forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 6:52

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1345 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 135  Następna
Autor Wiadomość
Post: 23 gru 2017, 15:43 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
To może wetknijmy "kij w mrowisko" i spróbujmy tu, na tym forum, porozmawiać o "przyjaźni polsko-ukraińskiej"........?!
Osobiście uważam, że powinno się nie ukrywać historii ale nazwać rzeczy po imieniu.
Jednocześnie zrobić wszystko, by zarówno ze strony ukraińskiej jak i naszej, nie rozdrapywać ran a raczej starać się je zaleczyć. Historii nie zmienimy. Możemy ją jedynie próbować zrozumieć aby na przyszłość zapobiegać podobnym przypadkom. Wszelkie skrajne przypadki powodujące rozdrapywanie historii winny być zarówno z jednej jak i drugiej strony - likwidowane w zarodku.
To tak w skrócie ........ :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 gru 2017, 15:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Wujek z Ameryki dał sygnał że Ukraina nie jest już taka cacy. Zyski nie są odpowiednio duże.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 gru 2017, 6:31 
Offline

Rejestracja: 10 mar 2015, 8:25
Posty: 2040
stary praktyk pisze:
To może wetknijmy "kij w mrowisko" i spróbujmy tu, na tym forum, porozmawiać o "przyjaźni polsko-ukraińskiej"........?!
Osobiście uważam, że powinno się nie ukrywać historii ale nazwać rzeczy po imieniu.
Jednocześnie zrobić wszystko, by zarówno ze strony ukraińskiej jak i naszej, nie rozdrapywać ran a raczej starać się je zaleczyć. Historii nie zmienimy. Możemy ją jedynie próbować zrozumieć aby na przyszłość zapobiegać podobnym przypadkom. Wszelkie skrajne przypadki powodujące rozdrapywanie historii winny być zarówno z jednej jak i drugiej strony - likwidowane w zarodku.
To tak w skrócie ........ :oops:


Drogi panie Praktyku..
.pan nie widzi, ze Polska i Ukraina zupelnie takie same sa?
Fakt, ze oni Rydzyka nie maja ale maja wojne czego niestety pan Maciarewicz zorganizowac nie moze.

Wolnosc tez maja co Polacy im zazdroszcza bo w akcji Burza Ukraincy troche wiecej Polakow zariezali od naszych zolnierzy wykletych co swiadczy o ich bestialstwie i bohaterstwie naszych.

Wolnosc im sie tez nie nalezy bo to nasze ziemie, ktore podbilismy chociaz nam pozniej odbito ale nieslusznie.

Reszta taka sama, i u nich i u nas amerykansko ksztalcone dwupaszportowe patrioty rzadza.

A najwieksze patrioty po obu stronach glosza aby sie nienawidziec.
Powody do nienawisci sa logiczne do bolu, obie nacje dla wolnosci ojczyzny i niepodleglosci kumaly sie z kim popadlo byle nie z soba.

Za to my mamy polityke historyczna oparta min. na Sienkiewiczu co Radziwila spostponowal ale mu ministerialnym stolkiem dla prawnuka wynagrodzilim a oni maja nasz Lwow co to przed wojna byl w 30% nasz.
I za cholere nie chca reprywatyzacji co pewnie jest warunkiem koniecznym choc niedostatecznym do jakiej takiej zgody sasiedzkiej.

Zamiast swoich bohaterow narodowych IPNem lustrowac to im pomniki stawiaja chociaz unas stawia sie pomniki tylko jedynej slusznej bez watpienia postaci z malzonka czasamiw miejsce innych, nieslusznych pomnikow.

Sytuacje ratuja ukrainscy gastarbaiterzy zarabiajacy no 500+ chociaz szmal u siebie wydaja zamiast u nas na wzrost VATu.

To czy bycie w unii nalezy sie Ukrainie czy nie jest ciekawa kwestia, bo wedle niektorych patriotow Polska jest zniewolona Bruksela, wiec wniosek prosty ze my z Unii sie wypiszemy a na nasze miejsce wskoczy Ukraina za kare.
Nad wszystkim szyderczo unosi sie duch Kalego co dowodzi, ze walczyc o wolnosc moga Polacy a nie Ukraincy bo to nasze bylo i juz.

