forum.nie.com.pl
http://forum.nie.com.pl/

Świat według katolika
http://forum.nie.com.pl/viewtopic.php?f=5&t=34
Strona 1 z 54

Autor:  sz_matka_boska [ 03 wrz 2014, 20:06 ]
Tytuł:  Świat według katolika

Odrestaurowany wątek. Zapraszam!
http://web.archive.org/web/20140728044122/http://forum.nie.com.pl/forumdisplay.php?f=18

Autor:  sz_matka_boska [ 05 wrz 2014, 21:30 ]
Tytuł:  Re: Świat według katolika

Obrazek
Cytuj:
Międzyreligijny marsz solidarności z prześladowanymi, zwłaszcza w Iraku, chrześcijanami przejdzie w niedzielę ulicami Warszawy. Mają w nim pójść: Żydzi, muzułmanie, jazydzi, buddyści oraz chrześcijanie różnych wyznań. Marsz jest oddolną inicjatywą osób uczestniczących w dialogu międzyreligijnym.

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,16591347,Przejdzie_marsz_solidarnosci_z_przesladowanymi_chrzescijanami.html

Autor:  zatkao@kakao [ 05 wrz 2014, 21:40 ]
Tytuł:  Re: Świat według katolika

Za Saddama to były tam jakieś prześladowania? Czy po "wyzwoleniu" się dopiero zaczęły?

Autor:  sz_matka_boska [ 05 wrz 2014, 21:43 ]
Tytuł:  Re: Świat według katolika

W Syrii, Iraku - wszędzie ich kurwa krzyżują, dekapitują, prześladują, zajebuja.

I tak jest dobrze. Mniej religii, tym lepiej. Gorzej, że to konkurencyjna religia rozsiewa tę miłość.

Autor:  lucjanm [ 06 wrz 2014, 11:08 ]
Tytuł:  Re: Świat według katolika

Skoro jutro niedziela, zasuwacie w kolekcji jesiennej na sume coby somsiatki widzialy...to mysl Lucjana na niedziele:

K= ksiunc :Pan z Wami.
O= lorganista: i z Duchem Twoim.
K: Słowa Ewangelii według Świętego Jana.
O: CHWAŁA TOBIE JANIE!
_________________
AmenT

Autor:  sz_matka_boska [ 06 wrz 2014, 11:33 ]
Tytuł:  Re: Świat według katolika

Katolickie dzieci mają swój język:

Cytuj:
To może teraz porozmawiajmy o… przekrętach. Kreatywność dzieci jest tu chyba nie mniejsza niż przy przekleństwach.

Wśród dziecięcych przekrętów, moje ulubione to te katechetyczne albo religijne, bo język religijny ma to do siebie, że jest szalenie hermetyczny i dziecko w zetknięciu z nim, słyszy tam zupełnie coś innego. Na przykład kościół wariacki, a nie kościół Mariacki. Natomiast w jednej z pieśni maryjnej dziecko usłyszało zamiast: "pięknaś i niepokalana" - "pięknaś ino po kolana" i tak śpiewało, a inne modliło się do "Pana naszego Jezusa Chytrusa". Jeszcze inne religijne przekręty to "módl się za nami grzecznymi", czy "bądź mi zawsze kupą mocy". W dziecięcych przeinaczeniach prym wiodą oczywiście kolędy: "Gdy śliczna panda syna kołysała", i "Maryję matkę lego" albo "Pan w niebiosach obrażony".


http://kobieta.onet.pl/dziecko/male-dziecko/michal-rusinek-ceniony-wykladowca-o-wulgaryzmach/vsmpc

