forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:49

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 956, 957, 958, 959, 960, 961, 962 ... 996  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04 cze 2020, 11:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Najbardziej wkurwia mnie fakt, że bezczelne kłamstwa PiS-u znajdują potakiwaczy.
W dodatku bezmyślnie je powtarzają.


Dług publiczny rośnie, skarb państwa zadłużony, budżet z dziurą, gospodarka w recesji,
PKB maleje, podatki rosną... Jest się kurwa z czego cieszyć.

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 cze 2020, 11:27 
Refleksja Komandorze jest taka, że ok. 30 tysięcy rolników nie otrzymało odszkodowan za ubiegłoroczną suszę. Jest i kolejna, mianowicie, państwa nie było stać nie tylko na respiratory, ale na kombinezony, rękawiczki, maseczki, testy dla medyków. I nagle prezydent rzuca propozycję dopłat " do oczek".
Bezrefleksyjna to jest wiara w te obietnice.

Jak i w te o bonie turystycznym. Przedsiębiorcy padają jak muchy, inni szukają pieniędzy na ratowanie biznesu, a rząd wymyśla program, do którego mają się jeszcze dokładać. Bzdury jakich mało.


Na górę
  
 
Post: 04 cze 2020, 11:30 
stanax pisze:
Najbardziej wkurwia mnie fakt, że bezczelne kłamstwa PiS-u znajdują potakiwaczy.
W dodatku bezmyślnie je powtarzają.


Dług publiczny rośnie, skarb państwa zadłużony, budżet z dziurą, gospodarka w recesji,
PKB maleje, podatki rosną... Jest się kurwa z czego cieszyć.

Ano właśnie! A oni obiecują oczka i zajmują się przekopem . Inwestycja po chuju, może zwróci się za 200 lat, ale prędzej podzieli los pewnego lotniska.


Na górę
  
 
Post: 04 cze 2020, 11:48 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Czyżbyś myślała o tym samym (samej ;) ) co ja?
Szczęśliwie mam w ignorach, więc tych kretyństw ani oglądać, ani czytać nie muszę.
Chyba, że ktoś cytuje...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 cze 2020, 12:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Mania ma mnie na myśli ;)





PS
Gdyby same napisane dotąd kretyństwa (nie obrazki) zebrać w jeden post?

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 cze 2020, 12:10 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
No tak. Przekonaliście mnie. Trzeba wiec natychmiast wstrzymać te wszystkie projekty malej energetyki. Szkoda kasy na takie nic co ma 1 kW czy 100W nawet.
Kasa w błoto a raczej nawet nie. Jak ktoś chce niech za swoje robi. I bez gwarancji odbioru do sieci. Jego oszczędność ale i jego ryzyko.
Takie 1 czy nawet 5 kW to takie samo nic jak zbiornik na 1000 czy 5000 l deszczówki.

A kasę to na to gówno fotogalwaniczne dają a rolnicy czekają na odszkodowania za suche pola które wcześniej osuszyli skutecznie, a biznesmeni padają jak muchy.
Podobnie z tymi piecami. Co tam taki kopciuch w domku? Co tam nawet kilka kaflowych? Jedna czy dwie spalone butelki PET?
A się wygłupiają i programy robią a rolnik czeka, i dzieci na raka umierają.
PKB coraz mniejsze. No straszne. A ile zmalało przez te 5 lat ostanie? Teraz zmaleje? W tym roku? A gdzie nie zmaleje?

I nikt nie mówi i nie kłamie, ze nie zmaleje. Ze dziura będzie też już mówią.

Ale czegoś nie rozumiem. Jak pogodzić np to by nie było dziury (deficytu) z pomocą taką solidną dla tych przedsiębiorców ?
Skąd kasa? Z nieba? Czy może z deficytu czyli zwiększenia długu?

Jak masz zrównoważony budżet domowy. Tak ze ci się miesiąc na zero a może i na lekki plus domyka. I zero oszczędności i ci się nagle dach zawali i będziesz MUSIAŁA naprawić to co? Będziesz miała dziurę czy nie? Zasypiesz ją pożyczką? Czy nie? No możesz dalej tak mieszkać, też może być.

