forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 17 kwie 2024, 0:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 919, 920, 921, 922, 923, 924, 925 ... 996  Następna
Autor Wiadomość
Post: 07 lut 2020, 10:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
stary praktyk pisze:
A dla czemu Oborniki........?!
To jakieś specjalne miasto.......?! :o

....to miejscowość, no, miasto :D ale gnój tam pasuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lut 2020, 13:14 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Aaaa!
Tera załapałem........ :lol: Znam Oborniki ........stąd moje początkowe zdziwienie...całkiem przyjemna miejscowość...... spokój, cisza i obwodnica zawsze przejezdna...... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lut 2020, 16:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
Oborniki Śl. koło Wrocławia.

Prawie miasteczko rodowe Morawieckich.
Dlatego premier z długim nosem chciał tam budować dla siostry
most na Odrze. Aby mogła pojechać w pole... z drugiej strony mostu.

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lut 2020, 20:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 2614
Będzie wojna. Ciekawym kto odpuści. Duda ma swoją - Ziobro swoją. Za łby się chyba nie wezmą.
Oto kandydatki na schedę po Małgorzacie Gersdorf na fotel Prezesa Sądu Najwyższego:
dr hab. Joanna Lemańska, (1973) kumpela Adriana z krakowskiego UJ, którą powołał w 2018 r. na sędziego w nowo powstałej Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych. Prezydencka wylewność nie dziwi o tyle, że oboje przez lata pracowali w katedrze prawa administracyjnego Uniwersytetu Jagiellońskiego, zaś wraz ze swym konkubentem spędzała sylwestrowe wieczory w rezydencji prezydenckiej w Wiśle, a latem 2017 roku urlop w rezydencji na Helu.
Dr Lemańska w 2019 r. została prezeską Izby, a wszystko to – jak już słychać oficjalnie – pod protekcją lokatora z Belwederu,
prof. Małgorzata Manowska, (1964) Warszawianka, była wiceminister sprawiedliwości w resorcie Zbigniewa Ziobro. Już w lipcu 2018 roku – w trakcie kryzysu wokół Sądu Najwyższego, gdy nie udało się usunąć prof. Małgorzaty Gersdorf – Manowska była wymieniana przez polityków PiS jako kandydatka na stanowisko Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego. 10 października 2018 prezydent powołał ją do pełnienia urzędu sędziego SN, lecz legalność tej nominacji do dziś wzbudza kontrowersje w środowisku sędziowskim i wśród przedstawicieli nauki prawa.
***********
Najważniejszą przesłanką przy wyborze Pierwszego Prezesa SN będzie lojalność wobec władzy. PiS zamierza podporządkować sobie Sąd Najwyższy tak, jak uczył to z Trybunałem Konstytucyjnym.
A jak obie zadeklarują urbi et orbi dozgonną i bezgraniczną lojalność wobec Prezesa i jego kamaryli?
PS. Nie bez znaczenia może być też, która częściej zgina kolana i wyciąga języczek po wafelek..

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lut 2020, 20:11 
Nie będzie żadnej wojny, PiS wie że ma to wygrania wszystko warunkując, że będą działali wspólnie. . Karni są, zmotywowani, posłuszni w przeciwieństwie do opozycji.
Opozycja np. wystawiła na posła panią Klaudię Jachira. Nawet jej sympatycy pierwotni, dzisiaj łapią się za głowę. Babka sama, robi gorszą robotę niż Kempa, Pawłowicz i Zalewska do kupy wzięte. Tragedia...
Cóż więc mamy. Realnie? Duda bierze te wybory, jak swoje, PiS rządzi i jeszcze porządzi.


Na górę
  
 
Post: 14 lut 2020, 12:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 2614
Obrazek

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2020, 12:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
AGAFIA pisze:
Opozycja np. wystawiła na posła panią Klaudię Jachira. Nawet jej sympatycy pierwotni, dzisiaj łapią się za głowę. Babka sama, robi gorszą robotę niż Kempa, Pawłowicz i Zalewska do kupy wzięte. Tragedia...
Cóż więc mamy. Realnie? Duda bierze te wybory, jak swoje, PiS rządzi i jeszcze porządzi.


