forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 303 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
Post: 12 cze 2020, 19:09 
Offline

Rejestracja: 02 sie 2018, 18:10
Posty: 62
Lokalizacja: zachodnia Polska
Ewangelia Św. Łukasza rozdział 16, wersety od 1 -9 "Potem powiedział, mowę słów jeszcze, alegorię proroczą do uczniów, swoich: Był pewien bogaty człowiek, w miłosierdzie, sprawiedliwość i w obfitą łaskę zbawienia, który miał zarządce, do czynienia miłosierdzia, sprawiedliwości i bycia łaskawym, a tego oskarżono przed nim, posądzono przed Panem miłosierdzia, sprawiedliwości i obfitej łaski, że trwoni jego majętności, nie jest miłosierny, sprawiedliwy i nie obfituje w łaskę. I przywoławszy go, do upamientania, rzekł mu: Słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów: Cóż to słyszę o tobie? Że nie masz miłosierdzia, nie czynisz sprawiedliwie i nie jesteś łaskawym. Zdaj sprawę z tego szafarstwa, bądź świadomym, że poniesiesz konsekwencje z zarządzania bez miłosierdzia, sprawiedliwości i obfitej łaski, albowiem już nie będziesz mógł nadal zarządzać, nie będąc miłosiernym, sprawiedliwym i łaskawym. I rzekł zarządca do siebie samego: Cóż pocznę, skoro pan mój odbiera mi szafarstwo? Cóż uczynię, teraz skoro Pan mój, miłosierdzia, sprawiedliwości i obfitej łaski, odbiera mi szafarstwo, za brak miłosierdzia, sprawiedliwości i obfitej łaski. Nie mam sił, aby kopać, a żebrać się wstydzę, natomiast ma dużo sił i nie wstydzi się, czynić bez miłosierdzia, niesprawiedliwie i bez łaski. Wiem, co uczynię, aby mnie przyjęli do domów swoich, gdy zostanę usunięty z szafarstwa, wiedział też, co uczynić, aby pozyskać sobie zaufanie ludzi, gdy nie miał miłosierdzia, nie czynił sprawiedliwie i nie był łaskawy. I wezwał dłużników swego pana, każdego z osobna, i wezwał grzeszników swojego Pana, miłosierdzia, sprawiedliwości i obfitej łaski, każdego z osobna, aby bez miłosierdzia, bez sprawiedliwości i bez łaski, uczynić im sakramenty i płatne odpusty grzechów, i rzekł do pierwszego: Ile winieneś panu memu? Jaki grzechy popełniłeś przeciw Panu memu, miłosierdzia, sprawiedliwości i obfitej łaski. Aby odpuścić grzechy jego za pieniądze, bez miłosierdzia, niesprawiedliwie i bez obfitej łaski. A ten odrzekł: Sto baryłek oliwy. Rzekł mu więc: Weź zapis swój, siądź i szybko napisz pięćdziesiąt. I ustanowił cennik, większych kosztów za grzechy ciężkie, przeciw Duchowi Świętemu (Mat. 12,32) Potem rzekł do drugiego: a ty ile winieneś, ile grzechów popełniłeś? A ten odrzekł: Sto korców pszenicy. Rzekł mu: Weź zapis swój i napisz osiemdziesiąt, i koszty mniejsze za grzechy lżejsze przeciw bliźniemu swemu (Rz. 6,23) "I pochwalił, nie potępił pan nieuczciwego zarządce, że przebiegle postąpił, bo gdy nie miał miłosierdzia, sprawiedliwości i obfitej łaski, wtedy postąpił przebiegle, bo synowie tego świata, stworzeni ludzie - rodzaj informacji są przebieglejsi, bo nie mają miłosierdzia, nie postępują sprawiedliwie i nie obfitują w łaskę w rodzaju swoim, w rodzaju informacji swojej od synów światłości, doskonałe istoty duchowe, nie postępują przebiegle, bo są miłosierni, sprawiedliwi i obfitują w łaskę" "I Ja, Jezus Zbawiciel wam powiadam, mówię słowa zbawienia: Zyskujecie sobie przyjaciół mamoną niesprawiedliwości, uzyskaliście sobie zaufanie ludzi, nie czyniąc miłosierdzia, sprawiedliwości i obfitej łaski aby, gdy się skończy, niesprawiedliwe zarządzanie, przyjęli was do wiecznych przybytków, wieczne miejsce panującego miłosierdzia, sprawiedliwości i obfitej łaski zbawienia (Łuk. 16,1-9)

