forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:53

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 240 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
Post: 10 mar 2020, 18:27 
Komandor pisze:
Tak więc Panie WLR na Pana miejscu byłbym raczej ostrożny w używaniu argumentum ad Hitlerum szczególnie w taki z głupia frant sposób.



Panie Komandor!
Użyłem argumentu w tym sensie, że to iż większość wygrywa, nie znaczy wcale, że ma ona rację.
Zazwyczaj nie ma, ponieważ - patrz mój podpis.

Hitleryzmem mój post Pan otagowałeś, bo ja się odniosłem jedynie do wyniku wyborów.

Argument zaś Leo Straussa, jest z dzisiejszego punku widzenia zwyczajnie naiwny, a nawet głupi.
Strauss był żydem urodzonym w Niemczech i dla niego w osiem lat po wojnie, przyrównanie czegokolwiek
do hitleryzmu i holokaustu było absurdalnym nieporozumieniem, bo wtedy jeszcze uważano, że to był szczyt
zezwierzęcenia i upadku człowieczeństwa. Niestety ledwie kilka lat po twierdzeniu Straussa, Mao zaczął czystki
w Chinach, a niebawem Pol Pot w Kambodży. Dokonywano w późniejszych latach etnicznej eksterminacji w
Jugosławii i Rwandzie. Czy te pogromy nie były aby holokaustem? Nie, bo Panowie Strauss i Komandor mają
swoją zasadę. Ja natomiast uważam, że właśnie dlatego, iż Hitler nie był jedyny, należy w porę wyłapywać i
piętnować zachowania i idee, prowadzące do posthitleryzmu, albo wręcz z niego czerpiące inspirację. Pan jako
legalista zapewne uważasz, że Żydzi i Aborygeni nie byli ludźmi w czasie, kiedy prawo lokowało ich poza
rodzajem ludzkim. Cóż taki był wtedy regulamin - że tak powiem. Ja jednak zamiast ślepego posłuszeństwa
spisanym regułom, pozostanę wierny własnemu rozumowi - jakkolwiek nie byłby on ułomny.


Na górę
  
 
Post: 11 mar 2020, 11:25 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
ja cię otagowałem????? O Boże, straszne!!!!

PS. Podpis podpisem ale odniesienie do 1934, w takim jak Twoje ujęciu, bzdurne.

A Ziobry do Goebbelsa tak samo trafne jak te nazwanie Urbana Goebbelsem stanu wojennego - chociaż to drugie, jak już na silę patrząc, miało większy sens - z tytułu pełnionych propagandowych funkcji w rządzie.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 mar 2020, 14:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 2614
Wiara w czasach koronowirusa, czyli śmiercionośne kościoły i bezużyteczny Bóg...
https://wpolityce.pl/kosciol/490426-wia ... e-koscioly
Przez całe wieki, gdy wybuchały epidemie dżumy, cholery lub czarnej ospy, katolicy zachowywali się tak samo: garnęli się do kościołów, przystępowali do sakramentów, szukali ratunku w Bogu. Organizowano nabożeństwa, procesje i pielgrzymki przebłagalno-pokutne w intencji oddalenia nieszczęścia.
Tymczasem dzisiaj taką opinie głosi jeden z księży:
Cytuj:
(…) To, że Msza jest najpotężniejszą bronią i że poprzez modlitwę i pokutę wiernych można powstrzymać epidemię, to idea, która nikomu nie przychodzi nawet do głowy. Zapominamy w ten sposób o historii Kościoła, który – zwłaszcza we Włoszech – dał nam dziesiątki świątyń wzniesionych z wdzięczności Bogu za powstrzymanie niebezpiecznych epidemii (nawiasem mówiąc, znacznie bardziej niebezpiecznych niż obecna)”.

