forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 18:15

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 762, 763, 764, 765, 766, 767, 768 ... 996  Następna
Autor Wiadomość
Post: 08 kwie 2019, 22:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
Wielki Wezyr pisze:
Uczniowie poznańskich szkół wyszli na ulice, by wyrazić swoje poparcie dla strajku nauczycieli. „Żarty się skończyły”

https://epoznan.pl/news-news-93916-Uczn ... lCQr9gm4Dc

Uważam, że ten głos nie zostanie wzięty pod uwagę przez rząd merytorycznie tylko jako manipulacja "wrednych"nauczycieli i totalnej opozycji.
Rząd będzie czekał do środy, to czas egzaminów. Będzie czekał na nastroje społeczne, liczą, że po tym terminie poparcie społeczne dla strajku spadnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwie 2019, 22:48 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Myślę, że nie spadnie, w końcu rodzice popierający strajk wiedzieli, że egzaminy mogą się nie odbyć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwie 2019, 23:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
maerose pisze:
Myślę, że nie spadnie, w końcu rodzice popierający strajk wiedzieli, że egzaminy mogą się nie odbyć.

Poczekajmy, PiSiory coś pokrętnego wymyślą, ta ekipa będzie teraz perfidnie szczuła .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwie 2019, 23:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
To jak było? broniarz z trzaskoskim zastopowali podwyżkę wynagrodzeń w warszawskich szkołach?
Czy nie?

https://twitter.com/Czaskowski/status/1 ... 3347011585

http://edziennik.mazowieckie.pl/Compati ... Oid=110065


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwie 2019, 5:55 
canislupus pisze:
Osobiście złość Agafii jest zrozumiała, strajk pedagogiczny trafił boleśnie w uczniów którzy są w okresie egzaminacyjnym. Rząd sobie odpuścił bo liczy na presję społeczną jaka może przycisnąć nauczycieli. Tylko chyba się przeliczyli, pewnie teraz odczekają i rozpoczną ofensywę medialną jak to "nasze" dzieci są mięsem armatnim strajkujących nauczycieli. Uderzą w chwytające za serce modlitewne tony.

Oczywiście w śród nauczycieli są pedagodzy z prawdziwego zdarzenia i "tempe ćfoki", jak wszędzie. Ale płace powinni mieć wyższą, a jak dostaną wyższą płacę, to powinno się zwiększyć oczekiwania co do ich profesjonalizmu. No i nie można zapominać o ministerstwie gdzie podejmowane są decyzje jak ostatnio najbardziej idiotyczne bo życie weryfikuje je natychmiast.
a to nie jest tylko moja złość, ten strajk wcale nie ma takiego poparcia jak mogłoby się niektórym wydawać. Rodzice są zdenerwowani, No ale kto by nie był ,gdyby z jego dzieciaka ktoś inny ,sobie robił tarcze do walki z rządem. Znowu inni mają w nosie, ile zarabia nauczyciel, a z całym tym strajkiem łączy ich jedynie niechęć do obecnie rządzących. Sama młodzież to jest różnie do tego podchodzi, jedni się ciesza bo mają dodatkowe wolne, znowu inni martwią bo czas na ewentualne poprawki dobiega ku końcowi. Jestem pewna,że w ostatecznym rozrachunku nauczyciele sporo stracą przez tę akcję.


Na górę
  
 
Post: 09 kwie 2019, 6:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Poparcie jest bardzo duże.
Raczej pomruki niezadowolenia są sporadycznie.
Wiem to z pierwszej ręki.
Mam też dobre wieści dla ciebie.
Strajk prawdopodobne szybko zacznie się wykruszać.
Więc możesz już dać sobie na luz.

Przykre natomiast jest to, że obwiniasz nie tych, którzy ponoszą winę za powstały burdel.


Ostatnio zmieniony 09 kwie 2019, 6:38 przez Wielki Wezyr, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwie 2019, 6:36 
Sam sobie daj na luz człowieku, ja rozumiem że walczysz o swoje,ale na litość boską nie narzucaj mi własnego zdania, ja mam inne i nie patrzę z perspektywy człowieka, któremu w budżecie przybędzie, a z perspektywy rodzica. Więc moje wiadomości tez jakby z pierwszej ręki, mało tego powiem ci,że są nauczyciele którzy sami uważają że taka forma protestu jest nie fair w stosunku do uczniów, no ale wyłamywać się nie chca. Tak, że jak w sentencji.


Na górę
  
 
Post: 09 kwie 2019, 6:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Jeśli twierdzą, że się nie chcą wyłamywać, to Ci mówią to, co chcesz usłyszeć.
W każdej szkole jest grupa, która nie strajkuje. Z różnych powodów.
I nikt nie robi im kwasów z tego powodu.
Pisałem już, że nauczyciele też są rodzicami.
Nie bądź egoistką.
A ja o nic nie walczę.
Nie jestem nauczycielem.
Natomiast moja żona nie strajkuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwie 2019, 6:49 
Ja swoje zdanie wyraziłam, powtarzać w nieskończoność nie mam zamiaru. Czas pokaże kto miał rację nieprawdaż?


Na górę
  
 
Post: 09 kwie 2019, 7:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Poparcie dla strajku nauczycieli z 4 marca tego roku

Obrazek

Cytuj:
Dziel i szczuj

Dlatego rząd będzie starał się dusić protesty: częściowo dosypując groszowych środków różnym grupom zawodowym, częściowo mobilizując przeciw nim opinię publiczną.