_________________
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką"
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 cze 2020, 20:07 
Offline

Rejestracja: 02 sie 2018, 18:10
Posty: 62
Lokalizacja: zachodnia Polska
Ewangelia Mateusza, rozdział 25, wersety 1-13 "Wtedy podobne będzie Królestwo Niebios, w nowy system duchowo - informacyjnej całości (Obj 21) Do dziesięciu panien, dziesięciu związków wyznaniowych, które wziąwszy lampy swoje, rozpoczęły nauczanie swoje, wyszły na spotkanie, powtórne przyjście na ziemię oblubieńca, Jezusa Zbawiciela" "A pięć z nich, związków wyznaniowych było głupich, nieświadomych, uczą doktryn i dogmatów swoich, pięć zaś, mądrych, świadomych związków chrześcijańskich, które uczą według wskazań Biblii" "Głupie bowiem, nieświadome bowiem związki wyznaniowe zabrały, tylko lampy, doktryny i dogmaty nauki swoje, ale nie zabrały z sobą oliwy, nie uczą według wskazań Ducha Świętego w Biblii, czyli myśli doskonałej miłości Boga Wszechmogącego, zamieszczone w słowach Biblii - instrukcji życia w systemie" "Mądre zaś, świadome zaś związki chrześcijańskie zabrały również oliwę, uczą według wskazań Ducha Świętego w Biblii w naczyniach, ograniczonych wymiarami wraz z lampami swymi, uczą według wskazań Biblii w ograniczonym wymiarze nauczania" "A gdy oblubieniec, Jezus Zbawiciel długo nie nadchodził, opóźniało się według nich, powtórne przyjście Jezusa Zbawiciela, zdrzemnęły się, na krótki czas zaprzestały przygotowań i oczekiwań wszystkie związki wyznaniowe i zasnęły, zupełnie zaprzestały przygotowań i oczekiwań, powtórnego przyjścia Jezusa Zbawiciela Pana naszego" "Wtem, nagle o północy, po upływie połowy czasu od zaprzestania przygotowań i oczekiwań powstał krzyk, głośna mowa słów reformacji: Oto oblubieniec, Jezus Zbawiciel, wyjdźcie na spotkanie, powtórne przyjście Jezusa Zbawiciela" "Wówczas, wtedy ocknęły się, uświadomiły sobie wszystkie te panny, wszystkie związki wyznaniowe i oporządziły, przygotowały swoje lampy, dokonały reformacji nauczania swego" "Głupie zaś, nieświadome zaś związki wyznaniowe rzekły, mowa słów do mądrych, które uczą według wskazań Biblii w ograniczonym wymiarze nauczania" "Użyczcie nam, dajcie nam trochę waszej oliwy, trochę waszego nauczania według wskazań Ducha Świętego w Biblii, w ograniczonym wymiarze nauczania, gdyż lampy nasze gasną, bo są bez nauczania według wskazań Ducha Świętego"