Witam wszystkich po przerwie. Za namową mojego kolegi z forum postanowiłem wznowić bytność. Może to niektórym się nie spodoba, może spodoba - nie wiem. Akurat w tej kwestii wzruszam ramionkami jak nasz kolega IroB. Zdążyłem zauważyć, że po drodze kilku uczestników się tu wykruszyło. Zachodzę w głowę dlaczego?! Oczywiście swoją teorię posiadam, ale ktoś może mnie oświecić? Bo mam nadzieję, że to nie przeze mnie. Tego bym sobie nie darował :mrgreen:

Ale do rzeczy. Wzruszyło mnie do głębi :D to co napisała pani Agafia na temat Klaudii Jachiry. Nie, żebym względem pani Jachiry miał uczucie wymiotne, albo też żebym ją kochał. Przyznam się - ja ją tylko lubię. Jest moim zdaniem zabawna. Choć przyznam, że jako parlamentarzystka niczym prócz kilku happeningami się nie wsławiła. I na przyszłość zapewne też nie ma się cokolwiek lepszego po niej spodziewać. Jesteśmy przyzwyczajeni do postawy parlamentarzysty polskiego - gobagojnego hipokryty, cynika, cwaniaka, nadętego buca, aroganta i chama. Ta więc taka Jachira śmieszka nas drażni? Natykamy się na panią Jachirę, która ma dystans do tego bajzlu. Czy to dobrze? Moim zdaniem tak. Przydałby się niektórym mały dystansik, ale taki zdrowy. Bo jak wiemy niektórzy potrafią przesadzić i to mocno. Jak nie przymierzając wczoraj pani Lichocka. Co jest takiego złego w poczynaniach pani Jachiry, że pani Agafia ustawia ją wyżej w chamskie niż trzy wymienione wybitne przedstawicielki partii rządzącej? Dalibóg nie wiem. Ale prawa tego nie odbieram. Ani w tym co prezentowała pani Jachira obrazy majestatu bożego ani żadnych innych fobii. Bardziej dopatrywałbym się tam prawdy o poczynaniach przedstawicieli partii rządzącej, która to jak wiemy niekiedy jest porażająca. Jedyne z czym się zgadzam to z tym, że takie pokazy nie bardzo wywierają wpływ na Polaków bo jacy są Polacy każdy widzi. Niech rządzi obojętnie kto - aferzysta, kłamca oszust, niech nawet obraża na lewo i prawo, ważne, że się dzieli tym co ukradł.

Jest taki serial polski w reżyserii Andrzeja Wajdy "Z Biegiem Lat Z Biegiem Dni". Jeden z odcinków opisuje losy pani Dulskiej, która wyjechała do Zakopanego na odpoczynek z synkiem. Mieszka w góralskim domu, gdzie mąż tęgiej Góraki jest bardzo tronkowy. Kobiecina nie może dać sobie z nim rady bo chłop zamiast być pomocny włóczy się po górach przyśpiewują góralskie piosenki. Kobieta wpada na pomysł aby kupić mężowi wódkę aby w ten sposób powstrzymać męża w domu. Dulska pyta dlaczego pani tak robi a gaździna odpowiada "....ach niech pije, niech bije byleby był w domu....". Takie jest właśnie polskie społeczeństwo. Jak ta Gaździna. Niech rządzi nawet najgorszy szubrawiec byleby się dzielił. Społeczeństwo o mentalność pańszczyźnianego chłopa.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2020, 13:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:43
Posty: 6010
Dałeś w dupę, teraz to i Polar może wrócić. :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2020, 14:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
wezyr pisze:
Dałeś w dupę, teraz to i Polar może wrócić. :?


Ne rozbiram - jak to w dupę, komu? A Polar - niech wraca parę osób ucieszy się z jego powrotu. I to będzie moja zasługa - dodatnia. Tylko nie rozumiem co z ta dupą. :D

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2020, 17:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6459
no prosze....a jednak wrocil…...brawo Ty.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 919, 920, 921, 922, 923, 924, 925 ... 996  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group