forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 20 cze 2019, 8:16

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8940 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 823, 824, 825, 826, 827, 828, 829 ... 894  Następna
Autor Wiadomość

Pomijając duchownych, mam takie pytanie do państwa, którzy z takim hurra optymizmem popierają strajk i twierdzenie samych nauczycieli, że za 1000 plus będą lepiej uczyć.

Idziesz czlowieku do doktorka, załóżmy że pikawa ci nawala. Idziesz ze swoimi bolączkami, a on mówi, że jak mu dołożą za dyżur więcej kasy, to on ciebie chłopie/ babo wyleczy lepiej. Bardziej się przyłoży, będzie lepiej wykonywał swoją pracę.
Co robisz człowieku? Bo ja bym wiała od takiego...

No?
Nie mam więcej pytań.

Chyba, że relatywizm w grę tu wchodzi, ale i ten na niekorzyść jakby.

Awatar użytkownika

Tak sam złapałem się na własnym zdziwieniu. A to jak widać niepoważne jest. :lol:

Nie rozumiem, zechcesz rozwinąć?

Awatar użytkownika

AGAFIA pisze:
Pomijając duchownych, mam takie pytanie do państwa, którzy z takim hurra optymizmem popierają strajk i twierdzenie samych nauczycieli, że za 1000 plus będą lepiej uczyć.

Idziesz czlowieku do doktorka, załóżmy że pikawa ci nawala. Idziesz ze swoimi bolączkami, a on mówi, że jak mu dołożą za dyżur więcej kasy, to on ciebie chłopie/ babo wyleczy lepiej. Bardziej się przyłoży, będzie lepiej wykonywał swoją pracę.
Co robisz człowieku? Bo ja bym wiała od takiego...

No?
Nie mam więcej pytań.

Chyba, że relatywizm w grę tu wchodzi, ale i ten na niekorzyść jakby.

Ja bym też wiał.

Mnie się wydaje, że tu nie o to chodzi. Problem jest w tym, że zarobki nauczycieli są żenująco małe.

Mam znajomą, która miesiąc temu została przyjęta do pracy w TESCO. Wykłada towar i wykonuje inne nieskomplikowane rzeczy. Na rękę dostaje 2400. Ile dostaje początkujący nauczyciel po studiach. Nie chce mi się nawet szukać. Chyba coś tu nie gra.

Chodzi tu o godność zawodu. A na godność składa się też godziwe zgodne z kwalifikacjami umiejętnościami wynagrodzenie. Jakość nauczania nie zależy jedynie od wysokości pensji pedagoga. Podobnie jest z lekarzem.

Już zapomnieliśmy chyba jak strajkowali lekarze rezydenci, rodziny niepełnosprawnych. PiSowcy zrobili wszystko aby strajki i protest niepełnosprawnych stłamsić. Obiecali im wiele i do dziś nie robi się w tych sprawach nic. To samo czeka nauczycieli.

ps.

Nie ma we mnie hurra optymizmu jeżeli chodzi o strajk nauczycieli. Każdy strajk to rzecz niedobra. Ale skoro nie ma innego wyjścia bo jacyś kretyni(chodzi o rząd PiS bo znowu posądzi mnie ktoś, że komuś z fo kretynizm zarzucam) nie potrafią zrozumieć ludzi, to dobrze, że demokracja daje takie prawo.

Rozumiem, że strajk to uciążliwość dla samych nauczycieli młodzieży i rodziców. Niestety to pośrednio wina każdego z nas, bo wybieramy złodziei i łotrów do rządzenia.

Ostatnio zmieniony 19 kwie 2019, 20:25 przez Boruch, łącznie zmieniany 1 raz

A tam, ciężko pracują, uczą, materiał przeładowany i ponoć ta reforma Buska zaczynała właśnie efekty przynosić...
https://www.youtube.com/watch?v=UHNNpsbxNrs
Dzieci mamy zdolne a nauczycieli dobrych. co widać.... :D

Cytuj:
Mnie się wydaje, że tu nie o to chodzi. Problem jest w tym, że zarobki nauczycieli są żenująco małe.
Ot i wracamy do początku sporu. Pensum nauczyli plasuje się w granicach 16,30 ha-18 ha tygodniowo.
Sami nauczyciele twierdzą, że to bzdura, bo owszem, przy tej tablicy, z uczniami pracują, tyle, ale większość roboty przynoszą do domu.
Pytanie, kto to sprawdzi? Bez złośliwości, kto ? Za moich czasów nauczyciele brali zeszyty do domów, były tzw. 5 minutówki, ktore belfer sprawdzał podczas lekcji, a my siedzieliśmy jak trusie, bo kto by chciał pałę zarobić.
Nauczyciele mowią o wywiadówkach. Hmmm, mój najstarszy syn ma 20 lat a podopieczny 23. Jak świat, światem wywiadówka jest raz na każde półrocze, czyli 2 razy do roku. Jest też pierwsze zebranie około 15 września, które sobie odpuszczam, bo dowiaduję się na nim, że mam wpłacić 100 od dzieciaka na radę rodziców-dawniej to był komitet, 90 zł na ubezpieczenie, 50 zł na klasowe, kupić papier toaletowy, ten do ksero, teczkę z papierem kancelaryjnym, plus inne pierdy. Ano takie np, że będzie wycieczka do Londynu, 1500 zł wpłać w ratach, kup funty, bo pojedziem na London Eye.
Najmłodszy kończy podstawówkę, Po 30 zł składki na prezent dla wychowawcy, był nim 9 miesięcy, 160 zł na gimbal, a jak nie bierze udziału to 90 zł, bo za nauczycieli trzeba zapłacić. Autentyk, nie ściema. 380 zł za wycieczkę, do jakiegoś zadupia, którego nazwy nawet nie pamietam, tam nic nie ma, z jednym noclegiem, dodaj kieszonkowe najmniej stówkę. Chcesz więcej? O wywalaniu słabszych uczniów, a raczej takich co to mają przerąbaną sytuację rodzinną, już pisałam. To też autentyk.