==========
No tak - we Włoszech faktycznie .... Tam się garną szczególnie i maję tego efekty.
Natomiast wiernym w Kielcach szamani proponują:
MODLITWA O ZAPRZESTANIE ROZPOWSZECHNIANIA SIĘ EPIDEMII KORONAWIRUSA
Cytuj:
Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie, aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń i aby udało się jak najszybciej opanować epidemię.
Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł.
Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby, pociesz ich rodziny.
Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus, inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację.
Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał. czujemy się bezradni w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia, ale ufamy Tobie, udziel nam pokoju i zdrowia.
Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami, prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa. Amen.

Psychiatrowo!

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 cze 2020, 16:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Obrazek

Cytuj:
CZY TAK WYGLĄDA WIARA W BOGA ?
Ubrani jak na bal przebierańców ...albo do cyrku ...za ogromne pieniądze !
Lenie ...nic nie robią...Tylko źreją !...gromadzą majątki ..okradając najbiedniejszych !
Po co im te nagromadzone majątki ??
Gdyby wierzyli w Boga...w Jezusa ...to powinni...tak jak Jezus ... zająć się ...biednymi i ubogimi...A CO ONI ROBIĄ ???


https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... ater&ifg=1

Wiara w Boga? Religia to jeden z największych przekrętów człowieka, próba pasożytowania na naiwności. Dlaczego człowiek stworzył wiarę w boga, w bogów? Dlatego, że był ciekawski. A że był ciekawski to chciał wiedzieć wszystko co wokół niego się dzieje. A, że nie był w stanie bo stan wiedzy na to nie pozwalał więc powołał do życia plemiennych bajarzy I tak stworzył sektę ludzi tzw kapłanów, którzy mieli rzekomo zdolności obcowania z duchami zmarłych i bogami. I ci właśnie tłumaczyli przeciętnemu jaskiniowcowi co chciałby wiedzieć na temat gwiazd, dlaczego świeci Słońce i skąd wziął się księżyc. Dlaczego pada deszcz. Dlaczego są burze, powodzie i susze. Niestety tzw kapłani, szamani, czarownicy - nie ma znaczenia jak ich nazwiemy -. mogą być księża, biskupi poczuli w tym dobry interes i dobre dostatnie życie. Nauczyli się zarządzać strachem i kasą. I tak to się ciągnie do dziś.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Ostatnio zmieniony 10 cze 2020, 17:48 przez Boruch, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 cze 2020, 19:29 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
No a ja sobie pozwolę się nie zgodzić.

Coś co jest ewolucyjnie nieprzydatne nie ma prawa istnieć. Może się pojawić jako mutacja ale jako szkodliwa ginie.
A społeczeństwa i zjawiska w nich występujące podlegają tym samym zasadom jak ewolucja biologiczna.

Gdyby zinstytucjonalizowana religia nie miała żadnego pozytywnego efektu a wręcz była szkodliwa to po prostu społeczności w których by się pojawiła by przegrywały ze społecznościami ateistycznymi lub o prymitywnej wierze np w przodków czy animalistycznych.
A tak nie jest.
Jakby tak było to żylibyśmy w świecie bez religii. (Po prostu każda społeczność z rakiem wiary by przegrywały z tą wiarą nieskażoną).
Wielkie cywilizacje stworzyły społeczności posiadające bardziej uniwersalny system wierzeń i na dodatek mocno zinstytucjonalizowany.
I to niezależnie od siebie w różnych zakątkach świata się ten schemat powtarzał.

I zawsze te z tym systemem religijnym dominowały te bez.


Wyjaśnienie jest dosyć proste.

