem z Abrahamem.
Słusznie noszą się z zamiarem przepędzenia tej watykańskiej zarazy - tylko faktycznie niech ich popędzą kijami i niech nie mordują. Życie ludzkie jest bezcenne nawet w Etiopii.
============
MING-u!
Cosik ci się z lekka popierdoliło! Nie utożsamiaj judaizmu z chrześcijaństwem. Bez prozelitów i misjonarstwa Jezuska w Etiopii by nie było do dzisiaj.

Oj Magni, Magni, Ty chyba jednak historii nie bardzo nawet Twojego ulubionego KRK i chrześcijaństwa.

Islam należy do tzw. religii Abrahamowych. Jest wspólnym ojcem założycielem dla wszystkich. I jest religią wtórną w stosunku do Judaizmu i Chrześcijaństwa.
Ich wersją light. Bardziej ortodoksyjną i uproszczoną. Tak jak chrześcijaństwo jest wtórną modyfikacją Judaizmu. Bardziej populistyczną. I raczej taka nakładka na stary testament i zakon.

A historycznie nie teologicznie to tych ileś tam tysięcy lat temu Pan Bucek tam swoich posłał i do VII wieku w Arabii (ale i Turcji, północnej Afryce a nawet w Iraki i Iranie żyli albo poganie albo żydzi i chrześcijanie.
Ale Islam wyparł. I wcale nie metodami misyjnymi.

Ostatnio zmieniony 24 sty 2021, 17:17 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

Oj Komando...ro, Komando...ro!
Chrześcijaństwo w Etiopii pojawiło się dopiero za czasów Filipa Diakona, który nawrócił na chrześcijaństwo jednego z etiopskich dygnitarzy, o czym opowiadają Dzieje Apostolskie.
(poczytaj kiedy powstała ta baśń) Tenże dygnitarz stworzył sektę i zaprowadził chrześcijaństwo do Etiopii. W tym czasie ludy zamieszkujące wyznawały animizm Nie wiadomo jednak, dlaczego w Etiopii do IV wieku chrześcijaństwo zanikło.
I tak im było dobrze, cicho i spokojnie do soboru florenckiego(1431–1445) kiedy to cesarza Abisynii ogłupili nową religią i obiecankami i po tym przystąpiła na krótko do unii z Kościołem katolickim. Ta watykańska zaraza wykorzystała ten fakt i posłała misjonarzy – lazarystów i kapucynów, a później od 1839 roku z innych sekt. Zaczął się proces prozelityzmu nierzadko przy użyciu ognia i miecza jak to w zwyczaju Kościół miał od wieków.
Wyznawcy Mahometa też nie byli dłużni i w okresach słabości krzyża – wprowadzali pól księżyc – w ramach dżihadu zresztą też przy użyciu kindżału i kamieni których w Etiopii pod dostatkiem.

Tak masz rację. Za Filipa Diakona ale to dopiero to ciekawe brzmi jak się spojrzy, ze to był rok 340. Ładne mi dopiero.
Szczególnie zważywszy, ze religią dominującą w Cesarstwie Rzymskim Konstantyn Wielki uczynili ją w 326 roku.

A Islam drogi Panie nie mógł być tam wcześniej bo fizycznie tę ichnią baśń niejaki Mahomet od bzykania 8 latek napisał a raczej ,przerobił po swojemu, w VII wieku.
A pierwszą wizję mail ponoć w 610 roku.

I jeśli nic się nie zmieniło to chyba w Etiopii nadal chrześcijanie są w większości. Nie katolicy. Chrześcijanie.

A MTNG krytykuje głupią Kozę słusznie. Bo to głupia reakcja na masowe morderstwo dokonana na ok 700 ludziach. Nie ważne jakiego wyznania. To ze katolicy czy inni chrześcijanie niczego nie usprawiedliwia. Co prawda w moich oczach bo w Twoich i paru innych osób z tego forum najpewniej tak.

A wypowiedz o tyle głupia, ze pośrednio usprawiedliwia np. jakieś mordy na LGBT. Bo też można napisać po cholerę się pchają do kraju gdzie są wyznawcy innych poglądów i nikt ich nie chce.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1041 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.