Teraz przypomnij sobie swoją szkołe i nauczycieli, ilu z nich było w porządku? Ilu uczyło faktycznie, 3, 4?
Wspominasz o babeczce z Tesco, a wiesz że one dwie godziny przed otwarciem i po otwarciu rozkładają towar, spisują straty, liczą, przygotowują sklep? Coś o godności wspominasz? Boruch, godność to mają te babki właśnie, byłam dzisiaj w Polo, Pani spocona przy kasie, ludzi multum, a ona miła, uśmięchnięta, ciasta kupiliśmy, bo nie mam siły piec , zawołała pana z obsługi żeby dał kartonik, bo się pogniotą. Te babki często mają wyższe wykształcenie i zachowują się godniej.
Nie, mój drogi, nie studia decydują o wartosci czlowieka, o jego intelekcie, dla mnie nauczyciele są taką samą elitą co politycy. Za to ogromnym szacunkiem darzę tych zwyczajnych, cichych proli.
Aprops, słyszałeś że Biedroń 19 lat temu znęcal się nad własną matką i młodszym bratem? Podobno szczękę matce połamał, został skazany, wyrok w zawiasach. Dziś tłumaczy, że to ojciec bił, ale matka jego podała do sądu, bo tak bywa w rodzinach gdzie ojciec jest alkolikiem.

Kurwa...nóż mi się w kieszenie otwiera na taką głupotę.
Żebym nie była gołosłowna, sprawdziłam sobie oświadczenie majątkowe nauczyciela z mojej wsi, który jest tu radnym. 88 tysi tylko z tytułu umowy o pracę w podstawówce (fakt wickiem jest).Za góra 18 godzin pracy w tygodniu.
Nie mam więcej pytań. Sprawdź u siebie, będziesz miał obraz.

Komandor pisze:
A tam, ciężko pracują, uczą, materiał przeładowany i ponoć ta reforma Buska zaczynała właśnie efekty przynosić...
https://www.youtube.com/watch?v=UHNNpsbxNrs
Dzieci mamy zdolne a nauczycieli dobrych. co widać.... :D

Ano właśnie. Ja rozumiem, że uczniowie mogą być mniej zdolni, ale bez jajec. Mogłabym książkę napisać z doświadczeń, ale jeszcze sobie daruję, bo dwójka jeszcze szkoły średnie kończy, ale jak boga kocham, o ile dożyję, opiszę tę całą patologię..

Bo cholera dobrym pedagogom i nauczycielom ta cała patola obraz robi, i to jest bardzo zły obraz.

Cytuj:
Już zapomnieliśmy chyba jak strajkowali lekarze rezydenci, rodziny niepełnosprawnych. PiSowcy zrobili wszystko aby strajki i protest niepełnosprawnych stłamsić. Obiecali im wiele i do dziś nie robi się w tych sprawach nic. To samo czeka nauczycieli.
I tu masz rację. Ale o czym ja piszę od początku? Właśnie o tym..Nauczycielom brakło strategii, wzięcie uczniów za zakładników, było najgorszym posunięcem z możliwych. O tym też pisałam, ale mnie zakrzyczeliście, bo kiedy mieli strajkować? Choćby podczas reformy, podczas półrocza.. Ale nie, wybrali okres strategicznie ryzkowny, bo albo rząd się ugnie, albo oni. Rząd nie może się ugiąć, bo jeśli pójdzie im na rękę, pojawią się inne grupy, które na krok nie odpuszczą i będzie pozmiatane. Każdy zacznie stawiać twarde warunki i po ptokach.
Rozumiesz, czy dalej nie?
Nauczyciele są na przegranej pozycji, bo żaden normalny rodzić nie będzie 1000 zł podwyżki, czy tam 30 % dla nauczyciela wynosił ponad dobro własnego dziecka. Żaden!!!!!
Nie wiem jak to jaśniej wyłożyć.

Awatar użytkownika

Ta to się naoglądała TVPis. :lol:

Spierdalaj.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8940 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 823, 824, 825, 826, 827, 828, 829 ... 894  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.