forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 10:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 maja 2016, 22:12 
Offline

Rejestracja: 28 kwie 2016, 22:42
Posty: 1247
W trosce o naszą całość narodową i nie będzie obcy pluł, otrzymujemy niemal równocześnie dwie ustawy: o ustroju rolnym i o elektrowniach wiatrowych.

Pierwsza mocno ogranicza możliwość nabywania ziemi rolnej i daje niesłychane uprawnienia ANR, jednocześnie zamykając wielu ludziom swobodny wybór drogi życiowej, oraz skazując gros zabytków na śmierć (polecam uwadze stenogram z posiedzenia Senatu 13.04.2016.)
A wszystko dla zapobieżenia spekulacjom - podczas, gdy właśnie tylko spekulanci dobrze sobie poradzą w takich warunkach...

Druga wyznacza takie wymagania fizyczne i obowiązki fiskalne dla elektrowni wiatrowych, że w praktyce wymusza w obszarze OZE inwestycje prawie wyłącznie w biomasę, natomiast istniejące inwestycje skazuje na bankructwo i pozwala - właśnie!!! - spekulantom przejąć przedsiębiorstwa za ułamek ich ceny i przy dalszej ekspolatacji unikać drakońskiego opodatkowania!

Nigdy nie byłam wielką fanką promowania OZE na hura i zawsze pozostaję orędowniczką energetyki jądrowej. Ale w tym wypadku krew nie zalała!
Mam wręcz paskudne podejrzenia, że ustawy są sterowane!
Jeśli się mylę, proszę mnie wyprowadzić z błędu... Będę zobowiązana.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2016, 22:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Tak naprawdę to mi to zwisa i powiewa.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2016, 22:48 
Offline

Rejestracja: 28 kwie 2016, 22:42
Posty: 1247
Mnie też by zwisało i powiewało, gdybym nie robiła w nieruchomościach. Nie miałabym pojęcia o skali problemu i byłoby mi dobrze. Zresztą, to nie jedyna branża, która to odczuje. Moja i tak tylko rykoszetem i nie w całości. Jednakże w systemie naczyń połączonych i Pan, Panie Świnku, dostanie w dupę. I nawet nie będzie wiedział skąd i dlaczego :) I nie wydaje mi się, że Pan Prezes wytłumaczy Panu, jaki wpływ będzie to miało na emerytury. Daleko pada brzoza od wiatraka...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2016, 7:54 
Offline

Rejestracja: 10 mar 2015, 8:25
Posty: 2040
Panu swiniakowi zwisa i powiewa bo jest egoista.
Gornicy mu zwisaja, bo jak wiatrem beda pedzic te turbiny to elektrownie wegla nie zamowia i sztygary 14, 13 a moze i wiecej pensji nie dostana.
Albo beda robic jak to Morcinek opisywal, na chleb i slona wode. Co ma dobre strony, bo Wieliczka rozwiniei produkcje albo rybacy beda Baltyk suszyli.
Ale po zastanowieniu sie, suszenie Baltyku tez ma zle strony, bo sledzie wyzdychaja i zagrychy nie bedzie. To ma tez dobre strony bo troche mniej wypadkow na drogach bedzie i mniej bitych zon. Co ma tez zle strony, bo takie Maliny czy Kempy albo Pawlowiczowe sie rozzuchwala tak, ze kastracje wprowadza do kodeksu karnego. Co ma zle strony bo przyrost naturalny spadnie ale ma tez dobre strony bo trza bedzie emigrantow sprowadzac aby Polska rosla w sile i ludzie zyli dostatniej i pan Swiniak dostanie emeyture.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2016, 8:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Panie Kum lepiej pan już nic nie naprawiaj.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2016, 8:18 
Niestety, Panie Kumie, Pański misterny plan rozwoju polskiej potęgi gospodarczej bierze w łeb. Pierwsze ogniwo tego wspaniałego łańcucha rozwoju, jest rozerwane, soli już nie ma potrzeby wydobywać. W pakcie Koronia z Sorosem, Kuroń dla dobra ludu i sól oddał Sorosowi, wydobywanie soli było nieopłacalne, dlatego z troski o lud, lepiej sól do Polski eksportować od importerów wskazanych przez Sorosa dbającego o dobro nasze. Gdyby nie wielka mądrość naszego szlachetnego Kuronia, to do dziś musielibyśmy zajmować się nieopłacalnym wydobyciem soli.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 20 maja 2016, 8:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 paź 2014, 11:57
Posty: 1998
st1111 pisze:
Tak naprawdę to mi to zwisa i powiewa.



To załóż se Pan wiatraczek z dynamem i chapnij ekodopłaty unijne, póki są.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2016, 9:39 
ika pisze:
Nigdy nie byłam wielką fanką promowania OZE na hura i zawsze pozostaję orędowniczką energetyki jądrowej.


Skoro jest Pani zwolenniczką elektrowni jądrowej, to bez wiatraków się nie obejdzie. Elektrownia atomowa, to bardzo dobra jest, ale niestety, wszystkie zasoby rud uranu na naszej planecie są już wykupione i aby taka elektrownia mogła generować prąd bez uranu, to aby w niej wodę podgrzać do uruchomienia turbin, trza do podgrzania multum wiatraków, aby wygenerowały prąd do podgrzania tej wody do uruchomienia turbin do generowania prądu.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 20 maja 2016, 11:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Jako mechanik maszyn i urządzeń energetycznych muszę się stanowczo z panem Baryckim nie zgodzić wiatraki możemy użyć tylko do wydobycia węgla który zgazowany napędzi kotły gazowe i będzie ekologicznie.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2016, 15:56 
Offline

Rejestracja: 04 lis 2015, 9:10
Posty: 718
st1111 pisze:
Tak naprawdę to mi to zwisa i powiewa.


jak ci powiewa do ustaw sie przodem do wiatraka, poprawisz bilans energetyczny kraju


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group