forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 23:16

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 748, 749, 750, 751, 752, 753, 754 ... 996  Następna
Autor Wiadomość
Post: 02 kwie 2019, 18:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Sytuacja w szkołach jest chujowa, i dla nauczycieli i dla uczniów. Jak słyszę, ze strajkujący nauczyciele biorą uczniów za zakładników to mnie trafia. Moja siostrzenica wraca ze szkoły podstawowej do domu o godzinie 16 (szesnastej)! Kurwa, jak dorosły człowiek z pracy. Jak moja ostatnia lekcja kończyła sie o drugiej to było dla nas późno. Popieram ten strajk i uzasadnione protesty każdej innej grupy zawodowej. Powinni zastrajkować wszyscy na raz.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwie 2019, 18:18 
Boruch pisze:
Tak dla sprawiedliwości i spokoju tych, których czas pracy, urlopy nauczycieli w oczy kolą,


Źle Pan zrozumiałeś. Nie kolą, tylko nauczyciel ma więcej wolnego niż wiele innych zawodów, a wynagrodzenia
bywają niższe, co nie znaczy, że nie skandalicznie niskie. Niemniej branie dzieci na zakładników to kurestwo
czystej wody i nie ma usprawiedliwienia. Niechby zastrajkowali 1 września, dając dzieciakom dłuższe wakacje,
ale teraz, gdy jest okres egzaminów ósmoklasistów, gimbusów i za chwilę matur, strajk przede wszystkim uderza
w uczniów. I nie strajk jako taki, ale atmosfera i zamęt który wprowadza. Likwidacja gimnazjów zabrała dzieciakom
coś, czego nikt im nie wróci, mianowicie wiarę w powtarzane co roku brednie, że dla nauczyciela uczeń jest najważniejszy.
Obserwowałem jak nauczyciele mojego syna pozostawili uczniów samych sobie, w panice zajmując się załatwianiem
sobie etatów w innych szkołach. Dochodziło do takich absurdów, że wychowawca był nieuchwytny dla ucznia, a był też
okres, kiedy było ich dwóch i obydwaj niedostępni. Połowa dnia lekcyjnego to "okienka" i zastępstwa, bo belferstwo
ganiało za etatami. Uczniowie wynieśli z tego taką lekcję, że absolutnie wszyscy mają ich w dupie i najlepiej, żeby się
po szkole nie pałętali. Przybyło dzięki tej deformie młodych cyników, oj przybyło, a teraz czeka małolatów nauka na dwie
zmiany, bo trzeba pomieścić podwójny rocznik. Co o tym myślą młodzi? A to, żeby skończyć liceum i uciekać za granicę.
Jak się uda na studia a jak nie, to nawet na zmywak. Brawo intiligiencjo polska! Jeszcze polskie belfry będą marzyć o
uczeniu młodych Polaków, kiedy cała klasa będzie mówić tylko po ukraińsku.


Na górę
  
 
Post: 02 kwie 2019, 18:40 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
To chyba rezultat kretyńskich "reformów", których ofiarami są i nauczyciele i dzieciaki, i nie dotyczy to tylko pisowców zaj....ch.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwie 2019, 18:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Lekarze powiedzieli że jak dostaną kupę forsy to będą dobrze leczyć
kolej na nauczycieli.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwie 2019, 18:45 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
st1111 pisze:
Lekarze powiedzieli że jak dostaną kupę forsy to będą dobrze leczyć
kolej na nauczycieli.


ha ha ha, śmieszny żart.
Są choroby nieuleczalne, na przykład polska głupocizna.
polonicus cretinus


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwie 2019, 19:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Co do tego obciążenia pracą nauczycieli mam inne zdanie. Nie mają więcej wolnego. Oczywiście jak w każdej grupie ludzi, grupie zawodowej są różni ludzie. Są tacy, którzy traktują swoje obowiązki po macoszemu. Uważam, że większość pracuje tak jak umie najlepiej. A, że czasem efekt ich pracy nie jest taki jakbyśmy się spodziewali to nie tylko ich wina. Obłożenie nauczycieli tzw innymi obowiązkami jest zbyt duże.

Za chaos jaki panuje w tej chwili w szkołach zafundowany przez zębatą Zalewską winić nauczycieli? To absurd.