Ten Sienkiewicz to byl ambiwalentny typ, dziwne ze go jeszcze nie zlustrowali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 gru 2017, 9:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
MMM pisze:
Tu filmik i pomnik wołyński z bliska.

https://onet100.vod.pl/i/news/tak-ma-wy ... nia/mj1h9p



O kurwa!, że tak niecenzuralnie się wyrażę. Ale arcydzieło upadku rozumu i wizji przestrzennej tego "artystchy". Historia to rzecz bardzo delikatna, szczególnie Polsko Ukraińska, ale żeby przedstawiać ją w rzeźbie w tak dosłowny sposób? Wisienką na torcie jest ta postać nawleczona na widły. O matko i córko! No chyba, że projektantem był mesjasz z Torunia. A ten jak wiemy siekierą ciosany.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 gru 2017, 9:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
stary praktyk pisze:
To może wetknijmy "kij w mrowisko" i spróbujmy tu, na tym forum, porozmawiać o "przyjaźni polsko-ukraińskiej"........?!
Osobiście uważam, że powinno się nie ukrywać historii ale nazwać rzeczy po imieniu.
Jednocześnie zrobić wszystko, by zarówno ze strony ukraińskiej jak i naszej, nie rozdrapywać ran a raczej starać się je zaleczyć. Historii nie zmienimy. Możemy ją jedynie próbować zrozumieć aby na przyszłość zapobiegać podobnym przypadkom. Wszelkie skrajne przypadki powodujące rozdrapywanie historii winny być zarówno z jednej jak i drugiej strony - likwidowane w zarodku.
To tak w skrócie ........ :oops:


Panie Stary moim zdaniem rzecz się ma tak, że dziś za wykonawstwo pomników biorą się ludzie, którzy powinni za przeproszeniem zamiatać ulice, a nie przy rzeźbie robić. Przecież to gówno zaprojektował jakiś kretyn. Nie jestem znawcą sztuki, nigdy za takiego się nie uważałem, ale każdy człowiek jakąś wrażliwość powinien posiadać. Wiele dzisiejszych tzw pomników czy to JPII, Kaczyńskiego i inne to obraza nie dość, ze tych ludzi na zamówienie wielbicieli, to jeszcze samych tych, których chcemy czcić. Przecież ci którzy zgineli gdzieś tam na wschodzie w mogiłach się przewracają widząc to gówno.


Niech Pan porówna to z pomnikami robionymi dawnej w Polsce, a chociazby na ten

Obrazek

To jest prawdziwe arcydzieło. Ale do tego trzeba być prawdziwym artystą a nie tłumokiem.

A rto co dziś się robi to pochodna socrealizmu z domieszką kato. Ci co to tworzą nawet nie wiedzą o tym, że mają skazę tego stylu.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 gru 2017, 14:42 
Leżałem na intensywnej, już dobrze zaopatrzony, tylko jeszcze pod monitorem i kroplówką. Naprzeciwko leżał starszy bardzo człowiek, mało rokujący. I przyszedł uzdrawiacz. Szpital Kopernika w Gdańsku. Uzdrawiacz mówi do mnie: Proszę opuscić pokój, będę spowiadał chorego. Ja mu na to - ja tez jestem chory, chyba pan widzi. Synu to jest posługa duchowa musi być niejawna. Ja mu na to - wypierdalaj papuzko i wołam siostre. Przycisk na maksa i nie odpuszczam. Synu jak się wyrażasz? Wypierdalaj, tatuś, mówię i nie wyganiaj mnie z łóżka bo sam zaraz do ciebie wstanę. Przyszła siostra, zawołała lekarza. Katabas spowiadał chyba tajnie na migi bo nic nie słyszałem a specjalnie się przysłuchiwałem. Z drugiej strony... Pacjent szamana był nieprzytomny. Chodziło o pokaz władzy. Chuj garbaty!!!


Na górę
  
 
Post: 29 gru 2017, 14:59 
Polskie patologie:
Pijak i...
Obrazek


Na górę
  
 
Post: 03 sty 2018, 16:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 sty 2018, 19:54
Posty: 10
Jestem chrześcijaninem i kiedyś masturbowałem się, bardzo tego żałuje i wyspowiadałem sie z tego ale jak tkwiłem w grzechu to brałem Komunię Świętą, czy to viś poważnego? Z góry dzięki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 sty 2018, 17:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Aleś się Thoruńczyk zamaskował.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 sty 2018, 17:30 
pawelkow pisze:
... czy to viś poważnego? Z góry dzięki

zrób tak, żeby proboszczowi nie viś.. będzie gitara.


Ostatnio zmieniony 04 sty 2018, 20:16 przez ladaco, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1345 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 135  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group