forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:35

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 563 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 57  Następna
Autor Wiadomość
Post: 17 kwie 2019, 4:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
canislupus pisze:
I co z tego, że gdzieś tam w Powidzu ludność ma dość wojska wielkiego brata zza "wielkiej sadzawki", ;) .
Naszym "politmatołkom" Amerykanie mogą do talerza nasrać to posypią cukrem i będą zachwalali. A problem z amerykańskimi "boys" narasta niezauważany nawet przez media.

Cytuj:
W Zachodniej Polsce policja poszukuje żołnierza USA. Jest podejrzany o zabójstwo. Informacja została zamieszczona na licznych portalach gmin i powiatów.

Gmin, powiatów i tak po cichu. Bo "malowanka" z ambasady wezwie "Adriana" i opierdoli jak niewolnika.

https://dziennik-polityczny.com/2019/04 ... zabojstwo/


Prawda że fajnie. I tak długo trza było czekać na pierwsze morderstwo na tubylcu. Może teraz sie worek rozpruje w imię obrony "wolności i demokracji na wschodniej flance".

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 kwie 2019, 9:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
To była tylko kwestia czasu. Podejrzewam, że gościa nie ma juz w Polsce.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 kwie 2019, 9:24 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Było Ruskich nie wyganiać. Siedzieli w swoich gettach i nikomu nie wadzili - za wyjątkiem paru oszołomów...........w każdym bądź razie mnie nie przeszkadzali. A nawet miałem paru przyjaciół..... :o ..
o zgrozo........ :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 kwie 2019, 22:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Kolejne przygody jankesów na nieludzkiej ziemi.

Trzy osoby zostały ranne w wyniku pożaru pojazdu amerykańskiej armii. Ciężarówka zapaliła się na lokalnej drodze na Dolnym Śląsku.

Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news- ... gn=firefox


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 kwie 2019, 0:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
stary praktyk pisze:
Było Ruskich nie wyganiać. Siedzieli w swoich gettach i nikomu nie wadzili - za wyjątkiem paru oszołomów...........w każdym bądź razie mnie nie przeszkadzali. A nawet miałem paru przyjaciół..... :o ..
o zgrozo........ :roll:

Taki pomysł był i nawet całkiem serio. Trochę w nim uczestniczyłem. Tych Ruskich w Polsce było ok. 50 tysi. To stan osobowy. Do tego pełnowartościowy sprzęt. Czołgi, wozy bojowe, artyleria i wyrzutnie rakiet, samoloty i śmigłowce. Uzbrojenie i logistyka. To były pełnowartościowe, dobrze uzbrojone i wyposażone jednostki. Pierwszy rzut. W rozlatującym się ZSRR nie bardzo mieli dla nich miejsca i nie wiedzieli co z tym zrobić. Pomysł był aby wziąć ich na nasze utrzymanie. Trochę przeorganizować na kształt Legii Cudzoziemskiej. Zrobić z nich siłę uderzeniową gotową dać każdemu w mordę kto nam podskoczy. Oczywiście z wyjątkiem Rosji. Wymagało to nawiązania prawdziwych stosunków dobrosąsiedzkich o wzajemnej pomocy i przyjaźni. Aspiracji do NATO jeszcze wtedy nie było. Uwierzycie, że do pomysłu zapalił się Wałęsa?! Rosjanie byli skłonni to kupić. W ówczesnym MON parę osób było skłonnych potraktować to poważnie. Jednak górę brały już siły bardzo patriotyczne i całość potraktowano w kategoriach niepoważnych pomysłów.
Może Komandor coś pamięta na ten temat, a może nie. Marynarka w mniejszym stopniu w tym partycypowała. Bardziej wojska lądowe i lotnictwo.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwie 2019, 14:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Zabawne.
Prosta zagadka, co zrobi kraj, który wstał z kolan?

Ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher, ostrzega przed zakupem urządzeń technologii 5G od Chin. Sugeruje niedwuznacznie, że będzie to miało wpływ na amerykańską decyzję o budowie „Fortu Trump”.

https://nczas.com/2019/04/19/ambasador- ... ia-z-chin/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwie 2019, 15:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
https://mobtech.interia.pl/komorki/news-ericsson-i-swisscom-uruchomili-pierwsza-w-europie-komercyjna,nId,2944669

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwie 2019, 15:27 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
@ Kizior. Pamięta ale tylko ze słyszenia. Bardziej sprawę przejęcia sprzętu niż ludzi. MW nie brała udziału bo Ruskie okręty ze Świnoujścia wzięli.
Zresztą nic specjalnego tam nie mieli. Brygadę kutrów rakietowo -torpedowych i brygadę kutrów torpedowych. Torpedowe proj. 206 (Szerszeń). a rakietowe projektu 205U (OSA II). Torpedowe to na złom by można od razu (albo okręty wskazania celu) a OSY II trochę lepsze od tych co mieliśmy. Przydały by się.
Kizior w tych latach to ja dowódcą okrętu bylem, potem okrętowej grupy trałowej (3 okręty - taki batalion pułkowy w randze) o wielkiej polityce i planach strategicznych wiedziałem nie wiele więcej od ciecia w kamienicy w Warszawie. A może mniej :P

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 kwie 2019, 0:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Ja też ze słyszenia, bo zaraz wymiotło mnie z kraju. Pomysł przejęcia całej Grupy Wojsk Radzieckich włącznie ze stanem osobowym był oczywiście nierealny, chociaż sami Rosjanie chętnie by się tego kłopotu pozbyli. Była sprawa sprzętu. I tu faktycznie można było negocjować. To co mieli u nas to był wówczas najnowocześniejszy. Najbardziej wartościowe to samoloty, śmigłowce, czołgi i wozy bojowe, artyleria samobieżna i wyrzutnie rakiet w tym opl. Zapasy uzbrojenia i amunicji. Sporo tego było. Można było coś tutaj zrobić, ale nowa władza myślała tylko o jednym: Ruskie won.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwie 2019, 17:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Bo SOP i jankesi to jedna rodzina.

Na Obwodnicy Trójmiasta doszło do kolizji w kolumnie amerykańskich pojazdów. Do zderzenia doszło pomiędzy węzłami Kowale i Gdańsk Południe w kierunku Gdyni. Korek ma około 3 km.

https://www.wp.pl/?s=wiadomosci.wp.pl%2 ... 000959617a


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 563 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 57  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group