forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:38

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 385 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
Post: 16 mar 2018, 9:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 2614
CK 0 pisze:
przymusu nigdy nie bylo ale chyle czola przed medialnym majstersztykiem starego Argentynczyka, powiedziec ze biale jest biale i zdobyc w ten sposob +200 do charyzmy

Jak to nie było? Od wieków jest i trwa. Przymus psychiczny jest przecież bardziej skuteczny i nie wymaga żadnego wysiłku ani militarnego zaplecza. Wystarczy gawiedź skutecznie ogłupić, zastraszyć wiecznym potępieniem, wprowadzić piekło i niebo ... a jako lek odpusty i kasa płynie szerokim frontem.

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 mar 2018, 16:34 
Offline

Rejestracja: 04 lis 2015, 9:10
Posty: 718
MagnificencjaS pisze:
CK 0 pisze:
przymusu nigdy nie bylo ale chyle czola przed medialnym majstersztykiem starego Argentynczyka, powiedziec ze biale jest biale i zdobyc w ten sposob +200 do charyzmy

Jak to nie było? Od wieków jest i trwa. Przymus psychiczny jest przecież bardziej skuteczny i nie wymaga żadnego wysiłku ani militarnego zaplecza. Wystarczy gawiedź skutecznie ogłupić, zastraszyć wiecznym potępieniem, wprowadzić piekło i niebo ... a jako lek odpusty i kasa płynie szerokim frontem.


nie ma bo ja na przyklad nie place i nikt mi z tego powodu wstretu nie czyni, czlowiek ma prawo wydawac swoje pieniadze na co mu sie zywnie podoba, jeden sobie kupi papierosy a drugi rozaniec, obaj zaspokoja swoje nalogi i nic nikomu do tego

nawiasem piszac watykanski cesarz wszystkich katolikow w pogoni za dobrym PR chyba nie do konca rozumie poruszony przez siebie temat :lol: , katolicki urzedas nie moze odprawiac dodatkowych mszy za frajer z dwoch powodow

po pierwsze wkrotce ustawilaby sie kolejka chetnych i nasz biznesmen nie sprostalby zbyt licznym zamowieniom, to tak jakby szef McDonalda kazal swoim pracownikom robic 2 razy wiecej hamburgerow co obecnie nie podnoszac im pensji; po drugie ludzie nie szanuja tego co jest za darmo, mozliwosc zaplacenia za uroczystosc zwieksza jej wartosc w oczach mszobiorcy, klient udowodnia swoje oddanie i szczerosc intencji poniewaz dokonal prywatnej ofiary, to sprawia ze czuje sie z tym lepiej, pieniadze uswiecaja cel modłow tak samo jak magiczne rytualy szamana z krucyfiksem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 mar 2018, 20:46 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
CK 0 pisze:
MagnificencjaS pisze:
CK 0 pisze:
przymusu nigdy nie bylo ale chyle czola przed medialnym majstersztykiem starego Argentynczyka, powiedziec ze biale jest biale i zdobyc w ten sposob +200 do charyzmy

Jak to nie było? Od wieków jest i trwa. Przymus psychiczny jest przecież bardziej skuteczny i nie wymaga żadnego wysiłku ani militarnego zaplecza. Wystarczy gawiedź skutecznie ogłupić, zastraszyć wiecznym potępieniem, wprowadzić piekło i niebo ... a jako lek odpusty i kasa płynie szerokim frontem.


nie ma bo ja na przyklad nie place i nikt mi z tego powodu wstretu nie czyni, czlowiek ma prawo wydawac swoje pieniadze na co mu sie zywnie podoba, jeden sobie kupi papierosy a drugi rozaniec, obaj zaspokoja swoje nalogi i nic nikomu do tego

nawiasem piszac watykanski cesarz wszystkich katolikow w pogoni za dobrym PR chyba nie do konca rozumie poruszony przez siebie temat :lol: , katolicki urzedas nie moze odprawiac dodatkowych mszy za frajer z dwoch powodow

po pierwsze wkrotce ustawilaby sie kolejka chetnych i nasz biznesmen nie sprostalby zbyt licznym zamowieniom, to tak jakby szef McDonalda kazal swoim pracownikom robic 2 razy wiecej hamburgerow co obecnie nie podnoszac im pensji; po drugie ludzie nie szanuja tego co jest za darmo, mozliwosc zaplacenia za uroczystosc zwieksza jej wartosc w oczach mszobiorcy, klient udowodnia swoje oddanie i szczerosc intencji poniewaz dokonal prywatnej ofiary, to sprawia ze czuje sie z tym lepiej, pieniadze uswiecaja cel modłow tak samo jak magiczne rytualy szamana z krucyfiksem



