forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 11:11

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 527, 528, 529, 530, 531, 532, 533 ... 996  Następna
Autor Wiadomość
Post: 13 maja 2018, 16:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
Jaki jaki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 maja 2018, 16:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Jaki to w prostym znaczeniu menda.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 maja 2018, 17:22 
polar pisze:
Nie, no pewnie...Jak zwykle wiarygodnie i lewicowo.
Taka Islandia jest na piątym miejscu w per capita, a niedawno była bankrutem.


Tow. Polar, to są dane które podaje MFW. Pan masz zapewne bardziej wiarygodne,
ale to nieistotne. Ważny jest poziom życia na prowincji, a nie w Warszawie, Pekinie
czy Moskwie. Porównaj Pan sobie wieś rosyjską, chińską i polską. Rosyjską widziałem
co prawda jedynie z okna samochodu, a o chińskiej wiem tyle, ile opowiadają chińscy
klienci, ale polską znam i chociażby na podstawie tych ograniczonych danych wiem,
że żaden polski wieśniak z chińskim by się na rolę nie zamienił. Polska wieś wszystek
rozwój zawdzięcza dotacjom z tej tak znienawidzonej przez Pana Unii. Bez Unii jeno
błotnista droga, obesrana krowa, stara WueSKa i wegetacja przed jedynym w gminie
GSem. Pan jak zwykle raczysz pierdolić głupoty, ale jak pisałem, ja Panu życia w tej
Unii rusko- chińskiej życzę z całego serca, bez możliwości powrotu i oczywiście na
jakiej pipidówie bez prądu i internetu, cobyś Pan bzdur więcej w necie nie pisał. Amen.


Na górę
  
 
Post: 13 maja 2018, 17:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Hehehehehehehe!ObrazekObrazek

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 maja 2018, 18:27 
To piszesz, że nie znasz chińskiej wsi, ale jesteś pewien, że polski rolnik z chińskim by się nie zamienił? Nie czujesz pewnego dyskomfortu pod kopułka pisząc takie rzeczy?

I mówisz, że to dzięki Unii mamy drogi na wsiach?
Ta, przed Unią to rzeczywiście w tej Polsce, to tylko gnój na drogach leżał.
A polskie pastuchy wyjeżdżały do gestapowa krowy doić.

Co wy wiruś za kocopołki wypisujcie?
Słyszałeś kiedyś o PGR Kiekrz?
To niestety jedyny przykład tego, jak takie tuzy ekonomiczne jak ty rozpierdoliły ten kraj hołdując reformom debila Balcerowicza.
http://m.newsweek.pl/biznes/polska-osta ... 390,1.html

Ty naprawdę lewicowy jesteś?
Bo raczej śmierdzisz mi ekstremum spod szyldu partii Wolność. :mrgreen:


Na górę
  
 
Post: 13 maja 2018, 18:40 
Cytuj:
I mówisz, że to dzięki Unii mamy drogi na wsiach?
Ta, przed Unią to rzeczywiście w tej Polsce, to tylko gnój na drogach leżał.
A polskie pastuchy wyjeżdżały do gestapowa krowy doić.


Polar, ale czy nie jest inaczej? Pamiętasz polskie drogi? Dziś te nasze, są lepsze od niemieckich, bez porównania lepsze od tych na Czechach, czy na Węgrzech. Piszesz o wiejskich, akurat w temacie jestem, gdyby nie unijne dotacje, nadal byłaby tu glina z dołami. Jak przychodziła wiosna, to dzikie kaczki w tych dołach lądowały, tyle wody było. ;) To rzecz jasna żart, ale oddający stan faktyczny.
Polska naprawde się zmieniła, na lepsze,, a że wymagają czegoś w zamian? Taki dil, czy jak to tam się nazywa.. I może gnój na drogach nie leżał, bo jest pożądanym nawozem, ale pamietam jak dziury zasypywało się popiołem z pieca. Wystarczało, bo nie było tyle autek co dzisiaj.
Dziś już nie wystarcza. Ludzie na wsiach mają auta, drogie maszyny rolnicze, muszą mieć dojazd, do skupu, serwisu, bazy, pól. Ciężarówki muszą dojechać z załadunkiem ziarna, nawozów, nie..gdyby nie zła unia, tego by nie było. Wierz mi, jestem w temacie wsiowym, że tak to ujmę.


Ostatnio zmieniony 13 maja 2018, 18:50 przez AGAFIA, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
Post: 13 maja 2018, 18:49 
Z poziomu zęzy najlepiej widać, kurwa, politykę, ekonomię, kulturę... Taka sztuka! :)


Na górę
  
 
Post: 13 maja 2018, 18:55 
No oczywiście, że się zmienia. To po prostu postęp się nazywa. I z Unią nie ma nic wspólnego.
W Czechach byłem rok temu i drogi mają lepsze. Nie wiem skąd masz swoje doświadczenia?
I mówisz, że drogi w Polsce są lepsze niż w dojczlandii...hmmm...tym to już chyba kompletnie odleciałaś. :D


Agafio, gdyby nie terapia szokowa zaserwowana przez Chicago Boysów, kto wie w jakim punkcie była teraz Polska? Może byłyby jeszcze lepsze drogi i jeszcze więcej galerii handlowych.;)

(...no i nie wytrzymała menda, musiał przyleźć, taka karma...)


Na górę
  
 
Post: 13 maja 2018, 19:00 
Cytuj:
poziomu zęzy najlepiej widać, kurwa, politykę, ekonomię, kulturę... Taka sztuka! :)
Nie wiem older, ale mieszkam na wsi, i gdyby nie Unia, to moja wieś byłaby nadal taką z Reymontowskich Lipców.. Dziś prawdziwy rolnik nie jest analafabetą, jest przedsiębiorcą z naprawdę mocną głową. Ja tu mieszkam, żyję, wśród tych ludzi, którzy bardzo ciężko pracują, i oni naprawdę mają głowy nie od parady. I nie, oni nie pójdą za marksizmem, centralnie sterowaną gospodarką, za Koreą , dynastią Kimów. Oni pójdą za postępem.


Na górę
  
 
Post: 13 maja 2018, 19:05 
Cytuj:
W Czechach byłem rok temu i drogi mają lepsze. Nie wiem skąd masz swoje doświadczenia?


Nie żartuj, ile tu fot wkleiłam. W Czechach jestem co tydzień, praktycznie każdy łykend spędzam. Bo taniej. Wszystko się wali, straszne są ich te drogi.. zapraszam na Ostrawę, zobacz, te całe połacie wyłączone z użytku. Droga robiona byla może 2, może 3 lata temu. Praktycznie do odbudowania. Nie snuj bajek Polar, to moje rejony, drogi mają okropne.
Podobnie z Pragą.. koszmar, nie droga.
Aż kamerę zamontuję i Ci filmik nagram, bo znowu jadę za 2 tygodnie.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 527, 528, 529, 530, 531, 532, 533 ... 996  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group