A te oczka wodne (kontynuowane mądrze przez kilka lat, jako program malej retencji, na otworzenie np wcześniej osuszonych oczek do 1 ha na polach, łąkach to po to by nie kiedyś, może nie trzeba by było płacić odszkodowań za susze.

A teraz myśląc wolnorynkowo. A po co płacić w ogóle odszkodowania za suszę? czy to wina rządu? Ryzyko biznesowe. Trzeba się było komercyjnie ubezpieczyć.
Nie lepiej dać rolnikowi by sobie takie oczko fundnął na 100 000 l. i stamtąd wodę do podlewania czerpał.
Nie z rzeki, nie ze studni głębinowej.

Suszy w znacznej mierze są winni sami rolnicy. Chyba jako gałąź gospodarki najwięcej. W USA np całą Kolorado potrafią osuszyć do zera.



Powodziom zresztą też nieco. Osuszali i osuszają tereny zalewowe pod pola, łąki w większym stopniu niż deweloperzy pod nowe osiedla.

A potem trzeba płacić odszkodowania. za susze albo za powódź na zmianę.

Kurde jak tak sobie Was poczytam to chyba sam zacznę na PiS glosować. W końcu już mam 60+ czyli w 55% jestem za :P

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 04 cze 2020, 12:35 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 cze 2020, 13:10 
Komandorze, proponuję zatem poczytać co rząd PiS zrobił dla prosumentow. Jak zarżnąl farmy wiatrowe. Jest taki serwis Gram w zielone, tam bardzo przystępnie tłumaczą co i dlaczego. A jak nie wystarczy, popytaj ludzi , którzy zainwestowali potężną kasę i teraz skargi do pana boga piszą.
Wszystko leży i kwiczy, jak stadnina w Janowie.
Państwo atrapa. A nie wróć, policja bardzo skuteczna ostatnimi czasy.

Ps. Masz prawo przecież oddać głos na kogo chcesz, ale skoro jest tak dobrze, to czemu ludzie coraz bardziej wkurwieni? Pewnie od dobrobytu.


Na górę
  
 
Post: 04 cze 2020, 13:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Wniosek o wotum zaufania dla rządu.


Wystąpienie premiera w Sejmie.


Głosowanie odbędzie się około godziny 15.30-16.00

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 cze 2020, 14:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Komandor pisze:
?
Liczyłeś, ile razy użyłeś znaku zapytania w tym jednym swoim poście?
Nie czuję się na siłach odpowiedzieć na wszystkie twoje pytania, ale...

... Osiem lat rządzenia krajem przez PO & PSL wjebało nas w nędzę.
Żarły skurwysyny ośmiorniczki i Nowak miał zegarek za dwie dychy.

Teraz, przez ostatnie pięć lat z PiS-em, wznieśliśmy się na wyżyny dobrobytu.
Skoro jest tak dobrze według pisdzielców, dlaczego więc jest tak chujowo?

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 cze 2020, 14:21 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
A ty jak jaka histeryczka w popadasz w egzaltacje.
Kto powiedział, że PO/PSL wpędziło nas nędzę?

Oczywiście ze zamiast dopowiedzieć na trudne pytania łatwiej usiłować sprowadzić czyjąś wypowiedz to absurdu, wciskając to czego tam nie było na dodatek, i wyjechać z ośmiorniczkami i zegarkiem (o czym też mowy nie było)

Tak to sobie z Maliną się przerzucajcie.

Ja w odróżnieniu od ciebie nie wciskam ciemnoty np z tym PKB spadającym za PO/PSL. Też rósł. I to wcale nie mało w porównaniu z innymi. Kryzys też, nas mniej dotknął finansowy. I szat nie darłem nt. deficytu strasznego i długu chociaż zadłużali się bardziej nić rząd PiS. I byli na granicy unijnej normy ale też jej nie przekroczyli jak wiele bogatszych krajów. Nawet Niemcy.

A ze mieli w dupie prowincję i biednych, zwykłych ludzi to prawda. Ale to jeszcze nic, ze mieli. Oni to otwarcie głosili. I głoszą. Pogarda na każdym kroku.
Nawet u lewicowego etyka Hartmana. Co C_M pokazała.

PiS też pewnie ma w dupie. Ale przynajmniej udają, ze nie mają. A to też trzeba umieć.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 956, 957, 958, 959, 960, 961, 962 ... 996  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group