Niestety ale to Magni ma rację , - nie Ty.
Chodzi o to, że owszem, - każdy ma rację wydawać swoje pieniądze jak chce pod warunkiem, że robi to całkowicie z własnej i nieprzymuszonej woli.
Natomiast obiecywanie jakiegoś wyimaginowanego nieba pod karą piekła co oczywiście jest formą nacisku na ciemniejszą część społeczeństwa, - z automatu winno podpadać pod paragraf o wymuszaniu. Poza tym, opłacanie czarnych pijawek z publicznego grosza w celu szerzenia ciemnoty poprzez nauczanie religii w szkołach, które z założenia powinny być o światopoglądzie wolnym od religii
- również w normalnych warunkach winno być ścigane z urzędu.
I stawianie siebie za przykład, że nic nie musisz jest głupie. Spróbuj to stwierdzić publicznie np. w takim Nowym Targu albo innym Zakopanym. Zara ci chałupa z dymem pójdzie........ani na burzę nie będą czekali...... :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 mar 2018, 15:37 
Offline

Rejestracja: 04 lis 2015, 9:10
Posty: 718
nie sposob ustalic z pewnoscia czy perspektywa piekla i nieba wymusza na malo asertywnych ludziach skladanie ofiar pienieznych za usluge religijna w sposob niezgodny z prawem karnym, aczkolwiek tego rodzaju straszak jest ogolnie tolerowany poniewaz ma wielowiekowa tradycje i zbyt wielu ludzi w to wierzy aby uznac go za probe wyludzenia korzysci materialnych lub tez doprowadzenia do niekorzystnego rozporzadzenia swoim majatkiem, nie sposob tez zaatakowac z paragrafu o rażącej niewdziecznosci skutkujacej odwolaniem darowizny gdyz nie da sie zweryfikowac czy klient rzeczywiscie otrzymal obiecana marchewke po smierci

nie wydaje mi sie aby prawo kanoniczne nakazywalo sponsorowanie czarnego syndykatu podczas duchowego gangbangu zwanego potocznie msza swieta, o tym smęcił Light Vader z Watykanu, tyle ze oficjalna wersja zawsze mowila - co łaska a motywacja laskawcow to juz inna bajka, teoretyczny grzech kosciola polega tutaj jedynie na tym ze nie wyprowadza mszobiorcow z bledu, moglby na przyklad potwierdzic ze zbawienie duszy nie zalezy zawartosci portfela no ale dla duchownych byloby to rownoznaczne z koniecznoscia podjecia uczciwej pracy

zreszta nie ma co swirowac, dla amatorow zycia po smierci to tez jest dosc wygodna sytuacja, ciezko jest byc dobrym przez cale zycie a skoro mozna zaplusowac u stworcy w inny sposob to tym lepiej, pal licho ze ma on tyle wspolnego z rzeczywistoscia co krasnoludki, jesli placebo spelnia swoja role to spoko, potraktujmy wizyty w kosciele jako seanse terapeutyczne


haracze placone katolickiemu kartelowi przez panstwo to juz inny temat


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 mar 2018, 15:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
:shock:
CK, gdzieś ty się uchował ze swoimi poglądami?
Na bank nie mieszkasz w tym grajdole.

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 mar 2018, 15:48 
stary praktyk pisze:
........... Podziwiają ołtarze kapiące od pozłoceń i te mniej.
Osobiście też lubię podziwiać te miejsca. Bez składania łapek ale zawsze :)...........