Twierdzenie, że nauczyciele biorą uczniów za zakładników jest krzywdzące. Ten strajk jest między innymi dla dobra uczniów. Lepiej opłacany nauczyciel jest lepszym nauczycielem. Jaki czas by nie wybrali, zawsze będzie można powiedzieć to samo. Podobnie jak ze strajkiem w służbie zdrowia.

W ostatnią niedzielę w jednym z programów publicystycznych słyszałem wypowiedź właśnie na temat sytuacji finansowej nauczycieli. A autorką była niejaka dziennikarka Małgorzata Domagalik. Nie cierpię baby ale tu akurat muszę przyznać jej racje. Myśl może być trochę kontrowersyjna. Jak dla kogo.

Ta Pani stwierdziła, że szczególnie nauczyciel jako odpowiedzialny za poziom wykształcenia powinien zarabiać godziwie. A to ze względu na to, że dostatek pozwoli mu na dostęp do najnowszych zdobyczy kultury, nauki, sztuki. Nauczyciel musi mieć za co bywać w teatrze, chodzić na koncerty muzyczne, aby nie być jedynie przeciętniakiem (dopisek - kościółkowym niewolnikiem). Taki nauczyciel dba więcej o to aby widziano go w kościele na mszy a nie na koncercie czy w teatrze.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwie 2019, 19:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Każdy się może zwolnić-Biedronki czekają.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwie 2019, 19:48 
Boruch pisze:

Twierdzenie, że nauczyciele biorą uczniów za zakładników jest krzywdzące.
Ten strajk jest między innymi dla dobra uczniów.

Tak? Powiedz to Pan tym uczniom, którzy mieli pisać egzamin gimnazjalny czy ósmoklasisty,
od wyniku którego zależy do jakiego liceum się dostaną. To jest Panie Boruchu wyścig szczurów
i nie ma żartów. Pana pojmowanie jest zakonserwowane w komunie, a dzisiaj nie ma tak, że
każdemu się należy. Nie ma punktów preferencyjnych za plebejskie pochodzenie. Pan pewno
nie wiesz, że dzieciaki nocami zakuwają do olimpiad przedmiotowych, które dają pierwszeństwo
w dostaniu się do elitarnej szkoły.

Cytuj:
Lepiej opłacany nauczyciel jest lepszym nauczycielem.

No to parlamentarzystów powinniśmy mieć prima sort, czyż nie?
Natomiast prezesi państwowych koncernów powinni opędzać się od nadmiaru
ofert z zagranicznych korporacji. Że też cieniasy z Lehman Brothers nie zatrudnili
jakiego (tfu!) Pinokia, albo Obajtka. Kryzys by uciekł za strachu.
Cytuj:
Jaki czas by nie wybrali, zawsze będzie można powiedzieć to samo.

A nie! Przede wszystkim nie powinni szkodzić najmniej winnym, czyli dzieciom.
Cytuj:
Podobnie jak ze strajkiem w służbie zdrowia.

Tak? Czy gdyby lekarze przestali leczyć od np. 10 kwietnia, to też?
Dajmy na to chirurdzy gaszą światła w salach operacyjnych, obsada karetek
idzie do domu a SORy zamyka się na kłódkę. To tez dobrze? Bo każda forma i termin.
Idź Pan po rozum, jeżeli nie masz Pan zbyt daleko. Od tego, jak i czy w ogóle będzie
wykształcona młodzież, zależy przetrwanie narodu. I to nie wykształcona stricte w
równaniach i chemicznych reakcjach, ale nauczona szacunku do innych i świadoma
własnej wartości. Ważności właściwie bardziej. Dzisiaj nauczyciele pokazują, że dla
nich jest coś ważniejszego niż tej młodzieży egzaminy, a nie ma nic ważniejszego
do kurwy jasnej!


Na górę
  
 
Post: 02 kwie 2019, 19:56 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Strajk musi boleć, kiedy strajkują linie lotnicze na zgniłym zachodzie,
to co, strajkujący noszą pasażerów na plecach? :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwie 2019, 20:01 
A strajkujcież sobie do woli i na wyprzódki.
Mnie to już nie dotyczy. Jedyny uczący się
jeszcze wie, że Polska ma go w dupie i on
ją ma tamże. Wnuki urodzone za granicą też
mają w dupie. Przyjemnego spadania.

I ja idese na razie.
Nic tu po mnie i
nic tu dla mnie.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 748, 749, 750, 751, 752, 753, 754 ... 996  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 127 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group