forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 5:58

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 303 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: MODLITWA..
Post: 19 sty 2021, 11:42 
Offline

Rejestracja: 02 sie 2018, 18:10
Posty: 62
Lokalizacja: zachodnia Polska
MagnificencjaS pisze:
Umiłowani Siostry i Bracia!
Dajcie już temu "bratnickiemu_biso" spokój. Niech sie chłop na tym forum doświadcza i spełnia. Poza tym wobec nas w większości ateuszy i heretyków ma poważne zadanie bo inaczej nie odfrunie do nieba.
Mam respekt a w wielu przypadkach nawet szacunek dla nawiedzonych religią – oczywiście poza ogłupiającą ich szamanerią - ale nie mam respektu dla ich wierzeń czyli urojonych transcendencji i innych z tym bzdur związanych. Religia, wczoraj wygoniona przez drzwi ... dzisiaj usiłuje wcisnąć się przez okna do naszych szkół, zamiast chemii proponuje alchemie w ramach transsubstancjacji, zamiast filozofii urojone myślenie magiczne, zamiast historii usakralnioną mitologię, zamiast astronomii niebiańską astrologię, zamiast biologii i medycyny cuda, anioły i duchy święte, zamiast archeologii teologie zamiast matematyki, fizyki, genetyki lotów na Marsa i księżyc .. religia proponuje .... Biblie. Religia, aby istnieć potrzebuje posłusznych ignorantów, otumanionych dewotów oraz ciemnotę intelektualną.
Wobec niebiańskiego ich boga czy tam nawet wszystkich bogów nie mam żadnych relacji – wkurwia mnie tylko ich obsługa naziemna.

Skoro nie jesteś ciemnotą intelektualną, która zobowiązuje to jak według ciebie zaistniało uniwersum? Proszę o szczegóły.

_________________
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką"
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: MODLITWA..
Post: 19 sty 2021, 12:43 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Problem z tobą, - jasnoto intelektualna , - polega na tym, że prawdopodobnie prócz biblii, nic więcej nie przeczytałeś.
A wystarczyło by sięgnąć do - choćby,- Homaira fon Ditfurta, ( Na początku był wodór, Dzieci Wszechświata, oraz Nie tylko z tego świata jesteśmy...) - by zaprzestać żądać od nas, byśmy ci cokolwiek w tej materii udowadniali.
I nie bój się, facet w miarę przystępnym językiem wyjaśnił o co biega z tym Univesum więc nawet średnio inteligentny katolik jest w stanie to ogarnąć. W podsumowaniu udowodnił, że nigdy ludzkość nie udowodni ale też nie obali twierdzenia, o istnieniu boga. Co od dawna zrozumieli co bardziej rozgarnięci teologowie oraz przyrodnicy i zaprzestali polemik w tej kwestii.
W każdym razie polecam... :roll:
Choć to sporo czytania a i należy to robić powoli.....inaczej, - dupa zbita...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: MODLITWA..
Post: 19 sty 2021, 12:54 
bratnickibratnicki pisze:
MagnificencjaS pisze:
Umiłowani

Skoro nie jesteś ciemnotą intelektualną, która zobowiązuje to jak według ciebie zaistniało uniwersum? Proszę o szczegóły.



Proszę uprzejmie:
https://www.facebook.com/messenger_medi ... 1-q2K4kLrA


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: MODLITWA..
Post: 19 sty 2021, 12:58 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
.
Nie było Jezusa syna bożego ale Jezus syn Marii (i cholera wie kogo, w każdym razie, według naszych standardów, pedofila bo Maria miała ok 13 lat jak rodziła), ktory się za syna Boga uważał najprawdopodobniej istniał - pisze mój przyjaciel Komandor:


I ja bym się z tym zgodził a to z tej prostej przyczyny, że nawet dziś całkiem sporo obywateli z kręgu grup hiszpańsko języcznych, - takie imię nosi a w czasach o których dyskutujemy, na tamtym obszarze, co dziesiąty nosił to imię.
O czym średnio inteligentny obywatel 40-to milionowego państwa z dostępem do morza, - wiedzieć powinien... :oops:

p.s
Co drugi, - kurwa, - murzyn jest Jesus... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: MODLITWA..
Post: 19 sty 2021, 13:46 
Offline

Rejestracja: 10 wrz 2014, 8:29
Posty: 638
Czyly co- Jezus ma ryja? Czarnego?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: MODLITWA..
Post: 19 sty 2021, 15:24 
Offline

Rejestracja: 02 sie 2018, 18:10
Posty: 62
Lokalizacja: zachodnia Polska
stary praktyk pisze:
Problem z tobą, - jasnoto intelektualna , - polega na tym, że prawdopodobnie prócz biblii, nic więcej nie przeczytałeś.
A wystarczyło by sięgnąć do - choćby,- Homaira fon Ditfurta, ( Na początku był wodór,.....

W książce Homaira fon Ditfurta, "Na początku był wodór" Brak jest praprzyczyny, nie wspominając o szczegółach.

