forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 9:48

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 386, 387, 388, 389, 390, 391, 392 ... 996  Następna
Autor Wiadomość
Post: 26 paź 2017, 17:48 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
st1111 pisze:
Z czego Panu PiS zabroniło korzystać. Nie pozwolą Panu chodzić na koncerty? Na wystawy? Czy może uczestniczyć w wycieczkach i zabawach? Mnie na przykład nie zabronili to korzystam.


To tak na szybko bo mi się nie chce szukać:
Np. zabraniają wyjazdu na wczasy emerytom a to z tej prostej przyczyny, że wszystko drożeje w takim tempie, że nie sposób sobie z tym poradzić. I jeśli nawet ktoś sobie przez jesień odłozył z emerytury parę groszy to na wiosnę
będzie musiał to wydać na droższe leki, jaja i maslo aby do lata przeżyć. I znowu na wczasy pojedzie ale........na kantach. :evil:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 paź 2017, 18:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Boruch pisze:
A ja widziałbym to tak. Te 500+ lepiej byłoby gdyby można było zarobić własnymi rękoma. Słowem państwo jeżeli już coś ma dawać to niech lepiej da wędkę a nie rybę. Np lep[sza płacę. Jeżeli pisowcy chełpią się tym i tarabanią, że to taki sukces, to ja mówię, gówno prawda, kolejny ich perfidny populizm. Poza tym nie widać jak na razie realizacji definitywnego celu tego programu, czyli diametralnej zwyżki urodzin dzieci.

W tej chwili mamy tak, że wielu z tych najbardziej potrzebujących pieniędzy tych nie otrzyma bo ich dochód przekroczony jest np o 1zł. Jeżeli do 500+ kwalifikuje się ktoś tak uposażony jak np Zbyszek Ziobro to uważam, że te pieniądze są wyrzucone w błoto. A ile jest takich przypadków?

Tzw poprawę z powodu tego oszustwa odczuwa i to czasowo mała część społeczeństwa. Ja należę do tej większej grupy Polaków, która nie otrzymała nic. Wręcz przeciwnie to mnie się zabiera i traktuje jak gówno. Odczuwam pogorszenie warunków życia dzięki "kurewskiej zmianie" i tyle. I co najważniejsze - przynajmniej dla mnie - na pełnym bebzonie wypełnionym tanią parówą szczęście człowieka się nie kończy. Przynajmniej nie dla mnie i myślę, że nie jestem w tym odosobniony. Są o wiele ważniejsze sprawy. Sprawy w imię których takiego jak ja człowieka się gnoi dla wyimaginowanej wizji jakiegoś chorego psychicznie mściwego sklerotyka z Żoliborza.


To jest choroba współczesnego "kapitalizmu", że potrzeba jednym odbierać przemocą i rozdawać innym aby Ci mogli przetrwać, zzerajac przy tym połowę. To jednoznacznie dowodzi złych umów między ludzi a zatem złych stosunków społecznych.

Przemoc podatkowa nie jest jednak pierwotna, to jest przemoc wtórna, bowiem pierwotną przemocą jest przymusowa egzekucja własności prywatnej, warto zawsze podkreślać, niejawnej i nieopodatkowanej.
Przemoc podatkowa i rozdawnictwo sa tylko pochodną przymusowej egzekucji własności.

Wyjściem z tego chorego modelu społecznego, jakże obrzydliwego, jest taka formuła własności w tym należności, żeby do uznania ich nie była potrzeba przemoc.

Zatem własność jawna i opodatkowana, podatkiem określanym jawnie w demokracji bezpośredniej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 paź 2017, 18:11 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
stary praktyk pisze:
st1111 pisze:
Z czego Panu PiS zabroniło korzystać. Nie pozwolą Panu chodzić na koncerty? Na wystawy? Czy może uczestniczyć w wycieczkach i zabawach? Mnie na przykład nie zabronili to korzystam.


To tak na szybko bo mi się nie chce szukać:
Np. zabraniają wyjazdu na wczasy emerytom a to z tej prostej przyczyny, że wszystko drożeje w takim tempie, że nie sposób sobie z tym poradzić. I jeśli nawet ktoś sobie przez jesień odłozył z emerytury parę groszy to na wiosnę
będzie musiał to wydać na droższe leki, jaja i maslo aby do lata przeżyć. I znowu na wczasy pojedzie ale........na kantach.




Stary, na ci ci te gupie wczasy?
Zapisz się z żoną do sanatorium, część zapłacisz i masz wczasy i zabiegi.
Byłam w takim fajnym miejscu, Gościm koło Drezdenka.
Piękne pokoje, żarcie doskonałe, i najlepsze,
jezioro 50 metrów od budynku, chłopaki łowili szczupaki i inne rypki.
Nawet jest smażalnia, gdzie można te złowione rypki smażyć.
Wczasy, też mi coś.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 paź 2017, 18:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lut 2016, 20:08
Posty: 1194
Lokalizacja: Szczecin
Obrazek
od jastrzembowskiego

:D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 paź 2017, 18:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
st1111 pisze:
Z czego Panu PiS zabroniło korzystać. Nie pozwolą Panu chodzić na koncerty? Na wystawy? Czy może uczestniczyć w wycieczkach i zabawach? Mnie na przykład nie zabronili to korzystam.


