forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 22:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
Post: 17 lut 2015, 20:26 
Killashandra Ree pisze:
Nazwałabym Lema w pewnym sensie filozofem fantastyki....

Ja bym nazwała Lema filozofem, który posługiwał się sztafażem sci-fi.

Zadowolony pisze:
Golem pisze:
Obrazek Tu masz odpowiedź. Co się rodzi, musi umrzeć. Jak powstał Rzym? Z pożogi wojennej, i w pożodze wojennej upadł. Dlaczego uległ gdyż był niewydolny przez chrześcijaństwo które go stoczyło jak rak. Polecam uwadze pierwsze tomy Kryminalnej historii Kościoła, gdzie Deschner doskonale opisał całe tło.
W tej hipotezie jest kilka bledow. Przede wszystkim przed ingerencja cesarza Konstantyna w ruch zwany Droga, czyli pokojowa rebelie przeciw IR, nie uzywalo sie nomenklatury "chrzescijanstwo". Po drugie, jak sie cos przywlaszcza sila, to zwycieza w takiej transakcji (terminologia politycznie poprawna) argument sily ale tylko na jakis czas. W ten sposob, IR nie tylko zdlawilo Droge ale zbudowalo na jej popiolach monolith zwany Imperium Watykanskie (IW) z wszelkiego tego historycznymi i dlugofalowymi konsekwencjami.

Brednie!
Termin "chrześcijanie/ochrzczeni" pojawił się po raz pierwszy w Liście do Koryntian! Tertulian też go używał.
W powszechnym użyciu istniał przed Konstantynem w znaczeniu pejoratywnym - czego nb. ślad przetrwał w języku francuskim :)

Wplatanie do tego Imperium Watykańskiego jest pomieszaniem z poplątaniem. I dowodem na nieznajomość historii, albo przynajmniej zbyt daleko posuniętym jej tendencyjnym rozumieniem!
Podsumowując: amicus Plato, sed magis amica veritas!

Proszę nie wyplatać głupot, bo to wcale nie służy prawdzie, tylko jej szkodzi!


Na górę
  
 
Post: 17 lut 2015, 22:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Wprawdzie pytanie o źródła jest do Ryby, ale jego bezczelność mnie nieco poruszyła. Ryba powołując się na list do Koryntian i na Tertuliana podała źródła, albo jesteś kompletnym nieukiem, albo bezczelnie manipulujesz. Ponadto istnieją teksty pisarzy i historyków rzymskich z okresu przed Konstantynem, wspominających o sekcie chrześcijan niezbyt pochlebnie.

Wracając do tego co pisałem. Konstytucja USA wywodzi się z nurtu oświeceniowego, zgoda, ale nie zabezpieczała praw człowieka w powszechnym tego słowa rozumieniu. Mam na myśli Czarnych (wasza poprawność polityczna mnie nie obchodzi) i Indian. Z jakiej przyczyny? To proste; ekonomia. Czarni, darmowa siła niewolnicza na plantacjach. Indianie, uciążliwy element na drodze kolonizacji i poszerzania przestrzeni życiowej - "lebensraumu", brzmi znajomo? Krwawa wojna domowa czyli secesyjna, to była wojna o ekonomię i dominację. Abolicja niewolników to był kwiatek do kożucha. Zresztą późniejsza tzw. "ustawa dziadka" odbierająca czarnym prawa do posiadania ziemi wpędzała ich we wtórne niewolnictwo, z tą różnicą, że personalnie nie można ich było sprzedawać i kupować. Przypomnę jeszcze o chińskich kulisach przywożonych z Chin i zatrudnianych przy budowie kolei. Traktowano ich gorzej niż niewolników, bo niewolnik miał swoją wartość materialną. Wyzysk nie do opisania, znęcanie się, nawet bezkarne zabijanie. Wasza amerykańska cywilizacja jest zbudowana na krzywdzie, krwi i wyzysku. Rasizm jest cechą narodową amerykanów i nie będziesz mi tu się zasłaniać asymilacją. Jak się traktuje Latynosów, szczególnie Meksykanów. To współcześni kulisi. Zresztą zawsze ich traktowano jak podludzi. Polityka amerykańska wobec państw Ameryki Łacińskiej, też oparta na krwi i wyzysku. Wywoływane ustawicznie wojny pod szyldem rzekomej demokracji. W dupę sobie wsadźcie taką tę waszą demokrację. Następny przykład; Izrael oraz Bliski i Środkowy Wschód, a także północna Afryka (Libia), o Wietnamie nawet szkoda gadać. Gdziekolwiek był jakiś krwawy reżim, tam wspierali gp amerykanie; "wprawdzie to sukinsyn ale nasz sukinsyn" - brzmi znajomo?
Obecna krwawa zawierucha na Ukrainie została wywołana z inspiracji i przy użyciu środków z USA. Wyraźnie wspomniała o tym Victoria Nuland w rozmowie z ambasadorem. Ma na celu okrążanie i rozbicie Federacji Rosyjskiej. Tym razem kiepsko trafiliście. Na Rosji nie tacy już zęby sobie połamali.
O waszych ustawach łamiących prawa człowieka (o nagminnym łamaniu praw człowieka w stosunku do innych nacji nawet szkoda gadać), obywateli USA, czyniących z USA państwo totalitarne, policyjne, powszechnie wiadomo.
Kłamiesz twierdząc, że amerykańskie społeczeństwo to monolit, zintegrowane itd, itp. Tendencje odśrodkowe są bardzo silne, sprzeciw przeciwko administracji waszyngtońskiej i służbom federalnym też. Te ruchy się nasilają. Kolejna przegrana wojna ze sporą ilością ofiar (amerykańskich oczywiście, bo jakimiś "aborygenami" się nie przejmujecie), potężny kryzys, połączony np. ze spadkiem , a raczej upadkiem dolara i ta mina wybuchnie wam pod nogami.
USA to obecnie państwo bandyckie, zbrodnicze, prawdziwe imperium zła, pod przewodnictwem małpoluda (bez kontekstów rasowych, chodzi o charakter i mentalność). Szermujące na lewo i prawo Bogiem, wymachujące biblią powołujące się na swoisty "Got mit uns" - brzmi znajomo?
ZSRR miał swoje krwawe momenty, rewolucja, wojna domowa, stalinowskie czystki. To jednak był okres budowy imperium, szczytowanie, a nie przyczynek do upadku. Przyczyny do upadku były zasadniczo trzy; niewydolność ekonomiczna, rozkręcony w czasie prezydentury Regana wyścig zbrojeń i wojna w Afganistanie, ale nie stalinowskie czystki czy terror.
Czy pałam nienawiścią do USA? Owszem, do ich polityki, zakłamania, do ich administracji, do chęci panowania nad wszystkimi i wszystkim i przykrywania tego retoryką demokracji i chrześcijaństwa. Szczególnie każdy co większy skurwysyn na świecie zawsze był werbalnie bardzo religijny. Jedynym wyjątkiem był tu tow. Stalin, który zbudował imperium świeckie, laickie.
Nie pałam natomiast nienawiścią do narodu amerykańskiego, mogę im współczuć, że wybierają sobie skurwysynów na rządzących. Jest tam może garść sympatycznych ludzi, reszta to bezmyślne lemingi, jako i u nas.
I bez pseudo filozoficznego bełkotu.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re:
Post: 18 lut 2015, 7:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Zadowolony pisze:
manuskrypty Tertullian'a to 8 wiek.
Ty... Świetlisty elektronie - Tertulian umarł w 240 roku (lub 225), więc jak mógł napisać cokolwiek ~pięć wieków później?

