forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 04 maja 2024, 20:34

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 732, 733, 734, 735, 736, 737, 738 ... 996  Następna
Autor Wiadomość
Post: 06 mar 2019, 23:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
korbaczeska pisze:
Pantryglodytes pisze:
AGAFIA pisze:
Wiki podaje

Arka Noego miała być zgodnie z przekazem biblijnym pływającym obiektem wykonanym z drzewa żywicznego[4] nieokreślonego gatunku o długości 300 łokci[3], szerokości 50 łokci i wysokości 30 łokci. Jeśli przyjąć, że łokieć miał 44,5 cm, to wymiary arki wynosiły 133,5 × 22,3 × 13,4 m. Współcześni projektanci statków stosują ten sam stosunek długości do szerokości (6 do 1). Łączna objętość obiektu tych rozmiarów wynosi 56 250 m³.

Palca nie włożysz. :D


Dobra uwaga, wyliczenie, jest jeden problem, nazwa miary, "Łokieć" jest podana.
Niestety brak skali, nie wiemy co ta wielkość w istocie oznacza, jak ma się do znanej dziś rzeczywistości.
Np. mógł to być łokieć olbrzyma, tego zrodzonego z synów bożych co to wchodzili do córek ludzkich.
Niestety nic więcej nie wiadomo.


To by musial byc spory lokiec zeby statek zmiescil tyle zwierząt co obecnie ludzi w miescie wielkosci Stambułu.


Bardziej niepokojący, niż używana miara, tak mi się wydaje, jest barak określenia ilości

Cytuj:
6/14 Uczyń sobie korab z drzewa heblowanego; komórki w nim poczynisz i namażesz smołą wewnątrz i zewnątrz. A uczynisz go tak:


Noe nie mógł zbudować arki nie znając ilości zwierząt, samo określenie wymiarów nie wystarczy, brakuje podstawowych technicznych informacji co do rozmiarów i ilości pomieszczeń "komórek" dla tej menażerii.
Wygląda że narracja jest budowana przez ignoranta/ignorantów dla kompletnej gawiedzi, zupełnie nie ogarniającej tematu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2019, 23:21 
Tiaaa... Potop. Pośród wód aż po horyzont łajba - niechby nawet wielka jak miasto.
Na łajbie żywizny z każdego gatunku po dwoje, plus familia Noego. A pasza na
ciągnionym na sznurku masowcu, chabanina na chłodnicowcu i słodka woda na
tankowcu. Tylko lotniskowca brakuje do kompletu a być musiał, bo i trepy potop
przeżyli, więc po parce z każdego rodzaju wojsk Noe zabrał.


Na górę
  
 
Post: 06 mar 2019, 23:29 
Będą drążyć.
Po chuj?


Na górę
  
 
Post: 06 mar 2019, 23:30 
Potop

https://www.newsweek.pl/wiedza/gdzie-byl-potop/1bgrymp

Cytuj:
Po chuj?


Mnie się podoba :)


Na górę
  
 
Post: 06 mar 2019, 23:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
AGAFIA pisze:
Potop

https://www.newsweek.pl/wiedza/gdzie-byl-potop/1bgrymp

Cytuj:
Po chuj?


Mnie się podoba :)


Mnie też, dlatego kiedyś czytałem, biblia wygląda na wtórną, wszystko tam jest staroegipskie lub jeszcze starsze, przemieszane dodatkowo fałszerstwami (robi się je w zależności od bieżącej potrzeby) nawet dziś, bez żadnego skrępowania.

Bardziej interesują mnie pierwsze ślady stałych budowli, i to jak radzono sobie z zupełnym brakiem wiedzy.
Zbudować coś trwałego dla człowieka który nigdy nie widział nic poza dziurą w skale czy szałasem.
I jeszcze umieć przekazać, wiedzę, musiało być wyzwaniem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 mar 2019, 2:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
ladaco pisze:
Ja pierdziu, POjebom PiS zajumał jakieś tablice.., wojna wchodzi na kolejny level..


Suski sie nie bał i wziął ją zajebał . PO-jeby powinny teraz wystawić w to miejsce co najmniej trzy.
Jedną dla strażaków marsiałka , jedną dla Suskiego oraz jedna dla publiki, i czekać na rozwój sytuacji.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 mar 2019, 11:03 
Cytuj:
Bardziej interesują mnie pierwsze ślady stałych budowli, i to jak radzono sobie z zupełnym brakiem wiedzy.
Zbudować coś trwałego dla człowieka który nigdy nie widział nic poza dziurą w skale czy szałasem.
I jeszcze umieć przekazać, wiedzę, musiało być wyzwaniem.



Wiele wskazuje na to, że nie byli tak prymitywni jak nam się dzisiaj wydaje.
Cywilizacja, rozwój technologii mają oczywiście dobre strony, ale zabijają kreatywność, odmóżdżaja.
Czy ktoś 40 lat temu pomyślałby, że ludzie będą ginąć pod kołami samochodów, bo nie potrafili oczu od smartfona oderwać? Albo, że będzie potrzebna instrukcja otwierania kartonu z mlekiem?
To takie proste przykłady, najlepiej świadczące o zidioceniu pokoleń.


Na górę
  
 
Post: 07 mar 2019, 11:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Wystarczy obejrzeć Wielką Grę i np Milionerów.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 mar 2019, 16:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:36
Posty: 1179
Św.pamięci prałata będą ściągać z cokoła

_________________
Najważniejsze w życiu jest zeby sie dzieci samolotów nie czepiały


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 mar 2019, 16:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
Lesio pisze:
Św.pamięci prałata będą ściągać z cokoła

To jakiś żart ?

polecę klasyką z reklam
:lol:

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 732, 733, 734, 735, 736, 737, 738 ... 996  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group