forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 8:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 303 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: MODLITWA..
Post: 13 paź 2022, 19:27 
Offline

Rejestracja: 28 kwie 2016, 22:42
Posty: 1247
Tak mi się coś przypomniało...
W drugiej klasie liceum zostałam wywalona z lekcji religii na zbity pysk. Bo uparcie twierdziłam, że zwierzęta myślą. I mają duszę - jeśli dusza jest przynależna stworzeniu bożemu zdolnemu rozpoznać dobro i zło.
Ksiądz katecheta z kolei utrzymywał, że zwierzęta nie myślą i z tego powodu nie mają duszy.
Kiedy się upierałam, że jednak myślą i na dowód przedstawiałam konkretne interakcje z moją ukochaną owczarką niemiecką o imieniu Maja, stracił cierpliwość i kazał mi wyjść i nigdy nie wracać.
Uznałam, że to rozwiązanie jest dobre.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: MODLITWA..
Post: 16 paź 2022, 10:35 
Offline

Rejestracja: 02 sie 2018, 18:10
Posty: 62
Lokalizacja: zachodnia Polska
ika pisze:
Tak mi się coś przypomniało...
W drugiej klasie liceum zostałam wywalona z lekcji religii na zbity pysk. Bo uparcie twierdziłam, że zwierzęta myślą. I mają duszę - jeśli dusza jest przynależna stworzeniu bożemu zdolnemu rozpoznać dobro i zło.
Ksiądz katecheta z kolei utrzymywał, że zwierzęta nie myślą i z tego powodu nie mają duszy.
Kiedy się upierałam, że jednak myślą i na dowód przedstawiałam konkretne interakcje z moją ukochaną owczarką niemiecką o imieniu Maja, stracił cierpliwość i kazał mi wyjść i nigdy nie wracać.
Uznałam, że to rozwiązanie jest dobre.


Ludzie czynią negatywnymi myślami, słowami i uczynkami w systemie duchowo -informacyjnym destrukcje-źródło wszelkich dramatów, cierpień i śmierci, za które na pewno poniosą konsekwencje. Natomiast zwierzęta, nie czynią w systemie destrukcji, a ludzie powinni uczyć się od zwierząt bezwarunkowej miłości.

_________________
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką"
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: MODLITWA..
Post: 16 paź 2022, 10:48 
Offline

Rejestracja: 02 sie 2018, 18:10
Posty: 62
Lokalizacja: zachodnia Polska
MagnificencjaS pisze:
FEDERACJA GALAKTYCZNA INFORMUJE:
Największym parszywstwem religii (chrześcijańskiej, judaistycznej i islamskiej) jest to, że wmówiły one ludziom, że są najważniejsi; że Wszechświat powstał specjalnie dla nich; że mogą sobie Ziemię czynić poddaną i że zwierzęta (przecież też posiadające mózg) nie mają tzw. "duszy". Całe zło bierze się właśnie z tych trzech religii biblijnych, które są hańbą dla ludzkości świata – nawet, a może szczególnie dla ich wyznawców. Jezus zwany Chrystusem i jego matka, Abraham, Mojżesz, Mahomet, prorok Mani (który sam sobie upie...lił genitalia) i im podobni to byli chorzy psychicznie maniacy, nawiedzeni dewianci, którzy mają niewiele wspólnego z ewentualnie istniejącym Bogiem. Tak zwana "teologia" to pseudo-nauka opierająca się na halucynacjach, urojeniach, mistyfikacjach i innych "objawieniach". Posługuje się górnolotnym usakralnionym bełkotem, a nie logicznym myśleniem.
ZIEMIANIE!
Uwalniajcie się z religijnego MATRIXA!


Każda religia jest na słowo honoru, bez mocnej podbudowy odkryć nauki, jak Biblia- instrukcja życia w systemie duchowo-informacyjnym. Zbieżna z odkryciami nauki. Aby myślami, słowami i uczynkami, nie czynić w systemie destrukcji-źródło wszelkich dramatów, cierpień i śmierci. I nie ponieś konsekwencji w tunelu swoich uczynków. Udowodniony empirycznie i naukowo.

