forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:56

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 854, 855, 856, 857, 858, 859, 860 ... 996  Następna
Autor Wiadomość
Post: 09 cze 2019, 7:00 
Panie Kowalew, może zaciekawi?
;)

Cytuj:
Dzisiaj każdy „myślący” człowiek powie, że kurs naszej waluty jest przecież płynny i ustala się w wyniku wolnej gry rynkowej, a NBP nie musi nawet interweniować w obronie wyznaczonego parytetu ( swoją drogą wyznaczonego metodą decyzji Prezesa, a nie rynku). To bezsprzecznie prawda, ale kurs nie został wyznaczony wczoraj, ani przedwczoraj, ale kształtował się od początku lat dziewięćdziesiątych – tyle że przez pierwszą dekadę nie miało to nic wspólnego z wolną grą rynkową. Początkowo bowiem, kurs wyznaczony był arbitralnie przez Leszka Balcerowicza na poziomie 9500 starych złotych za dolara (dzisiejsze 95 groszy), jako kurs sztywny, który później stopniowo uelastyczniano (przy jednoczesnej błyskawicznej deprecjacji spowodowanej inflacją, której przyczyną był nadmierny dodruk pieniądza).

Owa elastyczność nie miała jednak nic wspólnego wolnym rynkiem walutowym. Było to nadal ręczne sterowanie mające zapewnić finansową wydolność budżetu, atrakcyjność obligacji, spłatę zadłużenia zagranicznego i płynną wyprzedaż firm państwowych. Mimo, że wiele z tych celów miało swoje realne uzasadnienie – taka nierynkowa polityka kursowa prowadzona w niby rynkowej gospodarce spowodowała, że w ciągu dekady powstała sieć powiązań ekonomicznych, które utrwaliły psychologiczny kurs złotówki na dzisiejszym poziomie (osiągnęliśmy go już w roku 1995) i jego stopniowe uwalnianie od roku 1998 nie mogło już niczego zmienić, bez naruszenia interesów międzynarodowych instytucji walutowych.”

Autor powyższego cytatu: prof. Andrzej Fidelis


Coś o pracowitych Niemcach :)
Cytuj:
Coś podobnego, choć nie do końca, mówili przedstawiciele.. Deutsche Banku (!) cytowani przez telewizję TVN BiŚ:
Cytuję: „Polski złoty jest „ekstremalnie tani” – uważają ekonomiści Deutsche Banku i określają polską walutę mianem „najtańszej na świecie”. Podkreślają, że złoty jest bardzo niedowartościowany, biorąc pod uwagę solidne fundamenty gospodarcze Polski. Polskiego złotego pod lupę wziął zespół strategów rynkowych Global FX Research z Deutsche Banku pod przewodnictwem Alana Ruskina oraz George’a Saravelosa. Ich raport cytuje amerykański „Business Insider”.

W ocenie analityków, złoty jest „ekstremalnie tani” i niedowartościowany o ok. 10 proc. Za tym, że będzie w przyszłości zyskiwał ma – zdaniem analityków DB – przemawiać fakt, że gospodarcze perspektywa dla Polski są „solidne”.”


Na górę
  
 
Post: 09 cze 2019, 11:26 
polar pisze:
Co Ty Jureczku pierdolisz radośnie?
Ja się chwalę???
Że w kurwę pieniędzy zarabiam?
A choćby nawet, to musisz za każdym razem to komentować? Po co? Żal ci?
Przecież niejednokrotnie oddałem ci pałeczkę najbardziej operatywnego. Dla mnie pieniądz to nie wszystko.

To ty się zawsze chwaliłeś swoim statusem. A to kebab, a to biuro w zieleniaku, a to dom na wyspie...a jak ja to dowcipnie wykorzystywałem w dyskusji, to zaraz zazdrość przeze mnie przemawiała, albo chujem złośliwym byłem.

Jeszcze raz powtórzę - golasem jestem.
Cóż więcej potrzebujesz?
Dalej będziesz pastwił się nad golcem?
Nad słabszym?
Ty, Wielki, potrzebujesz prola golca żeby brylować?

Nie chciej żeby zapamiętano cię jako prostaka, chcącego zdobyć przewagę nad prostakiem.
Bo przecież nie uważasz mnie za równorzędnego sobie? Prawda?
Chyba, że to cię kręci, to czasami znajdę chwilę żeby podjąć rękawicę.
;)


Zaraz: Równego!!!
Lepszy jestes ode mnie bo poważnie mówisz, nie z ironią ani sarkazmem to, co myslisz.
Ja nie aspiruję do takiej powagi.
Wolę smiać się z blixnich i z siebie ( tym bardziej), nigdy nie byłem sierioznym, a statusem sie nie chwalę bom tez golec. :)


Na górę
  
 
Post: 09 cze 2019, 18:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Obrazek

Cytuj:
Parady równości są nie tylko całkowitym zaprzeczeniem piękna samego człowieka jako kobiety i mężczyzny, ich człowieczeństwa. Ostatnie z tego rodzaju imprez nagłośnione przez media zorganizowane w Gdańsku i w Warszawie stały się bowiem również okazją do szyderstwa z Eucharystii, która jest największą świętością dla katolików - mówił podczas niedzielnej mszy metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski.


