forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:38

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 851, 852, 853, 854, 855, 856, 857 ... 996  Następna
Autor Wiadomość
Post: 07 cze 2019, 14:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
kowalew pisze:
Boruch pisze:
--- Po co Ziobrze 500+? ---

Powtórzę się -bo może chodzi tu o demografię.
Albo o realizację pięknego hasła <wszystkie dzieci są nasze>
Panie Boruch - a nie uważa Pan że kochająca matka, rodzice lepiej wydatkują te pieniądze niż zarządzający nimi urzędnicy budujący żłobki i przedszkola, organizujący darmowe jedzonko, kredki, zeszyciki i książeczki? No chyba że jest Pan idealistycznym socjalistą.


Jestem socjalistą. A rzekłbym nawet lewakiem.

Ale bynajmniej nie o to chodzi. Poruszył Pan tu bardzo ważną kwestię miłość rodzicielska. Otóż miłość nie zawsze idzie w parze z mądrością. Miłość do dzieci bywa często ślepa i zgubna. I przez to rodzic zamiast wydać 500+ na ubrania dla dzieci do szkoły, książki, kurs językowy kupi dziecku nowy typ smartfona, albo wiatrówkę żeby sobie dziecko postrzelało. Tupiąc nóżkami i uderzając w ryk dziecko na kochającym rodzicu jest w stanie wydusić wiele głupot.

Zaznaczam, nie wszystkich to dotyczy. Jednak trzymajmy się głównych celów, skoro ma to być program wychowania dzieci to przecież wypłata 500+ nie kończy tematu pomocy. Żebym ja miał na emeryturę to musi rodzić się nowe pokolenie, które będzie miało tu w Polsce dobre warunki. I to trzeba nam tworzyć. A tworzenie, to mozolna budowa i mądra inwestycja.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 cze 2019, 14:20 
Panie Polar. Już tłumaczę. Chodzi o ten właśnie budżet, o dziurę w nim wynikającą z konieczności dokładania do ZUSu. Do emerytur obecnych tytułem praw nabytych. O ten nieszczęsny (poruszany tu niedawno na forum) dług wewnętrzny. Nasze składki emerytalne z czasów PRL i okresu początków III RP (do tejże przez Pana wspomnianej reformy z 1999r).
Do 1999r system emerytalny przypominał sztafetę - problem pojawił się z dwóch powodów. Zginęła pałeczka i dodatkowo za mało było zmienników.


Na górę
  
 
Post: 07 cze 2019, 14:41 
Boruch pisze:
--- Otóż miłość nie zawsze idzie w parze z mądrością. Miłość do dzieci bywa często ślepa i zgubna. I przez to rodzic zamiast wydać 500+ na ubrania dla dzieci do szkoły, książki, kurs językowy kupi dziecku nowy typ smartfona, albo wiatrówkę żeby sobie dziecko postrzelało. Tupiąc nóżkami i uderzając w ryk dziecko na kochającym rodzicu jest w stanie wydusić wiele głupot.

Zaznaczam, nie wszystkich to dotyczy. Jednak trzymajmy się głównych celów, skoro ma to być program wychowania dzieci to przecież wypłata 500+ nie kończy tematu pomocy. Żebym ja miał na emeryturę to musi rodzić się nowe pokolenie, które będzie miało tu w Polsce dobre warunki. I to trzeba nam tworzyć. A tworzenie, to mozolna budowa i mądra inwestycja.


<Tupiąc nóżkami >. Tu jak nie pomoże zwykła odmowa... to potrzebny jest klaps. Wiem, wiem, .... patologia. No cóż, ja jestem w tej i nie tylko kwestii konserwatystą. I wiem, że nawet ten klaps nie zawsze obecnie pomoże bo dziecko kształtowane jest nie tylko przez rodziców, rodzinę, ale i przez środowisko. A ono właśnie się zmienia i nie wszystko w tej zmianie mi się podoba. Godzę się z tym świadomie, ale tylko częściowo. Bo moim zdaniem - warunkiem na może nie tyle szczęśliwe ale spokojne życie jest zachowane umiaru, we wszystkim. Trzeba się godzić ze zmianami, ale nie można być owcą. Ulegać całkowicie trendom, modom.
Dalej pisze Pan
Cytuj:
--- trzymajmy się głównych celów, skoro ma to być program wychowania dzieci to przecież wypłata 500+ nie kończy tematu pomocy. Żebym ja miał na emeryturę to musi rodzić się nowe pokolenie, które będzie miało tu w Polsce dobre warunki. I to trzeba nam tworzyć. A tworzenie, to mozolna budowa i mądra inwestycja.

