forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 15:33

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 915, 916, 917, 918, 919, 920, 921 ... 996  Następna
Autor Wiadomość
Post: 02 sty 2020, 14:04 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Już byś nie przesadzał.
Daleki jestem od miłości do tego gościa jednak z drugiej strony, - od trzydziestu lat, - obwiniają Polacy Putina nawet o powodzie albo susze. To może człowieka wkurwić.
Aż dziw, że się jeszcze nie obraził i nie pozakręcał kurków z gazem i ropą i wprawdzie w ograniczonym zakresie, ale tę wieprzowinę i jabłka od nas kupuje.
Ale obawiam się, że jak się w końcu wkurwi i zakręci........z palcem do dupy sobie nie trafimy......... :D
Ja bym jednak proponował niedźwiedzia nie drzaźnić ..........on ma spore kły i pazury.......


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 sty 2020, 15:06 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Wytłumacz to imbecylom w rządzie.
Każdym zresztą rządzie, bo nie tylko PIS ma za uszami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 sty 2020, 4:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Oj to prawda chociażby wystąpienie Anny-Marii Żukowskiej, Roberta Kwiatkowskiego i trzeciego chyba od Biedronia.

https://www.facebook.com/KomitetLewicy/ ... 668079175/

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 sty 2020, 10:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
nick pisze:
Wytłumacz to imbecylom w rządzie.
Każdym zresztą rządzie, bo nie tylko PIS ma za uszami.

Zanim ocenimy Putina i jego wypowiedź to może przypomnijmy pytanie na które odpowiadał ....... to powinno rozjaśnić sytuację.
Wszyscy czepiają się tego co powiedział i są oburzeni, a rzeczywistość jest inna, jakie pytanie taka odpowiedź. Putin jest zbyt wytrawnym "graczem" żeby dać się wciągnąć w "polaczkowe" naciąganie historii. Dlatego proponuję dowiedzieć się jak brzmiało pytanie i w jakim kontekście go zadano.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 sty 2020, 11:12 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Kosmos!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 sty 2020, 4:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Komandor pisze:
Oj grabisz sobie Magni, grabisz. Tu kochają Putina.


Od razu kochają. Raczej szanują z pewną rezerwą człowieka, który dba o interesy swojego państwa.
Jest przy tym raczej skuteczny i wyważony , a nie jakimś awanturnikiem narażającym bezpieczeństwo kraju.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 sty 2020, 16:13 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Chyba jasne o co mi chodziło bo przecież nie o miłość platoniczną czy cielesną tym bardziej.

Tak, to mądry gracz. Ale też ma karty. jakby to samo robił jako np. prezydent Serbii albo szef Iraku to by dawno dostał po uszach. Nie żebym pochwalał takie dawanie po uszach ale to uwaga do: "... a nie jakimś awanturnikiem narażającym bezpieczeństwo kraju."

Bo jest awanturnikiem tylko z maczugą, przed która wszyscy czują respekt.

Ale zakochane oczy wad w ukochanym nie widza. Czyli jak wyżej - kochają :P

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 sty 2020, 10:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
Przypomnę w takim razie, że pytanie było o stosunek Rosji do rezolucji złożonej przez "dyplomatołków" z PiS zasiadających w ławach PE. Która została "przyklepnięta" przez ogół.
Chodzi o to, że nasze "patriotyczne historyki" wymyśliły, że za wybuch wojny odpowiedzialni są faszystowskie Niemcy jak i ZSSR po podpisaniu paktu "Ribentrop Mołotow"
Dlatego Putin zapytał dlaczego nie rozbiór Czechosłowacji w którym Polska strona miała swój udział nie zostanie tak potraktowany....itd. Przytoczył kilka faktów historycznych np. o haśle "żydzi na Madagaskar".
Ale przecież o nas źle nie można mówić, my możemy wywracać pomniki, zakłamywać fakty historyczne. Podobna banda rządziła polską w 1939 mieli nie oddać nawet guzika, a zwiali pierwsi i to z dobytkiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 sty 2020, 10:53 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
A ja mowie ogólnie a nie pryzmat jednego zdarzenia.

Do II WŚ przyczniło się wielu. Anglicy i Francuzi idący na ustępstwa też.
O pragmatystycznym podejściu Stalina też pisałem wielokrotnie. Sam bym na jego miejscu zrobił podobnie.
Starał się zapewnić strefę buforową. Te kilkaset kilometrów zresztą później po napaści Niemiec się przydało i można powiedzieć zaważyło znacznie na przebiegu wojny.
Jak by nie wziął naszych ziem i Pribałtyki to Leningrad by pewnie padł "z marszu" a i Moskwa by się też najpewniej nie obroniła.

Jednak nie zmienia to faktu, że bez zabezpieczenia tyłów w ramach Paktu Hitler by nie ruszył, przynajmniej na Zachód.
Też mu byl on potrzebny do rozpętania wojny.
Były dwie opcje. Pakt z Polską albo z Krajem Rad. Wbrew pozorom z nami też rozmowy trwały i dużo nam obiecywano. Np odstąpienie pd żądań z korytarzem i Gdańskiem i przystąpienie do Paktu Niemcy-Włochy czyli w sumie wejście w grono mocarstw.
A z naszej strony to też była trudna i w sumie beznadziejna gra. Tez nie zależało nam na drażnieniu Niemiec. Stąd te ogólniki naszej dyplomacji.
No i to jednak my jako piersi powiedzieliśmy twardo NIE.
Ja nawet rozumiem Putina, że tę sprawę rozgrywa jak rozgrywa. realizuje swoje cele i politykę.
Ale podtrzymuje to co powiedziałem wcześniej.
To, że on robi coś dobrze z punku widzenia Rosji i jej polityki nie oznacza, że mam go za to chwalić i mlaskać z zachwytu. Mnie gówno Polityka Rosji i jej cele i korzyści obchodzą bo ja jestem Polak nie Rosjanin.
I nie zawsze to co dobre dla Rosji jest dobre dla nas.
.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 sty 2020, 11:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
Cytuj:
Ale podtrzymuje to co powiedziałem wcześniej.
To, że on robi coś dobrze z punku widzenia Rosji i jej polityki nie oznacza, że mam go za to chwalić i mlaskać z zachwytu. Mnie gówno Polityka Rosji i jej cele i korzyści obchodzą bo ja jestem Polak nie Rosjanin.
I nie zawsze to co dobre dla Rosji jest dobre dla nas.

Comandore, ja też nie chwalę Putina, ale to nasza "klasa polityczna" podkłada się w sposób ewidentny i bezmyślny. Na dodatek nieświadomie zmusza innych do grzebania w naszych "ciemnych" meandrach historii. Tematu by nie było gdyby nie owa rezolucja. ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 915, 916, 917, 918, 919, 920, 921 ... 996  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group