forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 06 gru 2019, 4:41

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 903, 904, 905, 906, 907, 908, 909 ... 943  Następna
Autor Wiadomość

Tu jest więcej dziwności.
Dokładnie pamiętam pierwsze doniesienia, wg których w samochodzie nie było w ogóle śladów dziecka.

Druga rzecz, która mnie uderzyła,to natychmiastowe właściwie ogłoszenie, ze ojciec popełnił samobójstwo.
Wyobrażacie sobie? Facet walnięty przez pociąg, więc na logikę mogło być wszystko: wypadek, samobójstwo, zabójstwo.
A policja od razu wiedziała co i jak.

Awatar użytkownika

Mam przeczucie, że w tej sprawie popełniono wiele błędów. I kto wie czy za chwilę nie będzie z tego powodu wiele szumu. Mnie interesuje jedno, co jest z Dawidem. Choć jak już napisałem, od początku mam złe przeczucia.

A co do rzekomego samobójstwa ojca Dawida. To tu mogę powiedzieć Pani z doświadczenia zawodowego, że przynajmniej w 80% można stwierdzić już po krótkim czasie czy ktoś świadomie rzucił się pod pociąg, lub dostał się tam przypadkowo. Pewnie jest relacja maszynisty pociągu, drużyny konduktorskiej, może pasażerów. Relacja rodziny jak w ostatnich dniach, godzinach zachowywał się ten człowiek. Tak więc z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić.

Też myślałam o relacji maszynisty. Ale to jednak był wieczór, i nie wierzę, że maszynista zobaczy człowieka leżącego na torach tak bez żadnych wątpliwości.
I właśnie o ten brak wątpliwości mi chodzi. Na ogół stwierdzenia policji są bardziej asekuracyjne, dopuszczają chyba różne warianty.
A tu od razu było - samobójstwo - i już. Żadnego tam "wszystko wskazuje na..." itp. To mnie bardzo dziwiło.

Co do chłopczyka, to jak każdy, widzę raczej czarne scenariusze.
Po tylu dniach...
Chyba jedyna szansa jest taka, że dziecko ktoś w Polsce przetrzymuje i czeka, aż ucichnie cała wrzawa.
Albo już jest poza granicami.

Awatar użytkownika

nick pisze:
Też myślałam o relacji maszynisty. Ale to jednak był wieczór, i nie wierzę, że maszynista zobaczy człowieka leżącego na torach tak bez żadnych wątpliwości.
I właśnie o ten brak wątpliwości mi chodzi. Na ogół stwierdzenia policji są bardziej asekuracyjne, dopuszczają chyba różne warianty.
A tu od razu było - samobójstwo - i już. Żadnego tam "wszystko wskazuje na..." itp. To mnie bardzo dziwiło.

Co do chłopczyka, to jak każdy, widzę raczej czarne scenariusze.
Po tylu dniach...
Chyba jedyna szansa jest taka, że dziecko ktoś w Polsce przetrzymuje i czeka, aż ucichnie cała wrzawa.
Albo już jest poza granicami.

To zdarzyło się w okolicach godziny 21.00 jak się nie mylę. A o tej porze roku mamy jeszcze dobrą widoczność. Oczywiście ja nie wykluczam niczego, ale proszę mi wierzyć, że z takiej relacji fachowiec, czyli prokurator, policjant wiele wyczyta. Samobójca zawsze zachowuje się w pewien określony sposób. Proszę mi wierzyć. Nie jestem byłym prokuratorem, ale z racji pracy na PKP wysłuchiwałem w ramach wewnętrznych dochodzeń dziesiątki relacji maszynistów. I każdy samobójca zachowuje się podobnie. Oczywiście wątpliwości zawsze są. Można je wykluczyć chyba tylko wtedy gdy, np samobójca pozostawi jakiś list, informację. Tak też bywa. Jak było w tym przypadku do końca nie wiemy. Ale skoro powiedziane zostało, że było to samobójstwo to ja wierzę. Pewnie podczas dochodzenia zgromadzono na to dowody.. Dość długo pracowałem między innymi przy takich przypadkach zanim odszedłem na emeryturę i nigdy nie zdarzyło się aby po jakimś czasie dochodziło do jakiegoś nieoczekiwanego zwrotu w sprawie. Najczęściej ludzie giną pod kołami pociągów przez głupotę doprowadzając do wypadków na przejazdach, przez zwykłą nieuwagę, która drogo kosztuje. Nietrzeźwi, bezdomni. Potem tacy jak ojciec Dawida - z problemami.

Boruch pisze:

Pewnie podczas dochodzenia zgromadzono na to dowody.

No własnie o to mi chodzi - podczas dochodzenia.
A tu informację o samobójstwie podano praktycznie bezpośrednio tuż po zdarzeniu. To było chyba najkrótsze dochodzenie świata.

Z tą widocznością też nie do końca. O 21. niezła widoczność jest w czerwcu. A teraz jest o tej porze taka szarówka, chyba najbardziej oszukująca wzrok pora dnia.
Nie twierdzę, ze to nieprawda, po prostu niektóre rzeczy mnie dziwią.