_________________
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką"
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: MODLITWA..
Post: 19 sty 2021, 16:40 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
a muszą być? Te praprzyczyny?
I jak wszystko musi mieć przyczynę (ulubiony argument kreacjonistów, teistów) to co było przyczyną jakiegoś (bo nie tylko o Jahwe chodzi) boga?

A tłumaczenie, ze bóg to takie coś co nie musi mieć przyczyny równie dobrze oznacza, że stan osobliwy i wielki wybuch też nie musi mieć. Założenie tak samo dobre jak z bogami.

Tylko bardziej na nauce oparty.
Nie wiem czy wiecie ale taka "samokreacja" z niczego wielu cząstek elementarnych zachodzi cały czas, Nawet w tej chwili wokół nas. Chwilowa czas rzędu stałej Plancka ale jest


Tak przy okazji na początku nie był wodór. Pojawił się znacznie, znacznie później.
Bo co było w Erze Plancka to nie wiemy. Osobliwość nazywają. A po niej (5*10-44s po wybuchu) była czysta energia w postaci zunifikowanych (połączonych w jedno) oddziaływań (grawitacyjnych, elektromagnetycznych, jądrowych) i zaczęła się rozdzielać. Fotony powstały jeszcze później. Około milisekundy po wybuchu powstają protony i neutrony oraz inne cząstki elementarne (leptony). Po niecałych 14 sek. (a wiec całą wieczność patrząc na poprzednią skalę) powstają pierwsze jądra atomów. Ale uwaga HELU. JĄRDA nie atomy. Bo bez elektronów. A jądro wodoru bez elektronu to po prostu proton więc nie ma co mówić o jądrze wodoru jak proton wystarczy.
A dopiero "całą wieczność" po tych wydarzeniach bo 300 000 lat później powstają pierwsze atomy wodoru i helu. Już z elektronami.

Bardzo pobieżnie i skrótowo oraz w miarę przystępnie opisałem ale gdzie nie się do prostoty BOGA co rzekł "fiat lux" i już. A potem jeszcze kilka dni i mamy wszystko.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: MODLITWA..
Post: 19 sty 2021, 17:34 
Offline

Rejestracja: 02 sie 2018, 18:10
Posty: 62
Lokalizacja: zachodnia Polska
Komandor pisze:
a muszą być? Te praprzyczyny?
I jak wszystko musi mieć ......

Wielki wybuch jest unieważniony, bo jest destrukcyjny. Wskaż dzieło bez twórcy?

_________________
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką"
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: MODLITWA..
Post: 19 sty 2021, 18:21 
Offline

Rejestracja: 02 sie 2018, 18:10
Posty: 62
Lokalizacja: zachodnia Polska
MMM pisze:
O czym Ty dyskutujesz Komandor?

Jego bóg stworzył dzień i noc pierwszego dnia, a słońce dopiero czwartego.

Cytuj:
dzień pierwszy –....

Według ciebie jak zaistniał świat materialny, umownie nazwany? Proszę o szczegóły jak na blogu cenzura

_________________
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką"
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: MODLITWA..
Post: 19 sty 2021, 18:58 
Offline

Rejestracja: 07 lis 2014, 20:43
Posty: 113
bratnickibratnicki pisze:
Skoro nie jesteś ciemnotą intelektualną, która zobowiązuje to jak według ciebie zaistniało uniwersum? Proszę o szczegóły.

Przypominasz mi Megaignoranta który siadł w swojej kurnej chacie przy łupanego stołu blacie i powiedział: "wierzę że po drugiej stronie Księżyca na bulwarze stoi Mercedes z zapalonymi światłami i odpalonym silnikiem a Ty - proszę bardzo!! - zbuduj cywilizację N-T, przemysł kosmiczny, wydaj kilkaset miliardów dolarów i udowowodnij mi-głęboko wierzącemu, że moja wiara pozbawiona jest sensu, że wiara moja jest wyssana spod sukmany, z fiuta szamana a ja tylko głupoty i dyrdymały na Forach sadzę...Czy zastanowiłeś się kiedykolwiek DLACZEGO CIĘŻAR DOWODU WIARY W MERCEDESA ITD... NIE NA TOBIE MA SPOCZĄĆ, ALE NA TWOICH ADWERSARZACH-OBCEGO TOBIE ROZUMU I LOGIKI GOSPODARZACH? Pomyśl jeśli możesz i nigdy nie szafuj stereotypami typu "napisano". Bajkę "O krasnoludkach i sierotce Marysi" też kiedyś napisano ale z pełną świadomością tego, ze kiedyś czytający ją z krótkich majtek wyrastają a co ciebie, widzę, jakoś rykoszetem ominęło...

_________________
"Z każdym dniem rośnie liczba tych, których - aby nie być skazanym na śmierć za zbrodnię nienawiści - musisz całować w dupę i zapalać im szabasowe świece".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 303 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 31  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group