forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 1:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288 ... 996  Następna
Autor Wiadomość
Post: 01 cze 2017, 20:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
logik pisze:
Boruch pisze:
Trochę późno. Na ulicach już powinni być ludzie, chodniki powyrywane z płytek. Na zachodzie pomimo, że tam podobno demokracja dojrzalsza ( może dlatego) to ludziska potrafią napierdalać się o swoje ręcznie. A Poloczki wyjdą połażą pokrzyczą a potem znoszą razy obelg Brudzińskich i PiSowskich betonów. A czasem i prokurator się takimi interesuje. To jak już się interesuje to niech ma za co.


Zacznijmy od diagnozy. Wasze matki i wasi ojcowie biorą śluby kościelne nie dlatego, że są wierzącymi katolikami. Tylko dlatego, iż zgodnie z tradycją wymagają tego od was wasze rodziny. Jesteście od kołyski uczeni posłuszeństwa wobec instytucjonalnego kościoła katolickiego i w takim duchu wychowujecie własne dzieci. Posyłacie je na lekcje religii, chodzicie z nimi do kościołów, dajecie na tacę, by pokazać dzieciom kogo należy się słuchać i kto jest waszym panem dobrodziejem. Tak wytresowane społeczeństwo wybiera swych przedstawicieli. Zapomnijcie o politykach. Politycy są wam dani abyście mieli wrażenie wolnego wyboru. Ale go nie macie. Niezależnie od rządu, karty w każdym rozdaniu kontrolować będzie instytucjonalny kościół katolicki, zaś wybór miedzy poszczególnymi partiami sprowadza się jedynie do formy w jakiej zostaniecie wykiwani. Tak czy inaczej zawsze będziecie na przegranej pozycji.
Możecie sobie organizować te facebookowe protesty do woli. Skrzykniecie się, poskaczecie sobie, pokrzyczycie, po czym rozejdziecie się do domów. Myślicie, że 500.000 "Czarnych Parasolek" coś zmieni? Rozczaruje was, nie zmieni się nic, bo niezależnie od polityków nie macie własnych liderów, którzy mogliby przekuć wasz bunt na polityczny wymiar. Nie ma wśród was tych, którzy łączyliby interesy rożnych grup zawodowych. Na marszach "Czarnych Parasolek" jakoś nie widać nauczycieli, górników czy rolników, bo tak naprawdę nikogo ten problem nie interesuje, a każda grupa walczy tylko o swoją dolę. Bo cóż znaczy protest 50.000 ludzi wobec milionów osób dorosłych w tym kraju? Takich "tłumów" władza się nie wystraszy. Wręcz przeciwnie, PiS rozegra was wedle własnego uznania. Wystarczy że istniejące ustawy doprowadzi do awykonalności - dobrym tutaj przykładem jest klauzula sumienia. Niby aborcja jest dozwolona pod pewnymi warunkami. Lekarz możne was odsyłać od Annasza do Kajfasza. Komfort PiS polega na tym, że nie musi nic robić i ma was w garści. Będzie was kopać jak małpę w klatce.


To jest niestety prawda.
Ale pytanie jest co zrobi kolejna władza w sytuacji, kiedy PIS naciągnął prawo w taki sposób, żeby zawsze tej władzy było ma rękę. Zrezygnuje z tego? Odbierze sobie możliwość bezkarnego trzymania ludu za twarz? Robienia czego chce bez ponoszenia konsekwencji? Raczej nie.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 cze 2017, 20:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
To działa w dwie strony. Jeśli nowe władzę, żeby tych chujów nieudupczyć od razu, to znaczy, że nie powinniśmy na nich głosować. Interpretować, jak nam pasuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 cze 2017, 22:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Ciekaw jestem kto wyrwie "chodniki powyrywane z płytek" ? jakoś nie mogę sobie wyobrazić :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 cze 2017, 22:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
bo średni czas oczekiwania na wizytę u ginekologa to dwa miesiące.

To jest kurwa niemożliwe!
Tego nie może być.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 cze 2017, 23:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
piotrek pisze:
bo średni czas oczekiwania na wizytę u ginekologa to dwa miesiące.

To jest kurwa niemożliwe!
Tego nie może być.


Możliwe możliwe, tyle że by wypisać receptę na tabletki wystarczy lekarz rodzinny, a do takiego który nie chce, po prostu się nie chodzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 cze 2017, 23:40 
Offline

Rejestracja: 28 kwie 2016, 22:42
Posty: 1247
A pigułka "dzień po" na receptę.
I to by było na tyle, jak mawiał profesor Jan Tadeusz Stanislawski.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 cze 2017, 7:02 
piotrek pisze:
czas oczekiwania na wizytę u ginekologa to dwa miesiące
Tego nie może być.


W wolnym świecie demokracji i humanizmu, może być. Jednak plugawy PiS chce to zmienić, ale nasze tu wszystkie Panie są temu kategorycznie przeciwne. Pani Rose dla Petru, a nawet i Schetyny, gotowa jest, nie dwa, a nawet sześć miesięcy czekać na wizytę u ginekologa, o Panu Wielkim, nawet nie wspomnę, bo On i trzy lata jest gotów czekać dla dobra humanistycznej demokracji.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 02 cze 2017, 7:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Ja się zapisałem na 2025.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 cze 2017, 7:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
st1111 pisze:
Ja się zapisałem na 2025.


To już cię menopauza dopadnie.
Barycką dopadła i zobacz, jakie są skutki. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 cze 2017, 7:35 
Offline

Rejestracja: 10 mar 2015, 8:25
Posty: 2040
st1111 pisze:
Ja się zapisałem na 2025.


A na ktora godzine?
jak w starym dowcipie....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288 ... 996  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 204 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group