forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:15

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 05 paź 2014, 21:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 22:58
Posty: 1123
Dziś nie zapasił koncert Behemota

http://natemat.pl/119339,wladze-uniwesytetu-przestraszyly-sie-protestow-grup-wyznaniowych-i-odwolaly-koncert-behemota


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 gru 2014, 5:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 22:22
Posty: 678
Dobra wiadomosc z USA --- mniej niz 20% wiernych uczeszcza na niedzielne nabozenstwa... http://www.churchleaders.com/pastors/pa ... erica.html

USA. Budownictwo sakralne na najnizszym poziomie od czasu gdy zaczeto zbierac dane na ten temat... http://online.wsj.com/articles/decline- ... 1417714642


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 mar 2015, 12:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 2614
Kardynałowie z Kurii Rzymskiej walczą o kontrolę nad watykańskimi finansami - wynika z poufnych dokumentów opublikowanych przez włoski tygodnik "L’Espresso". Korespondencja ujawnia skalę napięć, którym towarzyszą kłótnie i osobiste ataki opętanych przez Szatana purpuratów.
Pismo podkreśla, że wraz z powrotem ostrych sporów wśród watykańskich szamanów, które charakteryzowały ostatnie lata pontyfikatu Benedykta XVI i, jak dodaje, mogły przyczynić się do jego ustąpienia, obecnie zagrożone są reformy papieża Franciszka. Chce on uporządkować finanse i zreformować Kurię Rzymską, ograniczając wydatki na administrację, a także zredukować liczbę urzędów.
Zdaniem o. Gabriele Amortha będzie ciężko bo Kurię szatan opanował.

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 mar 2015, 15:20 
Offline

Rejestracja: 05 wrz 2014, 9:38
Posty: 225
Bez sensu. Skoro Jezus nigdy nie istniał a Stary i Nowy Testament to kłamstwa i zapożyczenia z innych religii to i szatana raczej nie ma. Jest tylko odwieczna chciwość dwunogich małp.

_________________
Fiesta, siesta i mañana.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 mar 2015, 0:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 22:22
Posty: 678
USA. Od piatku funkcjonuje "telefon zaufania" dla watpiacych/zmagajacych sie z religia. Linia ufundowana przez grupe Recovering From Religion i prowadzona bezplatnie przez wolontariuszy... http://www.cnn.com/2015/02/27/living/atheist-hot-line-help-line/index.html?sr=fb030115atheisthotline12pstorylink


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 mar 2015, 0:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 22:22
Posty: 678
Zadowolony pisze:
Dane statystyczne ateistow nie zmienily sie.
http://www.politico.com/magazine/story/ ... 09732.html



Pew Research Center twierdzi cos innego... Podpowiadam; liczba ateistow w US stale rosnie...A po dodaniu agnostykow oraz tych niezdecydowanych...wychodzi na to, ze masz z nimi stycznosc kazdego dnia... http://www.pewresearch.org/fact-tank/2013/10/23/5-facts-about-atheists/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 mar 2015, 6:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 22:22
Posty: 678
Zadowolony pisze:
steve pisze:
Zadowolony pisze:
Dane statystyczne ateistow nie zmienily sie.
http://www.politico.com/magazine/story/ ... 09732.html Pew Research Center twierdzi cos innego... Podpowiadam; liczba ateistow w US stale rosnie...A po dodaniu agnostykow oraz tych niezdecydowanych...wychodzi na to, ze masz z nimi stycznosc kazdego dnia... http://www.pewresearch.org/fact-tank/20 ... -atheists/
Dziekuje, steve. Dane statystyczne ateistow nie zmienily sie statystycznie zauwazalnie pomiedzy latami 2007-2012 (1.6% vs. 2.4% lub .8%).
Dane statystyczne unaffiliated (nie deklarujacych przynaleznosci do zadnej religii) czyli osob jak moja rodzina wzrosly statystycznie zauwazalnie z 15.3% do 19.6% lub 4.3%.
Dane statystyczne chrzescijan zmalaly statystycznie zauwazalnie z 78% do 73% lub 5%.
Dane statystyczne wyznawcow innych religii wzrosly z 4% do 6% lub 2%.
Dane statystyczne analizuje i interpretuje jako scholar metoda quantitative analysis. Inferencje wyciagam na bazie sumarycznych zmian czyli obnizke w danych statystycznych chrzescijan (5%) odnajdziemy w zwyzce danych statystycznych innych religii (2%) i osob, ktore nie deklaruja przynaleznosci do zadnej religii (4.3%).
Mozna sie jeszcze "upierac" dlaczego wykres Nothing in particular (nic szczegolnego) nie klasyfikuje zmiany 2.3% jako statystycznie zauwazalnej. Ale musze przyjac, ze na wykresie zmiana ta nie jest reprezentowana tlustym drukiem jako dane, ktore ulegly statystycznie zauwazalnej zmianie.