Tu zgadzam się z Panem całkowicie. I proszę mi z tego powodu nie zarzucać niespójności.


Na górę
  
 
Post: 07 cze 2019, 15:09 
Tylko z szacunku nie zarzucę. :lol:
Choć paluchi świerzbio..


Na górę
  
 
Post: 07 cze 2019, 15:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Rozumiem Pana i niczego nie zarzucam. Co do kwestii wychowawczych bo sam tak byłem tak chowany jak Pan pisze. No może klaps zamieniłbym na wpierdol pasem przez dupę. Ale tak właśnie było. Sam zaś wychowywałem swoje dzieci już inaczej. Raczej tłumaczeniem wskazywałem co jest dobre a co nie. Czy były klapsy? Może. Ale sporadyczne. Trudno się wyzbyć tak już od pierwszego pokolenia nowej Polski i na początku budowy nowego społeczeństwa "tradycji". Może miałem to szczęście, że dziewczynki łatwiej wychować. Co nie znaczy, że są uległe jak na polskie warunki. Mądrzejsze po prostu. Tak uważam. Wiem jednak, że wtedy nie miałem problemu z przedszkolem, aby dziecko moje mogło tam chodzić a my z żoną pracować. Komu to kurwa przeszkadzało?

Choć nie zawsze tak było, bo ja będąc dzieckiem do przedszkola nie chodziłem. Jestem z wyżu demograficznego, wtedy Polska się budowała, mało było przedszkoli. Zresztą pokutowała tradycja, że to chłop pracuje od rana do nocy a kobieta siedzi w domu i wychowuje dzieci. Dopiero era Gierka przyniosła zmiany. Ale ja wtedy byłem już dorosłym człowiekiem i przedszkole było mi potrzebne, ale dla moich przyszłych dzieci. Wtedy państwo nie myślało o rozdawnictwie pieniędzy, lecz o zapewnieniu jak najlepszych warunków do rozwoju rodziny. Choć ciężko było to myślano o mieszkaniach szkołach, przedszkolach i żłobkach. A nie o bezmyślnym rozdawnictwie. To miało sens.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 cze 2019, 16:08 
polar pisze:
Tylko z szacunku nie zarzucę. :lol:
Choć paluchi świerzbio..


Najedzony, więc i zadowolony jak przystało na prawdziwego Polaka, jestem gotów przyjąć krytykę.


Na górę
  
 
Post: 07 cze 2019, 17:39 
Czekając na zarzuty
Boruch pisze:
--- Wiem jednak, że wtedy nie miałem problemu z przedszkolem, aby dziecko moje mogło tam chodzić a my z żoną pracować. Komu to kurwa przeszkadzało?
---
Choć ciężko było to myślano o mieszkaniach szkołach, przedszkolach i żłobkach. A nie o bezmyślnym rozdawnictwie. To miało sens.

Z nostalgiczną przyjemnością to czytam. Niestety <to se ne vrati>.
Po części to wina naszej naiwnej chciwości, a po części zewnętrznego kapitalizmu który nas rozegrał.
Ale socjalizm nawet ten z tzw ludzką twarzą w zderzeniu z kapitalizmem i naszym chciejstwem, tak czy owak, prędzej czy później by padł. Teraz dla odmiany musimy walczyć o kapitalizm z ludzką twarzą. :(

Cytuj:
Kapitalizm nagradza tych bardziej przedsiębiorczych, pomysłowych, błyskotliwych, przebojowych, utalentowanych, a resztę wrzuca w otchłań biedy, niedostatku, a zadaniem państwa jest wyrównywanie tych różnic i dbanie o obywateli, by chcieli żyć w tym, a nie w innym kraju i dla niego płacić podatki, dla niego pracować i w razie wojny go bronić.