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lut 2015, 7:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
Nie dziwuj się. Jam pierdolnięta pisze co wie, a nie wie co pisze.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lut 2015, 10:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 13:17
Posty: 5139
Podobieństwo wynika z tego, ze Hitler był zafascynowany historią USA i tylko sposoby i techniki demokracji amerykańskiej dostosował do warunków europejskich. Zresztą gdyby nie wsparcie amerykanów to nie doszedłby do władzy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re:
Post: 18 lut 2015, 10:48 
Zadowolony pisze:
Rybo, manuskrypty Tertullian'a to 8 wiek.



wiki pisze:
Quintus Septimius Florens Tertullianus (ur. pomiędzy 150 a 160, zm. 240)[1] – łaciński teolog z Afryki Północnej, nawrócony na chrześcijaństwo w 190 roku[1], stał się jego najgorliwszym w owym czasie apologetą. Nauczanie Tertuliana jest cennym źródłem dla teologii, szczególnie dla teologii dogmatycznej.

nooo pośmiertnie za pomocą medium katolskiego podyktował... :lol: :lol: :lol:


Na górę
  
 
Post: 18 lut 2015, 13:51 
Offline

Rejestracja: 08 wrz 2014, 10:29
Posty: 53
Pati pisze:
Co spowodowało upadek imperium rzymskiego ?
Wykonywanie projektu badawczego , muszę wiedzieć kilka przykładów na to, co spowodowało upadek Cesarstwa Rzymskiego.

Jakieś dobre strony , aby mi pomóc ?



Na 100% to Kutas.Poncyliusz jest winny.
:mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Re:
Post: 18 lut 2015, 19:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Zadowolony pisze:
Znajacym jezyk angielski, polecam (...)

Cytuj:
Christians first came to public attention when the Romans discovered that feeding them to their lions provided not only great
entertainment for the crowds, but also vital nutritional sustenance.

Lions in the wild often suffer from a lack of Vitamin C (short for Christians). They contain essential vitamins and nutrients that
maintain a proper diet and remain at the top of the food chain. This is opposed to Vitamin A (Atheists) who, contrary to popular
belief, don't help you see the truth. "Finnah mess you up" (Leviticus 69:0.33)

It is said that if Christians ever evolve then the lions will be forced onto the endangered species list. Christians can only evolve
by eating fruit from a tree in a Garden. According to a magical talking snake, this fruit contains knowledge somehow.

The leader of the Christian insurgency, God, strictly prohibits this as it allows Christians to climb the evolutionary ladder.
The worship of God's estranged hippie son Jesus is common among Christians as they often follow in herds. Although Jesus
did not invent the famed leaflets, he helped in the construction of a popular hat/crown. This behavior is not unlike the so called
"rack of lamb, of god" who was born to a woman named the Virgin Mary, who claimed her son was born after she "didn't have
sex with a bottle of tomato juice"


____________
Obrazek

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lut 2015, 22:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
W ogóle za-kumałaś cokolwiek z tego cytowanego przeze mnie tekstu?
Na pewno dałaś radę, bo przecież jest w twoim "ojczystym" języku :lol:

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lut 2015, 22:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Nie da rady Stan. Daj sobie spokój jako i ja daję. Amen!

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group