Nie wiem dlaczego Moderator Ryba przeniosla moja odpowiedz do Oslej Lawki ale jest do odczytania ponizej. :)
viewtopic.php?p=40659#p40659[/quote]

Jakos sie tak porobilo ze ciagle mosze Cie czegos uczyc... A ja, cholera, sam nie wiele umie....Cos mi sie wydaje, ze Ty robisz doktorat... ale... chyba we snie.... Jak juz pisalem wczesniej --- nudzi mnie juz osmieszanie Twoich wypowiedzi... Ale Ty sama dalej...te swoje glupoty...piszesz...a ja biedak, wprost nie moge sie powstrzymac by ich, po raz kolejny, nie wytknac...
Tym razem okazujesz sie "noga" w statystyce... To te Twoje "0.8%"....boy, o boy.....moze poszukaj jakiegos rozgarnietego dziciaka z podstawowki by Ci to wyjasnil... W tym wypadku 0.8, ktore uzyskalas po odjeciu 1.6 od 2.4, miesci sie 3 razy w 2.4 .....czyli daje to 33% wzrostu.... i.... juz ta zmiane troche widac....prawda? ....Oczywiscie zmiana o jedna-trzecia nie moze byc uznana za taka jak to Ty piszesz......czyli .... "nie zmienily sie statystycznie zauwazalnie..." Oczywiscie, jak sie chce, to i wzrostu o jedna trzecia mozna nie zauwazyc...lub uznac za nic nie znaczacy....Zdecydowanie...mozesz to robic, ale nie na tym forum...Przynajmniej tak dlugo jak ja, od czasu do czasu, czytuje te Twoje bajki.... :D :D :D
A tak na marginesie; te marne 0.8% daja ponad 2.5 miliona ludzi....hmmm...autentycznie...kompletnie nic nie znaczaca liczba....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 mar 2015, 20:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 22:22
Posty: 678
Zadowolony pisze:
steve pisze:
Jakos sie tak porobilo ze ciagle mosze Cie czegos uczyc... A ja, cholera, sam nie wiele umie....Cos mi sie wydaje, ze Ty robisz doktorat... ale... chyba we snie.... Jak juz pisalem wczesniej --- nudzi mnie juz osmieszanie Twoich wypowiedzi... Ale Ty sama dalej...te swoje glupoty...piszesz...a ja biedak, wprost nie moge sie powstrzymac by ich, po raz kolejny, nie wytknac...
Tym razem okazujesz sie "noga" w statystyce... To te Twoje "0.8%"....boy, o boy.....moze poszukaj jakiegos rozgarnietego dziciaka z podstawowki by Ci to wyjasnil... W tym wypadku 0.8, ktore uzyskalas po odjeciu 1.6 od 2.4, miesci sie 3 razy w 2.4 .....czyli daje to 33% wzrostu.... i.... juz ta zmiane troche widac....prawda? ....Oczywiscie zmiana o jedna-trzecia nie moze byc uznana za taka jak to Ty piszesz......czyli .... "nie zmienily sie statystycznie zauwazalnie..." Oczywiscie, jak sie chce, to i wzrostu o jedna trzecia mozna nie zauwazyc...lub uznac za nic nie znaczacy....Zdecydowanie...mozesz to robic, ale nie na tym forum...Przynajmniej tak dlugo jak ja, od czasu do czasu, czytuje te Twoje bajki.... :D :D :D A tak na marginesie; te marne 0.8% daja ponad 2.5 miliona ludzi....hmmm...autentycznie...kompletnie nic nie znaczaca liczba....