Więzi rodzinne (takie typowo rodzinne) scalają (integrują) siłą rzeczy małą grupę ludzi. O najbliższym pokrewieństwie. Bo powiedzmy (bez pisma, podań, dowodów) możemy intuicyjnie znać pokrewieństwo tylko jako potomkowie dziadka. No góra pradziadka (ale wówczas ludzie tak długo nie żyli by pamieć prapradziadów była żywa. To już wkraczamy w sferę mitologii.
No właśnie. I taki mitologiczny przodek może łączyć już więcej osób. Plemię. szczep. Niestety nie więcej. Bo czym dalej tym więź maleje. Jak nasza od Lecha czy dalej Adama. I jest ta wież nawet w szczepie raczej luźna. Bo potem zaczyna się podział na tych od Chama, Seta czy Dawida i innych.
Aby więc zintegrować większą grupę ludzi musi być coś więcej. Pojecie narodu nie istniało. Bo to koncepcja XiX wieczna. co wiec łączyło różne plemiona i szczepy?
Osoba, władcy, króla np. ale to za mało. Dużo lepiej łączy wspólny system wierzeń, obrzędów itp. I to jeszcze kanoniczny - niezmienny zbytnio przez pokolenia i w miarę jednolity.

Nie twierdze, ze obecnie z religii jest więcej szkód niż pożytku i jest to atawizm ale na pewnym etapie była ona koniecznością. I bez niej nie byłoby cywilizacji. Żylibyśmy dalej w hordach a najwyzej w jakiś niewiele większych grupach.

Ponadto przyroda zna wiele przykładów czegoś co szkodliwe ale w bilansie strat i zysków jednak dające korzyść. Do znudzenia podaje przykład anemii sierpowatej i malarii.
A nie jest to jedyny przykład takiego "korzystnego" alenu.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 cze 2020, 14:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Nie będę się tu spierał z Komandorem bo Komandor zawsze znajdzie powód, żeby się "wyróżnić". Twierdzę jedynie, że religia i ideały, wierzenia były przede wszystkim tylko dla tłuszczy. Nie dla tych, którzy tym kręcili i dobrze żyli. Dla nich to były narzędzia ogłupiania. Działki, które szamani rozdzielali pomiędzy tępy ciemny lud. Owszem za sprawą ludzi, którzy byli kapłanami, mieli dostęp do wiedzy ludzkość zyskała postęp cywilizacyjny. Bo przecież ich celem był jak największy zysk. A to pchało w dążeniu do odkryć. Jednak z tego postępu zyski w pierwszej kolejności czerpali zawsze szamani.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 cze 2020, 15:22 
Offline

Rejestracja: 10 wrz 2014, 8:29
Posty: 638
Nie, żebym się tu kreował na jakiegoś, za przeproszeniem- fizolofa, ale obiła mi się kiedyś o uszy "ironia sokratyczna" czy jakoś tak, i posty Komandora tak odbieram. Nie chodzi mu o wyróżnienie się, ale spojrzenie na problem innymi uszami :-). I trzeba uważać co się odpowiada, żeby nie wyjść na głupa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 cze 2020, 15:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
No właśnie, to uważaj. Uszami się nie patrzy,uszami się słucha. :mrgreen: :mrgreen: :lol:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 cze 2020, 16:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
a ja mam taki poglad na religie ze jest potrzebna jak ......i tu szukam czegos co jest najbardziej niepotrzebnego czlowiekowi i nie przychodzi mi nic innego, tylko religia, tak uwazam ze religia jest najbardziej niepotrzebnym elementem ewolucji, gdyby Newton czy tez Einstein zyli juz w czasach kamienia lupanego to ho, ho ,ho juz bysmy byli jako ludzkosc daleko dalej.

a dowodem na to ze religia jest potrzebnma zupelnie do niczego jestem JA :) wiem , wiem , poczekaj az cie pochwala , nie pchaj sie na afisz i tym podobne pierdolenie, czuwaj.


link do brakujacego ogniwa :)

https://www.futurezone.de/science/artic ... 1591690376

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 cze 2020, 18:00 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
szczwacz pisze:
Nie, żebym się tu kreował na jakiegoś, za przeproszeniem- fizolofa, ale obiła mi się kiedyś o uszy "ironia sokratyczna" czy jakoś tak, i posty Komandora tak odbieram. Nie chodzi mu o wyróżnienie się, ale spojrzenie na problem innymi uszami :-). I trzeba uważać co się odpowiada, żeby nie wyjść na głupa.


