forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 23 paź 2020, 9:26

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1392 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 136, 137, 138, 139, 140  Następna
Autor Wiadomość

Ależ nie dlatego, że mnie to oburza. Ja cyniczny jestem. Nawet jak tak myślę to z ostrożności procesowej i wyborczej tego nie mówię (co do zasady). I to staram się przekazać.

Poza tym i z innej mańki (nie czarnej) ponoć według Was, jako intelektualistów i elity wysokich lotów z szeroko pojętej opozycji (tolerancyjnej, inteligentnej, wykształconej, zaradnej, pracowitej, nowoczesnej, europejskiej, pełnej wartości humanistycznych itd itp) to każdy człowiek (a nawet zwierze - np wykorzystywana seksualnie dojeniem krowa mleczna) bez względu na rasę, seksualność, przekonania, wyznanie, pleć, wykształcenie, ułomności umysłu i ciała,ma przyrodzoną godność i należy mu się szacunek. I tolerancja też mówi podobnie. No chyba, że bliżej Wam do fanatycznych wyznawców religijnych, zacofanych PiSiorów i członków ONR itp niż do tych humanistycznych światłych elit.

Bo ja osobiście, tak bez emocji i na chłodny rozum ścisły z zawężonymi horyzontami, nie widzę zbytnej różnicy miedzy nazwaniem katolika, nawet jak ogłupianego na własne życzenie. "upośledem" czy "tępym bydłem" i innymi inwektywami do nazwania np kogoś ze społeczności LGBT, nawet jak lata dziwnie ubrany na paradzie, "zboczeńcem" czy "zwyrodnialcem".

Ale co ja tam wiem. Sami sobie wystawiacie świadectwo.

PS. I poprawność tzw polityczna to też tych elit do których aspirujecie wymysł. To tak przy okazji jakby padł argument nazywania rzeczy po imieniu.

Awatar użytkownika

Komandor pisze:

Bo ja osobiście, tak bez emocji i na chłodny rozum ścisły z zawężonymi horyzontami, nie widzę zbytnej różnicy miedzy nazwaniem katolika, nawet jak ogłupianego na własne życzenie. "upośledem" czy "tępym bydłem" i innymi inwektywami do nazwania np kogoś ze społeczności LGBT, nawet jak lata dziwnie ubrany na paradzie, "zboczeńcem" czy "zwyrodnialcem".

Bo masz rozum za nadto ścisły - jak widać.
Narodowy sekciarz nie jest samotnym bytem, a zbiorową zarazą która trawi Polskę od wieków. To dzięki nim Polska przestała istnieć
na ponad 120 lat, i dzięki nim polskie dzieci wyrastają na zabobonnych kretynów, mając dwa razy więcej godzin religii,niż geografii,
fizyki i chemii razem wziętych. To narodowi sekciarze wynoszą na piedestały zboczone kreatury z mordami czerwonymi od chlania,
i to oni odwracają głowy gdy te kreatury gwałcą ich dzieci. To sekciarska mafia zawłaszczyła tysiące hektarów miast, wsi i pól, będąc
największym po Skarbie Państwa posiadaczem ziemskim. To ona ssie z budżetu 20 mld rocznie, i to ona a nie LGBT cieszy się fiskalnym
uprzywilejowaniem. Mógłbym tak jeszcze długo, ale skoro mózg masz tak ścisły, to i tak nie zauważysz różnicy między chciwą i cyniczną
do cna sektą silną tępotą swoich wyznawców, a ludźmi którzy chcą żyć jako pełnoprawni obywatele, nie czyniąc nikomu krzywdy.

Pojecie narodu i idea narodowa (nacjonalizm) wykrystalizowały się dopiero w VIII i XIX wieku. I to nie u nas. Raczej w Niemczech. Johann Gottfried Herder. Bardziej się tu przyczynił luteranizm i kalwinizm jak katolicyzm. Z tym jest związany średniowieczny uniwersalizm. Nacjonalizm to tez idea Rewolucji Francuskiej (Jakobini). Dlatego Napoleon nie mienił się Cesarzem Francji a Francuzów.
Jak już padliśmy setki lat temu to raczej przez brak wspólnoty narodowej, państwowego czy dla dobra korony myślenia, niż narodowe sekciarstwo. Raczej przez tendencje anarchistyczne. Złota wolność szlachecka, liberum veto, szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie, wolność Tomku w swoim domku itp. Tu byliśmy nawet, rzekłbym, prekursorami w Europie.

PS. A tak przy okazji to ten artykuł o tym zdarzeniu (100 PLN itp) to jest z 2014 roku. Kto to wtedy rządził, hmmm...? Już wiem, wina Tuska.!!! :lol:

Czarna sekta przyssie się do każdej władzy, bo przez tę "poprawność polityczną" sama jest władzą. Pozwoliliśmy na to, żeby jakiś ciemny bwana kubwa nami rządził. To jest efekt ustępowania. Za łeb i do piachu!!!

A jak oni z Tobą tak zrobią? Tobie wolno to im też. Z tym, że ich jest więcej.

To fakt. I tego właśnie nie rozumiem. Mam tylko nadzieję, że ludzie z tego wyrosną. Tylko, kurwa, ja chyba tego nie doczekam.

Awatar użytkownika

Janusz Korwin Mike – poseł – zwolennik wprowadzenia Karty Polskiej Rodziny opartej na wartościach chrześcijańskich.
Natomiast sam miał trzy zony, dwa rozwody, dwa niesakramentalne związki, z każdą z tych pięciu kobiet ma dzieci. Każdą następną partnerkę zdradzał z poprzednią.
Po prostu chrześcijanin

Awatar użytkownika

Znalazłam Jezusa.

https://jezuschrystusrs.wordpress.com

Na fejsbuku nie jest Jezusem, ale za to jest cały na biało :P

https://pl-pl.facebook.com/romuald.statkiewicz

Ma też konto na YT

https://www.youtube.com/channel/UCrY7ZI ... 9As02hQUaQ

Ma palant tupet...!
Ciekawe, ilu ich jest w sumie ?!
Jednego właśnie Putin do tiurmy kazał zamknąć. Do tej pory siedzi... :lol:

Chyba se kupie takie biale giezło. Można z tego żyć!!!

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1392 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 136, 137, 138, 139, 140  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.