"Na to odpowiedziały, na tą mowę słów odpowiedziały mądre: O nie! Nie możemy, gdyż mogłoby nie starczyć i nam, którzy uczą według wskazań Ducha Świętego, w ograniczonym wymiarze nauczania i wam, którzy uczą doktryn i dogmatów swoich; idźcie raczej do sprzedawców, zamiast do związków wyznaniowych i chrześcijańskich, i kupcie sobie Biblię ze słowami doskonałej miłości Ducha Świętego, nie ograniczonej wymiarem nauczania" "A gdy one odeszły, poszły na kompromis kupować sobie Biblię ekumeniczną nadszedł, wtedy nadejdzie oblubieniec, Jezus Zbawiciel i te, które były gotowe według wskazań Ducha Świętego w Biblii na powtórne przyjście Jezusa Zbawiciela, weszły z nim na wesele, wieczna radość i szczęście w nowym systemie duchowo - informacyjnej całości (1Kor. 2,9; Obj 21,4) I zamknięto drzwi, brak możliwości wejścia do nowego systemu" "A później nadeszły pozostałe, związki wyznaniowe, ze swoimi naukami bez wskazań Ducha Świętego w Biblii, mówiąc, mowę słów: Panie! Panie! Otwórz nam, tym ze swoimi naukami bez wskazań Ducha Świętego w Biblii" "On zaś, Jezus Zbawiciel odpowiadając rzekł, mowa słów: Zaprawdę powiadam wam, naprawdę powiadam wam, mowa słów nie znam was bez przygotowania i oczekiwania według słów Ducha Świętego w Biblii" "Czuwajcie więc, bądźcie przygotowani i oczekujcie powtórnego przyjścia Jezusa Zbawiciela, bo nie znacie dnia, daty i godziny, ustalonego czasu, o którym syn człowieczy, Jezus Zbawiciel Pan nasz powtórnie przyjdzie na ziemię" (Mat. 25,1-13)

_________________
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką"
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 cze 2020, 15:07 
Offline

Rejestracja: 02 sie 2018, 18:10
Posty: 62
Lokalizacja: zachodnia Polska
Opowiadanie zainspirowane jest Księgą Kaznodziei Salomona, wersetami które się kilka razy powtarzają (Kazn. 1,2; 12,8 etc..) "Marność nad marnościami, mówi Kaznodzieja, marność nad marnościami, wszystko marność" Powiedział Salomon król Izraela, który otrzymał od Boga Wszechmogącego mądrość - wiedzę, bogactwo, sławę i ustanowił go królem Izraela, z którego uczynił potęgę militarną (2Krn. 1,11-12) Miał również król Salomon 700 żon i 300 nałożnic (1Król. 11,3) To wszystko miał król Salomon, jakich nie miał żaden z królów, którzy byli przed królem Salomonem, i mieć nie będą. I wszystko to, co miał doprowadziło króla Salomona do konkluzji, gdy był bliski śmierci, że on przemija, a wraz z nim przemija to wszystko, co miał. Bo to wszystko, co miał, to marność nad marnościami, powiedział król Salomon, marność nad marnościami, wszystko marność, bo przemija razem z nami. I w tej marności nad marnościami, wszystko marnością, bo przemija, ludzie mają szczególne upodobanie i dążą do osiągnięcia tego wszystkiego, co przemija razem z nimi, które powodują dramaty, cierpienia i śmierć. Analogicznie do każdego z nas, aby nie mieć upodobań w marnościach nad marnościami i nie dążyć do tego wszystkiego, co przemija razem z nami. Ale mieć upodobanie w ponadczasowej, uniwersalnej i doskonałej Ewangelii Jezusa Zbawiciela i dążyć do życia według Ewangelii, która prowadzi do życia wiecznego. I do tych wszystkich swoich szczególnych upodobań i dążeń, postanowili przyzwać samego diabła, zbuntowaną duchową postać. Odpowiedzialną za dramaty i śmierć oddzielenia człowieka od systemu duchowo - informacyjnej całości (Rdz 3 ) Przebywa on w wymiarze duchowym, w którym holograficznie kodowane są wszelkie wydarzenia, myśli, słów i uczynków ludzi i gdy myśli, słowa i uczynki ludzi gorsze są od jego, wtedy bierze ich sobie za swoje medium. Bo rzekł: Jezusa znam i wiem, kim jest Paweł...(Dz. 19,15) W channelingu filozofuje, kpi z ludzi, nazywa ich głupcami, a nawet nie ukrywa tego, że nienawidzi głupich ludzi. W N.D.E myślokształtami tworzy postacie ludzi zmarłych, którzy są w tunelu swoich uczynków, naukowo udowodniony. Ludzie do swoich upodobań i dążeń, z braku świadomości przyzywają samego diabła, by im, jak w Edenie rzekł: Na pewno nie umrzecie (Rdz 3,4)