_________________
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką"
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: MODLITWA..
Post: 19 paź 2022, 10:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 2614
Watykańska fabryka biskupów. Kościół i tajni współpracownicy bezpieki
Marcin Gutowski
17.10.2022
https://weekend.gazeta.pl/weekend/7,177 ... ieto.html;
W końcu ktoś bierze się za ten temat. Od niepamiętnych czasów piszę, że warto w końcu statystycznej owieczce wyjaśnić dlaczego UB-eckie dokumenty na temat patoKościółka już dawno niekatolickiego nie trafiły do IPN (gdzie powinny były trafić) a zostały przekazane na Miodową nr 9 – czyli do Eisko-okupanta. Dla władz PRL patokościółek (już dawno niekatolicki) był kurą znoszącą złote jajka. Gdyby komuniści chcieli pozbyć się Kościoła, zrobiliby to w ciągu max tygodnia, no może dwóch - ale po co skoro można to, co Kowalski mówi podczas spowiedzi mieć podane na... tacy...
Dla bezpieki prl-owskiej katabasy były wygodnym narzędziem kontroli, inwigilacji i manipulacji baranów i opozycji. Mieli tyle haków na tych zboczków, że ci chodzili jak w zegarku szwajcarskim. Wystarczy przypomnieć dwóch zboczeńców w sutannach, którzy na bieżąco monitorowali dla SB-ecji pana Wałęsę, Jankowskiego i osobistego spowiednika Cybulę, obydwaj homo-pedofile.
To jest ciąg dalszy degrengolady i upadku tego tzw. KRK.
A w tym Kościele za komuny to co drugi to był mniejszy, albo większy TW. (jak mrówków ich tam było zarejestrowanych w bezpiece)
Niby tak komuna zwalczała Kościół watykański, a przecież od „komuny” dostał liczne beneficja na własność w postaci ziemi parafii i świątyń protestanckich na ziemiach Zachodnich które chętnie przejmował.
Ciąg dalszy tego upadku tego nienażartego, niepohamowanego tworu będzie następował., aż w końcu kiedyś upadnie do reszty. Im rychlej tym lepiej. W końcu te „bramy piekielne” go przemogą.
Nic nie trwa wiecznie...
A przy okazji bębnionej od rana rocznicy śmierci błogosławionego.
Przecież nie od dzisiaj wiadomo, że to purpuraci księdza Popiełuszkę wystawili na pastwę dla SB. Dlatego tak zażarcie zwalczali lustrację w Kościele po upadku komuny i wyłudzili wszystkie akta spod kontroli IPN-u.

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: MODLITWA..
Post: 20 paź 2022, 19:34 
Offline

Rejestracja: 03 maja 2021, 16:25
Posty: 279
Wiara czyni czuba :D


Załączniki:
woda.jpg
woda.jpg [ 65.26 KiB | Przeglądany 2716 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 paź 2022, 15:42 
Offline

Rejestracja: 02 sie 2018, 18:10
Posty: 62
Lokalizacja: zachodnia Polska
"Albowiem otępiało, zanikło pragnienie serca do czynienia sprawiedliwych i dobrych uczynków tego ludu, którzy słyszą i widzą i nie mają pragnienia swego serca do czynienia sprawiedliwych, dobrych uczynków, uszy ich, do słuchania słów dotknęła głuchota, zanikła funkcja słyszenia słów, oczy swe przymrużyli, niedokładnie zamknęli, żeby oczami nie widzieli wszystkich sprawiedliwych i dobrych uczynków z pragnienia swego serca ani uszami swymi nie słyszeli, o czynionych, sprawiedliwych i dobrych uczynków i sercem swoim nie rozumieli, pragnienia do czynienia sprawiedliwych i dobrych i nie nawrócili się, do czynienia sprawiedliwych i dobrych uczynków z pragnienia swego serca, a ja Jezus Zbawiciel ich nie uleczył, żeby słyszeli, i widzieli i sercem rozumieli, z pragnienia swego serca do czynienia sprawiedliwych i dobrych uczynków. Analogicznie do Jezusa Zbawiciela wzoru człowieka dla człowieka" "Ale błogosławione, wypełniają wolę Boga oczy wasze, że widzą i czynią sprawiedliwe i dobre uczynki z pragnienia swego serca, i uszy wasze że słyszą i czynią sprawiedliwe i dobre uczynki z pragnienia swego serca (Mat 13, 15-16)cdn...