Uczy mnie zycie i srodowiska w ktorych zyje, w tym 2 uniwersytety.
2007 2012 % Change
Value of N 9,443 17,010 180%
% of Atheists 1.6% 2.4%
# of Atheists 151 408

Literka "N" wskazuje ile osob bralo w badaniu udzial. W roku 2007 bylo ich 9,443 w tym 151 ateistow lub 1.6%. W roku 2012 w badaniu bralo udzial 17,010 osob (180% populacji z roku 2007) z ktorych 408 deklarowalo ateizm lub 2.4%.

Uprzejmie podaje krytycznie pomocne w aspekcie zaawansowanych metod statystycznych terminologie Generalizability Theory i Population Validity aby marzenia o milionach skutecznie rozwiac. :)


Moze...wyslij jakis liscik do Pew, i wytknij im ze klamia.... Bo dla nie zorientowanego, jak ja biedaka, niezaleznie od tego jak licze, to 0.8% z 318 milionow wychodzi jakies dwa i pol miliona... Policze sobie, a potem glupoty wipisuje... Moze pomoz nam, milionom niezorientowanych obywateli Stanow Zjednoczonych, ktorzy ufaja Pew, i zglos sie do mediow...A moze, jeszcze lepiej, idz do jakiegos kosciola, i pomoz im w sprawie sadowej przeciwko Pew...no bo w koncu Pew, bezczelnie klamie i zacheca wiernych do porzucenia religii swojich przodkow poprzez rozprzestrzenianie, wrogiej dla religii, propagandy.... Tylko pomysl; mozesz stac sie slawna....a...zanim uda Ci sie zmosic Pew do "odszczekania" tego co obecnie podaje w tym temacie---ja zostaje przy swoim.... :D :D :D
Oczywisci, zdaje sobie sprawe ze to bardzo malo, biorac pod uwage calosc populacji, jednak ze wzgledu na 33% -towy wzrost, nie mozna go, moim zdaniem, pominac... Ten trend bedzie przyspieszal, biorac pod uwage poglady mlodszych pokolen, i fakt ze starsi, bardziej konserwatywni, nie zyja wiecznie... I choc Stany sa pod tym wzgledem w tyle, podlug panstw zachodniej europy, to wszystko wskazuje na to je jestesmy na dobrej,i, nie uniknionej drodze w tym wzgledzie... Mnie to cieszy...a Ciebie...wydaje mi sie, smuci....Dlaczego? :D :D :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 mar 2015, 20:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 22:22
Posty: 678
Zadowolony pisze:
Odpowiedz przeniesiona zostala tutaj :)
viewtopic.php?p=40944#p40944


Zgadzam sie z wiekszoscia Twojej odpowiedzi, nie zmienia to jednak mojego punktu widzenia... Moze i Ty sie ze mna zgodzisz ze Pew jast tu ogolnie uwazany za zrodlo informacji, na ktorym mozna raczej polegac...wiec...chyba nie dziwi Cie ze dla takich laikow jak ja, takim jest...i...chyba raczej takim pozostanie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 mar 2015, 2:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 22:22
Posty: 678
Nowa teoria powstania organizmow zywych z Massachusetts Institute of Technology...nie mowi nic o bogu... http://www.independent.co.uk/news/science/new-theory-of-life-could-prove-how-life-began-and-disprove-god-10070114.html?cmpid=facebook-post

USA. Masto Warren w stanie Michigan, mosi zaplacic 100000 dolarow kary, za to ze odmowiono ateistom pozwolenia na wyeksponowanie "Przystanku Rozumu" w urzedzie miasta, a Chrzescijanie swoj " Przystanek Modlitwy" maja tam od lat...
http://www.christiantoday.com/article/atheism.is.not.a.religion.says.us.mayor.after.city.fined.100k.for.barring.atheist.exhibition/49446.htm


Ostatnio zmieniony 08 mar 2015, 6:30 przez steve, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group