_________________
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką"
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: MODLITWA..
Post: 22 cze 2020, 20:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 2614
po dwakroć - bratnicki!
Jak widzisz nikt tych twoich modlitwa nie odprawia - zatem daruj sobie te świętobliwe wklejki bo nawet sama Opatrzność tego nie toleruje...!

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 cze 2020, 14:55 
Offline

Rejestracja: 02 sie 2018, 18:10
Posty: 62
Lokalizacja: zachodnia Polska
Ewangelia Mateusza rozdział 25, wersety 14 -30. Czyli o talentach - zdolnościach "Będzie bowiem tak jak z człowiekiem, Jezusem Zbawicielem, który odjeżdżając, po zmartwychwstaniu wstąpił do nieba, przywołał swoje sługi, swoich uczniów i przekazał im swój majątek, swoją Ewangelię" "I dał jednemu pięć talentów - zdolności, dar łaski niczym nie zasłużony (Rz. 12,6-8) A drugiemu dwa talenty - zdolności, a trzeciemu jeden talent - zdolność, każdemu według jego zdolności - talentów i odjechał, wstąpił do nieba" "A ten który wziął, otrzymał pięć talentów - zdolności zaraz poszedł, obracał nimi, otrzymane talenty - zdolności użył do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela i zyskał, dostał dalsze pięć talentów - zdolności, dar łaski" "Podobnie i ten, analogicznie do tego, który wziął, otrzymał dwa talenty - zdolności zyskał, dostał dalsze dwa talenty - zdolności do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela" "A ten, który wziął, otrzymał jeden talent - zdolność odszedł, otrzymanego jednego talentu - zdolność nie użył do głoszenia Ewangelii Jezusa, wykopał dół w ziemi, grób dla nie użytego talentu - zdolność i ukrył pieniądze, talent - zdolność, dar łaski do głoszenia Ewangelii pana swego " "A po długim czasie powraca pan, powtórne przyjście Jezusa Zbawiciela owych sług, z otrzymanymi talentami - zdolnościami i rozlicza się z nimi, użytymi talentami - zdolnościami" " I przystąpiwszy ten, który wziął pięć talentów - zdolności przyniósł, dalsze pięć talentów - zdolności, rzekł: słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów: Panie ! Pięć talentów - zdolności mi powierzyłeś, dostałem do użycia. Oto dalsze pięć talentów - zdolności zyskałem, dostałem" "Rzekł mu Pan jego, mowa słów do niego Pana jego: Dobrze, użyłeś otrzymane talenty - zdolności sługo dobry i wierny ! w użyciu otrzymanych talentów - zdolności. Nad tym, co małe, otrzymanymi talentami - zdolnościami byłeś wierny, w użyciu talentów - zdolności do głoszenia Ewangelii, wiele ci powierzę, z wieloma użytymi talentami - zdolnościami, wejdź do radości pana swego, wejdź do doskonałości talentów - zdolności użytych w Ewangelii Pana swego"