Awatar użytkownika

Cytuj:

TRZEBA POZYWAĆ BISKUPÓW DO SĄDU ZA OBRAŻANIE ŚRODOWISKA LGBT
16 lipca 2019

Publicystka Eliza Michalik w swoim najnowszym felietonie w Gazecie Wyborczej zachęca do nieodpuszczania biskupom i pozywania ich do sądów po tym, jak obrażają ludzi o innej orientacji niż heteroseksualna.

- Dziwię się, że organizacje broniące praw osób homoseksualnych nie pozywają Episkopatu do sądu. Przedstawiciele Kościoła publicznie lżą innych ludzi. Z tym się nie polemizuje - za to się karze. Nadszedł czas, żeby przestać pomstować na biskupów, a zacząć ich pozywać. Godność i prawa obywatelskie same się nie obronią - czytamy w artykule Michalik.

Eliza Michalik: Napisałam tekst o tym, że zamiast bezproduktywnie trwać w najświętszym oburzeniu z powodu niektórych wypowiedzi biskupów, trzeba zacząć stosować prawo, które powinno być równe dla wszystkich i po prostu pozywać Episkopat do sądu.

- Nadszedł czas walki. Już dłużej cofać się nie możemy i nie będziemy. Musimy się bronić w sposób zorganizowany. Przede wszystkim na gruncie prawnym będziemy reagowali na każdy przejaw agresji, każde świętokradztwo, naigrywanie się z uczuć religijnych. (...) Nie ma wątpliwości, że wpisanie tęczy LGBT w aureolę świętości Matki Bożej Częstochowskiej jest obrzydliwością, zbezczeszczeniem tego wizerunku. Usiłowanie promowania grzesznych zachowań LGBT, zachowań homoseksualnych, ideologii gender jest uderzeniem w porządek natury ustanowionej przez Pana Boga. Jest nieposłuszeństwem wobec Boga Najwyższego, gdy do tego celu używa się jeszcze obraz Matki Bożej Częstochowskiej. (...) Polska jest dziś na pierwszej linii walki o duszę, na naszą ojczyznę naciera potop - bezbożny potop demoralizacji, niszczenia małżeństw i rodzin, gorszenia dzieci, niszczenia wiary w Pana Boga. (...) Idzie na Polskę potop genderyzmu, LGBT, uczenia dewiacji już nawet przedszkolaków, idzie zalew profanacji, bezczeszczenia świętości poprzez internet, filmy, teatry, uniwersytety i szkoły i przedszkola i media, a w końcu przez tzw. marsze równości - mówił na Jasnej Górze w miniony weekend bp Edward Frankowski.

Od dawna to mówię. Te pacany walą w ludzi jak w bęben, obrażają, pierdolą kocopoły, robią z LGBT zboczeńców, choć wśród nich ich pełno a tu nic.

Nie wiem tylko dlaczego "tęczowa aureolka" wokół panienki przenajświętszej jest "obrzydliwością" jak pisze Michalik. Czyżby było to umizgiwanie się do nowego pracodawcy "GW"? Ale to już zostawmy.

Jędruś......co Ty, - od rana pijesz....?!
To nie Michalikowa użyła tego określenia a jedynie zacytowała przemówienie wielebnego durnia.....!
Czytajże ze zrozumieniem.........kogo jak kogo ale Elizę podejrzewać o włazidupstwo......to ja bym był od tego daleki...... :oops:
To jedna z "ostrzejszych" dziennikarek jeśli chodzi o tematykę antykościelną oraz antypisowską.....!

Awatar użytkownika

Być może, że się zagalopowałem. Jest to chyba efekt tego, że Michalik jeszcze pracując w Superstacji w programie "Gilotyna" twierdziła, że wpisywanie tęczy może być uznane za obrazę uczuć i takich rzeczy nie powinno się robić. Zresztą kilka razy przyłapałem ją na tym, że przesadza. Np wielokrotnie przy różnych sytuacjach do dzisiejszych wydarzeń i postępowania polityków, szczególnie PiSu przywołuje PRL, bo rzekomo tak strasznie wtedy było. Dziewczyna ma te 43 lata i co ona może wiedzieć o życiu w PRLu? To co wyniosła ze szkoły, studiów, które kończyła już w III RP jest wielce wykrzywione. O tym wszyscy wiemy.

Awatar użytkownika

O w mordę...
Wygląda na to, że Krycha będzie urzędować razem z przyjebską...

We wtorek posłanka PiS Krystyna Pawłowicz zapowiedziała definitywnie odejście z polityki. W mediach społecznościowych pojawiły się spekulacje, że może zostać sędzią Trybunału Konstytucyjnego.

https://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/3071 ... Y3Td6f_mTY

Awatar użytkownika

Jakie urzędować ? Czy w ogóle wolfgangowa urzęduje ? Jakoś tego nie widać po orzeczeniach TK. Coś ich cieniutko od początku jej tzw. urzędowania.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 903, 904, 905, 906, 907, 908, 909 ... 943  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.