forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 10:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 563 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 57  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11 mar 2017, 19:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Wojna jest a te cywile po ulicach się włóczą.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 mar 2017, 19:03 
Gdzieś siem bidulki włóczyć muszą... (A pani ika twierdzi że park jem wycięli..)


Na górę
  
 
Post: 11 mar 2017, 19:48 
Skorpion13 pisze:
Tia... sprzątanie kwater do połysku wiele uczy... Tak samo jak ganianie po flaszkę dla starszych z fali...
a najważniejsze to jest te 60 strzałów z kałacha na cały dwuletni pobyt.
No nabędziesz życiowych umiejętności wefchuj...


Szkolenie żołnierskie, to, góra, 3 miesiące, a następne 3, to specjalizacja w jednej z technik wojskowych. I chwatit dla kadrowego zabezpieczenia obronności kraju, a reszta, to kadra zawodowa podzielona na szkoleniową i dowódczą z odpowiednią ilością magazynów wojskowych i kilkoma zawodowymi dywizjami bojowymi, a też i nielicznymi oddziałami specjalnymi. Jednak folksdojczom bardzo zależało, aby tego nie było.

Adam Barycki

PS. Korzystnym społecznie i ekonomicznie opłacalnym byłoby dla poborowych z niektórych środowisk społecznych przedłużenie obowiązkowej służby do 12-tu miesięcy wypełnionych, zarówno, kursami w zakresie specjalności cywilnych, jak i wypełnione zajęciami kulturalnooświatowymi.


Na górę
  
 
Post: 12 mar 2017, 9:48 
Cytuj:
Szkolenie żołnierskie, to, góra, 3 miesiące, a następne 3, to specjalizacja w jednej z technik wojskowych.

Już widzę oczyma wyobraźni tych ,,specjalsów po 3-miesięcznym kursie'' jak kierują czołgami, strzelają z dział, obsługują łącznościowe systemy szyfrujące, radiolokatory....
Panie Barycki! dzisiejsza, nowoczesna armia to nie tylko umiejętność strzelania z kałacha i równego maszerowania po placu musztry.
To mnóstwo innych, opanowanych perfekcyjnie czynności i działań. A ponieważ są skomplikowane - to aby były poprawnie wykonane pod ogniem gdy adrenalina wypala mózg, łapy się trzęsą, a pikawa chce z klaty wyskoczyć - wymagane są wieloletnie szkolenia. Pamięć mięśniowa.
A to zanika dość szybko po przerwaniu szkolenia. Stad potrzeba utrzymywania armii zawodowej. Stąd wzięła się również różnica w czasie służby poborowych w zależności od rodzaju SZ.


Na górę
  
 
Post: 12 mar 2017, 11:09 
Uważa Pan, że po trzymiesięcznym kursie, absolwent nie może być pomocnikiem artylerzysty, szyfranta, czy operatora elektroniki, a też kierowcą czołgu? Kim, Pana zdaniem, uzupełni się straty wojenne w armii zawodowej? I jeszcze jedno, słyszał Pani kiedy o wojnie prowadzonej tylko przez armię zawodową?

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 12 mar 2017, 11:50 
A na chooj artylerzyście.... pomocnik? działon to zgrana grupa 4-8 żołnierzy. Każdy ma wykonywać określone funkcje (często pod ogniem). A w razie poranienia lub śmierci - zastąpić każdego z członków zespołu. Działo nie może przestać strzelać z tego tylko powodu że poległ działonowy, celowniczy, ładowniczy czy któryś z wreczycieli. Po to potrzebne jest solidne szkolenie - żeby uzbrojonego pocisku nie upuścił jak nad głowa świśnie seria z kałacha...
W czołgu- to samo. Co z tego, że nauczą jeździć gąsienicówką po polu? Widoczność z wozu bojowego jest praktycznie żadna, smród spalonego kordytu - wszechobecny. Poborowego po szkoleniu? Toż po pierwszym wystrzale z działa obsra sie po pachy ubogacając oftalmiczne doznania reszty załogi...
Powinien Pan raczej panie Barycki optować za posiadaniem podstawowego składu armii - zawodowego i... wojskowej służby poborowych. Bo panie Barycki w razie nieszczęścia jakim jest wojna - o zastępowalność specjalistów wówczas łatwiej rezerwa wymaga bowiem z zasady jedynie obeznania z nowocześniejszym sprzętem - a umiejętności operatorów już posiadła w trakcie ZSW.


Na górę
  
 
Post: 12 mar 2017, 11:57 
Panie Scorpi, był Pan w wojsku?
ja 2,5 roku służyłem w LWP i proszę mi wierzyć, niczego nie zapomniałem...


Na górę
  
 
Post: 12 mar 2017, 12:12 
Panie Trzynasty, to co już powiedziałem, powiem jeszcze tylko raz z pozycji wodza naczelnego, ma być tak, jak powiedziałem i koniec, kropka, a jak nie, to w mordę.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 12 mar 2017, 12:31 
daj Pan spokój Panie Barycki, nie wiesz Pan, że jest jeszcze taka opcja, że Pan Scorpi szczelać sie nauczy, a nijaki panbók kule nosi...


Na górę
  
 
Post: 12 mar 2017, 13:56 
ladaco pisze:
Panie Scorpi, był Pan w wojsku?
ja 2,5 roku służyłem w LWP i proszę mi wierzyć, niczego nie zapomniałem...

Tak się Panu jedynie wydaje.
Nawet pierwsze strzelanie by Pan położył. ;)
Nie mówiąc o obsłudze sprzętu który zostało przez 30 lat wymieniony.
A gdyby o 5 metrów wybuchł granat bojowy i ziemia chciała Pana w okopie zasypać - to o rozłożeniu i złożeniu kałacha - mógłby Pan zapomnieć.
Jedynym wyjątkiem jest kierowca ciężarówki (o ile jeździł zawodowo w cywilu) to może i po powołaniu do armii ,,siadać i jechać'' jak za kota - z S-75 na pace... :lol:


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 563 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 57  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group