Powyżej zacytowałem fragment komentarza do
https://rekinfinansow.pl/dochod-gwarantowany/

A sam ten ciekawy powyższy artykuł to wynik inspiracji Polara który trochę wcześniej przewiduje w swoim niepowtarzalnym stylu
polar pisze:
---
Następnym ruchem PiSu powinien być postulat o Minimalnym Dochodzie Gwarantowanym, i znając tych cwaniaków, pewnie po niego sięgną, gdy zacznie palić się pod dupa.
A reszta neolibków dalej będzie podskakiwać, chadzać na parady równości pod rączkę z tymi, którzy ciągną największe frukta z kolonizacji tego kraju.
Jest fajnie.
Słonko świeci, ptaszek kwili, może byśmy się napili? ;)


Na tym kończę dyżur, pozdrawiam wszystkich dobrych ludzi życząc im przyjemnego łikendu :lol:


Na górę
  
 
Post: 07 cze 2019, 18:22 
Cytuj:
Otóż miłość nie zawsze idzie w parze z mądrością. Miłość do dzieci bywa często ślepa i zgubna. I przez to rodzic zamiast wydać 500+ na ubrania dla dzieci do szkoły, książki, kurs językowy kupi dziecku nowy typ smartfona, albo wiatrówkę żeby sobie dziecko postrzelało. Tupiąc nóżkami i uderzając w ryk dziecko na kochającym rodzicu jest w stanie wydusić wiele głupot.
No pełna zgoda, ale waść uważasz, że lepiej rozplanujesz kasiorę od matki i ojca, a jak nie Ty to państwo.
Ok. Czyli co, ja jako matka dzieci które orały będą na emki dla starszych pokoleń, mam tym dzieciom powiedzieć, niech sprawdzają tych emerytów, na co kasę wydają? No bo skoro mówi się a, to i be trzeba powiedzieć.
O to chodziłło mi z radną ze Świnoujścia Agatowską. Kobieta na stołku siedzi ze 30 lat, ale jest hiper moralna i każdego chce sprawdzać, podobnie jak ty boruchu czy tam inni.
Nie patrz na rodziców przez pryzmat patologii, no serio.. Nie patrz tez tak, że 500 plus to bzdura, bo nie ma żłobków, przedszkoli, mieszkań, pracy na umowę, są przez agencję.. 500 plus to dopiero pierwszy krok do normalności. Mam nadzieję, że zostaną podjęte kolejne.


Na górę
  
 
Post: 07 cze 2019, 19:25 
Bo widzisz Bruchu, ty i Canis odróciliście ekonomię, postawiliście ją do góry nogami. To nie jest tak, że dzisiejszy 70 latek, zapewnia emkę dla 40 latka. To jest odwrotnie i nie Canis zapewnia emkę Prolowi, a prawdopodnie nie Prol, a dopiero Prola dziecko pracuje na emkę dla Canisa, na twoją też.
Czy ja w ogóle powinnam jeszcze coś pisać? Mam wrażenie, że krowa mnie szybciej zrozumie..


Na górę
  
 
Post: 07 cze 2019, 19:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
AGAFIA pisze:
Cytuj:
Otóż miłość nie zawsze idzie w parze z mądrością. Miłość do dzieci bywa często ślepa i zgubna. I przez to rodzic zamiast wydać 500+ na ubrania dla dzieci do szkoły, książki, kurs językowy kupi dziecku nowy typ smartfona, albo wiatrówkę żeby sobie dziecko postrzelało. Tupiąc nóżkami i uderzając w ryk dziecko na kochającym rodzicu jest w stanie wydusić wiele głupot.
No pełna zgoda, ale waść uważasz, że lepiej rozplanujesz kasiorę od matki i ojca, a jak nie Ty to państwo.
Ok. Czyli co, ja jako matka dzieci które orały będą na emki dla starszych pokoleń, mam tym dzieciom powiedzieć, niech sprawdzają tych emerytów, na co kasę wydają? No bo skoro mówi się a, to i be trzeba powiedzieć.
O to chodziłło mi z radną ze Świnoujścia Agatowską. Kobieta na stołku siedzi ze 30 lat, ale jest hiper moralna i każdego chce sprawdzać, podobnie jak ty boruchu czy tam inni.
Nie patrz na rodziców przez pryzmat patologii, no serio.. Nie patrz tez tak, że 500 plus to bzdura, bo nie ma żłobków, przedszkoli, mieszkań, pracy na umowę, są przez agencję.. 500 plus to dopiero pierwszy krok do normalności. Mam nadzieję, że zostaną podjęte kolejne.