Patrzta tego cudaka :lol:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 cze 2019, 18:29 
Janosik, kurwa!!! :) :) :)


Na górę
  
 
Post: 09 cze 2019, 18:41 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Ścierwo nienawidzące ludzi i tyle.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 cze 2019, 6:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Sam wyglada jak z jakiejs parady, stary facet w kiecce i glupim kapeluszu :lol:

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 cze 2019, 10:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Cytuj:
Już trzeci raz prosi o ułaskawienie. Marek Falenta nie odpuszcza, bo twierdzi, że ma "haki" na polityków z obozu rządzącego, w tym na premiera Mateusza Morawieckiego. "Rzeczpospolita" ujawniła treść wniosku "mózgu afery podsłuchowej" do prezydenta Andrzeja Dudy.


Cytuj:
W hiszpańskim więzieniu »gnije« człowiek, który wierzył w sprawę pt. Polska uczciwa i sprawiedliwa. Zrobił, co do niego należało, wywiązał się ze wszystkich złożonych obietnic i został okrutnie oszukany przez ludzi wywodzących się z Pana formacji. Obiecali wiele korzyści i łupów politycznych. Czekałem lata codziennie łudzony, że niebawem nadejdzie dzień, w którym zostanę przez Pana ułaskawiony. Nie widać nadziei na jego nadejście. Proszę potraktować ten list jako ostatnią szansę na porozumienie się ze mną. Nie zamierzam umierać w samotności. Ujawnię zleceniodawców i wszystkie szczegóły.


https://wiadomosci.wp.pl/marek-falenta- ... 227739265a

Dziwne jest tylko to na co liczył, kiedy wydawano na niego wyrok.

Przyznać trzeba, że jakoś dziwnie łatwo Falencie udało się uciec zagranicę, a przecież można go zaliczyć do skazanych o ile nie szczególnie niebezpiecznych bo tacy siedzą od początku w areszcie to do takich skazanych, którzy wymagają szczególnego nadzoru. Potem jakoś dziwnie przewlekle ciągnęła się procedura pościgu za Falentą. No ale może jak zwykle nie potrafię czytać, wymądrzam się. :D

Czy aby czasem PiSiorstwo przerzuca z rąk do rąk ten gorący kartofel nie wiedząc co z nim zrobić?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 cze 2019, 13:11 
Niemce się buntują? Uuuu...może nawet wywłaszczą swoich kierowników. :)
Coraz więcej głosów przeciw systemowi hrabków i świętemu prawu własności.
Ale, że kurwa Niemce??? No świat zwariował. :D

Cytuj:
Niedawno Kevin Kuhnert, 29 letni szef młodzieżówki (Juso) niemieckiej Socjaldemokracji (SPD), w jednym z wywiadów wspomniał o „kolektywizacji” koncernów takich jak BMW, wywłaszczaniu ogromnych koncernów mieszkaniowych – i przezwyciężeniu kapitalizmu. Trafił tym samym nie tylko w czuły punkt współrządzącej w Berlinie, a przy tym tonącej w mitycznym „środku” SPD. Na tle rosnących rozwarstwień społecznych wywołał w kraju debatę – a główne jej treści coraz wyraźniej widać w formie protestów i nowych inicjatywach społecznych. Dla niemieckiego politologa Franka Deppe „niezbędne są ingerencje w relacje własnościowe i majątkowe” jako odpowiedź na niesprawiedliwości stworzone przez kapitalizm. Nie pokłada przy tym nadziei w SPD lub w potencjalnych lewicowych koalicjach parlamentarnych – ale w szerokim bloku lewicowym, który powinien stworzyć „klarowną socjalistyczną opcję”.


Na górę
  
 
Post: 10 cze 2019, 13:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
Socjalistyczne Stany Ameryki?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 cze 2019, 14:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
polar pisze:
Niemce się buntują? Uuuu...może nawet wywłaszczą swoich kierowników. :)
Coraz więcej głosów przeciw systemowi hrabków i świętemu prawu własności.
Ale, że kurwa Niemce??? No świat zwariował. :D

Cytuj:
Niedawno Kevin Kuhnert, 29 letni szef młodzieżówki (Juso) niemieckiej Socjaldemokracji (SPD), w jednym z wywiadów wspomniał o „kolektywizacji” koncernów takich jak BMW, wywłaszczaniu ogromnych koncernów mieszkaniowych – i przezwyciężeniu kapitalizmu. Trafił tym samym nie tylko w czuły punkt współrządzącej w Berlinie, a przy tym tonącej w mitycznym „środku” SPD. Na tle rosnących rozwarstwień społecznych wywołał w kraju debatę – a główne jej treści coraz wyraźniej widać w formie protestów i nowych inicjatywach społecznych. Dla niemieckiego politologa Franka Deppe „niezbędne są ingerencje w relacje własnościowe i majątkowe” jako odpowiedź na niesprawiedliwości stworzone przez kapitalizm. Nie pokłada przy tym nadziei w SPD lub w potencjalnych lewicowych koalicjach parlamentarnych – ale w szerokim bloku lewicowym, który powinien stworzyć „klarowną socjalistyczną opcję”.


Nie wiem co stanie się za rok, dwa, trend wydaje się raczej jasny.
Powrót produkcji do Europy jest pewny.
Koszt pracy ludzkiej, podstawowy czynnik który wygnał produkcję poza Europę, staje się coraz bardziej nieistotny.
Obezludnione fabryki zostaną znacjonalizowane to również pewne.
Kapitalizm może jeszcze nie umiera ale przepoczwarzy się na pewno, zmieni się i zakres i obszary konkurencji.
Oszczędności będą poszukiwane gdzie indziej.

Cytuj:
ale w szerokim bloku lewicowym, który powinien stworzyć „klarowną socjalistyczną opcję”


Obawiam się że tzw. lewica jest zbyt zajęta pawimi piórami w ..... by mogła cokolwiek dostrzec.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 854, 855, 856, 857, 858, 859, 860 ... 996  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group