"Potem przystąpił ten, przyszedł ten, który wziął, otrzymał dwa talenty - zdolności, i rzekł: słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów Panie ! Dwa talenty - zdolności mi powierzyłeś, dałeś mi, oto dalsze, dwa talenty - zdolności zyskałem, dostałem" Werset 23 analogiczny do wersetu 21 "Wreście, w końcu przystąpił i ten, który wziął, otrzymał jeden talent - zdolność, i rzekł: słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów, Panie ! Wiedziałem o tobie, z Ewangelii żeś człowiek twardy, w przestrzeganiu prawa miłości, że żniesz gdzieś nie siał, że otrzymałeś władzę nad śmiercią i życiem, i zbierasz gdzieś nie rozsypywał, wszystko Tobie jest powierzone. "Bojąc się tedy, trudu użycia jednego talentu - zdolność do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela odszedłem, z jednym talentem i ukryłem, stał się bezużyteczny jeden talent - zdolność twój, dar łaski w ziemi, pogrzebał otrzymany jeden talent - zdolność, dar łaski; oto masz, co twoje, oto dar łaski, niczym nie zasłużony wrócił do Pana jego" "A odpowiadając na mowę słów, rzekł mu pan jego: Sługo zły i leniwy, źle uczyniłeś, bojąc się trudu użycia jednego talentu - zdolność do głoszenia Ewangelii Jezusa. Wiedziałeś o mnie z Ewangelii, że żnę, gdzie nie siałem, że mam władzę nad śmiercią i życiem, i zbieram, gdzie nie rozsypywałem, wszystko mi jest powierzone" "Powinieneś był więc, byłeś zobowiązany do używania otrzymanego jednego talentu - zdolność dać pieniądze moje, talent - zdolność, dar łaski mój bankierom, z wieloma talentami - zdolnościami używanych do głoszenia Ewangelii Jezusa (Rz. 12,6-8) a ja po powrocie, powtórnym przyjściu Jezusa Zbawiciela na ziemię odebrałbym, co moje, do mnie należy, z zyskiem, otrzymałbyś zbawienie i ty z jednym talentem - zdolność używany do głoszenia Ewangelii Jezusa" "Weźcie przeto od niego ten talent, zdolność do głoszenia Ewangelii Jezusa, i dajcie temu, który ma dziesięć talentu - zdolności do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela"

"Każdemu bowiem, kto ma, jeden talent - zdolność i użył do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela będzie dane, więcej talentów - zdolności i obfitować będzie, w wiele talentów - zdolności do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela, a temu, kto nie ma, a ten kto nie użył jednego talentu - zdolność, zostanie zabrane i to, co ma, jeden talent - zdolność bez użycia do głoszenia Ewangelii Jezusa" "A nieużytecznego sługę, bez użycia jednego talentu - zdolność do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela, wrzućcie w ciemności zewnętrzne, wieczna śmierć w tunelu swoich uczynków, bez użycia jednego talentu - zdolność do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela tam będzie, w tunelu swoich uczynków, udowodniony naukowo, płacz, ból, cierpienie, strach, przerażenie etc..., które trwać będą wiecznie i zgrzytanie zębów, beznadziejna rozpacz w tunelu swoich uczynków bez możliwości wyjścia (Mat. 25,14-30; Rz. 12,6-8; 1Kor. 12,4-11)

_________________
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką"
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: MODLITWA..
Post: 25 cze 2020, 16:45 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
A Tobie bratnicki, - nie szkoda, - kurwa, - czasy na te bzdety.......?!
Drzewo byś posadził, papierki pozbierał.........?! :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: MODLITWA..
Post: 26 cze 2020, 11:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 2614
Obrazek

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: MODLITWA..
Post: 27 cze 2020, 20:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:43
Posty: 6010
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: MODLITWA..
Post: 27 cze 2020, 22:24 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Zwruszyłam się.
Chyba pójdę wrzucić z 50 groszy do puszki, aby wynagrodzić sercu Maryi.
Niech się kobita pocieszy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: MODLITWA..
Post: 28 cze 2020, 7:58 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
No proszszsz !
A niby człowiek "po szkołach"..........i co ?!
To jedyna rzecz, której nie ogarniam:
Jak może człowiek z wyższym wykształceniem mieć takie poglądy.........?!
Znaczy, piniondze na jego naukę pooooooszły.....się jebać....?! :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 303 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 31  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group