Wiesz co, staram się Ciebie zrozumieć. I chyba zaczyna mi to mozolnie, bo mozolnie wychodzić.

Piszesz:

Cytuj:
Ok. Czyli co, ja jako matka dzieci które orały będą na emki dla starszych pokoleń, mam tym dzieciom powiedzieć, niech sprawdzają tych emerytów, na co kasę wydają? No bo skoro mówi się a, to i be trzeba powiedzieć.


Ciebie z tego trzeba wyłączyć. Ty swoje dzieci dobrze wychowałaś. Ty patologią nie jesteś. Nie chodzi o sprawdzanie, kontrolowanie. Chodzi o jak najlepsze gospodarowanie państwowym groszem. Kwota w gotowiźnie ma byc, może to być 500+, może jak już wyżej pisałem w zależności od dochodów, może 1000+. Kwestia dyskusji. Ale za tym trzeba jeszcze pomyśleć nad innymi rodzajami pomocy rodzinie. A poza tym nawet trochę kontroli nad rodzinami patologicznymi by się przydała, np tymi, które mają tzw "niebieskie karty". Nie chodzi mi aby zabierać tym rodzinom pieniądze. Może dawać w innej formie. To jest kwestia do dyskusji w szerszym gronie ludzi, którzy się na tym znają. Bo mam wrażenie, że PiS jak wielokrotnie przy innych okazjach to robił działa jak star jadąca do pożaru, bez konsultacji, nikogo nie pytając o zdanie, oni sś najmądrzejsi. Potem rezultaty decyzji bywają opłakane. Sprawę 500+ można jeszcze poprawić. Tylko trzeba chcieć.

Cytuj:
Nie patrz tez tak, że 500 plus to bzdura, bo nie ma żłobków, przedszkoli, mieszkań, pracy na umowę, są przez agencję.. 500 plus to dopiero pierwszy krok do normalności. Mam nadzieję, że zostaną podjęte kolejne.


Przecież nigdy nie pisałem, że to bzdura. Niemniej przyznasz chyba, że pomoc dla rodzin to to równie z zapewnienie między innymi miejsc w żłobkach, przedszkolach. Zresztą są na to różne sposoby. W Skandynawii podobno rodziny same organizują sobie opiekę na co dostają dotację państwa. Chodzi o to aby prócz tej podstawowej pomocy czym jest 500+ zachęcić ludzi do aktywności zawodowej. Żeby rodzice mogli pozostawić dziecko pod opieką i zarabiać. Wiadomo przecież, że jeżeli wypadnie się z obiegu, myślę tu o wykonywaniu pracy zawodowej to potem trudno wrócić.

Uważasz, że 500+ to dopiero początek? Ja takim optymistą nie jestem. Minęły juz prawie cztery lata i nic poza tym. Ale nie będę Ciebie z tej optymistycznej myśli odwodził.

psI. po ostatnim Twoim poście. No ja krową nie jestem i widać ciężej mi to idzie. A tak w ogóle czy musimy zawsze się zgadzać? Przecież to żadna zbrodnia różnić się, co nie?

psII. Jeżeli sprawdzi się to, że 500+ to dopiero początek nie licz jednak na to, że kiedykolwiek oddam głos w wyborach na Kaczyńskiego i PiS. Wybacz, ten człowiek wg mojej oceny zrobił tyle złego, że zaden rozsądny Polak nie powinien na niego głosować. Choćbyś nawet porąbała mnie na kotlet. :) :lol:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 851, 852, 853, 854, 855, 856, 857 ... 996  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group