forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 2:36

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Post: 26 maja 2016, 15:01 
ika pisze:
Przyjmuję ten argument. Wprawdzie niczego on nie rozwiązuje, a nawet przeciwnie - ale mimo tego chyba ma Pan rację, Panie Barycki. Niestety...
Tylko rewolucja.


Nie ma innej skutecznej formy rozwoju ekonomicznego, a tym i innego w tak dużych strukturach, jak państwa, czy unie wielonarodowe, jak tylko monopolizacja w dziedzinach strategicznych. Problem polega tylko na tym, jak wygląda podział zysków z monopoli, kto z nich czerpie korzyść, czy mafie finansowe, czy społeczeństwo.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 30 maja 2016, 0:23 
Offline

Rejestracja: 28 kwie 2016, 22:42
Posty: 1247
barycki pisze:
Problem polega tylko na tym, jak wygląda podział zysków z monopoli, kto z nich czerpie korzyść, czy mafie finansowe, czy społeczeństwo.

Adam Barycki


Toć mówię: tylko rewolucja.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2016, 4:57 
Na to, już od dawna kapitał dobrze się przygotował i dalej szykuje. Rewolucja może być tylko socjalistyczna lub faszystowska, a socjalistyczną skutecznie wybił ze łbów durnej czerni. Tu w Polsce na najdurniejszej populacji, kapitał dokonuje właśnie eksperymentu faszystowskiego po zbyt pośpiesznym eksperymencie ukraińskim, który nie osiągnął zaplanowanych celów z powodu zbyt mocnego oporu nieprzewidzianej przez kapitał opozycji, dlatego tu, wykreował sobie sam swoją kontrrewolucje z mocnym wsparciem medialnym, aby sprawdzić swoje możliwości kontroli i sterowania opozycją wobec faszyzmu i wypracować właściwe narzędzia do skutecznej pacyfikacji oporu. Takie doświadczenie będzie przydatne w pacyfikacji oporu społecznego w krajach Zachodu, aby tam rewolucja faszystowska nie napotkała przeszkód i stała na straży interesów kapitału. Faszyzm tylko z pozoru jest ludowy i socjalistyczny, a z istoty rzeczy jest prokapitalistyczny, dlatego rewolucja faszystowska jest rewolucją ciemniaków. No i to właśnie w najbliższym czasie czeka Europę zachodnią ze swoimi środkowoeuropejskimi przyległościami kolonialnymi. Nic tak skutecznie nie zabezpieczy interesów korporacyjnych, jak faszyzm. Paradoksalnie, umknąć spod tego diabelskiego planu maja szansę kraje środkowoeuropejskie, te, które przejdą na stronę Rosji, jednak Polsce to nie grozi, ćwierć wieku dobrze zaplanowanej i realizowanej indoktrynacji antyrosyjskiej społeczeństwa polskiego, pozbawiło Polaków takiej szansy na podmiotowość.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 01 cze 2016, 23:42 
Offline

Rejestracja: 28 kwie 2016, 22:42
Posty: 1247
Panie Barycki, słusznie Pan prawisz i ja się z Panem absolutnie zgadzam!
Ale robisz Pan jedno uproszczenie: sugerujesz Pan otóż, że kapitał - jak faszyzm i socjalizm - jedną ma twarz. A ja wnet z siebie sprawię i pokażę, że taki posąg dwie będzie miał twarze!
Nie... nie te zdemaskowane... tych jest jeszcze więcej! One dobre dla maluczkich. Przeciw nim rewolucje francuskie, lutowe i październikowe. Te zawsze są saturniańskie. Ich nawet dewmaskować nie trzeba. Najgorsze są te, którym odmawia się nazwy. Pan masz dla nich wapno, słusznie. Ale nazwać ich do końca Pan nie potrafisz, jeno omówieniem się posługujesz humanistycznym.
Musimy odnaleźć nazwę i gada zdusić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 cze 2016, 6:24 
Pani Iko, ja jestem ortodoksyjnym marksistą i nie do humanistycznych, a do niesprzecznych wewnętrznie analiz rzeczywistości wystarcza mi jedna twarz, a od humanistycznych poszukiwań wszelakich humanistycznych twarzy z papier mache, jest tu Pan Polar. To z Panem Polarem może Pani sobie po manowcach ganiać za wyimaginowanym złem, jak i poszukiwać wyimaginowanego dobra humanistycznego, mi w zupełności wystarcza zło rzeczywiste w rzeczywistej przestrzeni. W starych publikacjach Ładosza, kiedy jeszcze nie był postmodernistą, może Pani sobie znaleźć marksistowską analizę tych humanistycznych stratyfikacji z papier mache, to właśnie te stratyfikacje, za którymi Pani tak tęskni, posługują się humanistyczną metodologią.

Adam Barycki

PS. Panie Rozumny, Panu pomyliły się pociągi, tu na pierwszym peronie jest salonka z Panią Iką i ze mną, a Pani Agafia, z którą Pan sobie może swobodnie porozmawiać, jest w osobowym na siódmym peronie.


Na górę
  
 
Post: 02 cze 2016, 8:20 
Offline

Rejestracja: 16 gru 2014, 22:22
Posty: 249
barycki pisze:
... które przejdą na stronę Rosji...

Adam Barycki

W czym putinat jest lepszy od faszystowskiego korporacjonizmu?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group