forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 paź 2020, 16:17

Strefa czasowa UTC+1godz.
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Post: 13 sie 2015, 14:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 8173
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
Obrazek

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 sie 2016, 20:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 2120
Umiłowani Siostry i Bracia!
Czas już chyba zakończyć policyjne śledztwo w sprawie pożaru, który w „dzień pański” czyli niedzielę 3 lipca strawił zabytkowy obiekt uprawianego bałwochwalstwa czyli kościół św. Antoniego we Florczakach koło Łukty powiat Ostróda na Mazurach. Do tej pory przyczyna nie jest znana, ale nie wyklucza się ognia od tzw. wiecznej lampki palącej się na ołtarzu sygnalizującej obecność Pana Boga wew Trójcy Jedynego. Nastąpiło zwarcie instalacji i pojawił się ogień. Kościół jest kompletnie zniszczony. Spalił sie główny ołtarz, ołtarze boczne, ławki, żyrandole, zabytkowe organy i cudami słynące figury świętych. Ksiądz Mieczysław Jarząbek – jak podały media – bohatersko w asyście strażaków uratował Pana Boga, to znaczy wcielone w wafelek bóstwo.
- Tabernakulum, w którym stała monstrancja, jest ognioodporne, ale temperatura była tak wysoka, że już ciało Pana Jezusa zaczynało się topić – opisuje ksiądz proboszcz. A ja myślałem że bóg jest niezniszczalny. Zresztą jak to się stało, że to wszechmogące bóstwo wespół ze świętym patronem nie uratowało swojej siedziby od pożaru? Bogowie – jak stanowi doktryna – nawet w nocy nie śpią. A co robiły zastępy Aniołów Stróżów?
Wygląda na to, że prawdą są słowa tegoż ich Boga przed wcieleniem zawarte w Piśmie:
Dzieje
17.24 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co w nim istnieje, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych
Nawet w świątyni ojcem wbrew Pismu zwanego Tadeusza z Torunia.
25 i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował, bo sam daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko.
29. „Będąc więc z Rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że Bóstwo jest podobne do złota albo do srebra, albo do kamienia, wytworu rąk i myśli człowieka".
- Nawet w postaci wafelka w Sokółce i Legnicy.

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sie 2016, 19:24 
Offline

Rejestracja: 07 lis 2014, 20:43
Posty: 69
MagnificencjaS pisze:
"... Bogowie – jak stanowi doktryna – nawet w nocy nie śpią.

Nie wszyscy - taki Allach na przykład w nocy nie widzi dlatego maghreb'ustwo w dzień pości a w nocy - hopsa sasa, jedz, pij i choć ty popu szczaj po pasach...Najpodlejszy amerykański żołdak w nocy widzi - a Wszechwidzący Buk w nocy nie widzi, to ja się pytam - co to za Buk?!!

_________________
"Z każdym dniem rośnie liczba tych, których - aby nie być skazanym na śmierć za zbrodnię nienawiści - musisz całować w dupę i zapalać im szabasowe świece".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sie 2016, 19:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 2120
Pljeban pisze:
MagnificencjaS pisze:
"... Bogowie – jak stanowi doktryna – nawet w nocy nie śpią.

Nie wszyscy - taki Allach na przykład w nocy nie widzi dlatego maghreb'ustwo w dzień pości a w nocy - hopsa sasa, jedz, pij i choć ty popu szczaj po pasach...Najpodlejszy amerykański żołdak w nocy widzi - a Wszechwidzący Buk w nocy nie widzi, to ja się pytam - co to za Buk?!!

Wasza Wielebność!
Żołdak widzi w nocy bo ma noktowizor. Widocznie w muzułmańskim niebie jeszcze tego wynalazku nie wynaleźli. Natomiast Buk z nieba chrześcijańskiego jest "większy" czyli bardziej wszechmogący bo on widzi i w dzień i w nocy a nawet zna myśli wszystkich ludzi zbiorowo i każdego z osobna.

