forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 14:37

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 385, 386, 387, 388, 389, 390, 391 ... 996  Następna
Autor Wiadomość
Post: 26 paź 2017, 11:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Prawdę mówią, że kurwa to nie zawód, a charakter.

Eugeniusz Kłopotek: Wyobrażam sobie koalicję PiS-PSL

http://www.rp.pl/Polskie-Stronnictwo-Lu ... S-PSL.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 paź 2017, 12:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Uwaga, uwaga.
To jesteśmy narodem idiotów, czy nie? :lol: :lol:

Skąd biorą się pieniądze na 500 Plus? Jeśli uwzględnimy polityczne poglądy Polaków, to 25 proc. elektoratu PiS uważa, że rząd ma własne pieniądze, z których finansuje ten program. Tę samą odpowiedź wskazało jedynie 5 proc. elektoratu PO, Nowoczesnej czy Kukiz'15. Z badania wynika też, że 55 proc. wyborców PO wie, że 500 Plus finansowane jest z podatków, które wpłacają do kasy państwa. Z kolei 41 proc. głosujących na Kukiz'15 w ogóle nie wie, skąd biorą się środki na ten program.

https://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpo ... 2x?ocid=sf

I w temacie.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 paź 2017, 13:36 
Coś Ci powiem, 500 plus to nie jest głupi program, pomijam fakt, że jest niesprawiedliwy, to jednak sama idea procentuje i działa od lat w innych krajach.
Wiesz, pieniądze rzucone na rynek, rodzą kolejne pieniądze.
Tak z moich, wiejskich obserwacji, wiele dzieciaków z tego skorzystało, w sensie bezpośrednim jak i pośrednim.
Daleko nie szukać, na mojej ulicy, naprawde biedna rodzina, wstawiła sobie okna PCV. Powiesz, że to nic, ale oni żyją w przedwojennej chałupie, stare okna zabijali na zimę kocami, wyobraż sobie jak tam pizgać musiało.
Więcej dzieciaków chodzi w nowych ciuchach, więcej wypoczywa poza domem, mają rowery, zaczyna jeżdźcić na wycieczki szkolne, na które dawniej rodziców nie było stać.
Pisałam ostatnio, termin w W-wie do ortodonty dają na 2020 rok. Na wizytę prywatną umówisz się w tydzień, no ale to kosztuje.
Hołdys trochę galopuje, podobnie jak któraś z Młynarskich, której przeszkadzały Janusze z bachorami, w Juracie.
500 plus jest potrzebne, ale do dopracowania.
Przynajmniej moim zdaniem.


Na górę
  
 
Post: 26 paź 2017, 13:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Ja nie twierdzę, że to zły program.
Wskazałem jednak na świadomość pochodzenia tej tej kasy. A właściwie jej brak.
Jak widać, ludzie są przekonani, że tę kasę wyjął kaczor ze swojej szafy i im dał.
A tak nie jest.
Prawda jest tak, że żeby dać komuś te 5 stów, ktoś inny musiał je mieć odebrane.
Albo kto inny ich nie dostał.
Na przykład służba zdrowia.
Kołdra jest za krótka i żadne zaklęcia Morawickiego tego nie zmienią.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 paź 2017, 14:11 
Ano tu pełna zgoda.
Prezes dał, ludzki prezes.
Dlatego min. jestem przekonana, że PiS wygra kolejne wybory.
Tuż przed nimi, oddadzą kilka mieszkań, z puli mieszkanie plus, i społeczeństwo będzie zadowolone.
Bo wie Pan, PiS nie kradnie.


Na górę
  
 
Post: 26 paź 2017, 14:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Wiem, wiem. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 paź 2017, 16:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
A ja widziałbym to tak. Te 500+ lepiej byłoby gdyby można było zarobić własnymi rękoma. Słowem państwo jeżeli już coś ma dawać to niech lepiej da wędkę a nie rybę. Np lep[sza płacę. Jeżeli pisowcy chełpią się tym i tarabanią, że to taki sukces, to ja mówię, gówno prawda, kolejny ich perfidny populizm. Poza tym nie widać jak na razie realizacji definitywnego celu tego programu, czyli diametralnej zwyżki urodzin dzieci.

W tej chwili mamy tak, że wielu z tych najbardziej potrzebujących pieniędzy tych nie otrzyma bo ich dochód przekroczony jest np o 1zł. Jeżeli do 500+ kwalifikuje się ktoś tak uposażony jak np Zbyszek Ziobro to uważam, że te pieniądze są wyrzucone w błoto. A ile jest takich przypadków?

Tzw poprawę z powodu tego oszustwa odczuwa i to czasowo mała część społeczeństwa. Ja należę do tej większej grupy Polaków, która nie otrzymała nic. Wręcz przeciwnie to mnie się zabiera i traktuje jak gówno. Odczuwam pogorszenie warunków życia dzięki "kurewskiej zmianie" i tyle. I co najważniejsze - przynajmniej dla mnie - na pełnym bebzonie wypełnionym tanią parówą szczęście człowieka się nie kończy. Przynajmniej nie dla mnie i myślę, że nie jestem w tym odosobniony. Są o wiele ważniejsze sprawy. Sprawy w imię których takiego jak ja człowieka się gnoi dla wyimaginowanej wizji jakiegoś chorego psychicznie mściwego sklerotyka z Żoliborza.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 paź 2017, 16:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Z czego Panu PiS zabroniło korzystać. Nie pozwolą Panu chodzić na koncerty? Na wystawy? Czy może uczestniczyć w wycieczkach i zabawach? Mnie na przykład nie zabronili to korzystam.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 paź 2017, 17:13 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
No, podobno wystawy płodów zaborcjonizowanych są bardzo popularne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 paź 2017, 17:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
maerose pisze:
No, podobno wystawy płodów zaborcjonizowanych są bardzo popularne.

a jeszcze ten wypasiony aparat do śpiewania i emeryturka..

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 385, 386, 387, 388, 389, 390, 391 ... 996  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group