_________________
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką"
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: MODLITWA..
Post: 22 paź 2022, 20:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 2614
Bratniaczku!
Zostaw ty to Pismo zwane Świętym. Naprawdę nie dostrzegasz różnicy miedzy śmiesznością a żałosnością. No cóż, Bóg nie wszystkich jednakowo obdarzył rozumem, ale spróbuj chociaż odpowiednio wykorzystać te mikrocząstki które podarował Tobie.

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: MODLITWA..
Post: 23 paź 2022, 10:05 
Offline

Rejestracja: 02 sie 2018, 18:10
Posty: 62
Lokalizacja: zachodnia Polska
MagnificencjaS pisze:
Bratniaczku!
Zostaw ty to Pismo zwane Świętym. Naprawdę nie dostrzegasz różnicy miedzy śmiesznością a żałosnością. No cóż, Bóg nie wszystkich jednakowo obdarzył rozumem, ale spróbuj chociaż odpowiednio wykorzystać te mikrocząstki które podarował Tobie.


Pismo Święte, czyli nieskażone przez człowieka nauką, filozofią i religią na słowo honoru. Instrukcja życia w systemie duchowo-informacyjnym. Brak wiedzy i świadomości jest ułomnością duchowo-intelektualną.

_________________
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką"
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: MODLITWA..
Post: 23 paź 2022, 15:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 2614
Cytuj:
Cyt. Brak wiedzy i świadomości jest ułomnością duchowo-intelektualną.

Masz rację świętobliwy cymbalisto. Poczytaj mądrych książek. Tam się dowiesz kto te baśnie (usakralnione bzdury) które cytujesz napisał i kiedy. Dojdziesz do światowości i pozbędziesz się trawiącej ciebie ułomności duchowo-intelektualnej.
Albowiem, zaprawdę powiadam Tobie!
Inteligentni ludzie nie wierzą na słowo - czy to mówione czy pisane. Profesor Sophie von Stum z Uniwersytetu w Edynburgu, autorka badania "The Hungry Mind: Intellectual Curiosity Is the Third Pillar of Academic Performance" mówi, że osoba inteligentna, jeśli jest czymś zainteresowana, to zbada to na własną rękę - przeczyta dostępne publikacje, porozmawia z ekspertem. Ciekawscy mają największy potencjał rozwoju. Inteligentni ludzie wiedzą, że nie wiedzą wszystkiego. Tak, tak, o sokratejskie "wiem, że nic nie wiem" chodzi. To też sytuacja wiążąca się z ciekawością. Aby taką osobą być, aby wciąż się uczyć i rozwijać, nie możemy przyjąć postawy: "wiem wszystko, zjadłem wszystkie rozumy”. Inteligentna osoba jest otwarta na nową wiedzę.

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: MODLITWA..
Post: 23 paź 2022, 16:47 
Offline

Rejestracja: 02 sie 2018, 18:10
Posty: 62
Lokalizacja: zachodnia Polska
MagnificencjaS pisze:
Cytuj:
Cyt. Brak wiedzy i świadomości jest ułomnością duchowo-intelektualną.

Masz rację świętobliwy cymbalisto. Poczytaj mądrych książek. Tam się dowiesz kto te baśnie (usakralnione bzdury) które cytujesz napisał i kiedy. Dojdziesz do światowości i pozbędziesz się trawiącej ciebie ułomności duchowo-intelektualnej.
Albowiem, zaprawdę powiadam Tobie!......


Biblia instrukcja życia w systemie w duchowo-informacyjnym. Zbieżna jest z odkryciami nauki. Natomiast wyjaśnianie wersetów biblijnych. Wymaga obszernej wiedzy z każdej dziedziny nauki. Według ciebie jak zaistniał świat materialny, nazwany umownie. Proszę o szczegóły, aby nie być ignorantem-cymbalistą

_________________
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką"
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 303 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group