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 sty 2018, 17:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 wrz 2014, 13:22
Posty: 462
Lokalizacja: tam gdzie się wpenetruję
Młodzież(bardzo pobożna) wystawiła sztukę. Zdobyli podium. W artystycznych niedomówieniach każdy nawiedzony widz będzie dopatrywać się, nie istniejących przesłań zgodnych z jego osobniczymi uprzedzeniami. Według mnie to taka uduchowiona "Seksmisja" Machulskiego na dzisiejsze czasy. Rzecz subtelna o totalitaryzmie i "filozofii Kalego", tu kojarzonej z władzą PiS, co i rusz oskarżanej o zamordystyczne ciągotki rodem z PRL. Tylko w roli emocjonalnego wabika zamiast gołych kobitek występują wątki boskie i piekielne. Adoratorzy obecnej władzy widzą w sztuce same zagrożenia. I aby nikt się nie domyślił o co chodzi, odwracają kota ogonem. Nomen omen :). Chorobliwie religijni postrzegają zapewne inne zło, tj. kontestowaną przez feudałów polskiego kościoła rzymskokatolickiego, odnowę wartości chrześcijańskich na modłę papieża Franciszka.
Ja oczywiście, jak większość krytykantów, spektaklu jeszcze nie oglądałem. :lol:
PZDR, Jerzuś Jerzegosyn Cieślański
link: Wielka afera w pipidówku

Religioznawstwo rozróżnia ok.20% konserwatywnych przedstawicieli populacji nie mogących znieść obojętnie( bez podejmowania agresywnych działań) świadomości, że na świecie istnieją miliony równie niemerytorycznych, innych poglądów na istnienie bogów, bo nie zgodnych z ich osobistym.
W przypadku poruszanego tu zagadnienia mamy drastyczny przykład jak umowność symboliki artystycznej płata figle wyobraźni prostych ludzi z tak uprzedzonym podejściem do rzeczywistości socjologicznej. Widzą oni zagrożenie we wszystkim co nowe i twórcze bo nie podlegające totalitarnej kontroli zinternalizowanych dogmatów.
Co gorsza liczni politycy starają się wykorzystywać ów specyficzny "ksenofobizm duchowy" do legitymizacji swych niedemokratycznych i autorytarnych zamiarów.
Jednak pozostałe 80%, populacji, taka ultrakonserwatywna praktyka życia religijnego, podjudzana dla własnych celów przez koniunkturalnych ludzi władzy, zniechęca do uczestnictwa w obrzędach religijnych. Nic dziwnego, że tylko 10% wiernych w Polsce przyjmuje sakrament Komunii Świętej a we mszy regularnie uczestniczy jedynie co trzeci. I to pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość.

_________________
link; A żeby ci nie stawał wytryskiem nazbyt szybki, któren wycinasz z postów soczyste jędrne cipki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lis 2019, 19:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 2120
Vae pastoribus... qui pascebant semetipsos! Nonne greges a pastoribus pascuntur?
(Prophetia Ezechielis XXXIV, 2).


APEL !!!
Apel do Ich Ekscelencji Wielebnych
prałatów, biskupów i kardynałów


Nadchodzi w Polsce zima a z nią w pewnością fala mrozów. Niskie temperatury w sposób szczególny dotykają ludzi bezdomnych, ubogich, opuszczonych.
Apeluję zatem do Was, duchowni o otwarcie drzwi swoich pałaców, domów parafialnych przypominających często rezydencje milionerów, otwórzcie drzwi biednym i bezdomnym.
Cytuj:
Albowiem byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić; byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie.
Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili. Wszystko, zaś co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.