Autor:  lucjanm [ 14 wrz 2014, 6:57 ]
Tytuł:  Re: Świat według katolika

"Bóg Starego Testamentu to chyba jeden z najmniej sympatycznych bohaterów literackich: zawistny (i dumny z tego), małostkowy i niesprawiedliwy typ, z manią na punkcie kontrolowania innych i niezdolny do wybaczania, mściwy i żądny krwi zwolennik czystek etnicznych, mizogin, homofob i rasista, dzieciobójca o skłonnościach ludobójczych (oraz morderca własnych dzieci przy okazji), nieznośny megaloman, kapryśny i złośliwy tyran. Ci z nas, którzy od najwcześniejszego dzieciństwa się z nim stykają, nie dostrzegają tego horroru. Dopiero błogosławiona niewiedza stwarza odpowiednią perspektywę." - "Umrzemy i to czyni z nas szczęściarzy. Większość ludzi nigdy nie umrze, ponieważ nigdy się nie narodzi. Ludzi, którzy potencjalnie mogliby teraz być na moim miejscu, ale w rzeczywistości nigdy nie przyjdą na ten świat, jest zapewne więcej niż ziaren piasku na pustyni. Wśród owych nienarodzonych duchów są z pewnością poeci więksi od Keatsa i uczeni więksi od Newtona. Wiemy to, ponieważ liczba możliwych sekwencji ludzkiego DNA znacznie przewyższa liczbę ludzi rzeczywiście żyjących. Świat jest niesprawiedliwy, ale cóż, to właśnie myśmy się na nim znaleźli, ty i ja, całkiem zwyczajnie." - "Jeśli jesteś osobą wierzącą, to w niemal wszystkich przypadkach można założyć, że twoja wiara jest wiarą twoich rodziców. Ktoś, kto, urodziwszy się w Arkansas, uważa, że chrześcijaństwo jest religią prawdziwą, a islam fałszywą, mimo iż doskonale zdaje sobie sprawę, że wyznawałby dokładnie przeciwny pogląd, gdyby przyszedł na świat w Afganistanie, jest właśnie ofiarą indoktrynacji, którą przeszedł w dzieciństwie." - Ktoś mówi, że osobiście doświadczył obecności Boga? Cóż — są tacy, co twierdzą, że widują różowe słonie, ale na nich jakoś nikt nie zwraca uwagi. - Czerp przyjemność ze swojego życia seksualnego (o ile nie krzywdzisz nim innych) i pozwól innym na to samo, niezależnie od tego, jakie mają upodobania — cudze preferencje seksualne to nie twoja sprawa. - Nie indoktrynuj własnych dzieci. Naucz je myśleć samodzielnie, naucz je oceniać dowody i naucz je nie zgadzać się z tobą.

Autor:  sz_matka_boska [ 14 wrz 2014, 23:15 ]
Tytuł:  Re: Świat według katolika

Obrazek

Autor:  sz_matka_boska [ 21 wrz 2014, 21:13 ]
Tytuł:  Re: Świat według katolika

Ach, ci katoliccy pielgrzymkowicze: tacy grzeczni, ułożeni

https://justpaste.it/h6wl

Autor:  MagnificencjaS [ 04 paź 2014, 11:59 ]
Tytuł:  Re: Świat według katolika

Pytają mnie na forum "Interia" wierni Kościoła rzymskiego:
Czy księża są wybrańcami boga z powołania?
++++++++++
Od wieków ta usakralniona szamaneria tak uważa a na dowód przytacza (podfałszowane w tym celu) wersety Pisma zwanego Świętym ku ogłupieniu gawiedzi jakoby nad ich powołaniem czuwała niebiańska Opatrzność wew Trójcy Przenajświętszej i Wszyscy Święci.
Kościelna gawiedź - wprawdzie już odwykła i nie całuje wielebnych rączek i nóżek - ale do niedawna poddaństwo przed konsekrowanymi namiestnikami ich Boga musiała kultywować.
Jeszcze moja prababcia - świeć ich Panie nad jej Duszą - która oddała ducha czyli odeszła do Domu Pana (jak JaPa-2) rocznik 1895 pouczała mnie przed wizytą duszpasterską: "tylko pamiętaj żeby księdza w rękę pocałować".
I ta sutannowa plebanijna kanalia (lata 70-te) nawet się przed tym nie wzbraniał.

Strona 1 z 54 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/