forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 08 lip 2020, 2:39

Strefa czasowa UTC+1godz.
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1086 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 109  Następna
Autor Wiadomość
Post: 23 lis 2019, 19:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 1978
Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP
w Opolu Lubelskim

Ksiądz Tomasz Fac (lat 50) z parafii Rzymskokatolickiej p.w. Wniebowzięcia NMP w Opolu Lubelskim jest podejrzany o molestowanie dwóch chłopców poniżej 15. roku życia. Duchowny usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu. Jednego z chłopców miał wielokrotnie doprowadzić do obcowania płciowego.
Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec wielebnego areszt tymczasowy na 3 miesiące. Wielebnemu Tomaszowi Facowi grozi 12 lat więzienia. Ze względu na delikatny charakter sprawy prokuratura nie chce ujawniać jej szczegółów.
W latach 1997–2001 był w Piotrawinie. Stamtąd trafił do Krzczonowa, a następnie do Łęcznej. W 2011 r. przeniesiono go do parafii w Sernikach, skąd pięć lat później trafił do Podgórza. W 2017 r. uczestniczył w szkolnych uroczystościach w miejscowości Stołpie.
Nieco ponad rok później był już w Opolu Lubelskim. Tam był szpitalnym kapelanem, opiekunem Koła Przyjaciół Radia Maryja i miejscowych harcerzy.
Kuria nie miała żadnych niepokojących sygnałów na temat niewłaściwych zachowań duchownego – orzekł był urbi et orbi ks. dr Adam Jaszcz, wicekanclerz Kurii Metropolitalnej w Lublinie.
Toż kurfa wasza mać - z jakich powodów w parafii posługę spełniał jako rezydent? Z jakich też powodów duchowny był regularnie przenoszony z parafii do parafii?

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lis 2019, 18:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 1978
22 listopada 2019
Do Sądu Rejonowego w Myszkowie wpłynął akt oskarżenia wobec księdza Michała Piskorka, który dopuścił się przestępstwa pedofilstwa kiedy pracował w parafii pw. Św. Michała Archanioła w Koniecpolu. Zawiadomienie w tej sprawie złożyła kuria diecezjalna.
Prokurator Piotr Wróblewski z biura prasowego Prokuratury Okręgowej w Częstochowie powiedział dla Dziennika Zachodniego
– W ramach śledztwa złożyliśmy w tej sprawie wniosek o tymczasowy areszt, ale został on oddalony przez Sąd Rejonowy w Myszkowie, który zastosował wobec oskarżonego inne środki – dozór policyjny i zakaz opuszczania miejscowości, w której mieszka. Złożymy zażalenie na tę decyzję
Sąd Okręgowy podtrzymał decyzję Sądu Rejonowego i odmówił objęcia podejrzanego aresztem tymczasowym. – W ocenie sądu okres czasu pomiędzy zdarzeniem a zawiadomieniem jest na tyle duży, że nie ma zagrożenia matactwa – mówi sędzia Dominik Bogacz, rzecznik Sądu Okręgowego.
Źródło – Dziennik Zachodni.
=============
Ks. Michał Piskorek (2013-2014) – wyświęcony przez biskupa Kazimierza Ryczana 19 maja 2013 w Kielcach.
Na stronie diecezji poz. 440
- https://www.diecezja.kielce.pl/duchowie ... betycznie;
Pochodzi z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Olesznie dekanat Włoszczowa.
Biskup ordynariusz diecezji kieleckiej Jan Piotrowski 22 sierpnia 2017 dokonał zmian wśród duchowieństwa diecezji. Tym razem wikariusze zmienili placówki duszpasterskie.
Ksiądz Michał Piskorek - podejrzany o pedofilstwo - zostaje kapelanem w hospicjum w Kielcach oraz trafia do pomocy w parafii Kielce-Dąbrowa;
Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach Caritas Diecezji Kieleckiej
ul. Mieszka I 48c 25-624 Kielce hospicjum.kielce@caritas.pl;

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lis 2019, 0:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 22:22
Posty: 640
Buenos Aires, Argentyna. Dwoch Rzymsko-Katolickich duchownych skazanych na ponad 40 lat wiezienia za przestepstwa sexualne...


https://www.yahoo.com/news/two-priests- ... 58795.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lis 2019, 10:26 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 3084
przynajmniej wyroki jak należy a nie jak za kradzież batonika

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lis 2019, 11:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 wrz 2017, 22:13
Posty: 2415
To jest atak na Śnientom Wiare Katolickom!
40 lat za ciumka?