Niech słowa płynące z ambon, z Waszych konsekrowanych ust nie będą tylko pustymi frazesami. Pokażcie temu społeczeństwu, że potraficie też dawać a nie tylko brać, i brać. Otwórzcie drzwi Chrystusowi. Wolna Polska to pokolenie rodzących się bezdomnych dzieci. Wolna Polska to bieda, nędza, upokorzenie najsłabszych. Miliardy złotych przekazywane przez budżet państwa na utrzymywanie Waszych posiadłości, dostatnie życie nie licuje w kraju gdzie setki tysięcy bezdomnych tuła się po tym łez padole. Wydawanie na Was miliardów złotych w kraju gdzie emeryci nie wykupują leków, gdzie renciści głodują nie jest zgodne z moralnością tak ludzką w ogóle a z chrześcijańską w szczególności.
Wy, ubrani w złocone ornaty, obwieszeni krzyżami z brylantami odganiacie żebraków od swoich kościołów, którzy żebrzą na chleb bo robią Wam konkurencje a Wasze świątobliwe oczy nie cierpią takiego widoku. Obłudne są Wasze działania w których rzekomo prowadzicie ochronki dla dzieci, domy dla samotnych matek. Zapominacie dodać ze za wszystkie Wasze działania płaci państwo, co więcej dając Wam w ten sposób utrzymanie. Nie ma co ukrywać - to rządzący naszym krajem od 1989 r sprawili że staliście się pazerni, obrzydliwie wręcz nachalni w pozyskiwaniu majątku czyli ewangelicznie zakazanej mamony. Nie interesuje Was że w danym budynku mieści się żłobek, dom opieki społecznej czy przedszkole. Odbieracie wszystko co Wam się rzekomo należy jak i wiele innego majątku z którym nic nie mieliście nigdy wspólnego. To rządzący tym krajem pozwalają Wam bezkarnie okradać ten naród.
Duchowni, moralnie jesteście puści. Jesteście pasożytami, których utrzymuje zubożony emeryt, rencista. Wasza bezczelność, nie liczenie się z niczym i nikim sprawia że młode pokolenie odchodzi z Kościoła. Stajecie się obiektem drwin. Dzielicie ludzi siejąc nienawiść wśród nich. Chcecie decydować o standardach moralnych społeczeństwa sami nie mając z moralnością wiele wspólnego. To jest właśnie ta Wasza obłuda, fałsz i zakłamanie.
Nie od dzisiaj wiadomo że kler katolicki jest siedliskiem pedofilii i innego obrzydlistwa na świecie. Dewianci w sutannach są chronieni przez swoich przełożonych. Miliardy dolarów, które wierni przekazali Wam na Waszą działalność, na pomoc ludziom biednym, ubogim, musicie wypłacić ofiarom konsekrowanych fanaberii i dewiacji w wyniku wyroków sądowych. Ludzie dając na Kościół dają na opłacenie wyroków? Trzeba o tym mówić głośno i wyraźnie. Pokory, pokory i jeszcze raz pokory, tego Wam trzeba.
Jakże wymownie brzmią przestrogi świętego Jana Chryzostoma, biskupa Konstantynopola, pisarza chrześcijańskiego, uznawanego za największego kaznodzieję i Ojca Kościoła Wschodu, który powiadał:
Cytuj:
„Jakiż zysk ma Chrystus z tego, że Jego ołtarze pokrywają naczynia ze złota, gdy On sam umiera z głodu w osobie biednych? Najpierw nakarmcie Jego samego, który jest głodny, a potem, jeśli wam jeszcze zostaną pieniądze, ozdabiajcie Jego ołtarz.”

Natomiast inny święty Bernard z Clairvaux wołał:
Cytuj:
„Co w sanktuarium robi złoto? (...) Oczy poją się relikwiami oprawnymi w złoto, a sakiewki otwierają się. Wystawia się na pokaz bardzo piękny obraz jakiegoś świętego (...) biegną ludzie i całują, wzywa się ich do składania darów (...) Ściany kościoła błyszczą złotem, a biedacy w nim gołym ciałem. Kościół kamienie przyobleka złotem, a synów swych porzuca nagich”

Biada Wam faryzeusze....!

O sakralna obłudo! O eklezjalna hipokryzjo!

Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów i treści na innych forach lub publicznych albo prywatnych środkach masowej komunikacji w całości lub w części nie wymaga mojej odrębnie wyrażonej zgody i nie jest zabronione – nie stanowi naruszenia praw autorskich, wręcz wskazane jest bezgraniczne kopiowanie czy powielanie ku oświeceniu gawiedzi i na pohybel wszelkich odmian wyzysku człowieka przez Człowieka oraz społecznego Ciemnogrodzia. Podstawa prawna: Dz. U. 94 nr 24 poz. 83, zmiany: Dz. U. 94 nr 43 poz. 170

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group