Obie taktyki widać już w przypadku strajku nauczycieli. Z jednej strony rząd próbuje podzielić środowisko nauczycielskie, usiłując w kontrze do Związku Nauczycielstwa Polskiego dogadać się z oświatową „Solidarnością”. Jej przedstawiciele rozmawiają z rządem i wiele wskazuje, że zadowolą się obietnicą podwyżek pensji o 5 proc. we wrześniu. Nie jest to dla nikogo zaskoczenie - „Solidarność” stała się w ostatnich latach związkowym zapleczem PiS. Liderzy związku bardzo wyraźnie stawiają na dalsze rządy Kaczyńskiego.

Nauczycielska „Solidarność” liczy prawie trzy razy mniej członków, niż liczą wspólnie dążące do strajku ZNP i Forum Związków Zawodowych. Tym nie mniej, ewentualne porozumienie rządu z częścią związkowców ograniczy skalę strajku i ułatwi zarządzanie nim rządowi. Część wahających się nauczycieli da się pewnie przekonać, że PiS przecież coś nauczycielom dał i nie jest wcale taki zły. Ta narracja może być o tyle wiarygodna, że także wszystkie inne rządzące do tej pory w Polsce partie nigdy nie traktowały pracowników oświaty szczególnie dobrze.

Już teraz media i politycy PiS uruchamiają narrację, jaka nasili się, gdy do strajku faktycznie dojdzie: cały protest nie ma nic wspólnego z sytuacją uczniów, to czysto polityczna akcja ZNP i jego szefa Sławomira Broniarza. Ten ostatni nie dba ani o uczniów, ani nauczycieli, jest politykiem bliskim Koalicji Europejskiej i wykorzystuje protesty nauczycieli do tego, by obalić rząd. W tym tonie wypowiadało się na przykład wtorkowe główne wydanie „Wiadomości” TVP.

Im bardziej strajk nauczycieli będzie dokuczliwy dla uczniów i rodziców, tym silniej media bliskie PiS będą szczuć na „polityka-Broniarza”, który zakładnikiem swojej gry o władzę czyni „nasze dzieci”. Próbkę jak to może wyglądać już we wtorek dał portal Telewizji Republika, gdzie czytamy między innymi, że „to co wyczynia szef ZNP Broniarz przechodzi ludzkie pojęcie. Ten prokomunistyczny związek zawodowy, którego członkami są też tzw. nauczyciele którzy dawno już nie powinni w ogóle mieć styczności z nauczaniem czy wychowaniem, zaczyna jawnie sprzeciwiać się misji nauczycielskiej jak i elementarnemu prawu każdego Polaka do edukacji”.

Dlaczego warto walczyć

Czy opinia publiczna da się w ten sposób zmobilizować przeciw strajkującym nauczycielom? W przeszłości podnoszone przez władzę argumenty, że nauczyciele pracują niewiele, mają długie wakacje, mnóstwo wolnych dni w roku i „liczne przywileje” często trafiały na podatny grunt. Dziś społeczeństwo jest silnie spolaryzowane w sprawie strajku. Według portalu „Oko.press” 47 proc. popiera strajk, 48 proc. jest przeciw. Można się spodziewać, że w wypadku utrudnień przy egzaminach procent przeciwników będzie rosnąć.

Nauczycielskie związki zawodowe powinny więc opracować strategię komunikacji z rodzicami, uczniami i opinią publiczną. Jeśli ta – choćby na fali mobilizacji przeciw PiS – stanie po ich stronie, to nawet przegrany strajk może okazać się na dłuższą metę politycznym sukcesem. Zwłaszcza jeśli przyczyni się do odebrania PiS drugiej kadencji i podwyżek uchwalonych przez nowy rząd.

Nauczyciele walczą nie tylko o tysiąc złotych, ale także o to, by cała klasa polityczna zaczęła traktować oświatę poważnie. Niskie pensje nauczycieli to problem nas wszystkich. Jeśli Polska ma naprawdę budować wysoko rozwiniętą gospodarkę na miarę naszych aspiracji, jeśli ma być sprawnie działającą demokracją, to potrzebuje dobrze działającej szkoły. Takiej, gdzie nauczyciele są traktowani jako zasługujący na szacunek i godziwe wynagrodzenie specjaliści – jak uciążliwe nie byłyby obecne protesty, dobrze się stanie jeśli choć trochę przesuną myślenie w tym kierunku.


Tak więc wszystkie ręce na pokład przeciwko strajkującym nauczycielom. Mamy do czynienia z materią, która kiedykolwiek by strajk zaczęła zawsze będzie pomawiana o zakładnictwo. To jest granie w chuja rządzących. A ci którzy rządzą w tej chwili zdolni są do najbardziej perfidnych ataków. Nie zdziwię się zbytnio kiedy za jakiś czas dowiemy się, np ze w sieci działa specjalna grupa trolli.która jest na usługach PiSdzielstwa i oczerni ZNP i strajkujących. Nie dajmy się nabrać. Każdy kto poważnie myśli o jak najszybszym odsunięciu PiSu od władzy powinien popierać każda formę protestu. Inne zachowanie jest pomyłką.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 762, 763, 764, 765, 766, 767, 768 ... 996  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group