_________________
Jedynym mankamentem demokracji jest to, że większość ludzi to idioci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lis 2019, 21:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 7550
Tak,ale ciumkanym a nie ciumkającemu :lol:

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 gru 2019, 14:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 1978
Umiłowani Siostry i Bracia!
Pozbyli się ze swojej sekty jednego pedofila - ks. Romana Behrendta - za którego mają wypłacić ofierze 1 milion w złotówkach - mają kolejnego.
================
Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej - ratując swoja dupę - złożyło w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania wyjaśniającego w sprawie księdza Stanisława Gładysza, który mógł dopuścić się zabronionego czynu – poinformował rzecznik prasowy chrystusowców.
Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie
Duszpasterstwo prowadzą Księża Chrystusowcy.
ul. Bogurodzicy 3, 70-400 Szczecin
e-mail: nspj@nspj.szczecin.pl;
stanislaw.gladysz@gmail.com;

Według Katarzyny Surmiak-Domańskiej, której tekst na temat księdza Stanisława Gładysza ukaże się (2 grudnia 2019) w "Dużym Formacie", jest on odpowiedzialny za molestowanie dziewczynki. Na razie jednej.
"Z głębokim żalem i bólem przyjęliśmy w ostatnim czasie zawiadomienie o dramacie młodej osoby" – poinformował w piątek wieczorem w komunikacie rzecznik prasowy Towarzystwa Chrystusowego ks. dr Marek Grygiel. Jak dodał, "dotyczyło ono jednego z księży naszego Zgromadzenia pracującego w minionych latach w Szczecinie". "Mając na uwadze dobro pokrzywdzonej, potwierdzając tym samym całkowity brak tolerancji wobec sprawców przestępstw wykorzystywania seksualnego nieletnich (małoletnich - red.), Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej jest głęboko poruszone faktem, że ks. Stanisław G., działający w latach 1989 do 2002 w Szczecinie, wbrew regułom prawa zakonnego, łamiąc znane mu zasady nie tylko prawne, ale i moralne, mógł dopuścić się zabronionego czynu" – dodał ks. Grygiel.
Jak kontynuował, "sami rozpoczęliśmy procedurę prawną, składając 24 października 2019 roku wniosek o wszczęcie postępowania wyjaśniającego w prokuraturze. Jednocześnie zawiesiliśmy ks. Stanisława G. w spełnianiu posługi duszpasterskiej oraz poinformowaliśmy o całej sprawie Stolicę Apostolską" – dodał ks. Grygiel.
Według niego, chrystusowcy mają silne przekonanie, że sprawa powinna zostać wyjaśniona do końca. Deklarują również pełną współpracę z organami śledczymi. Ks. Grygiel zastrzegł, że dbając o dobro śledztwa i osób powiązanych ze sprawą chrystusowcy nie będą udzielać dodatkowych komentarzy w tej sprawie. "Dołożymy jednak wszelkich starań, by chronić przede wszystkim osobę już raz skrzywdzoną" – dodał.
Ofiara księdza (Marta) odpowiada na oświadczenie chrystusowców.
Artykuł w sprawie księdza Stanisława Gładysza ma ukazać się w poniedziałkowym "Dużym Formacie". Jego autorka napisała na swoim profilu na Facebooku między innymi., że zgłosiła się do niej dawna solistka zespołu Serduszka, która twierdzi, że od jedenastego do szesnastego roku życia była molestowana przez założyciela zespołu księdza Stanisława G. W swoim oświadczeniu chrystusowcy napisali również, że "bezpośrednio po przyjęciu zgłoszenia przez Delegata ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży zaproponowaliśmy pokrzywdzonej złożenie wniosku do prokuratury. Osoba pokrzywdzona oświadczyła nam, że nie złożyła takiego wniosku". Surniak-Domańska po ukazaniu się oświadczenia Towarzystwa Chrystusowego skontaktowała się z bohaterką reportażu. "Czytam komunikat Chrystusowców i są tam 2 spore kłamstwa: 1. Nie skłaniali mnie do złożenia zawiadomienia do prokuratury 2. Nie oświadczyłam im że go nie złożyłam. Po prostu nie udzieliłam w tej sprawie informacji" - cytuje dziennikarka ofiarę (http://www.tvn24.pl)
===========
Jego wielebność w całej okazałości
https://www.facebook.com/polskaparafiaw ... =3&theater

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 gru 2019, 18:58 
Offline

Rejestracja: 07 lis 2014, 20:43
Posty: 63
Słowem - "...dzieje się, oj dzieje", w rolach głównych "na fali" Drodzy Xięża dobro...ten...złodzieje!! "Maryja zawsze dziewica" z anten leci chociaż świat się śmieje! Ps. "zawsze dziewica"??? W taaaakim seksualnie zboczonym aktywnym środowisku?! No po prostu cóttt...lub skrajna brzydota powodem że w całości wciąż kwitnie jej cnota!!!

_________________
"Z każdym dniem rośnie liczba tych, których - aby nie być skazanym na śmierć za zbrodnię nienawiści - musisz całować w dupę i zapalać im szabasowe świece".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 gru 2019, 12:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 1978
Przerażające wyznania dziewczynek z Ruszowa.
(Przypominam sprawa dotyczy księdza pedofila Piotra Mianowskiego - proboszcza Parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Ruszowie który siedzi od 23 maja 2019 około 16.00 zatrzymany przez policję i "niewinny" aresztowany)
https://www.eluban.pl/wiadomosci/23133, ... -z-ruszowa

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 gru 2019, 13:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4219
Mam nadzieje, ze dlugo posiedzi.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1086 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 109  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group