...pisze "Rakieta":

W zasadzie nie zwiedzam tego typu "przybytków" gdyż zawsze, gdy je widzę, przychodzi mi do głowy,
ile kasy by można przeznaczyć na leczenie ubogich, na żłobki i przedszkola a nawet na podniesienie poziomu nauczania czy na szkolnictwo wyższe. Znaczy, - ogólnie rzecz biorąc na podniesienie poziomu życia ogółu społeczeństwa.
O takim np. pomyśle, by za te pieniądze postawić parę budynków dla tej części społeczności, - wyrzuconej poza nawias, - mam na myśli bezdomnych........nawet nie wspominam....... :?
Ale może ja gupi jestem....... :lol:



Ja to wtych największych światyniach zrobiłbym mieszkania dla najbogatszych bigotów- za miliony olbrzymie. Niech se z bogiem swoim mieszkają, a na dole księżulo i msze odprawia, a oni mu z góry - dolary albo jakie inne waluty.
Wszyscy zadowoleni, kurwa, bez oszukiwania maluczkich ;) :) :)


Na górę
  
 
Post: 20 mar 2018, 16:43 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Ja tam bym ich wszystkich wyrżnął w pień i był by spokój.
Na chuj komplikować sytuację....... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 mar 2018, 18:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 kwie 2016, 9:00
Posty: 2527
CK 0 pisze:
MagnificencjaS pisze:
CK 0 pisze:
przymusu nigdy nie bylo ale chyle czola przed medialnym majstersztykiem starego Argentynczyka, powiedziec ze biale jest biale i zdobyc w ten sposob +200 do charyzmy

Jak to nie było? Od wieków jest i trwa. Przymus psychiczny jest przecież bardziej skuteczny i nie wymaga żadnego wysiłku ani militarnego zaplecza. Wystarczy gawiedź skutecznie ogłupić, zastraszyć wiecznym potępieniem, wprowadzić piekło i niebo ... a jako lek odpusty i kasa płynie szerokim frontem.


nie ma bo ja na przyklad nie place i nikt mi z tego powodu wstretu nie czyni, czlowiek ma prawo wydawac swoje pieniadze na co mu sie zywnie podoba, jeden sobie kupi papierosy a drugi rozaniec, obaj zaspokoja swoje nalogi i nic nikomu do tego

nawiasem piszac watykanski cesarz wszystkich katolikow w pogoni za dobrym PR chyba nie do konca rozumie poruszony przez siebie temat :lol: , katolicki urzedas nie moze odprawiac dodatkowych mszy za frajer z dwoch powodow



po pierwsze wkrotce ustawilaby sie kolejka chetnych i nasz biznesmen nie sprostalby zbyt licznym zamowieniom, to tak jakby szef McDonalda kazal swoim pracownikom robic 2 razy wiecej hamburgerow co obecnie nie podnoszac im pensji; po drugie ludzie nie szanuja tego co jest za darmo, mozliwosc zaplacenia za uroczystosc zwieksza jej wartosc w oczach mszobiorcy, klient udowodnia swoje oddanie i szczerosc intencji poniewaz dokonal prywatnej ofiary, to sprawia ze czuje sie z tym lepiej, pieniadze uswiecaja cel modłow tak samo jak magiczne rytualy szamana z krucyfiksem


Weź kurwa nie pierdol, bo jeszcze kto przeczyta i uwierzy-
W kwietniu zmarła moja Matka, była kobieta pobożną. Poszedłem ,,zamówić" mszę w Świdnickiej parafii. Mama miała dużą rodzinę i domagali sie tego ode mnie. Chłystek w sutannie powiedział wyraźnie- to będzie pana kosztowało siedem stówek :D
Jednocześnie dał do zrozumienia, że jak nie pasuje to poszedł w chuj gdzie taniej.
Papież żyje w swym nierealnym świecie a jego polskie sługi pierdolą papieskie zalecenia i papieski bełkot, to są biznesmeni- płacisz albo wypierdalasz.
Z Panem Bogiem :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 mar 2018, 19:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Wstawiennictwo u Boga musi kosztować. To nie jest tania rzecz.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 mar 2018, 20:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
st1111 pisze:
Wstawiennictwo u Boga musi kosztować. To nie jest tania rzecz.

No i się z Bogiem dzielą...........ksiądz rzuca szmal do góry co Bóg złapie to jego, a co spadnie na ziemię "jego wiernego sługi". 8-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 385 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 39  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group