forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 04 kwie 2020, 20:00

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomość

Jakiś jasnowidz powiedział, że 17. Marca o coronawirusie już zapomnimy. Znaczy, że kości Faustyny, sproszkowane gwoździe i inne relikwie, będze można wepchnąć sobie w d... Tylko po co?

i jeszcze żyje?

Awatar użytkownika

Komandor pisze:
Tak więc Panie WLR na Pana miejscu byłbym raczej ostrożny w używaniu argumentum ad Hitlerum szczególnie w taki z głupia frant sposób.

Panie Komandor!
Użyłem argumentu w tym sensie, że to iż większość wygrywa, nie znaczy wcale, że ma ona rację.
Zazwyczaj nie ma, ponieważ - patrz mój podpis.

Hitleryzmem mój post Pan otagowałeś, bo ja się odniosłem jedynie do wyniku wyborów.

Argument zaś Leo Straussa, jest z dzisiejszego punku widzenia zwyczajnie naiwny, a nawet głupi.
Strauss był żydem urodzonym w Niemczech i dla niego w osiem lat po wojnie, przyrównanie czegokolwiek
do hitleryzmu i holokaustu było absurdalnym nieporozumieniem, bo wtedy jeszcze uważano, że to był szczyt
zezwierzęcenia i upadku człowieczeństwa. Niestety ledwie kilka lat po twierdzeniu Straussa, Mao zaczął czystki
w Chinach, a niebawem Pol Pot w Kambodży. Dokonywano w późniejszych latach etnicznej eksterminacji w
Jugosławii i Rwandzie. Czy te pogromy nie były aby holokaustem? Nie, bo Panowie Strauss i Komandor mają
swoją zasadę. Ja natomiast uważam, że właśnie dlatego, iż Hitler nie był jedyny, należy w porę wyłapywać i
piętnować zachowania i idee, prowadzące do posthitleryzmu, albo wręcz z niego czerpiące inspirację. Pan jako
legalista zapewne uważasz, że Żydzi i Aborygeni nie byli ludźmi w czasie, kiedy prawo lokowało ich poza
rodzajem ludzkim. Cóż taki był wtedy regulamin - że tak powiem. Ja jednak zamiast ślepego posłuszeństwa
spisanym regułom, pozostanę wierny własnemu rozumowi - jakkolwiek nie byłby on ułomny.

ja cię otagowałem????? O Boże, straszne!!!!

PS. Podpis podpisem ale odniesienie do 1934, w takim jak Twoje ujęciu, bzdurne.

A Ziobry do Goebbelsa tak samo trafne jak te nazwanie Urbana Goebbelsem stanu wojennego - chociaż to drugie, jak już na silę patrząc, miało większy sens - z tytułu pełnionych propagandowych funkcji w rządzie.

Awatar użytkownika

Wiara w czasach koronowirusa, czyli śmiercionośne kościoły i bezużyteczny Bóg...
https://wpolityce.pl/kosciol/490426-wia ... e-koscioly
Przez całe wieki, gdy wybuchały epidemie dżumy, cholery lub czarnej ospy, katolicy zachowywali się tak samo: garnęli się do kościołów, przystępowali do sakramentów, szukali ratunku w Bogu. Organizowano nabożeństwa, procesje i pielgrzymki przebłagalno-pokutne w intencji oddalenia nieszczęścia.
Tymczasem dzisiaj taką opinie głosi jeden z księży:
Cytuj:
(…) To, że Msza jest najpotężniejszą bronią i że poprzez modlitwę i pokutę wiernych można powstrzymać epidemię, to idea, która nikomu nie przychodzi nawet do głowy. Zapominamy w ten sposób o historii Kościoła, który – zwłaszcza we Włoszech – dał nam dziesiątki świątyń wzniesionych z wdzięczności Bogu za powstrzymanie niebezpiecznych epidemii (nawiasem mówiąc, znacznie bardziej niebezpiecznych niż obecna)”.

==========
No tak - we Włoszech faktycznie .... Tam się garną szczególnie i maję tego efekty.
Natomiast wiernym w Kielcach szamani proponują:
MODLITWA O ZAPRZESTANIE ROZPOWSZECHNIANIA SIĘ EPIDEMII KORONAWIRUSA
Cytuj:
Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie, aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń i aby udało się jak najszybciej opanować epidemię.
Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł.
Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby, pociesz ich rodziny.
Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus, inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację.
Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał. czujemy się bezradni w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia, ale ufamy Tobie, udziel nam pokoju i zdrowia.
Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami, prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa. Amen.

Psychiatrowo!

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Strefa czasowa UTC+1godz.