No jest w tym trochę racji. Po części tak, to "ironia sokratyczna". Ale też coś wiecej.

Ja po po prostu jestem jednym z nielicznych na forum ateistów prawdziwych. Czyli takich co nie zastępują jednej wiary drugą.
Nie przyjmuje np. argumentu, że religia to samo zło bo ja w to wierze. I to mi wystarczy za dowód. Ze jak ja w to wierze, to tak jest.
I już do mnie nic nie dociera. Żaden argument, że może jednak czemuś służyła skoro na całym świecie przez tysiące lat jest. Ma minusy dodatnie i plusy ujemne. Jak wszystko. To, że mnie jest niepotrzebna i osobiście uważam, ze w dzisiejszych czasach przynosi więcej złego niż dobrego nie jest żadnym powodem by nie dostrzegać jej roli.
Może byśmy byli bez niej bardziej szczęśliwi żyjąc w jak Indianie w Amazonii czy tambylcy w Nowej Gwinei a nawet bardziej moralni ale nie zbudowalibyśmy naszej cywilizacji. Bo do tego trzeba zintegrowanego społeczeństwa liczącego więcej niż 100-200 osób. Newton i Einstei by się wiec nigdy nie pojawił. Jak nie pojawił się wśród Masajów czy Pigmeji. Nie było by miast wielkich. Aten z pomnikiem Ateny na Kapitolu, Rzymu w kapłankami Westy ani piramid w Egipcie z jego boskim faraonem.

Nie będę pisał sam jakie błędy poznawcze i w myśleniu popełnia większość nas nie tylko na tym forum bo wyglądało by to na kolejne pouczanie i wymądrzanie się. I MUSZĘ ZAZNACZYĆ, ZE JA TE BŁĘDY TEŻ POPEŁNIAM. Może mniej, może sporadycznie, ale jednak.

Jak chcecie wiedzieć o czym mówię obejrzyjcie filmik poniżej. Długi jest. Wiem. I potem głowa może rozboleć bo do myślenia zmusza. I prawdy trochę o nas samych mówi (O MNIE TEŻ) ale obejrzyjcie chociaż pierwsze kilkanaście minut. Może zrozumiecie dlaczego tak nie przyklaskuje każdemu, nawet zgodnemu z moim światopoglądem postowi, niusowi czy memowi. A weryfikuje. Sprawdzam. Bo to, ze coś emocjonalnie mi pasuje nie oznacza, że jest prawdą. Że odpowiada faktom. Rzeczywistości.

https://www.youtube.com/watch?v=T1vW8YDDCSc

I tak, ten zbitek fotek to czysta manipulacja. Bo co on mówi tak naprawdę? Ze są bogaci marnujący kasę na coś w sumie błahego a na świecie jest nędza? To truizm. Czy dowodzi, ze religia jest jakaś szczególnie zła. A gówno. Zamiast procesji można pokazać zdjęcia z parady równości, October Fest, Krupówek, wielkich dyskotek, bali, spektakli w operze. meczów.
I też podobny zbitek. Tu masa ludzi wydająca kasę na jakieś kopanie bez sensu piłki po murawie (po to by kilku piłkarzy zarobiło miliony) a tam głodujące dzieci z pustymi miseczkami.
Czy nie marnowanie kasy? Co za różnica, że po to aby jakiś piłkarz, piosenkarz, aktor, zbijał kasę czy biskup. Tu show i tam show. Jeden lubi pipki drugi rybki. A dzieci w Afryce głodują.

OBEJRZYCIE CHOCIAŻ KAWAŁEK TEGO FILMU!!! TO O NAS JEST!I pomyślcie trochę.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 240 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 24  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group