PIS jest obrzydliwy przez wiarę swoich członków w to, że przemoc państwowa jest słuszna, dobra, sprawiedliwa i potrzebna .

Tfuiu na taki pogląd.

Każdy głupi musi rozumieć, że przemoc państwowa wpływa na treści wszystkich umów a zatem na kształt wszystkich stosunków społecznych. Kto tego nie rozumie?

Przemoc jako podstawa stosunków społecznych?
Chore.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 paź 2017, 19:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
st1111 pisze:
Z czego Panu PiS zabroniło korzystać. Nie pozwolą Panu chodzić na koncerty? Na wystawy? Czy może uczestniczyć w wycieczkach i zabawach? Mnie na przykład nie zabronili to korzystam.



Proszę Pana chciałem pojechać do jednego z miast, gdzie miał odbyć się pokaz spektaklu pt "Klatwa" i mi to uniemożliwiono. Tak więc jak Pan widzi nie ma Pan racji. Podobnie jest z niektórymi wystawami, które rzekomo sa w sprzeczności z wartościami chrześcijańskimi. A kiedy chciałem zwiedzić w ostatnich dniach 10 października Krakowskie Przedmieście uciec=szyć wzrok widokiem Pałacu Prezydenckiego i wie Pan na co się natknąłem? Na płotki i policję, która mnie stamtąd przegoniła, bo z drabinki darł mordę jakiś karakan, kurdupel. Nie mogę tego zrozumieć.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 paź 2017, 19:26 
Cytuj:
PIS jest obrzydliwy przez wiarę swoich członków w to, że przemoc państwowa jest słuszna, dobra, sprawiedliwa i potrzebna .

Ty chyba naprawdę wypadłeś z kołyski główką na beton. :shock:
Od kiedy to (w znanej historii ludzkości) porządek w grupie zapewniał wódz (zazwyczaj najsilniejszy z grupy) i tak jest po dziś dzień. Wcześniej - gdy istniały jedynie wspólnoty rodowe - najstarszy z rodu (w regionach gdzie panował matriarchat najstarsza matka).
Ale zawsze władzy towarzyszyło PRAWO STOSOWANIA SIŁY aby wyegzekwować swoje decyzje.
I to działa.
W przeciwieństwie do Twoich krystkon bajdurzeń. ;)


Na górę
  
 
Post: 26 paź 2017, 19:32 
Boruch pisze:
Te 500+
te pieniądze są wyrzucone w błoto
w imię których takiego jak ja człowieka się gnoi dla wyimaginowanej wizji jakiegoś chorego psychicznie mściwego sklerotyka z Żoliborza

Na razie jeszcze gnoją, ale jak tylko Ziobrę zastąpi Pana Barycki, gnojenie się skończy, a w trymiga boruchów zasypie się w dołach z wapnem.


Na górę
  
 
Post: 26 paź 2017, 19:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
Cytuj:
PIS jest obrzydliwy przez wiarę swoich członków w to, że przemoc państwowa jest słuszna, dobra, sprawiedliwa i potrzebna .

Skorpion13 pisze:
Ty chyba naprawdę wypadłeś z kołyski główką na beton. :shock:
Od kiedy to (w znanej historii ludzkości) porządek w grupie zapewniał wódz (zazwyczaj najsilniejszy z grupy) i tak jest po dziś dzień. Wcześniej - gdy istniały jedynie wspólnoty rodowe - najstarszy z rodu (w regionach gdzie panował matriarchat najstarsza matka).
Ale zawsze władzy towarzyszyło PRAWO STOSOWANIA SIŁY aby wyegzekwować swoje decyzje.
I to działa.
W przeciwieństwie do Twoich krystkon bajdurzeń. ;)


No,wódz naprawdę,najstarszy kurdupel no,może nie świata,ale Europy.
Łaknący zemsty na narodzie, do entego pokolenia wstecz,
nie wiadomo za co.
Matka nasza i nasz ojciec.
Przestań odwoływać się pierwotnych wspólnot i archeologii.
To co się dzieje, jest tu i teraz,a nie w archaiku.
Władza ma być przyjazna społeczeństwu,narodowi.
Bez stosowania siły.Gdy stosuje siłę,zostaję dyktaturą.

Dyktatura gdzieś ,kiedyś się skończy.
A odwet za nią,czasem bywa krwawą zemstą za przeszłość.

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 paź 2017, 19:53 
Skorpion13 pisze:
Ty chyba naprawdę wypadłeś z kołyski główką na beton.

Nie wypadł. To jest bardzo ambitny intelektualista współczesny wykształcony przez media, a odebraną staranie z mediów neoliberalną wiedzę, jego współczesna ambicja intelektualna, wszak w każdym programie telewizyjnym przekonują, że wszystko zależy od niego samego, trza tylko mocno chcieć, pcha ta chęć mocna intelektualistę Krystkona ku jeszcze lepszemu ulepszeniu.

PS.
zritah pisze:
Władza ma być przyjazna społeczeństwu,narodowi.
Bez stosowania siły.

O, widzisz Pan, Panie Skorpion, jak współczesność obrodziła współczesnymi intelektualistami i jak humanistycznie prą ku jeszcze lepszemu ulepszeniu.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 386, 387, 388, 389, 390, 391, 392 ... 996  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group